Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

Guest Bata Životinja

da, ti me poznaješ jer si čitav jedan dan na forumu, osim ako nisi jedan od ovih jadnika sa deset naloga :)

 

''Individua je sa svim svojim granicama i mjerama ovdje utonula u samozaborav dionizijskih stanja i zaboravlja apolonske odredbe''

 

Niče - O koristi i šteti istorije za život, strana 41.

 

''Prihvatimo li ovu grozu i slasno ushićenje koje se pri istom razbijanju principii individuationis uspinje iz najdubljeg temelja čovjeka, upravo iz prirode same, tada smo bacili pogled u bit dionizijskog''

 

strana 28

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, ti me poznaješ jer si čitav jedan dan na forumu, osim ako nisi jedan od ovih jadnika sa deset naloga :)

 

''Individua je sa svim svojim granicama i mjerama ovdje utonula u samozaborav dionizijskih stanja i zaboravlja apolonske odredbe''

 

Niče - O koristi i šteti istorije za život, strana 41.

 

''Prihvatimo li ovu grozu i slasno ushićenje koje se pri istom razbijanju principii individuationis uspinje iz najdubljeg temelja čovjeka, upravo iz prirode same, tada smo bacili pogled u bit dionizijskog''

 

strana 28

 

Please pravoslavac... pogledaj samo 2 posta iznad ko je ovde koga prvi napao (demonstrira tvoju hriscansku dobrotu)... Ja sam citirao roga i istakao sta mislim da je lose kod crkve, onda si se ti pojavio i poceo da vredjas... no offence ali ja ne zelim da diskutujem sa tobom... Ajde da zavrsimo na ovome svaku nasu sadasnju i buducu konverzaciju...

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

ja nikoga ne vrijeđam, samo tvrdim da Niče nije razmišljao svojom glavom, već je, kao što vidimo - radio na RAZBIJANJU PRINCIPA INDIVIDUATIONIS.

 

AKo ne razumiješ šta ti pričam, javi da ti pojasnim na temi o Ničeu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

ovo je JAVNI forum i svako može da se obrati svakome, a ovo je tema dakle svako može da odgovori na neku iznesenu tezu. Uobičajena stvar kod JAVNIH foruma, ali naučićeš.

 

 

Osim toga, to što ti misliš da je uvreda nekome reći da ne razmišlja sopstvenom glavom, to ne znači da je to stvarno uvreda, kao što vidimo iz Ničeovih citata - to je njemu i bio cilj - ne razmišljati sopstvenom glavom. U tom smislu se uopšte ne razlikuje od hrišćana.

Edited by Bata Životinja

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo je JAVNI forum i svako može da se obrati svakome, a ovo je tema dakle svako može da odgovori na neku iznesenu tezu. Uobičajena stvar kod JAVNIH foruma, ali naučićeš.

 

 

Osim toga, to što ti misliš da je uvreda nekome reći da ne razmišlja sopstvenom glavom, to ne znači da je to stvarno uvreda, kao što vidimo iz Ničeovih citata - to je njemu i bio cilj - ne razmišljati sopstvenom glavom. U tom smislu se uopšte ne razlikuje od hrišćanina.

 

Man... znam da je JAVNI forum ali nije JAVNI WC pa da svakakva sranja iznosis uvijajuci ih u skarletne omote... Ostavi me Nice-a, ne volim toliko Nice-a koliko mi se svidjao citat ! Ne volim ni filozofiju kad smo do toga vec ! LEAVE ME ALONE !!! Please ne obracaj mi se vise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

žao mi je momče, ali ako ti se svidio citat u kojem Niče govori o ambisu, kao nečemu što je bez kraja, kao nečemu iracionalnom, mračnom, što izaziva ludilo našeg uma, naš um se gubi u tom ambisu i sam ambis preuzima kontrolu... onda kako misliš da bi trebao da ti se obratim?

 

Skloni citat koji ne razumiješ i koji te ne definiše kao čovjeka. Budi iskren. I smiri doživljaj, nisam zombi, ne ugrizam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

žao mi je momče, ali ako ti se svidio citat u kojem Niče govori o ambisu, kao nečemu što je bez kraja, kao nečemu iracionalnom, mračnom, što izaziva ludilo našeg uma, naš um se gubi u tom ambisu i sam ambis preuzima kontrolu... onda kako misliš da bi trebao da ti se obratim?

 

Skloni citat koji ne razumiješ i koji te ne definiše kao čovjeka. Budi iskren. I smiri doživljaj, nisam zombi, ne ugrizam.

 

Man :bigblue: . Mene vise interesuju prirodne nauke, uostalom i studiram prirodne nauke. Razumem ja odlicno citat, moj problem nije u tome, moj problem je sto si se uhvatio za mene zbog jebenog Nice-a za koga me apsolutno briga, a citat mi se svidja !

 

Man ja nikad nisam imao problema sa svojim umom :bigblue: . Savrseno dobro znam koje su moje mogucnosti :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

pa ako te briga, koji moj ga stavljaš u potpis? To se zove potpis jer je TVOJ potpis.

