Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

Apsolutno pogresno. Sveti oci su stvari radili iz poitickih razloga i menjali su cak i postojece tekstove koje su kanonizovali. Dalje, nisu sve crkve kanonizovale iste tekstove. Recimo u Etiopskoj Crkvi je Knjiga Enoha kanonizovana kao sveti spis.

Хајде да се манемо монофизита, ако већ причамо о Православљу. Кад господа Јермени, Копти, Маронити, Етиопљани и остали прихвате одлуке Сабора и кад се поглавар јерменске "Цркве" извини за онај срамни покушај изостављања Православног Патријарха из "ритуала" који се зове Силазак Светог Огња, а који се завршио чудом, а ти добро знаш којим, онда ћемо да причамо о Етиопској "Цркви".

 

Dalje, sama Apokalipsa po Jovanu dugo vremena nije bas bila previse priznavana u pravoslavlju, na primer, a ako cemo iskreno to delo sadrzi neke za hriscaneprilicno  nedozvoljene elemente, kao sto je kabalisticko davanje brojne vrednosti nekim konceptima, no samo iz politickih razloga je kanonizovano.

Даље, та информација о Откривењу и неприхватању истог ми није позната, али се надам да ћеш ми пружити неки цитат, документ и слично, те ћу ти дати одговор.

 

Dalje, po cemu su Sveti oci sveti? To ih Bog odredio za Svete ili ljudi odlucili?

Бог дела кроз људе који својим животом заслуже јединство са Њим.

 

Него, прихваташ ли ти она три цитата из "Јеванђеља по Филипу"? Одлуке Сабора? А сатане, јеси ли се одрекао?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Морам пажљивије проучити то "Јеванђеље", па ћу ти дати комплетнији одговор, нађем ли неку поруку, а која је у супротности са Новим Заветом, ја ћу то и рећи. Ти, ако знаш нешто, реци ми. Сулудо ми је да се нешто зове нечијим, а заправо скоро сигурно није дело тог неког, то ми смрди на фалсификат, а име Апостола је изабрано баш да би се "делу" дало на тежини. Ја кажем да је немогуће написати Јеванђеље, а да оно има смисла, ако у томе и Дух Свети нема удела. Зато су ова "Јеванђеља" кратка, између осталог. Не постоји други угао сагледавања, угао је само један и он је дефинисан на Саборима, уз свесрдну помоћ Духа Светог. Крај.

 

U Jevandjelju po Filipu postoji devet izreka koje su navodi i tumacenja reci iz kanonskih Jevandjelja; Filipovo jevadjelje koncentrisano je na spasenje covekovo, ali u smislu ponovnog osvajanja androginosti, odnosno onovno spajanje dva principa, Adama i Eve, ili preneseo, sjedinjenje u sakramentalnoj nebeskoj loznici: spajanje coveka sa njegovom andjeoskom polovinom, prebivanje u Savrsenstvu, dakle izdignuce iznad sveta materije.Ne vidim ikakvu kontradiktornost sa kanonskim Jevandjeljima, ni odsustvo Duha Svetog.

Drugo, linija gnostickog apostolskog znacenja ima potpuno isto pravo kao i linija crkvenog apostolskog znacenja.Osnovna razlika je po pitanju sakramenata gnosticke linije nasledja (Krstenje, Hrizma, Sveta Euharistija, Iskupljenje, Bracna Loznica) koje gnosticizam ne posmatra na isti nacin kao Crkva.Druga razlika jeste u tome sto se, iako se hriscanstvo, a posebno ezotericno hriscanstvo oliceno u apokrifnim Jevandjeljima, posmatra kao glavni stub postizanja gnoze, dopusta pastvi gnostickih crkava da koristi i druga znanja i tradicije kako bi to staje dostigla, bila to budisticka, kabalisticka ili neka druga.Slicnost je u tome sto je za prenosenje Sakramenata neophodno zaredjenje u Djakona, Biskupa ili Arhibiskupa gnostickih crkava.

