Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

Драги/драга (не пише шта си)

баш зато је и слушам ...

У противном би и мој став био као и већине.

Иначе, нисам богослов, на своју велику жалост и лењост.

Реци ми: како ћеш се борити против непријатеља не знајући ништа о њему? А ко ће о њему рећи боље него он сам?

Ја сам грешан човек, пријатељу ...

Трудим се да будем бољи, борим се и исповедам, молим се и размишљам, зато и читам све Вас јер ми то говори колико далеко ја јесам од онога што бих волео да будем. Када клекнем и кљокнем ја само могу да Вам се захвалим јер ме опомињете. Нисам саркастичан, ово говорим потпуно искрено. Постим, немам права да лажем ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Andjelo Mihajlo dobija bitku i salje Lucifera u pizdu materinu = Andjeo Mihajlo je stoga dobar

2. Lucifer je izgubio bitku, otisao je u pizdu materinu = Lucifer je gubitnik, stoga je i los

 

Istorija nas uci ipak necemu veoma bitnom - pisu je pobjednici. Zato ponekad treba pogledat i odredjene alternative, koje same po sebi ne moraju biti lose.

"Vise knjiga nije opasno, opasna je samo jedna"

Znaci nije potrenbno, ni ovo, vasa ironija mi je dosadna, ali ja moram uraditi crtez skenirati i poslati da shvatite.

 

Ali ajde ovako.

Ako za vjek ivjekova shvatimo cinjenicu da je do nebeskog rata doslo zbog coveka bice ti jasnije. Cela prica se svodi kad Bog stvori Adama i Evu te posla andjele da se poklone ljudima.

 

Znaci ovde imamo bitnu stvar, prvi do boga je covek, andjeli su u sluzbi ljudi. Naravno da su u sluzbi i Boga, ali prvi do Boga je covek.

 

Da obnovimo znanje, Lucifer i ostali pali andjeli odbijaju da se poklone nekom ko je stvoren od zemlje, kako kazu pali andjeli "Od blata i prasine" Lucifer , Belzebub, Azazel, Belijal i kompanija su tad pljunula na dva veca bica od sebe. Boga i Coveka.Tog momenta, njihiva funkcija nije vise potrebna, gubi se u svakom smislu.

Bitka je simbolicno oznacena kao nesto sto je pobeda Bozije volje. Sveti Mihailo, za koga se kaze koji je kao BOG ili vojvoda boziji sa vojom armijom udara na armiju vec samo po sebi odbacenih. Pobedu nosi Bog, ali to nije bitno, bitne su kasnije stvari. Vezane za Sotonu i Ljudski Greh, Taj rat je bitan. Proucavajuci, andjele shvatih da mozes prihvatiti samo jednu istinu, na tebi je koju, ovde pricamo o Hriscanskoj. Ali i u toj hriscanskoj luciferov pad oznacava i njegovu smrt, on se transformise iz svetlosti u tamu, tama je smrt. E sad, ako citamo umetnike, ili nesto drugo mozemo naci lucifera kao neko drugo bice Paganskog porekla. Nacicemo ga u rimu ka fosforosa, jednu nebitnu licnost sa ne vise od 10 recenica. Ako mu pripisujemo atribute koje je imao, svaki nas zakljucak vodi ka tome da on to vise nema. Njemu je oduzeto sve, cak se spominje da je ubijen, kao i adramelek.

 

Po Jovanu u otkrovljenju 12. U pobuni je ucestvovala 1/3 nebeskih andjela, njihov pad je trajao deved dana.

U 15 veku je procenjeno da ih je palo 133.306.668 (kardinak biskup iz Tuskuluma dolazi do ovog saznanja, kako nemam pojma)

 

Ali vezujemo se za Hriscanske podatke zbog teme. nije mesto da pisemo o Kabalistickom pisanju vezano za andjele Crno magiskim, itd....

 

Vilain me je jednom pitao kako to da Lucifer nije isto sto i Sotona. Po mnogima, cak i hriscanima Sotona je iskonsko zlo, ono sto lucifer i nije bio u pocetku, stoga dolazi do zabune jer ljudi nisu uspeli da protumace nesto kao sto je sotona (mada ima milion verzija, malo koja od tih ih povezuje sa luciferom, ima i toga)

 

Evo ti par zbunjujucih stvari:

1. Nakon HRISTOVOG vaskrsenja, on silazi u pakao da pokupi ljudske duse. U opstoj panici pali andjeli i demoni ukljucujuci i lucifera, guraju ljudske duse buboko u pakao. Mnogi od njih na vratima pakla stoje u nameri da Zaustave Hrista. Belzebub je na vrhu kapije, a sotona ispred, u zelji da se sukobi sa ISUSOM. Koliko se secam bitke nije ni bilo, sotona je pokusao da mu se suprostavi Isus ga je samo odgurnuo i presao preko njega. Belzebub kaze " Nemamo moci nad tobom, nosi sve duse"

Kapiju otvaraju Isus uzima duse i kaze "Belzebube, jednog dana ces mi ti svezati sotonu"

Totalno nerazumljivo. Ovo je iz knjige o demonima. Kasnije kad iskopam te knjige koje imam po podrumima, dobices i autore.

