Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

Nije mu naredjeno nego je Bog sam napravio odecu od koze Adamu i Evi. I nigde ne pise da je napravio muskarcu pantalone, a zeni suknju. Pantaloni su prvi koristili narodi srednje i severne Evrope.

ako je neshto nadjeno od strane Boga nemora Bog direktno da kazhe- naredjujem vam to i to. Gospod je postio 40 dana, samim tim je obaveza svakog Hrishcjanina da posti 40 iako Gospod nije nigde rekao- naredjujem vam da postite 40 dana.

 

Protestantizam jeste hriscansto.

nije.

 

Osnovno hriscanstvo jeste hipicka religija zato sto je to religija mira. Ne rece li Isus da volimo bliznje, prijatelje, neprijatelje...

u Hrishcjanstvu nije zabranjeno ubijati, npr u ratu, ili kao izvrshavanje smrtne kazne. u Hrishcjanstvu nije ni zabranjeno ulaziti u fizichke obrachune npr ako treba nekoga odbraniti, ili ako neko nastavi da te smara posle shto pobegnesh dvaputa.

 

@ilegalac

koja je pojenta tvog pousta? ajde modovi brishite ovu meshavinu sentimentalizma i vredjanja.

 

to ne znači da im je Bog napravio kožne jakne nego da ih je stvorio nage. Ne treba sve na ovom svetu shvatati bukvalno.

ti NEMOZHESH da tumachish Sveto Pismo. kao shto se svinja valja u blatu, tako se ti valjash u svom grehu, isto kao shto i ona fizichki nemozhe da podigne pogled prema nebu, tako i ti nemozhesh da podignesh misao ka Bogu. Ono shto je Sveti Duh napisao preko proroka i apostola, rastumachio je preko Svetih Otaca. svako drugo tumachenje je pogreshno.

 

Gde u Bibliji piše šta se podrazumeva suknjom a šta haljinom? Citiraj.

rekoh crkveni kanoni

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. ti NEMOZHESH da tumachish Sveto Pismo. kao shto se svinja valja u blatu, tako se ti valjash u svom grehu, a zbog svoje slichnosti sa svinjom, isto kao shto i ona fizichki nemozhe da podigne pogled prema nebu, tako i ti nemozhesh da podignesh misao ka Bogu. Ono shto je Sveti Duh napisao preko proroka i apostola, rastumachio je preko Svetih Otaca. svako drugo tumachenje je pogreshno.

 

2. rekoh crkveni kanoni.

1. Ajmo ponovo

Postanje 3,21: i nachini Gospod Bog Adamu i zheni njegovoj odecje od kozhe.

Ovo ne znači da je Bog načinio Adamu i Evi kožne jakne i pantalone, nego da ih je stvorio nage.

 

2. Rekao si Sveto pismo. Ne možeš da se setiš šta si napisao juče a očekuješ da te neko smatra razumnim.

 

Nije mu naredjeno nego je Bog sam napravio odecu od koze Adamu i Evi. I nigde ne pise da je napravio muskarcu pantalone, a zeni suknju. Pantaloni su prvi koristili narodi srednje i severne Evrope.

ako je neshto nadjeno od strane Boga nemora Bog direktno da kazhe- naredjujem vam to i to. Gospod je postio 40 dana, samim tim je obaveza svakog Hrishcjanina da posti 40 iako Gospod nije nigde rekao- naredjujem vam da postite 40 dana.

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!!!!!

 

Znači Bog je nosio pantalone i samim tim je obaveza muškaraca da nose pantalone?!!!

 

:):):):):):):):):):):):)

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo ne znači da je Bog načinio Adamu i Evi kožne jakne i pantalone, nego da ih je stvorio nage.

ovo znachi da je Bog dao Adamu i Evi znanje da od kozha zhivotinja naprave sebi odecju.

 

da protumači.

ja ne tumachim. ja prihvatam tumachenje Svetih Otaca.

