Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

Cek, ti negiras ekumensku politiku koja se trenutno vodi?

Mi ovde imamo jako jasno situaciju.. Pitanje anateme i pitanje ekumenskog procesa koji vodi ujedinjenju Crkava i priznavanju Pape kao poglavara. Ti negiras tu cinjenicu?

Ја је негирам, то је обична будалаштина. Пре девет година је донета одлука да се иступи из ССВ. Тамо имамо улогу посматрача и то је ваљда сваком јасно. Нико и не помишља да се активније упусти у рад ССВ-а, нико и не помишља да позове папу у посету, а ако стварно мислиш да би било који Србин пристао да назове папу врховним поглаваром Цркве, онда си заиста полудео.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја је негирам, то је обична будалаштина. Пре девет година је донета одлука да се иступи из ССВ. Тамо имамо улогу посматрача и то је ваљда сваком јасно. Нико и не помишља да се активније упусти у рад ССВ-а, нико и не помишља да позове папу у посету, а ако стварно мислиш да би било који Србин пристао да назове папу врховним поглаваром Цркве, онда си заиста полудео.

Evo, da ne bih puno [pricao ja neka kaze jedna istinska Pravoslavka:

 

Igumanija Efrosimija:

 

U Srpskoj crkvi, ne mogu da kažem da je pravoslavna, više na žalost ne postoje niti Svete tajne niti Duh Sveti, zato ne mogu da kažem da je pravoslavna. To je zato što su se oni opredelili za globalizaciju i ekumenizam, zato što neće da izađu iz Svetskog saveta crkava, iako su to obećali.

***

Igumanija Efrosimija kaže da javnost u Srbiji još uvek ne zna da je potpisan sporazum sa Rimokatoličkom crkvom. - Pazite, jedan od osnovnih uslova da mi uđemo u EU jeste uvođenje novog kalendara i dolazak pape, znači zajednička molitva sa katolicima. Srpska crkva je to potpisala, ja imam dokument gde su oni to sve potpisali, što znači da su potpisali uniju sa katolicima, znači ono što nije potpisano 1928. godine, a čemu se suprotstavio patrijarh Varnava koji je otrovan. Tako se na globalnom planu dešava izdaja pravoslavne vere kakva nije bila u poslednjih 100 godina. Na žalost, običan narod nema vođe i nikakvog uticaja na zvaničnu politiku SPC.

***

- Danas ne možete da uđete u crkvu koliko je naroda, ali je na žalost odstupio Duh Sveti zato što je vrh izdao pravoslavlje i opredelio se za ekumenizam. To je najveća zabluda na koju su uhvaćeni verni hrišćani. Mi očekujemo procvat pravoslavne vere nakon 50 godina komunizma, a u suštini dolazi vreme apostasije i kraja.

***

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice toga sta je duhovno evo opet sta kaze igumanija:

 

Igumanija Efrosimija:

 

U Srpskoj crkvi, ne mogu da kažem da je pravoslavna, više na žalost ne postoje niti Svete tajne niti Duh Sveti, zato ne mogu da kažem da je pravoslavna. To je zato što su se oni opredelili za globalizaciju i ekumenizam, zato što neće da izađu iz Svetskog saveta crkava, iako su to obećali.

***

Igumanija Efrosimija kaže da javnost u Srbiji još uvek ne zna da je potpisan sporazum sa Rimokatoličkom crkvom. - Pazite, jedan od osnovnih uslova da mi uđemo u EU jeste uvođenje novog kalendara i dolazak pape, znači zajednička molitva sa katolicima. Srpska crkva je to potpisala, ja imam dokument gde su oni to sve potpisali, što znači da su potpisali uniju sa katolicima, znači ono što nije potpisano 1928. godine, a čemu se suprotstavio patrijarh Varnava koji je otrovan. Tako se na globalnom planu dešava izdaja pravoslavne vere kakva nije bila u poslednjih 100 godina. Na žalost, običan narod nema vođe i nikakvog uticaja na zvaničnu politiku SPC.

***

- Danas ne možete da uđete u crkvu koliko je naroda, ali je na žalost odstupio Duh Sveti zato što je vrh izdao pravoslavlje i opredelio se za ekumenizam. To je najveća zabluda na koju su uhvaćeni verni hrišćani. Mi očekujemo procvat pravoslavne vere nakon 50 godina komunizma, a u suštini dolazi vreme apostasije i kraja.

***

Као што рекох, то је будалаштина. Поштедећу себе труда и даћу ти линк, па лепо прочитај шта о свему томе каже један од највећих теолога двадесетог века, владика Атанасије Јевтић.