 

2. Lucifer nije ni bio na mestu dogadjaja cekao je da Hrist pokupi duse, ode na nebo i tek onda dozvoli JUdi da umre, jer navodno, juda nije uspeo da prelomi vrat, umirao je dugo a Lucifer cekao da Hrist obavi sta ima i uzme samo Judu.

Imas i obrnutu, da je to bio sotona a ne lucifer, i trecu demoni.

 

3. Demoni, ili legija, ko su oni? I Isus kad ih proteruje upitajuci ih ko su dok se bacaju u more (jer su usli u svinje) oni kazu samo jeno "Mi smo Legija" Demoni. Pali andjeli traze ljudske duse, demoni ubijaju i zaposedaju ljude. Znaci taj pojam, demoni i andjeli nisu isto, poreklo demona icon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gif Ko god ti kaze da su pali andjeli to je GLUPOST, demoni su zla sila, po nekoj logici bliza sotoni, jer se sotona smatra covekomrzcem i covekoubicom.

 

Ako krenemo da se bavimo Andjelima, mozemo vaditi podatke iz mnogih knjiga, nije stvar u pobednicima vec u veri, ja verujem u Hriscansku, neko veruje u Crno-magisku. A pitanje je gde je istina.

 

Dali si cuo za post-pricu o jos jednom padu, ali da bude glupo i smesno pominju se isti andjeli icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

STRAZARI.

 

Prica o strazarima je sledeca, andjeoski hor visokog ranga, nazivaju se grigorima, oni nikad ne spavaju. Prema knjizi Jubileja Bog je strazare poslao na zemlju da poducavaju ljude. Neki od njih su odmah pali jer su uzeli da spavaju sa zenama. Medju dobrima koji su radili svoj posao su bili Urilo, Rafailo, Raguel, Mihailo, Zerahiel, Gabrilo, Remijel itd. Medju zlim ide zbunjujuca stvar Azazel (otkud on kad je pao u prvoj borbi) semjaza, Samsijel, kokabel, Sarijel, Satanil i ko zna ko jos. Opet dolazi do pada (a isto to mozes naci u prvoj knjizi Mojsijeovoj 6.) Tu vec ima dodatak u prici o nephilimu, ali to sad nije bitno.

 

Kad sam pitao jednog svestenika, da mi objasni bozije andjele, izrecito mi je naredio da batalim tu stvar jer ce me zbuniti, sto i jeste. Dodavsi da se iskljucivo drzim sigurne stvari.

 

1. MIHAILO ( Milosrdje, Pravda, Vojvoda, onaj ko je kao BOG, zastitnik itd.)

2. GABRIEL (Boziji glasnik, milosrdje, uskrsnuca itd.)

3. RAFAILO (milosrdje, onaj koji leci , isceljuje zemlju i ljude itd....)

4. URILO ( milosrdje, oganj Bozuji, na ikonama ga mozes prepznati sa vatrom u ruci)

 

 

Znaci ako razvrstamo sile Imamo Pale andjele i Bozije, imamo sotonu i demone.

 

Ali danas kad katolici se uce egzorcizmu, pa pogledam glupe holivudske filmove gde navodno pali andjeli ili sotona posednu ljude, je krajnje smesno. Pali andjeli nemaju tu funkciju, oni idu na vece zlo, pojam unistenja jednog coveka za njih nije sistem, oni hoce cocecanstvo, dalje isterivanje sotone icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif pa kako isterti sotonu koji vec obitava u coveku, kroz ljudski greh on tu jaca i odatle crpi moci. Po Jungu to je senka (ljudsko zlo) sto veca senka, covek je vece zlo, veci greh, u vecoj sluzbi sotoni. Stoga ta bitka se sad vodi unutar coveka Bog je dao coveku oruzje da savlada sotonu u sebi. KAJANJE, NE ici u greh, tu se odvija borba.

 

Da li se Sotona materijalizuje? PA NARAVNO. Terorizam, NATO, Svaki Veci rat, Atomska bomba itd.

 

Paganska bozanstva, za njih je davno receno da postoje, nisu odbaceni, nisu bajka, ali takodje u Hriscanstvu, Islamu i Judeizmu oni su oznaceni kao demoni i pali andjeli, koji su varali ljude sve dok se BOG, preko Hrista izmirio sa ljudima i time paganska bozanstva stisnuo u stranu. Ali paganska bozanstva (legija) nece da odustane te ljude i dalje tera da postuju obicaje koje su ranije postovali. Cepanje paganskih obicaja dolazi kroz jaku moc svetih ljudi poput SV. Iluje gromovnika, Sv. Georgija, pa i samog Mihaila. (mada i mnogih drugih)

 

Evo zanimljive price Dusan Bandic, cuveni Etnolog i Antropolog u svojoj knjizi "Narodna religija Srba u 100 pojmava" kaze da Sveti georgije nikad nije ubio azdaju on ju je samo probijo i svezao. (Ta azdaja je prozdirala ljude) Ta azdaja je prebivala u moru. Sveti Georgije je tako svezanu odveo medju ljude i rekao ako se ne odreknu Paganskih obicaja da ce je pustiti na njih da ih prozdere. Ljudi su prihvatili Sv. georgijevu naredbu, mada Georgije je u svakom slucaju vraca u more.

