Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

Jes', tek sad ću da se uvredim, posle ove trke logičke neizdržljivosti :D

 

 

Interesantna stvar kod sujete, tek nakon što sam ti u par postova lepo i plastično objasnio tvoju sujetu, koja se vidi u samom načinu tvog razmišljanja koji vitoperi logiku da bi udovoljio tvojim emotivnim potrebama, bez da te uopšte eksplicitno nazovem sujetnim i bez razmatranja tvog odnosa prema drugim drugovima članovima (potpuno je nebitno koji ćeš lapsus 'nekome da priznaš'), ti si počeo da uzvikuješ ''Sujeta, narcisoidna priroda, taština, sujeta!''

 

 

Analiza tvoje sujete zabeležena je ovde, da ne pravim zid teksta:

 

#8314

#8320

#8327

 

Ovo bolje da odvojim pošto ćeš da se uhvatiš za nešto levo ako linkujem ceo post:

 

Sve se svodi na potrebe tvojih emocija, oblikujes sve u skladu sa tim, kad ti sta treba da povladjujes svojim iluzijama, generalizacija, relativizacija, poricanje logike i razuma, itd. Jezik koristis ali su misli koje jezikom iskazujes po svojoj neartikulisanosti slicnije cvrkutu, lavezu, rezanju, groktanju i slicnim nacinima da se iskazu instinkti i emocije.

 

Budi ti i dalje sebi u pravu, ja tebe ne pokusavam da ubedim nista, niti da 'pobedim' u debati, samo se zabavljam rasrafljujuci tvoje logicke aberacije, ali i to dosadi posle nekog vremena, apsolvirali smo te odavno :D

 

Neces ni od koga klestima izvuci da ti kaze ono sto si ufiksirao i sto zelis da cujes, pa sad ti vidi da l' ti to osporava Berklija ili se tvoji imaginarni prijatelji poigravaju sa tobom da bi ti bilo zabavnije (dosadno je ako odmah dobijes ono sto zelis).

 

Osim mene, to su ti rekli i okrob i Čarli:

 

ali biti u frikciji sa fundamentalnim drustvenim obrascima koji povlače ona najčešća uverenja, koja nemaju veze sa naukom, za to treba određena svest, određeni etički kod, jednostavno pripremljenost na tu frikciju i nedeterminisanost. to je emocionalna i moralna stvar i zato kaže gojko hrabrost. užasno je jasna rečenica, nisi normalan koliko bezobrazno ne želiš da razumeš.

 

 

 

Pogledajmo sad tvoju detaljnu analizu naše sujete (pa u nastavku moje jer sam jedini lud da nastavim da razgovaram s tobom :haha: ):

 

 

Treba imati smelosti pa i priznati poneku grešku, moj Side. Samo kukavica sve zna i sve je u pravu.

 

a sad junaci priznajte i vi nešto. Nemojte kao nezreli balavci da baš bude da nije tačno da je gojkova rečenica bila sofistička

 

Side, nači i dalje ti puca sujeta? Ja sam isti onaj kao pre a naveo sam dosta svojih propusta. Znaš ko nije naveo nijedan? Nađi ogledalo u blizini.

 

 

E moj Side, zar klinačkim fazonima dokazuješ da nisam sasvim pogodio tvoju narcisoidnu prirodu?

 

Upravo si potvrdio šta ti puca. Jbg, sačekaću da odrasteš.

 

 

Treći put te pozivam da počneš da se boriš sa sopstvenom taštinom, nije teško priznati bar jednu grešku,sve počinje prvim korakom.

Prica o tastini lik koji 3 dana pogibe da dokaze da je okrob sofista

Side, budi muško, skupi muda, ajmo. Šta si više zapeo za moju taštinu kad sam ti je ja potvrdio? Jel to ta tvoja jadna logika, da jedan od nas nije narcis?

 

Žao mi je, na takvu glupost reći ću još jednom: budi muško.

Pa stvarno, muško bi podvuklo crtu i priznalo nešto, jbt kao da pričam s Brendonom.

 

Side, nadam se da imaš dobre sise, jer ovoliko molim samo top ribe.

Bar je Sid napokon prizno svoj polni identitet!

Ne Sidu u dupe!

Tako je, ja sam rešio pitanje tvog transdženderstva a ti si odlučio da mi se pačaš u familiju.