 

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Izaz...ude/zablude.htm

---------------------------------------------------------------------------------

Што се тиче спама на последњих пет страница, обавештавам вас да ћу од сада сваки пост који нема везе са темом брисати. Расправљајте се преко ICQ-a, размените бројеве и испричајте се до миле воље. Хтедох да подели тему, али нема шансе да ми све постове (преко 1500) отвори у једној страници. Стога, доста. Хвала.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Molio bih da se moji prijatelji neprozivaju. Maja Mandic radi posteno svoj posao diplomiranog psihologa,. Terapije imaju svoju cenu, a buduci da radi gestalt u grupi ima vise pacijenata,. Svaki od njih placa za terapiju, dakle nekoliko grupa sa vise pacijenata x cena terapije = pare. Sem toga, Maja Mandic je u braku, a st oznaci d asem sto ona privredjuje to isto cini i njen suprug koji ima svoj biznis. Stoga pare ima jer ih zaradi svojom privatnom praksom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molio bih da se moji prijatelji neprozivaju. Maja Mandic radi posteno svoj posao diplomiranog psihologa,. Terapije imaju svoju cenu, a buduci da radi gestalt u grupi ima vise pacijenata,. Svaki od njih placa za terapiju, dakle nekoliko grupa sa vise pacijenata x cena terapije = pare. Sem toga, Maja Mandic je u braku, a st oznaci d asem sto ona privredjuje to isto cini i njen suprug koji ima svoj biznis. Stoga pare ima jer ih zaradi svojom privatnom praksom.

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Prozivacu je gde god stignem jer pare zaradjuje na glupostima.

Sta mene briga sto je ona tvoj prijatelj.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maja Mandic novac posteno zaradjuje kao diplomirani psiholog radeci gestalt terapiju. Dakle strucno i posteno, isto kao sto novac zaradjuju privatni zubari, lekari, arhitekte ...

Sto se gestalt terapije tice to je legitimna psiholoska tehnika, poznata i priznata.

Jel bese kurs astralne projekcije 150eura icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

(To znam)

 

Koliko kostaju ostale stvari nije mi poznato, mogu da se raspitam

 

Bese kafic ima?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel bese kurs astralne projekcije 150eura icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

(To znam)

 

Koliko kostaju ostale stvari nije mi poznato, mogu da se raspitam

 

Bese kafic ima?

Ne znam da li jos drzi kurseve astralne projekcije i slicnih stvari. To je drzala dok je bila suvlasnic aesotherie. Ako cemo iskreno, njeni kursevi se ne oglasavaju u esotherijinom katalogu stoznaci da je bas nesto i zabole za tako nesto. Ako cemo iskreno tih 150 evrra i nije neka kinta kad uzmemo u obzir koliko kosta sat terapije. Dakle sto bi se cimala sa sicom ikad moze da zaradi vise, jer radi grupe, za krace vreemna? Rekoh da je njen muz privatnik tako da covek radi poslove. U krajnjoj liniji i imati kafic je skroz ok. Misloim, drzao sam i ja kafanu i to je isto posten posao. ZNam ja jednog popa koji je imao kafic, da li to znaci da je on necastan? Covek pametan i sposoban pa je malo ulozio novac i zaradjivao. Sta je tu lose?

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. U ezoteriji se reklamiraju razni kursevi

2. Rekao sam samo jedan od kurseva, ima ih ona vise

3. Izbacena je iz O.T.O-a

4. Sad je nasla ovde da pametuje. PAgani i slovenski krug? Koliko znam i tu se clanstvo placa.

5. Ja u njenom poslu ne vidim nista moralno.

 

Nista mi se ne razlikuje od ovih sto su bili po zatvorima "Razne baba vange"

"Lazni proroci" i slicno.

 

Ali ok..............

Edited by Black_Totem213

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. U ezoteriji se reklamiraju razni kursevi

2. Rekao sam samo jedan od kurseva, ima ih ona vise

3. Izbacena je iz O.T.O-a

4. Sad je nasla ovde da pametuje. PAgani i slovenski krug? Koliko znam i tu se clanstvo placa.

5. Ja u njenom poslu ne vidim nista moralno.

 

Nista mi se ne razlikuje od ovih sto su bili po zatvorima "Razne baba vange"

"Lazni proroci" i slicno.

 

Ali ok..............

OK, tacku po tacku:

 

>1. U ezoteriji se reklamiraju razni kursevi

 

Da, ali ne i njeni. To znaci ili da joj nije potrebna reklama, ili da ni ne drzi do kurseva. Tesko da reklama nije potrebna jer ni jedan kurs od onih koji je ezoterija najavila, iako idu katalozi na vise hiljada adresa ljudi koje to interesuje, nije odrzan

posto nije bilo dovoljno prijavljenih. Dakle pitanje je interesovanja ljudi koje je jako opalo. Za razliku od toga kao psiholog ima pune ruke posla.