 

Cuvajte se pagani icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif ako sv. Georgiju pukne film ce vas prozdere azdaja icon_smile.gificon_smile.gif

 

Ima i zanimljiva prica gde Sveti Ilija sa zmajevitim detetom (Zmaj kod pravoslavaca nikad nije bio demonsko bice, sasvim suprotno ali o tome smo vec pisali) ubija azdaje i bore se sa sotonom (djavolom) gde djavo bezi.

 

Sveci, su veoma mocni mnoga pisana dela put ka njihovom prosvetljenju se uvek zasnivao na krajnjoj borbi gde sotona ili neki pali andjeo kusha coveka i gubi bitku.

 

Znaci ako kroz ovaj text sagledamo neke stvari, videcemo da je sotona daleko prisutniji i opasniji nego li bilo koji pali andjeo pa i sam lucifer koji ima daleko manji znacaj (sem ako ih ne svrstaju kao jedno, ali oni nisu jedno oni su dva ralicita entiteta, ono sto ih vezuje je mrznja prema coveku)

 

Stoga nebeski rat, je pobuna jedne grupe andjela koja je izgubila bitku i nazivaju se palima, rat koji i danas traje je rat sa sotonom.

 

Ali uz Boziju pomoc, svaki covek u sebi ima oruzje (navedeno gore) da savlada sotonu.

 

Toliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gavranosaurus:

 

Mozda bih te i shvatio da nisi poceo da pricas o upoznavanju neprijatelja... isto kao kad bi se borio protiv Coca Cola korporacije tako sto bi konzumirao bocu Coca Cola-e svaki dan, i to sve pod parolom "upoznajmo neprijatelja". To mu dodje isto, jel da? Nakon odredjenog vremena ode jetra, organizam u picku materinu, al nema veze. Bar si sam dosao do saznanja icon_smile.gif

 

Black_Totem:

 

Svaka cast, odavno nisi napisao ovako dug i dobar post. Imam samo par komentara i pitanja:

 

 

Da obnovimo znanje, Lucifer i ostali pali andjeli odbijaju da se poklone nekom ko je stvoren od zemlje, kako kazu pali andjeli "Od blata i prasine" Lucifer , Belzebub, Azazel, Belijal i kompanija su tad pljunula na dva veca bica od sebe. Boga i Coveka.Tog momenta, njihiva funkcija nije vise potrebna, gubi se u svakom smislu

 

Cini mi se da sam ovo skoro spominjao. Ja sam nasao objasnjenje u kojem Lucifer i kompanija nisu htjeli da se poklone covjeku jer im je Bog (kao jednu od prvih) dao naredbu da se ne smiju klanjati nikom do samo njemu. Kada su neki andjeli odbili da se poklone covjeku iz tog razloga, izbaceni su iz raja. Pali andjeli nisu nikad direktno pljunuli na Boga, jedino su se ogrijesili o njegovu naredbu da se poklone covjeku. Zanimljivo je da li su andjeli u stvari stvoreni da sluze i covjeka, jer ako se ne varam - prvo su stvoreni andjeli, pa tek onda covjek. Da je njihova primarna funkcija bila sluzenje covjeku, valjda bi bili stvoreni nakon njega. Ovako mi vise dijeluje da su andjeli stvoreni sa drugim ciljem, a da je kasnije doslo do promjene plana sto je i stvorilo zbrku na nebu. Samo moje opazanje. Jos nesto - ne vidim razlog zasto bi se andjeli klanjali covjeku ako covjek nije njihov tvorac. Ima tu dosta kontradiktornosti...

 

 

Ali vezujemo se za Hriscanske podatke zbog teme. nije mesto da pisemo o Kabalistickom pisanju vezano za andjele Crno magiskim, itd...

 

Slazem se da nije mjesto, ali bi svakako bile zanimljive i alternativne verzije (posebno kabalisticka)

 

 

Nakon HRISTOVOG vaskrsenja, on silazi u pakao da pokupi ljudske duse

 

Iskreno, da li ozbiljno vjerujes da pakao postoji. Vjerujes li da bi milosrdni tvorac sacinio takvo mjesto(ili dozvolio da postoji) na kojem bi ljudi bili podvrgnuti najstrasnijim mukama. Mada citajuci stari zavjet i uvidjajuci narav Boga koja je tamo opisana, nista me ne bi cudilo. Ili je samo u pitanju markentiski trik crkve(posebno katolicke) da u svoje redove namami sto vise ljudi i da popuni svoje kase....

 

 

Dali si cuo za post-pricu o jos jednom padu, ali da bude glupo i smesno pominju se isti andjeli

 

Ovo je ako se ne varam Enohovo objasnjenje. Ne znam da li se o egregorima pise i u kabali, ali zasigurno je da se spominju u jevrejskoj tradiciji, kao i prica o Lilith. Zasto to nije uslo u bibliju, nemam pojma....

 

 

Ali uz Boziju pomoc, svaki covek u sebi ima oruzje (navedeno gore) da savlada sotonu

 

Uz Bozju pomoc ima i tog istog neprijatelja, ako cemo pravo.

