Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

Nisam malouman pa da detaljisem oko gluposti, sta ima da razmatram coveka koji sedi u mantiji i prica o yogi i budizmu, neka gleda svoja posla. Ako pokusava da dokazuje kako je njegova religija ona prava a druge ne valjaju, automatski je budala, nema vremena za njegove klipove.

 

Simpa kako si izbacio triggerda pa onda kad si video da me nema, pitao me da obrazlozim :D

 

Turi sad jopet trigger :P

 

Ja sam ovde samo zbog Gileta.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve veze ima to sto on nosi mantiju ako prica istinu?

 

Sto svakako podrazumeva da osobe koje nose mantiju ne govore uvek istinu, ali ovde je sasvim pogodio zicu

 

postoji vise perspektiva u gledanju na bilo sta, a ne samo ateisticka-nadobudna koju ti trosis...

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pljuje čovek po budizmu jer iza tih 'gluposti' mira/sreće/ljubavi stoji nihilizam... A u nekom klipu je hvalio muslimane da su pametni jer su dobro dresirali žene :haha:

 

Pa ja više cenim religiju koja propagira nihilizam nego mizogoniju (iako nisam fan religija uopšte) :haha:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zato sam rekao nema veze sta nosi na sebi ako govori istinu* u vezi budizma, ili je ne govori *to u vezi islama sto si pomenula, sa tim se ne slazem uopste

 

Najvise mi smeta to sto se i ateisti i teisti koriste nekim opstim stvarima u raspravama onako kako im u datom trenu odgovara

 

npr

 

nekada je covek samo kombinacija hemijskih elemenata, nebitno zrno zivota u kosmosu, a nekada je najvece savrsenstvo u univerzumu

 

a istina nije ni 1 ni 2

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

'mizogoniju' sad vidim typo :D

 

Ne razumem čime da se koristim u raspravama, sad se koristim onim što sam čula od Arsenija iz dva klipa koja sam pogledala... Za više stvarno nemam viška vremena i živaca, a i ovakvi stavovi mi pokazuju da i ne treba da gledam

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam malouman pa da detaljisem oko gluposti, sta ima da razmatram coveka koji sedi u mantiji i prica o yogi i budizmu, neka gleda svoja posla. Ako pokusava da dokazuje kako je njegova religija ona prava a druge ne valjaju, automatski je budala, nema vremena za njegove klipove.

Pa nisam ni trazio da mi detaljises, ovo sto si rekao je sasvim dovoljno da te razumem.

 

 

Simpa kako si izbacio triggerda pa onda kad si video da me nema, pitao me da obrazlozim :D

 

 

Samo sam video po ovoj sintagmi

toga gore ispranog mozga.

da si ocigledno gledao nesto i da ti je pogodio neku zicu ( a pitao sam te da obrazlozis jer ti si na forumu jedan od ljudi koji se tesko da isprovocirati, pa me zaintrigiralla i fascinirala i frapirala tvoja krajnje neocekivana reakcija), tako da ne moras to da mi priznajes ili porices, jebiga, nekad je ocigledno. :D

Tako da izvolte opet :obrv:

200_s.gif

 

Ali ozbiljno sad, lik je prosao kroz ta sranja za koja tvrdi da je prosao, ako si ispratio malo vise ( znam da jesi :obrv: ) znasda se on u mladosti bavio ozbiljnije meditacijom i tim sranjima. Ziveo tim zivotom ''gresnickim'' i kada mu je preko glave doslo sve morao je da okrene pricu. Opet 5 godina u pustinji da budes sigurno ces mnoge stvari da preispitas i da dodjes do nekog zakljucka.

Ja cak mislim da je on najkorektnije od svih stavio u perspektivu drugih religija, ume da obrazlozi ono sto misli i vidi se da to radi bez ikakve mrznje.Ali bio bi lud da kaze da postuje druge religije. Ja bih bio lud da kazem da postujem druge religije jer to onda po defaultu znaci da moju ne smatram kao pravu. Velikodusno od njega sto i kaze tako poneku lepu stvar za druge vere, dok bi ja npr rekao da su idiotizmi i nebuloze

 

Ja otkad sam naisao na njegova predavanja, iskreno od drugih mi se ne gledaju jer on barem u mojim ocima ima najveci kredibilitet da govori o stvarima o kojima govori. (a odavno sam prestao da se zaludjujem gledanjem predavanja, jebiga, nismo klinci vise, imamo pametnija posla) Medjutim on je rekao neke stvari koje meni imaju mnogo smisla i pomazu mi da odrzim veru, tako da ono...

 

.

Edited by PajatheTrut

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...