 

>2. Rekao sam samo jedan od kurseva, ima ih ona vise

 

Imala je i tarot , to joj je zapravo bio osnovni kurs, ali nemam pojma da li ona to jos uvek radi.

 

>3. Izbacena je iz O.T.O-a

 

Nije. Izbacen je Vladimir Madic koji je vlasnik Esotherie. Maja nije nikad izbacena, ali samoinicijativno nema nikakav kontakt vise od deset godina i to j evise ne interesuje.

 

>4. Sad je nasla ovde da pametuje. PAgani i slovenski krug? Koliko znam i tu se >clanstvo placa.

 

Veoma verovatno se placa. To je njen projekt koji ne znam u koje msmeru se razvija. Al ije poenta da njen izvor prihoda nije Slovenski krug. Sta rade sa tim parama ne znam. Mozda kupe prase i vina pa slave? Njihova stvar u svakom slucaju.

 

>5. Ja u njenom poslu ne vidim nista moralno.

 

Ona novac zaradjuje lececi ljude kao psiholog, kako rekoh, a opsti je konsenzus da psihologija nije ni moralna ni nemoralna. Ona je profesionalna, bas kao i svaka druga normalna profesija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

.

 

Ona novac zaradjuje lececi ljude kao psiholog, kako rekoh, a opsti je konsenzus da psihologija nije ni moralna ni nemoralna. Ona je profesionalna, bas kao i svaka druga normalna profesija.

Zivo me interesuje sta sta bi nasi vrhunski neuropsihijatri rekli na ovo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma sta bi rekli. O njenoj strucnosti neka kaze njena struka. Sem toga, neuropsihijatri ne lece ono sto ona leci. Oni su za neuroloske probleme. Psihijatri, generalno, saniraju stanje, a psiholozi su oni koji lece. Bar tako misli deo te struke.

Naravno, im ai drugih misljenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нокс је склон подметачинама, немојте се примати на његове приче, сутра одох у књижару да прелистам буквар.

 

Иако се интимно слажем са оним што је написано, морам признати да ако је истина да то стоји у буквару, онда је претерано...

 

Ипак, док не одем у књижару, ништа од опширнијих коментара...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нокс је склон подметачинама, немојте се примати на његове приче, сутра одох у књижару да прелистам буквар.

 

Иако се интимно слажем са оним што је написано, морам признати да ако је истина да то стоји у буквару, онда је претерано...

 

Ипак, док не одем у књижару, ништа од опширнијих коментара...

Ako je ovo izdao Zavoda za izdavanje udzbenika, onda nije neki problem to proveriti. No, to i nije bas neka nova vest i taj bukvar nije izasao juce, niti se pojavio za vreme ove vlade. . Molicu lepo, evo vesti od pre par godina, a sa sajta vaseg omiljenog B92:

 

http://www.b92.net/info/emisije/kaziprst.p...09&nav_id=80750

 

A i iz emisije Kaziprst:

 

http://www.b92.net/info/emisije/kaziprst.p...09&nav_id=80750

 

Samo, nigde tu ne pise da je Bukvar uradjen sa blagoslovom Patrijarha? Mislim, samo pokusavam da budem realan. Mozda Crkva ima veze sa ovim, a mozda je i neko pokusavao da bude veci Papa od Pape.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za one kojima se gadi otici na sajt B92:

 

Beogradska opština Palilula podelila je đacima za srećan polazak u školu “Zavičajni bukvar” koji je napisao i ilustrovao dečiji pesnik Mošo Odalović. Među opisima slova nalazi se i slovo “c” objašnjeno kroz pojam crkve. "Crkva je najvažnija čovekova kuća. Ko ide u crkvu imaće Boga za pomoćnika sebi, ko ne ide u crkvu neka ide kod doktora, možda mu roditelji nisu zdravi ", piše u Bukvaru.

 

Ovo je komentar ''pisca'' recenog bukvara:

 

Pesnik Mošo Odalović kaže: "Sasvim je moguće da će biti ljudi koji drukčije reaguju. Ja pripadam Svetoj sabornoj apostolskoj crkvi. Mi smo bili obezboženi u čitavom prošlom veku i doskora smo reč Bog pisali malim slovom, a to je vrhovni uređivač naših sudbina. Dakle, ja ne insistiram ni na čemu, svako će biti pobožan onoliko koliko je to njemu dato",

 

Dakle, ''autor'' ovog delceta uopste ne pomislja na to da je nekoga mozda uvredio, vec insistira na tome da smo svi vernici, samo to jos ne znamo.Doduse, ovo mu je mozda jedini nacin promocije.