 

 

Da sumiram sve - odlican post, sa nekim detaljima do sad nisam bio upoznat i moram ti rec da si mi razjasnio jednu nedoumicu. Pozdrav

Edited by deadsy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Твој начин да систематизујеш ствари је врло занимљив! Поставља се питање шкодљивости о нечему што, само по себи, није шкодљиво. Да немам став, то би имало логике али како знам место са ког посматрам - да ли мислиш да ћу бити конзумент нечега што знам да је шкодљиво? То би значило да не знам за себе и да сам бесловесан. Твој пример, дакле, отпада. Друго, Денница није отпао због човека будући да је пао пре човековог постанка о чему сведочи Евин грех. Пао је због гордости, јер се побунио против Бога и пожелео да буде једнак са Њим. Он је изумео грех и смрт и пакао и од њега долази сво зло. Васкрсењем је Исус Христос победио смрт и тиме човеку обезбедио вечни живот. Дакле, човек има шансу да се искупи јер има шансу да се покаје. Наравно да постоји пакао. И нема збрке. Да ли би ти ставио на исто место затвор и породилиште ...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Поставља се питање шкодљивости о нечему што, само по себи, није шкодљиво

 

Ni vatra nije skodljiva ako pravilno rukujes sa njom. Ali ono sto mene zanima (i na sta mi nisi odgovorio) je - kako ides iz jednog extrema u drugi. Prvo se pomolis, a onda upalis Dimmu Borgir i headbangujes... uprosteno

 

Да немам став, то би имало логике али како знам место са ког посматрам - да ли мислиш да ћу бити конзумент нечега што знам да је шкодљиво? То би значило да не знам за себе и да сам бесловесан

 

Koliko ljudi zna da je pusenje stetno, pa opet i dalje konzumira cigarete. Jesu li po tebi svi oni nesvjesni sebe?

 

Он је изумео грех и смрт и пакао

 

Kolko znam, Bog je poslao smrt na zemlju. Dalje, Bog je uveo mogucnost grijeha, i onda odgovornost prebacio u ruke (aj da kazem naivnih) Adama i Eve.

 

и од њега долази сво зло

 

Tipicno. Lucifer je prosto potreba da se na nekog sruci odgovornost. Da nije Lucifer, bio bi onda Marko ili Janko, ali svakako potreba sa dezurnim krivcem ostaje. Sve sto dolazi, i dobro i zlo, po hriscanstvu stize od Boga.

 

 

Наравно да постоји пакао

 

I za kraj malo propagandnih poruka

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Када будеш желео да о некој материји разговараш са неким прво проучи дотичну. Највећи противници су они који ништа/мало знају о ствари којој се противе. И то знамо више хиљада година.

Не, ја нисам Светац, драги момче ...

И ја на својим раменима, имам исувише терета понекад, као и сви други.

Ево једног цитата за тебе:

"Духовном старцу је дошао ученик и рекао - Авва, ја духовним очима видим анђеле! Старац му је пак одговорио - То није подвиг. Ето, када духовним очима будеш видео бездан грехова, као морски песак, то ће бити велики подвиг."

"Свети оци говоре - блажен је човек који види, не анђеле, већ грехове своје."

Не очекујем да ти, као неверујући, разумеш. Ово је битно за мене али и довољно објашњење за тебе.

Крај.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Када будеш желео да о некој материји разговараш са неким прво проучи дотичну. Највећи противници су они који ништа/мало знају о ствари којој се противе. И то знамо више хиљада година

 

Dobar metod - proglasi sagovornika nekopetentnim.

 

Не, ја нисам Светац, драги момче ...

 

Ko je tvrdio da jesi?

 

блажен је човек који види, не анђеле, већ грехове своје

 

Ti ocigledno prije vidis trn u tudjem nego balvan u sopstvenom oku. Inace, citat ti je dobar, postujem ako stvarno tako razmisljas.

 

Не очекујем да ти, као неверујући, разумеш

 

Malo gordosti sa tvoje strane... ocigledno ti slijepa vijera ne da da vidis dalje ispred sopstvenog nosa, te stoga veoma lako dijelis packe o tome ko je 'vjernik' a ko 'nevjernik'. ALi kad ti se postavi prosto pitanje "kako iskreni hriscanin slusa anti-hriscansku muziku", nisi mi dao dostojan odgovor. Ono o upoznavanju neprijatelja i sl. ne mogu da uzmem za ozbiljno, prosto imam osjecaj da si pametniji od toga.

 

Samo me postedi jeftine demagogije...

Edited by deadsy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Друго, Денница није отпао због човека будући да је пао пре човековог постанка о чему сведочи Евин грех. Пао је због гордости, јер се побунио против Бога и пожелео да буде једнак са Њим.

icon_confused.gificon_confused.gif

Ima i toga, ali ko je onda odbio da se pokloni coveku govoreci da nece da se klanja nekom ko je stvoren od prasine?

Zar tu nije bio pad?

 

@deadsy, odgovoricu ti kasnije. Zapamtio sam pitanja.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да, управо то је проузроковало Денницин пад. Гордост, који је први грех баш из тог разлога. Будући да је ђаво наговарао Еву, значи да је већ пао јер је клеветник, јер су његовим наговором Адам и Ева изгубили Рај и постали смртни тј. трулежни. Христос својим Васкресењем управо исправља тај грех.