 

Прихваташ ли одлуке Сабора?

Одричеш ли се сатане?

 

Ne, ne prihvatam odluke sabora iz jednostavnog razloga sto ih ne osecam kao inspirisane Svetim Duhom, vec politickim potrebama trenutka.

O principu Satane, ili ShTN-a, moze se diskutovati nadaleko i nasiroko, kao i o neophodnosti uloge koju je odigrao u Hristovom iskusavanju, ali Satane kao principa koji simbolise nesto sto je negativno i stetno po mene i po druge, da, odricem se.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хајде да се манемо монофизита, ако већ причамо о Православљу. Кад господа Јермени, Копти, Маронити, Етиопљани и остали прихвате одлуке Сабора и кад се поглавар јерменске "Цркве" извини за онај срамни покушај изостављања Православног Патријарха из "ритуала" који се зове Силазак Светог Огња, а који се завршио чудом, а ти добро знаш којим, онда ћемо да причамо о Етиопској "Цркви".

 

 

Даље, та информација о Откривењу и неприхватању истог ми није позната, али се надам да ћеш ми пружити неки цитат, документ и слично, те ћу ти дати одговор.

 

 

Бог дела кроз људе који својим животом заслуже јединство са Њим.

 

Него, прихваташ ли ти она три цитата из "Јеванђеља по Филипу"? Одлуке Сабора? А сатане, јеси ли се одрекао?

To n edokazuje nista. Ti cak ne mozes d adokazes ni da je to Hristov grob. Cak ne mozes da dokazes ni da je Hrist postojao.

Jevanjdjelje po Filipu j ezanimljivo, no ja nisam hriscanin i ne mogu da se odreknem satane jer ne postoji. Odrekao sam ga se kao sto sam se odrekao i Miki Mausa. U stvari evo odricem se obojice.

Za citate moraces da sacekas par dana. Ne mogu sad da nadjem knjigu gdeje to objavljeno. Ako nadjem gde mi stoji ranije, dobices te citate, strana i pauss, ranije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Jevandjelju po Filipu postoji devet izreka koje su navodi i tumacenja reci iz kanonskih Jevandjelja; Filipovo jevadjelje koncentrisano je na spasenje covekovo, ali u smislu ponovnog osvajanja androginosti, odnosno onovno spajanje dva principa, Adama i Eve, ili preneseo, sjedinjenje u sakramentalnoj nebeskoj loznici: spajanje coveka sa njegovom andjeoskom polovinom, prebivanje u Savrsenstvu, dakle izdignuce iznad sveta materije.Ne vidim ikakvu kontradiktornost sa kanonskim Jevandjeljima, ni odsustvo Duha Svetog.

Drugo, linija gnostickog apostolskog znacenja ima potpuno isto pravo kao i linija crkvenog apostolskog znacenja.Osnovna razlika je po pitanju sakramenata gnosticke linije nasledja (Krstenje, Hrizma, Sveta Euharistija, Iskupljenje, Bracna Loznica) koje gnosticizam ne posmatra na isti nacin kao Crkva.Druga razlika jeste u tome sto se, iako se hriscanstvo, a posebno ezotericno hriscanstvo oliceno u apokrifnim Jevandjeljima, posmatra kao glavni stub postizanja gnoze, dopusta pastvi gnostickih crkava da koristi i druga znanja i tradicije kako bi to staje dostigla, bila to budisticka, kabalisticka ili neka druga.Slicnost je u tome sto je za prenosenje Sakramenata neophodno zaredjenje u Djakona, Biskupa ili Arhibiskupa gnostickih crkava.

