Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

Guest Bata Životinja

hm... kako ono kažu da je neko ksenofob, npr mrzi Jevreje, a nikad nije ni jednoga sreo u životu? Glupost, zaista, zašto da srećeš Jevreje kad možeš samo da ih mrziš... Glupost, zaista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

samo govorim o logici. Kada neko mrzi Jevreje a nikad ih nije sreo, onda se kaže da je zadrt i pun predrasuda.

 

Kad neko ne vjeruje u Boga, a nije nikad ni čitao Bibliju, kako nega da nazovemo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo govorim o logici. Kada neko mrzi Jevreje a nikad ih nije sreo, onda se kaže da je zadrt i pun predrasuda.

 

Kad neko ne vjeruje u Boga, a nije nikad ni čitao Bibliju, kako nega da nazovemo?

Al ti je logika, u picku materinu. Da si postavio pitanje "kako neko moze da mrzi (ne vjeruje u) hriscanstvo a da nije procitao bibliju" onda bi to imalo smisla. Bog nije samo hriscanski, poceo si kao roki. Kad bi vec isli putem tvoje (sulude) konstrukcije, onda bi to znacilo da se prvo moras upoznati sa SVIM religijama svijeta kako bi bio pravi ateista. I naravno, ocekujem da sad opet loptu prebacis na regionalni nivo i to koje se knjige 'drve' u ovim krajevima(samo nemoj zaboravit islam osim ako ti 600 godina ne predstavlja sitnicu :) )

Provjeri wikipediu pa daj neki smislen post za promjenu

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo govorim o logici. Kada neko mrzi Jevreje a nikad ih nije sreo, onda se kaže da je zadrt i pun predrasuda.

 

Kad neko ne vjeruje u Boga, a nije nikad ni čitao Bibliju, kako nega da nazovemo?

 

zasto bi ga nazivao ikako?pa mozda i ne mora da cita bibliju...toliko sam puta citao citate kojekuda u kojekakvim esejima,interpretacijama,kritikama,knjizevnim recenzijama,novinama,blogovima,knjigama...na tv-u sam takodje cuo mnogo pozivanja na bibliju...

 

tako da nema potrebe da je citam da bih formirao stav o bogu...

 

a i da dodam,kad vidim ko se sve danas poziva na nju,jeza me hvata...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

morbidni, ti prosto negiraš nešto, a ne znaš šta negiraš.

 

U pitanju je negacija, da li je to a ili anti (hrišćanstvo, semitizam), potpuno je svejedno, to je negacija. I u tome je logika, ti misliš da je logika ako je neki primjer potpuno bukvalan. Logika je forma. Kod ateizma i kod antisemitizma forma je negacija teizma ili semitizma.

 

 

 

zasto bi ga nazivao ikako?pa mozda i ne mora da cita bibliju...toliko sam puta citao citate kojekuda u kojekakvim esejima,interpretacijama,kritikama,knjizevnim recenzijama,novinama,blogovima,knjigama...na tv-u sam takodje cuo mnogo pozivanja na bibliju...

 

 

pa naravno - ateističkim interpretacijama :)

 

i po čemu si ti onda bolji od rogozuba koji čita samo teističke interpretacije?

 

 

Oba ste zadrti i imate svoja Sveta pisma, to što se tvoje ne nalazi između dvije korice nego u daljinskom upravljaču ne znači da nije sveto pismo :)

 

čak ima filozofa koji tv nazivaju bogom XX vijeka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Negiram nesto, a ne znam sto negiram. Hah. Nema logike - bacim ciglu u jezero, a izlaze krugovi.

Primjetno da kad zabrljavis i napravis svojevrsne intelektualne lupinge, ti odma potezes za nepotrebnom frazologijom. I dalje nisi objasnio zasto si nekog okarakterisao da nije pravi ateista ako nije procitao bibliju. I da li isto vazi ako je u pitanju kur'an, talmud, mahabharata itd. itd. itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oba ste zadrti i imate svoja Sveta pisma, to što se tvoje ne nalazi između dvije korice nego u daljinskom upravljaču ne znači da nije sveto pismo :)

 

čak ima filozofa koji tv nazivaju bogom XX vijeka.

 

tako je, napravio sam oltar ispred tv-a,redovno izgovaram molitve kad krenu vesti na b92,postim nedeljom kad je Utisak Nedelje,cak imam ne jedan nego tri televizora...

 

praise the TV!

Edited by april ethereal

Share this post


Link to post
Share on other sites

posveceno svim ljudma koji gaje tvrdokorna i beskompromisna ubedjenja po pitanju religije:

 

 

 

Faith is something very different from belief. Belief is the systematic taking of unanalysed words much too seriously. Paul's words, Mohammed's words, Marx's words, Hitler's words - people take them too seriously, and what happens?

 

What happens is the senseless ambivalence of history - sadism versus duty, or (incomparably worse) sadism as duty; devotion counterbalanced by organized paranoia; sisters of charity selflessly tending to the victims of their own church's inquisitors and crusaders. Faith, on the contrary, can never be taken too seriously. For faith is the empirically justified confidence in our capacity to know who in fact we are, to forget the belief-intoxicated Manichee in Good Being. Give us this day our daily Faith, but deliver us, dear God, from Belief.

 

 

;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Negiram nesto, a ne znam sto negiram. Hah. Nema logike - bacim ciglu u jezero, a izlaze krugovi.

Primjetno da kad zabrljavis i napravis svojevrsne intelektualne lupinge, ti odma potezes za nepotrebnom frazologijom. I dalje nisi objasnio zasto si nekog okarakterisao da nije pravi ateista ako nije procitao bibliju. I da li isto vazi ako je u pitanju kur'an, talmud, mahabharata itd. itd. itd.

 

 

pa možda je tebi to ''luping'', ja to učio u trećoj srednje , predmet logika. Probaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

posveceno svim ljudma koji gaje tvrdokorna i beskompromisna ubedjenja po pitanju religije:

 

 

 

Faith is something very different from belief. Belief is the systematic taking of unanalysed words much too seriously. Paul's words, Mohammed's words, Marx's words, Hitler's words - people take them too seriously, and what happens?

 

What happens is the senseless ambivalence of history - sadism versus duty, or (incomparably worse) sadism as duty; devotion counterbalanced by organized paranoia; sisters of charity selflessly tending to the victims of their own church's inquisitors and crusaders. Faith, on the contrary, can never be taken too seriously. For faith is the empirically justified confidence in our capacity to know who in fact we are, to forget the belief-intoxicated Manichee in Good Being. Give us this day our daily Faith, but deliver us, dear God, from Belief.

 

 

;-)

 

:pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

morbid god, evo čekam tebe da mi objasniš :)

 

zašto ne kažeš ka' čo'ek da ne razumiješ ono što ti govorim? :)

 

Da razumiješ odgovorio bi ešto smisleno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

ma ti si car brate, mada ti znaš da si car, ne moram ja da ti objašnjavam.

 

 

Javi se kad budeš dokazao da nije logično

 

imaš logičke metode, imaš logičke greške, nađi šta ne valja pa se javi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

pa valjda smo već apsolvirali da su gabelji u tvom dukljanskom političkom vrhu, nisam valjda ja taj koji je od njih učio...

 

a ti nikako da mi pokažeš tvoje znanje iz logike....

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...