Ово нисам ја измислио нити било ко други.

Ово што говорим је по Светом предању тј. по Светом писму.

У оба случаја би пад проузроковала гордост, с тим што је узрок Денницина жеља за изједначењем са Богом а не човеком, кога и сматра за слабијег од себе.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gavrosauruse, objasni mi onda kako je djavo mogao uci u raj neopazen i nagovorit Evu da pojede jabuku. Sakrio se u zmijina usta, i usao undercover a da bas niko to ne primjeti??

 

Meni je iskreno zanimljiva druga cinjenica - zasto je bas zmija odredjena da bude ta koja ce nagovoriti Evu da uzme jabuku. Ali lako je povezati to sa cinjenicom da je zmija oduvjek bila postovana kao simbol znanja i medicine kod starijih naroda, i da je upravo cilj bio da se njeno znacenje izvrne i pretvori u nesto lose.

Postanje na taj nacin tvrdi kako je znanje lose... shodno tome, daje se legitimitet i potpora svim onim inkvizicionim sudovima koji su zdusno spaljivali naucnike i njihove spise, a sve to u cilju da se iskorijeni jeres (tj. znanje)

 

Tolko za sad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Дечко, сад ме тераш да философирам и намећеш ми да бих ја тиме могао да браним инквизицију јер бих као онај који брани Хришћанство морао да будем такав, је л'? Испада да су Хришћани неки безумници који све што раде је да спаљују књиге а нарочито "премудре" апокрифе.

Затим, лично, мисим да знаш начела Хришћанства и тражиш да ти објасним да би видео да ли ја сам знам у шта верујем. Овако, Врлина не постоји без искушења, ђаво и јесте упузао у Рај са Божјим допуштењем (јер све и ради само уз његово допуштење) да искушава Адама и Еву и види да ли су достојни, при првом искушењу они су отпали од Раја. Значи да ни нису били достојни јер су уз сву благодат из пуке радозналости прекршили заповести Творца. Друго, змија важи као мудра значи умна значи ђаво јој је пришао јер је паметна значи ђаво пре улази у ум него у срце значи сви ми паметни имамо веће шансе да будемо преварени него неинтелигентан човек који истински воли. Из чега пролизилази да се вера тј. љубав не доживљава умом него срцем. То је оно добро чему нас је Исус Христос учио. О томе је и тема.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Дечко, сад ме тераш да философирам и намећеш ми да бих ја тиме могао да браним инквизицију јер бих као онај који брани Хришћанство морао да будем такав, је л'?

 

Pogresno si me shvatio. Svaki normalan covjek (bio hriscanin ili neke druge vjere) ce ustati protiv inkvizicije, i tu nema spora. Ne trazim ja od ikog, a ponajmanje od tebe, da opravdavas inkviziciju. Samo sam naveo da ona ima uporiste u Bibliji, u kojoj se na ovaj ili onaj nacin osudjuje svako znanje. U njoj ne pise jasno "burn the heretics", ali usled mogucnosti sirokog tumacenja, tako nesto se vrlo lako moze izvuci. Biblija iako stara 2500 hiljade godina, sadrzi i dalje neka nacela(najvecim dijelom moralna) koja i danas mogu da vaze jer su univerzalna, ali veliki dio nje pisan je za to vrijeme i za jevrejski narod

 

Испада да су Хришћани неки безумници који све што раде је да спаљују књиге а нарочито "премудре" апокрифе.

 

Ako si mislio na stari vjek, potpuno si u pravu. Danas se vrijeme izmjenilo, ali je daleko od idealnog. Medjutim, nije problem u vjernicima, vec u crkvi koja manipulise osjecanjima tih vjernika... Taj bezumnik o kojem ti pricas je u stvari crkva, a vjernici su samo pioni u toj igri. Sjeti se krstaskih ratova, vjerskih ratova u Evropi i raznih pokolja koji su uradjeni u ime Boga, ali i crkve. Ipak to nije za ovu temu...

 

Затим, лично, мисим да знаш начела Хришћанства и тражиш да ти објасним да би видео да ли ја сам знам у шта верујем

 

Ne trazim ti da mi objasnjavas da bih ja vidio da li ti znas icon_smile.gif Nije ovo skola...

Pitam te zato jer mene licno interesuje kako ih ti sa aspekta vjernika gledas, da bi mi pomogao da ih jos bolje razumijem. Ako je tebi muka da pises, onda ok

 

значи сви ми паметни имамо веће шансе да будемо преварени него неинтелигентан човек који истински воли

 

Da uprostim - po tome je idealan onaj covjek koji je neinteligentan = glup. Ne znam za duhovni zivot, ali u svetovnom glupi ljudi prolaze dosta lose. Ali upravo su glupi ljudi najpodlozniji manipulaciji o kojoj sam prije govorio. To stavlja tacku na sve.

 

Из чега пролизилази да се вера тј. љубав не доживљава умом него срцем

 

icon_da.gif

Doduse, po nauci je sve to pitanje uma i raznih hemijskih reakcija, ali vjerujem da ima nesto vise od toga.