"Ко није са мном, против мене је и који са мном не сабира, просипа". Истинити пут може бити само један, права линија никада не може бити паралелна са неком "кривудавом". Сви ти гностици, а осврнућу се само на парахришћанске су најобичнији "пали" људи који су умислили да могу неке своје "системе" имплементирати у Божје и једине истините. Сав тај синкретизам који тако неодољиво подсећа на модерни екуменизам је ништа друго до варка, на коју ће, на жалост, многи насести. Не могу се сви спасти, на жалост. Пут је један, можеш њиме ићи и стићи до краја или можеш га избегавати и понекад ходити њиме и опет стићи до краја. Тај крај о коме причам се налази баш на оном "једном" путу, што значи да би до краја дошао, последње кораке мораш ходити баш по том "једном једином" путу, а то је пут Христа и ниједан други. Све остало су привиди, који мање или више личе на прави пут.

 

Ne, ne prihvatam odluke sabora iz jednostavnog razloga sto ih ne osecam kao inspirisane Svetim Duhom, vec politickim potrebama trenutka.

Ја кажем да су апокрифи најобичнији фалсификати писани од стране јеретика не би ли "потврдили" њихова "учења". Шта ћемо сада?

 

O principu Satane, ili ShTN-a, moze se diskutovati nadaleko i nasiroko, kao i o neophodnosti uloge koju je odigrao u Hristovom iskusavanju, ali Satane kao principa koji simbolise nesto sto je negativno i stetno po mene i po druge, da, odricem se.

Да, јесте негативно и драго ми је што се тога одричеш. Искрено се надам да ће се и твој пут некада преклопити са Истинитим и да ћеш наставити да ходиш тим истинитим путем до краја.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To n edokazuje nista. Ti cak ne mozes d adokazes ni da je to Hristov grob. Cak ne mozes da dokazes ni da je Hrist postojao.

Jevanjdjelje po Filipu j ezanimljivo, no ja nisam hriscanin i ne mogu da se odreknem satane jer ne postoji. Odrekao sam ga se kao sto sam se odrekao i Miki Mausa. U stvari evo odricem se obojice.

Za citate moraces da sacekas par dana. Ne mogu sad da nadjem knjigu gdeje to objavljeno. Ako nadjem gde mi stoji ranije, dobices te citate, strana i pauss, ranije.

Не буди детињаст, Гвидионе, дај да причамо као људи. Да ти верујеш да Христос није постојао и да Свети Огањ није само чудо Божје не би ни био овде. Видиш мене, да ли имам и један пост на темама које се тичу других "религија", а који испитује суштину тих "учења"? Немам, а и да имам, знаш и сам да је то врло неозбиљно и да ме за те ствари није брига јер то сматрам погрешним учењима. Ја и даље мислим да тебе твоја гордост спутава да се вратиш Православљу, умислио си да си ти у праву и да си Богом дан да тумачиш и закључујеш, а то није истина и то знамо и ти и ја. Какве ти доказе хоћеш, горди човече? Ја да ти доказујем да је Христос постојао? Ако не верујеш у то, иди причај о Мики Маусу, кога помињеш. Мени (опипљив) доказ не треба, осим овог мира који поседујем, а и ако га добијем некад, биће то јер је Бог тако хтео и јер сам нечим заслужио. Чекам цитате, хвала.

 

Ibnace, Bog deluje kroz mene pa je zato moja odluka Bozija odluka je glupost. Ti ljudi vectada nisu imalu veze sa Bogom i da sam hriscanin rekao bih da su bil isa Satanom.

Ти, ни у ком случају, ниси позван да судиш о Светим Оцима и Њиховом суживоту са Богом, чак ниси достојан ни да их поменеш.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Ко није са мном, против мене је и који са мном не сабира, просипа". Истинити пут може бити само један, права линија никада не може бити паралелна са неком "кривудавом". Сви ти гностици, а осврнућу се само на парахришћанске су најобичнији "пали" људи који су умислили да могу неке своје "системе" имплементирати у Божје и једине истините. Сав тај синкретизам који тако неодољиво подсећа на модерни екуменизам је ништа друго до варка, на коју ће, на жалост, многи насести. Не могу се сви спасти, на жалост. Пут је један, можеш њиме ићи и стићи до краја или можеш га избегавати и понекад ходити њиме и опет стићи до краја. Тај крај о коме причам се налази баш на оном "једном" путу, што значи да би до краја дошао, последње кораке мораш ходити баш по том "једном једином" путу, а то је пут Христа и ниједан други. Све остало су привиди, који мање или више личе на прави пут.

