Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

upravo tako dziberu,

ne postoji tu nikakva kontradiktornost

jer cak i da je blek metal izmislio satana licno, muzika se ne moze klasifikovati prema ideologijama koje zastupa text koji je prati - jer onda ne pricamo vise o muzici

ende

Black metal ist krieg :)

 

znaci ako ja opicim akorde ala vlado georgijev i otpevam oce nas otpozadi, ja sam blek metalac? :)

Zaboravio si tremolo i telefonsku sekretaricu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci ako ja opicim akorde ala vlado georgijev i otpevam oce nas otpozadi, ja sam blek metalac? :)

Možda.

A ako si hteo odgovor na pitanje da li je muzika koju sviraš u tom slučaju black metal - pa ne mogu ti reći. Moraš prvo odsvirati i dati mi link pa ću proceniti na osnovu više elemenata ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obucjar je dosao da vredza ljude i oftopikuje...

 

Jel moze neTko da postuje liriku od onog hevi mJetalca Galije u kom spominje pravoslavlje....? Ne mogu se sJetit' kako bejase ide 'Pravoslavlje, narodno veselje... tada tada' dzn dzn (i samo kec)... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

upravo tako dziberu,

ne postoji tu nikakva kontradiktornost

jer cak i da je blek metal izmislio satana licno, muzika se ne moze klasifikovati prema ideologijama koje zastupa text koji je prati - jer onda ne pricamo vise o muzici

ende

 

A posle mi imamo poglede na svet kao konji sa amovima?

 

Muzika nije samo prosta kombinacija odsviranih tonova, bar ne ako govorimo o black metalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

muzika nije kombinacija odsviranih tonova?

nego sta je?

 

evo definicije sa wiki enciklopedije:

Музика (грчки: μουσική - уметност муза) је уметност стварања уређених односа између тонова. Музика има три основна елемента: мелодију, ритам и хармонију.

 

nigde se ne spominje text

zamisli :)

ajde sad poserite se po wikiju uz obaveznu napomenu da to pisu budale itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

muzika nije kombinacija odsviranih tonova?

nego sta je?

 

evo definicije sa wiki enciklopedije:

Музика (грчки: μουσική - уметност муза) је уметност стварања уређених односа између тонова. Музика има три основна елемента: мелодију, ритам и хармонију.

 

nigde se ne spominje text

zamisli :)

ajde sad poserite se po wikiju uz obaveznu napomenu da to pisu budale itd

Ja bih se rado posrao po tebi kad bih znao da te pali koprofilija

 

Koprofilija

From Wikipedia

 

Koprofilija (od grčkih riječi κόπρος, kópros - izmet i φιλία, filía - sklonost), također poznata i kao scat,[1] je parafilija u kojoj seksualno zadovoljstvo pruža izmet.[2][3].

 

:)

 

Ajde sad kuci i odmaraj glas. Dziberu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvoje misli jedno jezero skrivaa tvoja senka cuti i pliva

kosu ti mrsi istocni vetar

milimetar po milimetar

 

Poruke stizu sa svih strana

tise od tihog okeana

nema leka od ljutih rana

bice jos dana za megdana

 

Ref.

Pravoslavlje, dolazi sa juga

Pravoslavlje, ispunjava zelje

tvoja suza zaledjena ceka

Pravoslavlje, narodno veselje

 

Poruke stizu sa svih strana

tise od tihog okeana

samo gole istine bole

samo gresni vernici za tebe mole

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

klasican primer sta se desava kad retard shvati da nema argumenata za raspravu

da makar imas nekakav smisao za humor, pa i da se nasmejemo

ovako slaba vajda

Hm, upadas kao indijanac, govoris ljudima da su dizelasi bez 2 grama mozga, ili da su poput konja sa amovima. Onda filozofiras o muzici lupajuci definicije sa wikipedije, prikrivajuci sopstveno nepoznavanje osnova black metala. I sad ja treba nesto da ti argumentujem.