 

Mushkarac mora da nosi pantalone, a zhensko suknje/ haljine, jer je tako rekao Bog. Gde to pishe u Crkvenim pravilima.

 

Ne možeš da se setiš šta si napisao juče

"Samo mi kazi gde to pise

sveto pismo. crkveni kanoni definishu shta se podrazumeva pod haljinom/ suknjom."

 

 

opusti se malo, nemorash se nervirash.

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Без псовања и вређања, молим.

 

---------------

Мислим да је сада очишћено све, ко види нешто нека пријави.

Наравно, ко следећи опсује или започне неки безвезни "флејм" добиће бан на 7 дана. Исто важи и за спам. Изађите напоље, лепо је време, коме је до свађе и нема шта да ради, нека удара главом у зид. Није лоше, пробао сам једном. После пет минута се смориш и заспиш. :)

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako je neshto nadjeno od strane Boga nemora Bog direktno da kazhe- naredjujem vam to i to.

mora. ako ne kaze bog, onda je to "naredjenje" rekao neki covek - a u tom slucaju je to covekovo naredjenje nevazno i beznacajno, jer ljudi su gresni i zastranjuju, cesto i u lazi.

 

Gospod je postio 40 dana, samim tim je obaveza svakog Hrishcjanina da posti 40 iako Gospod nije nigde rekao- naredjujem vam da postite 40 dana.

ako je gospod postio 40 dana to ne znaci da je to obaveza svakog hriscanina. kazes li ti onda da svaki hriscanin mora da hoda po vodi, zato sto je to gospod cinio? jeres je to sto pricas, jer trazis da se covek ponasa kao bog, a to znaci da verujes da je covek dostojan da cini isto sto i bog - dakle, spusatas boga na nivo coveka. veliki je to greh i cudi me da to cinis jer i sam znas kako gresnici prolaze pred bogom.

 

u Hrishcjanstvu nije zabranjeno ubijati, npr u ratu, ili kao izvrshavanje smrtne kazne. u Hrishcjanstvu nije ni zabranjeno ulaziti u fizichke obrachune npr ako treba nekoga odbraniti, ili ako neko nastavi da te smara posle shto pobegnesh dvaputa.

znas li ti koliki je greh ovo sto radis? "ljubi bliznjeg svog", "okreni drugi obraz" - to su bozje reci koje si ti zaboravio i te reci su tebi mrske i zaboravljas ih. znaj da tones sve dublje u greh i tamu. nadam se da ces se vratiti na pravi hriscanski put. sve najbolje ti zelim na tom putu!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

mora.

nemora.

 

to ne znaci da je to obaveza svakog hriscanina.

znachi.

 

"ljubi bliznjeg svog"

to znachi braniti blizhnjeg. ako nemozhe drugachije nego ubistvom, onda tako.

 

"okreni drugi obraz"

ako neko krene da ti lupi shamar. a ne ako krene da te zakolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeres je to sto pricas, jer trazis da se covek ponasa kao bog, a to znaci da verujes da je covek dostojan da cini isto sto i bog - dakle, spusatas boga na nivo coveka.

Ne spušta on Boga na nivo čoveka, već pokušava sebe da uzdigne na nivo Boga, što je još gore. Ponavljam ja - najveći grešnici su upravo verski fanatici, a kakvu samo mržnju na ovoj temi šire upravo takvi prema onima koji to nisu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Black Gruja

1.Protestanti su hriscani kao i pimo-katolici i pravoslavci svidjalo se to tebi ili ne

2.Opest si poceo da spamujes reinkarnaciju ako ti ne verujes u nju ima ko veruje

3.Jel' u paklu pustaju rock muziku ili turbo-folk da znam da se pripremim?

 

Vidim ja da ce se ovo prepucavanje sa tobom Rogozube nastaviti sve dok se zvezde ne ugase.

 

Imam jos samo jedno pitanje za tebe: Je li ti uopste slusas rock/metal muziku ?

Edited by Black Gruja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Black Gruja
3.necje ti pushtati muziku.

