Jump to content

In Flames


Recommended Posts

Koji smeh na početku teme, 2002. godina a ljudi ne znaju ni žanr da prepoznaju :)

Elem, do skora sam mislio da su In Flames sranje jer sam čuo samo poslednja dva albuma (al sam zato na poslednja dva od At The Gatesa sek'o vene), a metalkor mi ne prija (doduše poslednji je skoro pa nadistorzijani hard rok)... al zahvaljujući internetu koji je čudo, zbavih sve što su izdali. Čoveče, koji su vrh prva tri albuma. Prvi je možda malo i previše tr00 gothenburg, ali su drugi i treći apsolutno fenomenalni. Pošto sam slušao redom, već od četvrtog jasno se čuje amerikanizacija zvuka (baš sam posle gledao i neke intervjue, tu negde su počeli prodor na USA tržište, verovatno zato), al jebiga, prva tri ih iskupljuju za bilo šta što su posle uradili i što će uraditi.

 

Mislim verujem da vas ovo sve jako i vrlo interesuje al reko da izrazim enormno zadovoljstvo novim otkrićem :)

Edited by voodoo84

Share this post


Link to post
Share on other sites

LOL koje je otkrice za mene ovi prvi postovi , sta su ljudi tada pricali. In Flames power/black metal? Sve do pojave Azala ljudi su ziveli u tom ubedjenju . XD

 

Inace Gojko , sto ti tolki problem kad ljudi nazivaju IF metalkorom, mislim to najbolje karakterishe njihov novi zvuk. Zvuce kao neki melodichni metlakor . Ja lichno nemam problema sa tim dopadaju mi se noviji radovi i to dal su metalkor ili melodeath uopste me nezanima.

 

Moji omiljeni album je clayman. Pa odma posle Jester Race, Come Clarity, Whoracle, Colony, Reroute to remain, Lunar Strain. Sve ove albume jako volim, ali neki mi je vishe, neki manje drazi. Jedino nemam neke velike simpatije prema Soundtrack to Your Escape , i ako me je The quiet Place uveo u IF i 2-ga omiljena IF pesma mi je sa ovog albuma. Nije ni losh ovaj novi ali ispod Claritya i Rerouta.......

 

Vec sam negde rekao da mi je IF omiljena grupa ,i retka grupa koja znam sve tekstove napamet. Imam dve zelje jedna je da nabavim sve oreginale ove grupe ili da ako nedodju ovamo sledece godine ja sledeceg leta odem njima ako budu negde pravili koncert. :) Cak sam imao zelju da se prikljucim The Jester Head sajtu kao fan(cim se otvorio) ali nemaju Srbiju u listi zemalja a imaju Hrvatsku i Albaniju(pisao sam web masteru oko ovoga a on mi nije odgovorio kurvar) :(

 

Omiljena pesma mi je Another Day in Quicksand , i ako retko ko je opazio tu pesmu i nikad uzivo nisu svirali istu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da vi ljudi 85 nemate pojma sta je metalcore.

 

da ste bili upuceni kad se KSE pojavio 2002-2003 bio bi vam dosta jasnije.

 

tu mora da postoji nekoj core momenta, jelda.

 

In Flames, Soilwork, ne mogu da budu metalcore, nemaju nikakav core momenat u svojoj svirci, jeste modernizovano kroz vreme i primilo uticaj amerike, ali to je vise uticaj Pantere i nekih blagih aspekta (produciskih i stilskih) nu metala.

 

metalcore bendovi su na pocetku bili klinci koji su hteli da spoje neki svoj core movement, sve sa breakdownovima i ponekad straight edge/unity tekstovima, sa metal uticajima koji su uglavnom bili svedski melodicni death metal (kao sto je in flames ranije svirao) i bay area thrash.

 

ima sad u in flames-u svega od starog zvuka, iron maiden gitarske harmonije do korn-a, ali nema nikad neki moment gde si u fazonu, e ovo je bas neki sick of it all. Jednostavno nema te core varijante, i ako uopste ima sto se tice njihovih licnih uticaja, onda je verovatno neki melodicniji d-beat fazon, verovatno svedski.

 

 

to je jednostavno neki moderni metal zvuk, koji je pokupio od svega pomalo kroz godine.

 

in flames i soilwork su mi ocajni bendovi sad, ali to je sta je. metalcore (koji kakav je sad, po mojoj proceni can't die too soon) nije. :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

metalcore bendovi su na pocetku bili klinci koji su hteli da spoje neki svoj core movement, sve sa breakdownovima i ponekad straight edge/unity tekstovima, sa metal uticajima koji su uglavnom bili svedski melodicni death metal (kao sto je in flames ranije svirao) i bay area thrash.

 

Ne kapiram baš ... al' nije ni važno.

Što se mene tiće, mogu se premestiti tamo odakle su poslati ovde.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam sta nije jasno, azal je sve lepo objasnio, i upravo je u tome caka. metalcore je nastao od amera koji su se mnogo naslusali svedske a provukli sve to kroz ono sto je kod njih dominantno, dakle taj core momenat.