 

Mozes da kazes da je to tvoja istina i tvoj pravi put; nema nacina da druge ubedis da je to jedina istina i jedini pravi put.Ako imas budistickog monaha koji zivi po pravilima hriscanskog, istinskog hriscanskog, naglasavam da ne kazem crkvenog zivota, u cemu je razlika?Sto se mene tice, ako coveka njegova religija ili uverenje cini covekom, meni je sasvim svejedno kakvo je to uvereje.Naravno, daleko sam od toga da mislim da i moderni, materijalisticki satanizam ili cak srednjevekovni, grimoarski mogu da od nekoga nacine coveka.

 

Ја кажем да су апокрифи најобичнији фалсификати писани од стране јеретика не би ли "потврдили" њихова "учења". Шта ћемо сада?

 

 

 

Nista.To je tvoje uverenje na koje imas pravo.

 

 

Искрено се надам да ће се и твој пут некада преклопити са Истинитим и да ћеш наставити да ходиш тим истинитим путем до краја.

 

Opet kazem, Istina je jedna, putevi kojima se do nje dolazi, razliciti su i subjektivni.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Суштина било чијег убеђења у било шта не може да се налази у сумњивим списима! То је као кад бих ја "сведочио" у корист Цезара и рекао: "Ево - ДОКУМЕНТ! Црно на бело!" Дакле, фалсификат никад није валидан документ у било каквој расправи. Друго, онај који између 2 ПУТА изабере неки трећи - опет је изабрао погрешно. Између Да и НЕ не постоји двоумљење и трећа опција. Хришћанско учење се не базира на претпоставкама - да ли је или није ... Из тог разлога су састављени Сабори а не неком политичком вољом! Убеђење као такво НЕ ЗАВИСИ од воље споља, већ од унутрашњег бића човековог - осећај и пријемчивост за добро или лоше. Та баријера између би међу многима волела да се објасни као "атеизам" што је најблаже неодлучност јер се добро и зло не могу негирати и објашњавати као непостојећи.

Edited by gavrosaurus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes da kazes da je to tvoja istina i tvoj pravi put; nema nacina da druge ubedis da je to jedina istina i jedini pravi put.Ako imas budistickog monaha koji zivi po pravilima hriscanskog, istinskog hriscanskog, naglasavam da ne kazem crkvenog zivota, u cemu je razlika?Sto se mene tice, ako coveka njegova religija ili uverenje cini covekom, meni je sasvim svejedno kakvo je to uvereje.Naravno, daleko sam od toga da mislim da i moderni, materijalisticki satanizam ili cak srednjevekovni, grimoarski mogu da od nekoga nacine coveka.

Не желим никога да убеђујем, само износим свој став, а то је да је пут Истине један, а то је пут Христа. Већ сам писао, а на основу неких дела које сам прочитао, о неким будистима, хиндуистима и сличним. Није моје да судим, али ко мени може рећи да један Махатма Ганди који је цео свој живот проживео по Хришћанским начелима, а није био Хришћанин (није био крштен можда управо због тога што су му неки који воле себе да називају "Хришћанима" уништавали земљу и народ) не заслужује Царство небеско. Сложиће се са тобом кад је тумачење речи човек у питању и додати да се нико не може назвати човеком, а да не поштује основне Хришћанске постулате.

 

Nista.To je tvoje uverenje na koje imas pravo.

О томе ти причам.

 

Opet kazem, Istina je jedna, putevi kojima se do nje dolazi, razliciti su i subjektivni.

Ако при том мислиш да је Истина Христ, онда те поздрављам, брате.

