Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

Deder, kad smo već kod toga, može li neko da mi objasni na koji način koncept molitve ima smisla u hrišćanstvu? Koja je svrha moliti Boga koji je već sveznajući i svemoćan (i koji je samim tim tvorac savršenog poretka) da postupi na određen način ili promeni svoje namere?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ako zelis da ostvaris sozercanje duse molitva je kljucna, dakle hodas sa Isusom tj ides njegovim putem. Hodanje ka vecem prosvecenju, kada se tvoja dusa sve vise priblizava Bogu, kada je svaka tvoja misao i tvoje delo koje ucinis jedna mala molitva Bogu.

A sve za ljubav Boziju i za pripremu da odes u carstvo nebesko, tamo gde jeste mesto coveku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Side, nači i dalje ti puca sujeta? Ja sam isti onaj kao pre a naveo sam dosta svojih propusta. Znaš ko nije naveo nijedan? Nađi ogledalo u blizini.

 

P. S. I dalje ne čitaš linkove koje sam postavio.

 

Puca mi nesto drugo :haha:

 

Naveo si dosta svojih propusta u poslednjih 20 postova, to si lepo rekao, od kojih si svestan samo da si omasio za Galilejevu smrt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deder, kad smo već kod toga, može li neko da mi objasni na koji način koncept molitve ima smisla u hrišćanstvu? Koja je svrha moliti Boga koji je već sveznajući i svemoćan (i koji je samim tim tvorac savršenog poretka) da postupi na određen način ili promeni svoje namere?

 

Jesi plakao nekad ocu ili majci i trazio od njih da ti nesto dozvole, daruju, kupe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, naravno da jeste. Imaće me jedino u smislu da će molekulčići/atomčići koji su me sačinjavali da pređu u nešto drugo, delimično i u druge životinjice drage, da rastegnemo maksimalno taj koncept 'života' posle smrti, ali će moja svest prestati da postoji.

 

 

A gift of fever, the wind of death that sustains life in me, yes! The lightness of hovering in permanent anguish/ecstasy.

 

:bigblue:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bata Ž:

Šta li si ti čitao tri strane, propustio si nekako onaj deo o svojoj narcisoidnoj prirodi, gle čuda :D

 

Ne bi ti sasvim pogodio ni slona u hodniku.

 

Neko ko vadi fejkove iz naftalina da psuje ljude na forumu priča o klinačkim fazonima i odrastanju xD

Leči se.

 

 

 

iz mog iskustva dosadasnjeg nije

dobijao sam i neke stvari koje nisam ni trazio a osetio sam da mi treba ili sam pozeleo

 

Jesi gledao The Secret? :D

 

Ili ne daj boze citao?

Edited by Demon Seed
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je svrha moliti Boga koji je već sveznajući i svemoćan (i koji je samim tim tvorac savršenog poretka) da postupi na određen način ili promeni svoje namere?

ne mole se za to...

mislim mole se, ali to nema veze sa hrišćanstvom, već sa tim da svako želi zdravlje, novac, sreću pa se za to mole i isusu, alahu, šivi, brahmanu... iako samo sveto pismo savetuje da se tako ne moli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

Jesi gledao The Secret? :D

 

Ili ne daj boze citao?

 

da, poceo sam da gledam sa drugaricom pre dve nedelje koja mi je pricala svoje iskustvo nakon citanja knjige

kapiram da razumes onda paralelu koju ja povlacim izmedju

 

krajnje bezboznicki nacin da se predstave neke stvari

 

nisam zavrsio ali odgledacu do kraja ovih dana, zanimljiv filmic na prvi pogled

Share this post


Link to post
Share on other sites

Један Тетразепам и пола Ксалола од сабајле, три Лирике и два Сероксата у подне, предвече једну Лирику, два Ксалола и пола Флормидала и онда ти Србине буде боооље.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...