 

in flames i soilwork sa tim bozije veze nemaju. kraj.

 

a da se ja nesto pitam, HC i sve sto u sebi ima ikakav core u svom imenu, bi imalo svoj zaseban podforum ovde. a posto se ne pitam, nema mesta raspravi koji je bend gde...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa azalom u velikoj vecini stvari,iako se ne bih slozio da je KSE u pocetku imao i jedne i druge elemente.Barem ne nesto preterano.Metalcore je upravo to sto opisuje,fuzija metala i hc-a.A po tome jedini pravi metalcore bendovi su Hatebreed,Born From Pain,Throwdown,Cataract,Stampin' Ground i slicni.A to,priznacete,veze nema sa ovim sto rade In Flames,Soilwork i gomila njihovih derivata.

 

@lex69 - sve core u jedan forum?Pa tu bi onda bilo natrpano svega i svacega,posto je u danasnje vreme svemu sto izlazi iz neke uobicajene metal forme,moderno dati i dodatak core.Iako to veze nema sa zivotom,primetio sam da je to upravo tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da vi ljudi 85 nemate pojma sta je metalcore.

 

da ste bili upuceni kad se KSE pojavio 2002-2003 bio bi vam dosta jasnije.

 

tu mora da postoji nekoj core momenta, jelda.

 

In Flames, Soilwork, ne mogu da budu metalcore, nemaju nikakav core momenat u svojoj svirci, jeste modernizovano kroz vreme i primilo uticaj amerike, ali to je vise uticaj Pantere i nekih blagih aspekta (produciskih i stilskih) nu metala.

 

metalcore bendovi su na pocetku bili klinci koji su hteli da spoje neki svoj core movement, sve sa breakdownovima i ponekad straight edge/unity tekstovima, sa metal uticajima koji su uglavnom bili svedski melodicni death metal (kao sto je in flames ranije svirao) i bay area thrash.

 

ima sad u in flames-u svega od starog zvuka, iron maiden gitarske harmonije do korn-a, ali nema nikad neki moment gde si u fazonu, e ovo je bas neki sick of it all. Jednostavno nema te core varijante, i ako uopste ima sto se tice njihovih licnih uticaja, onda je verovatno neki melodicniji d-beat fazon, verovatno svedski.

 

 

to je jednostavno neki moderni metal zvuk, koji je pokupio od svega pomalo kroz godine.

 

in flames i soilwork su mi ocajni bendovi sad, ali to je sta je. metalcore (koji kakav je sad, po mojoj proceni can't die too soon) nije. :D

mudro zbori lazar :da:

 

a da se ja nesto pitam, HC i sve sto u sebi ima ikakav core u svom imenu, bi imalo svoj zaseban podforum ovde. a posto se ne pitam, nema mesta raspravi koji je bend gde...

ja sam jednom prilikom predlozio gore da se otvori u ne-metal muzici podforum za punk i hardcore ali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I opet se otvara pandorina kutija :lol:

 

Kao shto reche Anders jednom, In Flames svira In Flames metal i da li ga neko smatra melodeathom, metalcorom ili southern pop-rockom je totalno nebitno jer je to ~jedno subjektivno mishljenje isto kao shto je to i da In Flames stoji na podforumu sa Bullet for my valentine i Linkin Parkom. Sve shto je bitno je da gosn' mod death podforuma ne voli In Flames i dok je postovao na topiku dok je josh bio na death podforumu trudio se da pljucne po IF-u i da pecne likove koji slushaju da bi kao ultimate burn ga je premjestio na Metalcore podforum. Sad daleko od toga da ja ne volim ~poneki od bendova koji imaju mnogo metalcore uticaja ali ipak je ovo bilo i ostalo skrnavljenje lika i djela legendi melodeatha.

 

Bottom line je da bifrujevo mishljenje znachi mnogooooooooooooooooooo :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa azalom u velikoj vecini stvari,iako se ne bih slozio da je KSE u pocetku imao i jedne i druge elemente.Barem ne nesto preterano.Metalcore je upravo to sto opisuje,fuzija metala i hc-a.A po tome jedini pravi metalcore bendovi su Hatebreed,Born From Pain,Throwdown,Cataract,Stampin' Ground i slicni.A to,priznacete,veze nema sa ovim sto rade In Flames,Soilwork i gomila njihovih derivata.

 

bas to, taj prvi talas metalcore-a moze cak i da racuna raniji CoC i Suicidal Tendencies, posto je spoj metal i hardcore punk zvuka. I kasniji pravi metalcore kao Earth Crisis, Cave In stari i Converge ljudi smatraju kao hardcore jer im je definicija metalcore-a KSE i slicni bendovi.