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Убеђење као такво НЕ ЗАВИСИ од воље споља, већ од унутрашњег бића човековог - осећај и пријемчивост за добро или лоше

 

Upravo ono sto sam hteo da kazem.Ako nekoga njegovo unutrasnje bice nagoni da svoju najbolje i najvise osobine ispoljava i da bude u kontaktu sa svojom andjeoskom polovinom preko hriscanstva, ili budizma, ili islama, ili zoroastrizma, i ti se sa time slazes, onda nema nedoumica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не желим никога да убеђујем, само износим свој став, а то је да је пут Истине један, а то је пут Христа. Већ сам писао, а на основу неких дела које сам прочитао, о неким будистима, хиндуистима и сличним. Није моје да судим, али ко мени може рећи да један Махатма Ганди који је цео свој живот проживео по Хришћанским начелима, а није био Хришћанин (није био крштен можда управо због тога што су му неки који воле себе да називају "Хришћанима" уништавали земљу и народ) не заслужује Царство небеско. Сложиће се са тобом кад је тумачење речи човек у питању и додати да се нико не може назвати човеком, а да не поштује основне Хришћанске постулате.

 

Mozda nisam bio dovoljno precizan; gnostici prihvataju Hrista kao Put, Istinu i Zivot.Kako verujem da ponovo necu biti dovoljno precizan u svom neznanju, najbolje da citiram jednog Biskupa gnosticke Crkve:

 

''Tacka u kojoj se gnosticka vera razlikuje od vere institucionalizovane hriscanske Crkve jeste sledeca: Crkva kao institucija insistira na staticnom tumacenju Hrista kroz dogmu, Pismo i ''vjeruju''.Gnoza, medjutim, insistira na Hristu kao necemu sto je deo unutrasnjeg bica, konacna Istina svake duse, Hrist je cilj koji se mora spoznati, iskusiti i realizovati kako na unutrasnjem planu bica, tako i na spoljnom.Mi ne tezimo ka spoznaji Hrista kao odvojenog od nas, kao inkarnacije Hrista u osobi Isusovoj, vec ka prakitcnom inkarniranju Hrista u svakom od nas i potpunog obuzimanja nase duse i nase svesti Hristom koji je Put, Istina i Zivot, i ka neprekidnoj eksteriorizaciji Hristove svesti korz nas u spoljnom svetu.''

Ако при том мислиш да је Истина Христ, онда те поздрављам, брате.

 

Gornji citat ti je odgovor na tvoju izjavu.Verujem da je Hrist Istina, u obliku u kojem se manifestuje kao Isus Hrist, ili nekome kao Buddha, ili bilo sta drugo sto ga povezuje sa kosmickom istinom i vrednostima olicenim, za nas, u Hristu.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не буди детињаст, Гвидионе, дај да причамо као људи. Да ти верујеш да Христос није постојао и да Свети Огањ није само чудо Божје не би ни био овде. Видиш мене, да ли имам и један пост на темама које се тичу других "религија", а који испитује суштину тих "учења"? Немам, а и да имам, знаш и сам да је то врло неозбиљно и да ме за те ствари није брига јер то сматрам погрешним учењима. Ја и даље мислим да тебе твоја гордост спутава да се вратиш Православљу, умислио си да си ти у праву и да си Богом дан да тумачиш и закључујеш, а то није истина и то знамо и ти и ја. Какве ти доказе хоћеш, горди човече? Ја да ти доказујем да је Христос постојао? Ако не верујеш у то, иди причај о Мики Маусу, кога помињеш. Мени (опипљив) доказ не треба, осим овог мира који поседујем, а и ако га добијем некад, биће то јер је Бог тако хтео и јер сам нечим заслужио. Чекам цитате, хвала.

 

 

Ти, ни у ком случају, ниси позван да судиш о Светим Оцима и Њиховом суживоту са Богом, чак ниси достојан ни да их поменеш.

Izvini ali meni je detinjasto verovati u nesto. Sirom planete ljudi su verovali u nesto.