 

да искушава Адама и Еву и види да ли су достојни

 

I pored njihove naivnosti i ocite neinteligencije, u ruke im je data velika odgovornost. Svi znamo kako su prosli... isto kao da iskusavas neko malo glupavo dijete icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

izvini što mi je ovo smešno.

... Сви ми толико паметни ...

... Сви ми "паметни" ...

... Сви ми "толико паметни" ...

 

У том контексту ...

Ако је ово проблем и уколико се односи на то ...

Да не буде забуне, није у питању (баш толика) сујета.

Share this post


Link to post
Share on other sites

izvini što mi je ovo smešno.

Кретену је све смешно, увек. Држ' се којекаквих израелско-сиријско-арапско-дебилних бендова и надасве дебилне екипе са надасве дебилног подфорума и мани нас грешне својих надасве тупавих коментара. Што би неки рекли - ћао, здраво. Наставиш ли са "шатро" интересантним коментарима има да ти лупим такав бан да ће ти се те уши (а имали смо прилике да их видимо и морам признати да су огромне) пушити. Once again, ћао здраво!!!

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Кретену је све смешно, увек. Држ' се којекаквих израелско-сиријско-арапско-дебилних бендова и надасве дебилне екипе са надасве дебилног подфорума и мани нас грешне својих надасве тупавих коментара. Што би неки рекли - ћао, здраво. Наставиш ли са "шатро" интересантним коментарима има да ти лупим такав бан да ће ти се те уши (а имали смо прилике да их видимо и морам признати да су огромне) пушити. Once again, ћао здраво!!!

Svi elementi Mog prozivanja u jednom postu....

 

odlicno.... icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poenta je ista. To sto je ti uvijas u ukrasni papir nema apsolutne nikakve veze. I sam Isus je govorio za takve da su okreceni grobovi.

Itekako si navredjao i to sa namerom, a sto se tice ovog slucaja, ako se Krang osetio uvredjenim to je njegov problem. Dakle, na istom smo.

Ma ne, nisi u pravu. Uvreda je nesto konkretno i direktno. A diskusija u kojoj moderator nekog pokusava d aminimizuje govoreci o njegovim usima nije diskusija nego seljana. Mislim, pa sta ako ima velike usi? Akakije je, npr, operisao usi. Dnas je on istinski pravoslavac, a oni sto nisu operisali usi su u zajednistvu sa onima koji su otpali od Hrista i Znaci klempavi su nekad bogougodni, a ovi sa nevelikim usima su sa Satanom, znas?

Edited by Gwydion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, ali znam da ti mene, Axeanosilasa, blondie i ostale ljude oko mene nazivas satanistima... jer znas da je to nama uvreda, i sta to govori o tebi? Da si "okreceni grob", ali opet nisi u rangu (jevrejskih) fariseja.... I klasicno tvoje, siris pricu na neke tvoje nebuloze - standardna okolisanja, okretanje ploce, pa ces nastaviti diskusiju o usima, pa izvrtati reci i znacenja, da bi na kraju dosli do leve neke teme o bogoudnosti klempavih usiju i Rojzenkrojcerima (ajde sada, daj mi sad esej o njima)... icon_rolleyes.gif

Ja ovde stajem, dalje ce Axeanosilas da ti kratko, jasno i KONKRETNO odgovori....

Edited by Ivan_Creed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, ali znam da ti mene, Axeanosilasa, blondie i ostale ljude oko mene nazivas satanistima... jer znas da je to nama uvreda, i sta to govori o tebi? Da si "okreceni grob", ali opet nisi u rangu (jevrejskih) fariseja.... I klasicno tvoje, siris pricu na neke tvoje nebuloze - standardna okolisanja, okretanje ploce, pa ces nastaviti diskusiju o usima, pa izvrtati reci i znacenja, da bi na kraju dosli do leve neke teme o bogoudnosti klempavih usiju i Rojzenkrojcerima (ajde sada, daj mi sad esej o njima)... rolleyes.gif

Ja ovde stajem, dalje ce Axeanosilas da ti kratko, jasno i KONKRETNO odgovori....

Nije uvreda ako ja obrazlozim zasto ste satanisti. Mozes ti koliko god hoces da kazes da je to okretanje ploca, ali skidanjem anateme sa Pape dobar deo Crkava je otpao od Hrista. Tu nema pogovora jer je to precizirano tako crkvenim pravilima. Sad bih ja mogao da idem korak dalje u toj prici pa da kazem da se o necemu ne prica javno, ali to je nesto sto se moze cuti od katolickih iskusnijih egzorcisata. Naime, revizija egzorcizma, kao konacni produkt II vatikanskog koncila, je potpuno

obred ucinila nefunkcionalnim. Ima misljenja da sve crkve i zvanicno idu ka otvorenom priznavanju svog satanskog karaktera i tu nije potreban ni taj formalni , a u stvari sustinski, razlog kao sto je skidanje anateme. To se vidi po sitnim pokazateljima. No, kad ti so obljutavi ako si vernik shvatices. Dakle, ne vredjam ja. Tebe je povredila istina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakve veze tu imaju egzorcisti sa time da je on il' neko satanista?