 

Mislio sam generalno sta se slusa, ne moraju meni da pustaju.

Nisi mi odgovorio na poslednje pitanje.

 

 

i glupost je greh

:confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

"ljubi bliznjeg svog"

to znachi braniti blizhnjeg. ako nemozhe drugachije nego ubistvom, onda tako.

ovo je cisto satanisticka recenica. pao si u zagrljaj djavolu, a da toga nisi ni svestan.

 

"okreni drugi obraz"

ako neko krene da ti lupi shamar. a ne ako krene da te zakolje.

ti u uopste ne razumes Hriscanstvo. Samo slepo slusas tumacenja nekih ljudi u mantijama od kojih odredjen broj izvrce Njegove reci tako da se mogu okoristiti njihovim novostecenim znacenjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Грађанин никако не може да разуме и појми Православца јер се појединачне идеје заснивају и одвијају на другим равнима, у оквиру другачијих (понекад и супротних) идеја.

Грађанин негира постојање Вишњег те и није нарочито компетентан да тумачи веровање Православца па је можда само залудан у неким грађанским пословима (незапослен нечим конкретним, опипљивим) и испитује нешто сто га се не тиче и у шта, узгред, и не верује.

Свако ко тумачи нешто што не познаје, било да то брани или напада само губи време и или нека збиља верује или нека гледа Националну географију.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.Protestanti su hriscani kao i pimo-katolici i pravoslavci svidjalo se to tebi ili ne

 

Нису, мада за ове пимокатолике не знам. :)

Без зезања, давно су се они (РКЦ и протестанти) одрекли Христа, нарочито протестанти.

 

ovo je cisto satanisticka recenica. pao si u zagrljaj djavolu, a da toga nisi ni svestan.

Неко ко би се сада укључио у дискусију помислио би да си врсни познавалац и једног и другог кад тако смело правиш паралеле и доносиш закључке. Није сатанистичка реченица, а најбољи пример ти је пример оног свештеника који је, негде у централној Србији, скочио (иако је около било море људи који су стајали) на човека који је клао жену и одбранио је, при том, ударивши нападача, а не сумњам ни да би га убио да је било потребе (хвала Богу па није). Обично се у тим ситуацијама, велике жртве у жељи да се помогне ближњем, "умеша нешто" па човек добије надљудску снагу и савлада будалу. Ако иоле пратиш медије тај пример ти је познат.

 

ti u uopste ne razumes Hriscanstvo. Samo slepo slusas tumacenja nekih ljudi u mantijama od kojih odredjen broj izvrce Njegove reci tako da se mogu okoristiti njihovim novostecenim znacenjem.

Опет не. Ово је рекао и сам Патријарх током једне овакве дискусије. Између твојих "тумачења" и Патријархових речи, избор је јасан.

 

 

Поздрав Гавро! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Свако ко тумачи нешто што не познаје, било да то брани или напада само губи време и или нека збиља верује или нека гледа Националну географију.

 

što će reći - ko veruje veruje, nema potrebe za dokazivanjem, a temu izbrisati

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

пример оног свештеника који је, негде у централној Србији, скочио (иако је около било море људи који су стајали) на човека који је клао жену и одбранио је, при том, ударивши нападача, а не сумњам ни да би га убио да је било потребе (хвала Богу па није).

Koliko ja znam Hrišćanstvo ne pominje nužnu samoodbranu. Ubistvo je ubistvo i kao takvo smrtni greh u svakom slučaju.

 

Šesta Božija zapovest kaže: "Ne ubij".

 

Ne kaže "Ne ubij, osim ako za to imaš potrebu", nego samo "Ne ubij".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Black Gruja
Нису, мада за ове пимокатолике не знам. :)

Без зезања, давно су се они (РКЦ и протестанти) одрекли Христа, нарочито протестанти..

 

 

'Ladno sam napisao pimo-katolici umesto rimo-katolici :bigblue: , vise ne dolazim na ovaj forum kad malo popijem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...