 

Jedino što ja vidjeh jeste da ti nekoga kritikuješ jer ne misli sopstvenom glavom, a u potpisu slaviš nemišljenje sopstvenom glavom. Mislim - ludo.

 

I ja nisam ''Man'', postoje i srpske riječi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ako te briga, koji moj ga stavljaš u potpis? To se zove potpis jer je TVOJ potpis.

 

Jedino što ja vidjeh jeste da ti nekoga kritikuješ jer ne misli sopstvenom glavom, a u potpisu slaviš nemišljenje sopstvenom glavom. Mislim - ludo.

 

I ja nisam ''Man'', postoje i srpske riječi.

 

 

:bigblue::bigblue::bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bio.waste

 

od svih prelepih tema na ovom forumu,ti si bas resio da zadjes u njegove najcrnje ponore i pecine-Opstu Temu, koja je vishe grim od samog sotone i crnogorskog benda Iguman zajedno!

 

 

Hahahahaha... jao kako dobro... :bigblue: . Brate lud si... Pa nisam znao... izgleda da svaki forum ima takvu osobu :bigblue: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Planino, šta će ti u penzionerskim danima živci? :)

 

 

@bio.waste

 

od svih prelepih tema na ovom forumu,ti si bas resio da zadjes u njegove najcrnje ponore i pecine-Opstu Temu, koja je vishe grim od samog sotone i crnogorskog benda Iguman zajedno!

 

 

pa čovjek hoće da gejzne u abis....

Share this post


Link to post
Share on other sites

U adu postoje dve mogucjnosti- vechne muke, za zle i vechno zatochenishtvo, za manje loshe. taj do koga nije doprlo Bozhije Otkrivenje se nije sluchajno rodio tu, da je imao vecje shanse za spasenje u Pravoslavnoj (ili bilo kojoj drugoj) porodici, Bog bi ga stavio da se rodi tamo.

 

Meni ovo liči na predestinaciju, a predestinacija nije deo pravoslavnog učenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocekujem da te rogozub demantuje brzinom svijetlosti. I ja sam misljenja da je to predestinacija, ali dzabe ti rokiju prezentujes cinjenice. On ce sad pocet o valjanju svinja u blato i biserima. Isti slucaj kad kaze da bogohulnicima ne smije da preporucuje literaturu koja se bavi hriscanskom filozofijom, a ovamo non stop stancuje linkove pravoslavnih sajtova. Ipak je on tek jedno derle koji je zapalo u prelest, godine su u pitanju. Ne znam samo sto radi na onoj bogosloviji koja je (po njemu) demonoslovija, sto fino ne ostavi sve i ode u podzemnu keliju da trazi boga uz postove i samokaznjavanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Check out: rogozub tek sada primijetio da piše jeretičkim ingliš fontom pa se prebacio na cyrilic.

ne smeta mi da pishem i ovako, kako se zadesi da mi je nameshteno u tom trenutku, tako i pishem..

 

Vidis to je upravo ono zbog cega je vecina ljudi koja razmislja svojom glavom upravo protiv crkve kao institucije...

pa dobro, razmishljate vi "svojom glavom", posle cje neko drugi da vam bude kriv kad zavrshite u Paklu..

 

Meni ovo liči na predestinaciju, a predestinacija nije deo pravoslavnog učenja.

не постоји предестинација- предодређење, али постоји преконгиција- тј. предзнање, јер је Бог свезнајућ.

Бог не уређује свет предестинацијом већ Својим Промислом. такво учење се стручно назива компатибилизам, тј. учење да Божије старање о свету постоји без негирања слободе човека (слободе у смислу слободе избора). друго учење је инкомпатибилизам, где спадају учење о предестинацији, које каже да је сваки човек само марионета коју Бог контролише, као и деизам, који учи да Бог не утиче уопште на свет, већ је све остављено "природним законима" и човеку.

 

I ja sam misljenja da je to predestinacija, ali dzabe ti rokiju prezentujes cinjenice.

твоја мишљења су само твоја мишљења а не и чињенице.

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ovo liči na predestinaciju, a predestinacija nije deo pravoslavnog učenja.

Додао бих на Рогозубово излагање да као што у рају има више места и нису сви исти,тако и у паклу има више места.Онима који нису знали за Христа бива суђено по делима,јер свако и од њих има утиснут морал у срцу,однсно савест,као што се каже у Новом Завету.И онда ће им се судити другачије него онима који су спознали за Христа.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Man... znam da je JAVNI forum ali nije JAVNI WC pa da svakakva sranja iznosis uvijajuci ih u skarletne omote... Ostavi me Nice-a, ne volim toliko Nice-a koliko mi se svidjao citat ! Ne volim ni filozofiju kad smo do toga vec ! LEAVE ME ALONE !!! Please ne obracaj mi se vise...

 

youtube-star-chris-crocker-glitter.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...