Sad cu ti ja lepo objasnim. Od II vatikanskog koncila traje tihi proces priblizavanja dve Crkve, skinuta je anatema sa Pape sto nisu smeli, a plan je da Papa bude poglavar objedinjene Crkve. Istovremeno druga velika tekovina tog koncila je da

se katolicka Crkva otvoreno satanizuje menjanjem svojih obreda koji su imali za cilj

odricanje od Satane u onom smeru da to odricanje postaje onemoguceno. Tako bar misle neki katolicki svestenici koji su radili egzorcizam i razumeju se u to. Jedni otlpali od Hrista zbog skidanja anateme, a sad se jos i priblizavaju Antihristu i formalno. To ti je to!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Прво, нас који се изјашњавамо као Православни Хришћани ти немаш право да називаш сатанистима нити упоређујеш са католицима. Нас, као такве, се папа не тиче ништа више него било који рабин, муфтија или неки други незнабожачки великодостојиник. Дакле, твоје мишљење и није нешто битно а није ни релевантно јер твоје квази-знање се не односи на Православље већ на нешто друго што нас се не тиче а што упорно покушаваш да нам протуриш. Друго, тај Акакије ког помињеш је ништа мањи расколник од тебе, чак и већи. И он је самовољно отпао и напустио СПЦ, тако да није истински Православац. Православље није никаква окултна, мрачна и недовољно објашњена доктрина каквом је ти представљаш, који узгред, увек причаш о папи и католицима, значи и не знаш шта је. Треће, најбитније - Хришћанство се НЕ базира на претпоставкама као незнабоштво. Свака и најмања позиција је детаљно објашњена и разрађена. Незнање води у осуду и грех.

Ево једног цитата, Свети Јован Златоусти:

"Зло је чинити гадости, но ако постоји стид код онога који их чини, зло је упола мање. А кад се неко њиме кити - то представља врхунац бестидности. Овај први постајући свестан после пада, временом се може и подићи; онај пак који се хвали грехом, лишава себе исцељења које даје покајање."

И још, непознат ми је аутор, на жалост ...

"Душа је наша црна, и сваки нови грех то је нова црна мрља на њој, а на црном се црно не види ..."

Надам се да сам, бар мало, помогао ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljiv text. Kada je bio ovaj incident oko Esfigmen-a?

Тај раскол траје још преласка Грка на Грегоријански календар. Проблем који имају је ништа друго до проблем ГПЦ, што са нама нема везе. Крај.

 

Више о томе ...

 

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Izazovi/zablude04.htm

 

 

 

Гвидионе, "прес-клипинга" се играј кући. Сматрај ово последњом усменом опоменом. Престани да се понављаш, одрасти већ једном, немој бити како дете коме треба пажња па сваки час почиње да плаче и баца играчке.

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Тај раскол траје још преласка Грка на Грегоријански календар. Проблем који имају је ништа друго до проблем ГПЦ, што са нама нема везе. Крај.

 

Више о томе ...

 

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Izazovi/zablude04.htm

 

 

 

Гвидионе, "прес-клипинга" се играј кући. Сматрај ово последњом усменом опоменом. Престани да се понављаш, одрасти већ једном, немој бити како дете коме треба пажња па сваки час почиње да плаче и баца играчке.

Tjah, trice i kucine. Jedno je sukob oko kalendara, set ise samo izvesne Crkve i krsta sa neba koji ju je osvetlio, a drugo je protest monaha protiv realizovanja politike II vatikanskog koncila i ujedinjenju dve Crkve sa Papom kao poglavarom. Mozes ti slobodno da pretis, o veliki moderatoru, Mozes da lazes ljude iznoseci neistine istinskim pravoslavcima sto ziloti jesu i mozes da pretis, ali ja cu te samo zaliti. Mozes da budes sila ovde, ali postoji jedan Moderator kojeg ne mozes slagati i kojem ces platiti za svu svoju zlobu. Da ti to lepo pojasnim onako srpski. Najebao si kad dodjes na nebeski forum i kad stanes pred tog Moderatora. icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tjah, trice i kucine.  Jedno je sukob oko kalendara, set ise samo izvesne  Crkve i krsta sa neba koji ju je osvetlio, a drugo je protest monaha protiv realizovanja politike II vatikanskog koncila i ujedinjenju dve Crkve sa Papom kao poglavarom. Mozes ti slobodno da pretis, o veliki moderatoru, Mozes da lazes ljude iznoseci neistine istinskim pravoslavcima sto ziloti jesu i mozes da pretis,  ali ja cu te samo zaliti. Mozes da budes sila ovde, ali postoji jedan Moderator kojeg ne mozes slagati i kojem ces platiti za svu svoju zlobu. Da ti to lepo pojasnim onako srpski. Najebao si kad dodjes na nebeski forum i kad stanes pred tog Moderatora.  icon_rockdevil.gif

Оставих ти документ који описује расколе у ГПЦ од почетка па до данашњих дана. Ја не лажем, макар не кад је ово о чему причамо о питању. Што се претњи тиче, да сам ја иоле особа каквом ме желиш представити, ти би био банован одавно. Управо из поштовања према знању које поседујеш, што не умањује твоје склоности ка лажи и фалсификовању, то нисам учинио. Стварно се понашаш као дете, нико од "противника" Православља овде није као ти, Нокс и Деадсу сасвим лепо дискутују, плане нека варница, али се и угаси. Међутим, ти само тражиш некакав повод за свађу, понављаш се толико да је људима који годинама прате овај подфорум мука од тога, константно тражиш пажњу. Да ли ти је недостаје у животу? Тиме што ћеш неку тврдњу поновити сто пута ту тврдњу истином учинити нећеш. Што се коначног Суда тиче, чежњиво, али не без страха, га очекујем. Трудићу се да бреме осуде које ћу понети буде што лакше, а ти се брини о свом спасењу. Мени је овај крст који носим претежак, верујем и теби, стога нека се свако брине о свом.