I sve meni cilj da nekom budem interesantan i zanimljiv. Ako ti ensto nije jasno, otvori temu na black metal forumu. Ako imas nesto licno, onda PP. U suprotnom, vozi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
govoris ljudima da su dizelasi bez 2 grama mozga

 

ne govori on ljudima, nego obrnuto - ljudi govore da si ti dizelaš sa 2 grama mozga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, upadas kao indijanac, govoris ljudima da su dizelasi bez 2 grama mozga, ili da su poput konja sa amovima. Onda filozofiras o muzici lupajuci definicije sa wikipedije, prikrivajuci sopstveno nepoznavanje osnova black metala. I sad ja treba nesto da ti argumentujem.

I sve meni cilj da nekom budem interesantan i zanimljiv. Ako ti ensto nije jasno, otvori temu na black metal forumu. Ako imas nesto licno, onda PP. U suprotnom, vozi.

 

kao prvo - nisam ja zapodenuo tu raspravu nego vas nekolicina

nemoj mene da optuzujes za offtopikovanje samo zato sto sam se prikljucio istoj

 

sad si ti neki kao expert za blek metal sta li?

ti si mi neko relevantno mudo ovde i merilo znanja - evo padoh na kolena momentalno :)

 

osnovna premisa ti je pogresna, a to je da muzicki zanrovi ne mogu nacelno da se odredjuju prema textovima pesama

sta cemo sa instrumentalima? jesu i oni satanisticki?

 

sta da ti kazem, tvoje debilne stavove je pobila prva recenica sa wikipedijnog clanka

ta recenica je naravno tacna i ti to znas, ali naravno lakse je izvredjati nekoga i dovesti u sumnju ispravnost nekog internet clanka nego argumentovano se braniti - kad vec nemas cime da potkrepis svoje degenske stavove

znam da boli kad nisi u pravu, al nema potrebe da vredjas druge zato sto si ispao glup u drusvu :)

jel vidis sad da ti odlicno pase moja komparacija sa konjem i amovima?

verovatno da ne vidis, konju

 

DJIJA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

O irvasa ovog. Pricao sam o black metalu, ne o muzici uopste. A kad vec padas na koljena, onda uradi i nesto korisno. Ili vise volis da te jasu konji, a?

Nego, ti si prvi poceo sa vrijedjanjem, zato me i ne cudi sto sad obrces pricu. Bitno je da si dokazao nesto sto si sam naturio kao temu rasprave, pa se onda fino povuci kao pobjednik. Fino ti kazem, ako bi da razglabas o jebenom BM-u, otvori tamo temu pa kenjaj svoje definicije sa wikija. iiiip magarche

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

to sto si se ti pronasao u mojim poredjenjima, ne znaci da su tebi konkretno bila upucena

a drugo, u prvom svom obracanju meni nazvao si me dziberom - toliko sto se vredjanja tice

povlacim se naravno, zato sto pametniji popusta i sto je jasno da nema rasprave sa nekim ko ne zeli da slusa

 

OJJJS!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Death metal je stvoren da glorifikuje smrt i aspekte vezane za istu. Ideologija(tekstovi, poruka) su jednako bitni kao i muzika. I sad, ako neki bend ima DM muziku, a bavi se zivotom i mirom u svijetu, da li bi ga mogli smatrati DM bendom? Ne bih rekao..

Наравно да DM није створен за смрт,знамо по Chuck Schuldineru да му је значење веће од мрачних тема.И да му смисао није само у underground звуку из подрума и цепању "300 на сат",већ се може радити и другачије.Теби је смешан хришћански death metal,неком другом није.Чињеница је да није створен за мрачне ствари.

 

Super, ajde da uzmem ime SPC i da pod tim okriljem sprovodim crne mise i orgije.

Опет бих те позвао да се вратимо на терен музике.Некада је метал био незамислив са народњацима,данас јесте.Некада је спој rap музике и метала такође био незамислив,данас није.Ја ти управо причам о перспективи гледања,што за тебе нема смисла за другог има.