Ni blizu. Samo dokazujem elemente hipoteze, budući da je i Danijel Pol Šreber, poznati psihijatrijski pacijent, krivio svog doktora i njegovu familiju za sve, a pritom je tvrdio da će postati žena kako bi Bog preko njega obavio bezgrešno začeće. Nači sve se uklapa.

Ma šta se odma vređaš, sujeto jedna

 

 

7 puta pričaš o sujeti i zrelosti + 4 o polnom identitetu, začinjeno jednim ''šta si zapeo za moju sujetu'' :haha:

 

Pa tebi kuća ogledala ne bi pomogla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, reći ću ti - iz sujete. :blek:

 

Moja sujeta je u tome što me zanima ova uzaludna problematika, povlačenje crte između naizgled nedokučivog i istinski nedokučivog, penjanje u nebesa i silaženje u centar Zemlje drvetom znanja, izazivanje Čarlijeve tvrdnje da je to nemoguće do kraja. :bigblue:

 

Usput posmatrajući zalutale, opijene i izopačene :ph34r:

 

omg_rage_face_in_hd_by_lemmino-d686kle.png

 

Al' budući da sam to već napisao pre par strana, sumnjam da je to odgovor koji zadovoljava Batu, ali niko nije ovde da zadovolji njega, pa mu jedino preostaje da se žali Berkliju.

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Knowledge and intelligence is reserved exclusively for Divine jurisdiction as mankind’s continued acquisition of knowledge are theological and biblical manifestations of morbidity and thusly direct violations of God’s dominion over humanity since the mere curiosity of Eve generated the birth of original sin congenital to humanity.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrebna je hrabrost da čovek prizna sebi da je beskrajno mala i nebitna čestica u kosmosu, da je smrt konačna i da njegov život u velikom poretku stvari ne pravi ama baš nikakvu razliku. Malo ljudi ima tu vrstu hrabrosti.

 

velika su muda u pitanju nema sta uf uf

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

The Parable of the Bags of Gold

 

14 “Again, it will be like a man going on a journey, who called his servants and entrusted his wealth to them. 15 To one he gave five bags of gold, to another two bags, and to another one bag,[a] each according to his ability. Then he went on his journey. 16 The man who had received five bags of gold went at once and put his money to work and gained five bags more.17 So also, the one with two bags of gold gained two more. 18 But the man who had received one bag went off, dug a hole in the ground and hid his master’s money.

 

19 “After a long time the master of those servants returned and settled accounts with them. 20 The man who had received five bags of gold brought the other five. ‘Master,’ he said, ‘you entrusted me with five bags of gold. See, I have gained five more.’

 

21 “His master replied, ‘Well done, good and faithful servant! You have been faithful with a few things; I will put you in charge of many things. Come and share your master’s happiness!’

 

22 “The man with two bags of gold also came. ‘Master,’ he said, ‘you entrusted me with two bags of gold; see, I have gained two more.’

 

23 “His master replied, ‘Well done, good and faithful servant! You have been faithful with a few things; I will put you in charge of many things. Come and share your master’s happiness!’

 

24 “Then the man who had received one bag of gold came. ‘Master,’ he said, ‘I knew that you are a hard man, harvesting where you have not sown and gathering where you have not scattered seed. 25 So I was afraid and went out and hid your gold in the ground. See, here is what belongs to you.’

 

26 “His master replied, ‘You wicked, lazy servant! So you knew that I harvest where I have not sown and gather where I have not scattered seed? 27 Well then, you should have put my money on deposit with the bankers, so that when I returned I would have received it back with interest.

 

28 “‘So take the bag of gold from him and give it to the one who has ten bags. 29 For whoever has will be given more, and they will have an abundance. Whoever does not have, even what they have will be taken from them. 30 And throw that worthless servant outside, into the darkness, where there will be weeping and gnashing of teeth.’

 

 

Brutalna lekcija iz ekonomije, preferencije Novog Zaveta :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parabolu o pet talanata najlakse je izopaciti

 

ocigledno da je metafora u pitanju

 

meni je cak jos jasniji kontekst povratka gospodara kada procitam englesku verziju

 

Mnogi bi dali kilo života

Za dvaes grama talenta moga

Al' talenat jeste

Opojna droga

I mož' da se uradi

Samo kod Boga

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...