 

 

Идемо даље са дискусијом, хвала.

 

 

ЕДИТ

kad stanes pred tog Moderatora

Администратора.

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Оставих ти документ који описује расколе у ГПЦ од почетка па до данашњих дана. Ја не лажем, макар не кад је ово о чему причамо о питању. Што се претњи тиче, да сам ја иоле особа каквом ме желиш представити, ти би био банован одавно. Управо из поштовања према знању које поседујеш, што не умањује твоје склоности ка лажи и фалсификовању, то нисам учинио. Стварно се понашаш као дете, нико од "противника" Православља овде није као ти, Нокс и Деадсу сасвим лепо дискутују, плане нека варница, али се и угаси. Међутим, ти само тражиш некакав повод за свађу, понављаш се толико да је људима који годинама прате овај подфорум мука од тога, константно тражиш пажњу. Да ли ти је недостаје у животу? Тиме што ћеш неку тврдњу поновити сто пута ту тврдњу истином учинити нећеш. Што се коначног Суда тиче, чежњиво, али не без страха, га очекујем. Трудићу се да бреме осуде које ћу понети буде што лакше, а ти се брини о свом спасењу. Мени је овај крст који носим претежак, верујем и теби, стога нека се свако брине о свом.

 

 

Идемо даље са дискусијом, хвала.

 

 

ЕДИТ

 

Администратора.

Stvarno te ne razumem? Nisat ja nsiam diskutovao ni svojim recima rekao. Ja sam samo ostavio neke tekstove, pri cemu cak nisam stavio one koji eksplicitno opisuju mucko izbacivanje monahinja iz manastira Stjenik.

BTW, to je ona igumanija koju si ti ovde omalovazavao. U cemu je onda problem?

Mislim, ako ne mozes da objasnis kako se moze skinuti anatema, ako razlog zbog kojeg je bacena jos uvek postoji, te kako onda Crkva moze i dalje biti telo Hristovo ako je svetootackim pracilima definisano da se u slucaju takvog skidanaj anateme otpada od Hrista, tu ti ja nisam kriv. Nemoj biti frustriran, ne moze to niko oda objasni ma koliko se trudio. To je jednostavno tako i logika koja iz toga proizilazi je neumoljiva. A sto se ttice moderacije neces ti ni stici do Administratora. Niza

instanca , dakle moderatorska, ce tebi podvuci crtu. Izabrao si losu stranu tasko da se konacni skor zna...

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno te ne razumem? Nisat ja nsiam diskutovao ni svojim recima rekao. Ja sam samo ostavio neke tekstove, pri cemu cak nisam stavio one koji eksplicitno opisuju mucko izbacivanje monahinja iz manastira Stjenik.

BTW, to je ona igumanija  koju si ti ovde omalovazavao. U cemu je onda problem?

Mislim, ako ne mozes da objasnis kako se moze skinuti anatema, ako razlog zbog  kojeg je bacena jos uvek postoji, te kako onda Crkva moze i dalje biti telo Hristovo ako je svetootackim pracilima definisano da se u slucaju takvog skidanaj anateme otpada od Hrista, tu ti ja nisam kriv. Nemoj biti frustriran, ne moze to niko oda objasni ma koliko se trudio. To je jednostavno tako i logika koja iz toga proizilazi je neumoljiva. A sto se ttice moderacije neces ti ni stici do Administratora. Niza

instanca , dakle moderatorska, ce tebi podvuci crtu. Izabrao si losu stranu tasko da se konacni skor zna...

А ја сам само то претворио у линкове одакле су ти текстови потекли. Гушиш тему, а колико ми је познато један мод је бановао једног члана управо због "прес-клипинга".

 

Та Драгана, игуманија Ефросинија је рукоположена за игуманију СПЦ, самим одметањем у секташење престало је њено право да буде у Стјенику, истеране су, али не и малтретиране. Иначе, она је из Зенице, а како су више пута исказао презир према одређеним члановима овог форума, а због "босанског" порекла, чуди ме ово лицемерје кад је дотична у питању.

 

Досадан си са том анатемом више, већ рекох да Православље није исправно, Свети Огањ никада не би сишао. Молим цитат из Светоотачких списа који поткрепљује то што наводиш.

 

Мани се тих осуда више, досадан си, нити си позван нити признат да судиш. Рекох ти да бринеш о свом спасењу. Мани се ти "моје" стране и држи се своје која ти доноси неописив "мир", који и показујеш.

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...