Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

Ako sam ja od Boga stvorena, to znachi da mi je on i otac, pored mog bioloshkog oca.

Творац није исто што и родитељ.

твоја реченица са овом аналогијом мож да буде исправна исправна ако си ти пинокио, а биолошки ћале ти је ђепето.

 

Mislim da je to izvorni problem svemu, nasa sujeta i pomisao kako sve mora da ima smisla. Ne mora. Zivot moze da bude cist produkt slucajnosti.

можда твој живот.

 

Meni jedino smetaju ljudi koji ti guraju njihovu religiju "in your face".

јао, како ми је жао што ти сметамо.

јел сам ја отишао на тему "најбоље метал солаже" и причао како је метал, или то ти теми Православље кењаш о некаквом емо-атеизму? (реторско је питање, тј. не мораш да одговараш)

 

Ti ozbiljno verujes u ovo?

не, него вас зајебавам све време. пиглан.

 

U pravu si- zato nije greh shvatiti veru na svoj nachin i verovati u Boga na svoj nachin

јесте.

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako sam ja od Boga stvorena, to znachi da mi je on i otac, pored mog bioloshkog oca.

Творац није исто што и родитељ.

твоја реченица са овом аналогијом мож да буде исправна исправна ако си ти пинокио, а биолошки ћале ти је ђепето.

 

Mislim da je to izvorni problem svemu, nasa sujeta i pomisao kako sve mora da ima smisla. Ne mora. Zivot moze da bude cist produkt slucajnosti.

можда твој живот.

 

Meni jedino smetaju ljudi koji ti guraju njihovu religiju "in your face".

јао, како ми је жао што ти сметамо.

јел сам ја отишао на тему "најбоље метал солаже" и причао како је метал, или то ти теми Православље кењаш о некаквом емо-атеизму? (реторско је питање, тј. не мораш да одговараш)

 

Ti ozbiljno verujes u ovo?

не, него вас зајебавам све време. пиглан.

 

U pravu si- zato nije greh shvatiti veru na svoj nachin i verovati u Boga na svoj nachin

јесте.

Edited by bio.waste ☣

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni jedino smetaju ljudi koji ti guraju njihovu religiju "in your face".

Јесте,има таквих људи,али је и немало људи који су расположени да гурају свој атеизам као једино могућу солуцију.

Inache, pitanje je da li izbor ikada postoji, ili je sve predodredjeno.

Избор постоји,то је несумњиво.Иначе би Бог могао да створи бића која ће му служити,као некакве "роботе".Пошто није,од Адама и Еве је постојала слобода избора,па до данашњих дана.

U pravu si- zato nije greh shvatiti veru na svoj nachin i verovati u Boga na svoj nachin.

Зато и постоји нешто што је стално,где нема овог и оног начина,већ исправног и погрешног.Некада се свачије лично мишљење поклапа са исправним начином.Али проблем је што неко има погрешно виђење и сматра да је то истина.Зато се и узима учење Цркве и светих отаца као референца према којој се водимо.

Уосталом,чињенично гледано имао би 1000 људи и 1000 гледања на веру,то више није религија него анархија јер свако верује да има исправно мишљење.Ако би узели да свако схвати религију баш како њему одговара.

Vazno je samo to da ne slavimo i ne dozivamo Boga samo kada nam je loshe, nego i u dobrom da ga pominjemo, samo ne pechesto, jer bi to nashu veru chinilo usiljenom.

Слажем се са овим,али ово је тек почетак.Важно је и гајити праву љубав према ближњем,јер нема љубави према Богу без љубави према ближњем.Важно је и да човек није горд,среброљубив... итд.. Тако да ту има доста тога за причу.

Ako sam ja od Boga stvorena, to znachi da mi je on i otac, pored mog bioloshkog oca.

Бог је створитељ,јер је све по Божјем промислу дато.То значи да родитељи нису знали ни када ће се неко родити,ни које ће особине наследити,ни које болести ће или неће имати.

Tebi se nisam ni obracala majmune !

Мала опаска,пожељно је чланове на форумима не етикетирати овим епитетима,јер можеш добити warn.А и ово је форум,свако има право да коментарише оно што напишеш.Боље да се навикнеш сада на то него касније ;)

Добродошла на форум!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To im i ja pričam, ali ne veruju mi.

sad znash kako je meni :)

 

Важно је и гајити праву љубав према ближњем,јер нема љубави према Богу без љубави према ближњем

pa valjda prvo trebamo da saznamo shta je ljubav i na koji nachin se pokazuje ljubav prema blizhnjem. evo jedan primer- koliko ljudi u zhivotu si ti ljudi upozorio da mogu da vechno gore u paklu ako ne budu poslushni Bogu? a Pravoslavlje uchi da nema vecje mrzhnje koju mozhemo da pokazhemo prema blizhnjem nego da ga ne upozorimo na Pakao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Срећно Вам Баднје Вече...

 

и нека Вам се срећа с здрављем (дух и тело) сроди......МИР БОЖИЈИ ХРИСТОС СЕ РОДИ !!!

 

А.

 

 

Vaistinu.Svako dobro svima koji slave ovaj najveci praznik u Srba.I ovi ostali nek imaju zdravlja i ljubavi vise nego ranijih godina.Kad su te dve stvari prisutne moze i ostalo da se stekne.

Lepo provedite danasnji dan u krugu porodice i prijatelja i zaboravite na sve probleme.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au sad sad samo za Tesu :D

 

 

БОЖИЋ ЈЕ БОЖИЋ ЈЕ ПУЦАЈУ ПРАНГИЈЕ И ЧЕСНИЦУ БАКА СПРЕМА А МЕНЕ ТАМО НЕМА!!!!!!!

 

 

јау где ме нађе,та песма је стварно нешто најбоље.Христос се роди!!све најбоље и живи били!

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo jedan primer- koliko ljudi u zhivotu si ti ljudi upozorio da mogu da vechno gore u paklu ako ne budu poslushni Bogu? a Pravoslavlje uchi da nema vecje mrzhnje koju mozhemo da pokazhemo prema blizhnjem nego da ga ne upozorimo na Pakao.

Ја се руководим оним да треба да са љубави објашњавам другима о православљу,јер понекад неки људи по defaultu имају погрешно уверење да је сврха вере радити добро само да би се избегао пакао.

Једноставно им дам неку књигу,или нешто слично.Причам са њима,али наравно још треба да прође време да бих у потпуности схватио да ми људи само бацамо семе а Бог даје па ниче.

Svako dobro svima koji slave ovaj najveci praznik u Srba.

Ваистину се роди.Зар Васкрс није већи празник од Божића ? Сад не знам,и он се доста слави,ако се не варам.

Edited by -Diamond-

Share this post


Link to post
Share on other sites

bozic je veci praznik jer se poklapa sa zimskom kratkodnevnicom

 

Čekaj, je l' tebi veće čudo da se neko rodi na zimsku kratkodnevicu ili da neko vaskrsne? Aj razmisli malo. A to što se poklapa sa kratkodnevicom, to je moralo tako biti... Zamisli da se rodio 14.12. ili 3.1., to uopšte ne bi bila fora. Ovako u startu imaš "božanski" karakter tog rođenja.

Edited by Gojko

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...