 

Ajd da su ga nazvali hrišćanski metal...al black metal to zaista ne može biti.

Назвали су га у прво време UNblack metal,баш због тога што black metal не звучи хришћански,мада се касније пробио и тај термин.

Edited by -Diamond-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je nekako logicnije da power-prog-heavy bude teren za hriscanske metal bendove, od black-a ili death-a.

Prog rock takodje ima dosta hriscanskih bendova, Neal Morse je najpoznatiji. I jedan od mojih omiljenih kompozitora i muzicara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Наравно да DM није створен за смрт,знамо по Chuck Schuldineru да му је значење веће од мрачних тема.И да му смисао није само у underground звуку из подрума и цепању "300 на сат",већ се може радити и другачије.Теби је смешан хришћански death metal,неком другом није.Чињеница је да није створен за мрачне ствари

Po meni bas jeste stvoren za mracne stvari, opore, teske.. Muzika i vokali jesu takvi, onda biva nelogicno da neko putem growla i masnih distorzija salje poruku mira i cvjetica u kosi. A distorzirani DM vokali upravo su takvi da oponasaju demonske glasove, i onda mi je glupo da neko growluje "jesus loves you, oh yes he does".. osim, ako takav stih ne bi bio satirican :)

 

Некада је метал био незамислив са народњацима,данас јесте.Некада је спој rap музике и метала такође био незамислив,данас није.Ја ти управо причам о перспективи гледања,што за тебе нема смисла за другог има.

Metal sa narodnjacima nije metal. Ko da pravis pitu od govana..

A za smisao si u pravu, samo treba da postoje neka granica preko koje to postaje besmisleno.

 

Назвали су га у прво време UNblack metal

Black metal ujedinjenih nacija. Frontmen i tekstopisac - Kofi 'the black mesiah' Adnan :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja ga poštujem, ali mislim da maši u pojedinim momentima.

Hrishcjanstvo nije tvoje mishljenje, nego Bozhije Otkrivenje.

 

Слажем се,али чисто ми је непријатно да стављам у исти кош деструктивне секте,оне које су прикривено деструктивне,као и друге конфесије.Сви они су догматски јерес,но свеједно,не понашају се све исто.

da, ponashaju se isto. sve vode u Pakao.

 

Sto, metal je blizi hriscanstvu kad prodje post ili crveno slovo?

napisah- to bi rekao kada bih glumio nekog liberala. shto ne radim.

 

 

inache, tema je Pravoslavlje, a ne metal i vashe mishljenje o metal bendovima koji misle da su hrishcjanski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muzika i vokali jesu takvi, onda biva nelogicno da neko putem growla i masnih distorzija salje poruku mira i cvjetica u kosi.

Не бих се сложио са тобом,једноставно метал није синоним за негативну поруку.А DM je генерално такав,знаш и сам да Schuldiner и није имао неке хришћанске текстове,а опет је веома важан у целој историји DM-a.A да је сад имао неке претерано мрачне и текстове без великог смисла...углавном није.

 

Metal sa narodnjacima nije metal. Ko da pravis pitu od govana..

Види друже,групе као што су Перо Деформеро постоје,желели ми то или не.Навео сам само да су данас могуће неке комбинације које некада нису.

 

A za smisao si u pravu, samo treba da postoje neka granica preko koje to postaje besmisleno.

Наравно,а то је за сваког различито.

 

Што се тиче наше мало одужене расправе,мислим да је све у оку посматрача.Ако неко не воли rap,rock,pop,metal са елементима хришћанства,можда тај неко уствари не воли хришћанство ? Тј није проблем у музици већ у мерилима посматрача.

 

Као што је некоме Depeche Mode група живота,а некоме је то смешно,другом је Manowar група живота,опет неком металцу је то смешно.Јел воли Panteru.A за неког је све то "само метал",тј не прави разлике између метал бендова,јел му је све то безвезе.