 

Eto ti podmetacine kojom crkva sama sebe srozava na nivo seoskih popa koje nastoje da kontrolisu stado putem sujeverja.Ako nisu svi u crkvi ovakvi, zasto se neko ne buni?Ako nije napisano sa blagoslovom Patrijarha, zasto on ne reaguje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Што се тиче оног буквара, то уопште није буквар у правом смислу речи, дакле није она књига коју сваки првак мора поседовати, а учинило ми се да је Нокс баш на то мислио или макар то хтео тако представити. У питању је нека књига неког песника која се делила по неким школама пре неколико година. Тај "буквар" никакве везе са СПЦ нема. Чини ми се да за слово Ђ стојки појам "ђаво", па ту има нека песмица где се каже да треба носити бели лук у џепу, па ти ђаво неће наудити. Значи, сујеверје, влашка магија,будалаштина... Регуларни буквар је сасвим другачији, наравно. То би било то што се тога тиче и овим се завршава прича о томе. Нокс је још једном доказао да је патетични фалсификатор, а сваки пост који помене овај "буквар" ће бити обрисан. Хвала и пријатно вече.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Batice, lakse malo sa vredjanjem.To sto si moderator, jel, ne daje ti za pravo da se prostires preko svoje duzine.taj bukvar je deljen svim skolama na teritoriji opstine Palilula jer je to bio privatni dil izdavacke kuce i bivseg predsednika opstine, sada potpredsedinka republickog Parlamenta koji je ugovoren po zakonskim uslovima.Ako mislis da nije tako, covek mi je prijatelj, pa je moguce verifikovati tu cinjenicu u svako doba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Batice, lakse malo sa vredjanjem.To sto si moderator, jel, ne daje ti za pravo da se prostires preko svoje duzine.taj bukvar je deljen svim skolama na teritoriji opstine Palilula jer je to bio privatni dil izdavacke kuce i bivseg predsednika opstine, sada potpredsedinka republickog Parlamenta koji je ugovoren po zakonskim uslovima.Ako mislis da nije tako, covek mi je prijatelj, pa je moguce verifikovati tu cinjenicu u svako doba.

Нисам те увредио, рекао сам да си фалсификатор. То је моје мишљење, а то и доказах. У првом посту, кад си поменуо ту књигу, изоставио си невероватно битне чињенице. Сад кад би направили гласање, 85% људи би рекло да је помислило да је прави "Буквар" у питању. То је фалсификовање.

 

Прво си рекао ово...

Evo malo propagande koju sprovodi SPC. Sa ovim sranjem mogu samo da odbiju jos vise ljudi.Strahota i uzas.Ovo je slika, verovali ili ne, iz novog bukvara za prvi razred osnovne skole.

 

user posted image

 

А сад ми помињеш Палилулу. Што не рече одмах...

 

 

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milance je taj bukvar uzeo na angro i nije ni pogledao sta u njemu pise, znam ga dobro.Cinjenica je, medjutim, da se nijedna skola nije usprotivila ni protestovala zbog onog gafa ciju sam sliku postovao.Ako se niko nije bunio, ni protestovao, znaci da niko nema nista protiv i da se i ta knjzica koristi u radu sa decom.To vise govori o klimi u drustvu, tako da nije ni bitno.

 

A palilulu nisam spomenuo jer nisam ni znao za to.Video sam tekst na B92, pozvao Milanceta, covek mi objasnio o cemu se radi i gotova stvar.

 

-------------------------------------------------------

 

Фино. Сад кад смо разјаснили да си грешком устврдио да је ово из званичног буквара за први разред, сматрам ову расправу завршеном.

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Фино. Сад кад смо разјаснили да си грешком устврдио да је ово из званичног буквара за први разред, сматрам ову расправу завршеном.

 

 

Lepo biti moderator, jelda? icon_mrgreen.gif

 

--------------------------------------------

Лепо је бити човек и не лагати.

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo, nigde tu ne pise da je Bukvar uradjen sa blagoslovom Patrijarha? Mislim, samo pokusavam da budem realan. Mozda Crkva ima veze sa ovim, a mozda je i neko pokusavao da bude veci Papa od Pape.

Evo vam dovoljan razlog zassto ne treba verovati B92

Jos i blagoslov Patrijarha no.gifno.gifno.gifno.gifno.gif

Znaci i posle ove gluposti ima ovde da mi pisu o B92 kao objektivnom mediju.

Edited by Black_Totem213

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...