 

 

taj poslednji talas je naj melodicniji ubedljivo i specifican po tome sto mnogo krade od te svedske melodeath skole i ima jelda, te seksi, lepe himnaste heavy metal refrene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

steta je samo sto to prosvetljenje ne dozivljavaju svi oni kojima je hobi da velicaju soilwork i pljuju po ovom bandu. to nekako ide zajedno, ne znam zasto.

 

Prvi put cujem za postojanje ovakvih abortusa... Pljuvati IF, a velicati Soilwork? To je kao pljuvati babu, a velicati kevu. (ala sam se israo :))

 

Meni nisu jasni ljudi koji jedva cekaju novi IF album da bi utvrdili da ne lici na Whoracle i da je sranje, a onda ga popljuvali na 20 sajtova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a predator's portrait je bolji od cele in flames diskografije.

 

i taj zlatni period soilwork, chainheart do natural born chaos je najbolji svedski death ikad snimljen, i to bas bas ubedljivo.

 

chainheart he daleko najbolji true melodeath, daleko bolji od slaughter of the soul i lunar strain zajedno, i NBC i savrsen album sto se tice tog komercijalnijeg, modernog zvuka.

 

A APP je zlatna sredina.

 

meni je speed toliko bolji pevac od andera da je to skoro komicno i kad su gitarosi soilworka bili na vrhuncu, bili su unfuckwithable i za 5 klasa bolji od ovih iz In Flames, sto sa riffovima, a o solazama da ne pricamo.

 

mislim da je to cinjenica, ne stvar ukusa :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

a predator's portrait je bolji od cele in flames diskografije.

 

Mislio sam da ti odgovorim na ovo...

 

chainheart he daleko najbolji true melodeath, daleko bolji od slaughter of the soul i lunar strain zajedno

 

...ali onda sam procitao ovo i shvatio da nema svrhe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

soilwork i dalje kosta 4 hiljade evra.

a onda im ode gitarista i band postane sranje.

ocu da kazem da je taj sindrom duboko ukorenjen.

da nema IFa, ne bi bilo soilworka, mada se pricom vracamo na at the gates pre svih.

stvar ukusa, ipak.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

a predator's portrait je bolji od cele in flames diskografije.

 

i taj zlatni period soilwork, chainheart do natural born chaos je najbolji svedski death ikad snimljen, i to bas bas ubedljivo.

 

chainheart he daleko najbolji true melodeath, daleko bolji od slaughter of the soul i lunar strain zajedno, i NBC i savrsen album sto se tice tog komercijalnijeg, modernog zvuka.

 

A APP je zlatna sredina.

 

meni je speed toliko bolji pevac od andera da je to skoro komicno i kad su gitarosi soilworka bili na vrhuncu, bili su unfuckwithable i za 5 klasa bolji od ovih iz In Flames, sto sa riffovima, a o solazama da ne pricamo.

 

mislim da je to cinjenica, ne stvar ukusa :D

posvadjali su se brenini i cecini fanovi.

 

dobar je ovaj dio sa gitaristima, taklo me :)

 

bullshit aside, prilichno je stvar ukusa samo je fora u tome shto si ti ubijedjen da je to chinjenichno stanje, kao shto je tebi speedov glas bolji od andersovog tako je nekom kao npr meni andersov glas neuporedivo bolji od speedovog, shto novog shto starog, speedov vokal je neshto kao SS mild, tipa zelim da budem opasan ali imam pickast glas pa to zvuchi malo smijeshno.

 

shto se gitara tiche, svaka chast na observaciji ali mislim da je veoma teshko uporediti, pogotovu za nekog ko ih gleda iz daleka, tipa fan na koncertu ili neko na youtubetu. da bi uporedio rifadzije dash im isti rif da sviraju a ne da kazesh jedan je bolji od ovoga samo zato shto ti mislish da on izvodi neshto zahtjevnije ili bolje od ovog iako sam izgled izvodjena moze da vara.

 

Volim i IF i Soilwork, IF vishe dodushe ali ovo pljuvanje IF-a je smijeshno jer je toliko ochigledno da ti je biased mishljenje da to boli. Ako ne mozesh da dash objektivno mishljenje, ne morash ni da ga dajesh, sve shto radish je predstavljash sebe kao zaludjenika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije uopste biased, gledam po kriterijumu ko bolje svira gitare, ko bolje peva, ko bolje svira bubanj, ko je imao ideju da im devin snimi album, itd.

 

to je moj kriterijum. subjektivno je sta ti se vise svidja, ali da su kao muzicari bolji i da speed bolje peva, mislim da su cinjenice.

 

i to da nema in flames-a ne bih bilo soilwork-a je glupo.

 

ATG da, ali in flames ne. Plus cinjenica da je NBC izasao pre RTR.

 

a to sto in flames trazi vise para je najgluplja prica tek. tokio hotel trazi vise para od njih.

 

buddah je doveo bendove u living room za 300 eura koji su bolji od in flames-a :D

 

sve u svemu, i jedan i drugi bend su djubrad vec 5 godina :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...