Share this post


Link to post
Share on other sites

opet napominjem da je tema Pravoslavlje.

 

vi sve vreme prichate o muzici i pravdate svoj spam time shto pominjete protestante i katolike. i opet- tema je PRAVOSLAVLJE.

 

Pravoslavlje je religija chiji su izvori Sveto Pismo i Sveto Predanje. vi mozhete da imate svoje mishljenje, ali je mishljenje Pravoslavlja o metalu jasno, i stvarno nema potrebe za shirenje rasprave..

 

kao shto napisah:

 

ako hocjete da razumete da ja pricham kako je metal iskljuchivo anti-hrishcjanska, okej, mozhe tako da se razume ono shto pricham.

 

shta vam ja objashnjavam? metal je muzika koja nema veze sa Hrishcjanstvom. poreklo joj nije Hrishcjansko, ljudi koji su stvarali metal nisu bili Hrishcjani, niti su stvarali metal iz svoje pobozhnosti; ritmovi i melodije metala su potpuno strane muzici koja je Hrishcjanska (crkveno pojanje, narodna muzika pravoslavnih naroda); nema metal benda koji ima pobozhne Hrishcjane kao chlanove; ne postoje metal svirke na koje ne dolaze ljudi koji chine smrtne grehe. jednostavno, metal je neshto shto je strano pobozhnom zhivljenju.

 

postoje dva nachina na koji chovek koji veruje u Hrista mozhe da gleda na svoj zhivot.

1- sve shto nije zabranjeno je dozvoljeno

2- ono shto nije zapovedjeno je zabranjeno.

 

i onda bezumnici uzmu i citiraju Zapovest "i sve, shto god da radite, radite na slavu Bozhiju" umishljajucji da mogu da izmishljaju shta cje da rade van svakog Bozhijeg Zakona, samo je bitno da su u zabludi da je to "na slavu Bozhiju".

 

e sad, ako je neko stvarno Hrishcjanin, i prochita Levitsku 10,1-3; Ponovljeni Zakon 4,2; 12,29-32; 17,3; Isusa Navina 1,7; 23,6-8; Mateja 15,13; Korincjanima 2,20-23 onda on shvati da kada zheli da poshtuje Zapovest "da chini sve na slavu Bozhiju" mora da chini samo ono shto Bog naredjuje, jer jeste- sve shto radimo mora (jer je tako zapovedjeno) da bude na slavu Bozhiju, ali samo Bog odredjuje na koji nachin mozhemo da Ga slavimo, ne mozhemo mi da izmishljamo i da npr- sviramo metal "u slavu Bozhiju"..

 

dakle od ona dva pogleda na Bozhiji Zakon koja sam pomenuo gore, samo je drugi ispavan.

 

da li stvarno treba po 15i put da ponavaljam Naravstvena pravila?

 

poshto pominjesh fensere, iz ovoga shto napisah, mislim da je ochigledno da je iz perspektive Pravoslavnog Hrishcjanina metal u istoj ravni kao i turbofolk, i zabavnjaci, i elektro zhanrovi, i tako dalje, uopshte zabavna muzika, tako da mishljenje fensera o vama nema veze sa mnom, niti sa drugim fanaticima slichnim meni, jer ja na njih gledam kao i na vas metalce.

 

i po neznam koji put, Naravstvena Pravila (Pravila pobozhnosti):

 

(2.1) Они који се мешају у дела која су туђа богоугађању не могу бити у стању да служе Богу.

 

(2.3) Онај ко је пристрасан према било чему садашњем или у себи трпи било шта од онога што макар и најмање одвлачи од заповести Божије, не може постати ученик Господњи.

 

(26) Сваку реч или дело треба да потврђујемо сведочанством богонадахнутог Писма, ради уверења добрих и посрамљења ненаравствених.

 

(27) Не треба да се уподобљавамо онима који су туђи учењу Господњем. Напротив, по даној нам сили од Бога, ми треба да подражавамо Богу и Његовим светим.

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...