Svi oni su ili u pravu, ili svi grese, jer svi veruju u nesto drugo. Nije stvar u gordosti, nego u funkcionalnosti. Ja recimo mislim da ti samo gubis vreme, a sve zato sto nemas hrabrosti da budes religiozan. Zato i jesi vernik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јерес и раскол су и настали само незнатним "ишчашењима" у тумачењу Светог писма. Зато је нечастиви и смислио гомиле "вера" потпуно истих принципа, оне и даље ничу. Дакле, што је више тих неких "исповедања" у оптицају - шанса је већа да се неко закопрца ту него да прогледа у Хришћанству. То је оно што се зове - Слободна воља, нико никог не може да натера ако он то не жели. И то је обилно користи у овом данашњем маркетиншко-социјалном атаку на човека. Ти принципи "слободе" и "једнакости". Православље нуди слободу, потпуну слободу, без резерви и без тога да своју "подобност" морате доказивати или плаћати другоме.

Православље једино не злоупотребљава слободну вољу за неке другачије циљеве осим искрене љубави, стрпљења и разумевања. Ја волим што сам Православац.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Православље нуди слободу, потпуну слободу, без резерви и без тога да своју "подобност" морате доказивати или плаћати другоме.

Православље једино не злоупотребљава слободну вољу за неке другачије циљеве осим искрене љубави, стрпљења и разумевања. Ја волим што сам Православац.

 

 

Budizam takodje to ne radi.Moras da odvojis svoju veru u hriscanstvo od necasnih postupaka svestenstva kojih ima i te kako mnogo.Budizam isto tako ne zahteva od svoje pastve, da je tako nazovem, nikakvo dokazivanje.Ne budi toliko iskljuciv; ako volis sto si pravoslavne hriscanske veroispovesti, ne nameci je drugima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јерес и раскол су и настали само незнатним "ишчашењима" у тумачењу Светог писма. Зато је нечастиви и смислио гомиле "вера" потпуно истих принципа, оне и даље ничу. Дакле, што је више тих неких "исповедања" у оптицају - шанса је већа да се неко закопрца ту него да прогледа у Хришћанству. То је оно што се зове - Слободна воља, нико никог не може да натера ако он то не жели. И то је обилно користи у овом данашњем маркетиншко-социјалном атаку на човека. Ти принципи "слободе" и "једнакости". Православље нуди слободу, потпуну слободу, без резерви и без тога да своју "подобност" морате доказивати или плаћати другоме.

Православље једино не злоупотребљава слободну вољу за неке другачије циљеве осим искрене љубави, стрпљења и разумевања. Ја волим што сам Православац.

Kako objasnjavas to sto su ti tvoji dosli kod NAS u Evropu i nasilno pokrstavali narod i pritom ugusili evropsku iskonsku veru, iliti Paganizam kako mi to danas nazivamo?

 

Da li je to cin ljubavi i milosrdja kao sto ti propagiras?

Zao mi je kad neko trazi istinu u tudjoj veri, a odbacuje sopstveno.

Edited by Varg

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto je neko zloupotrijebio vjeru radi sticanja moci i uticaja u Evropi a i sire nema veze i ne moze iskvariti istinski duh i ideju koje ta vjera sadrzi. Zato ne podrzavam prelazak iz jedne vjere u drugu jer to covjeka ne moze pribliziti onom bozanskom cemu isti tezi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Као Србина, генерално ме не занима шта се је десило са остатком Европе а поготову Скандинавије. Србинова вера је Хришћанство. Одавно. Које системе су за Крштавање незнабожаца користили други народи и да ли било силе - такође ме не занима. Србина у 21. веку заиста НЕ ТРЕБА да занима историја других народа будући да не зна сопствену. Србин, када је постао Хришћанин је ПРОЦВЕТАО како духовно тако и на државном нивоу, док је као незнабожачки народ био подложан утицајима већих и тренутно моћнијих сила. Када је постао Хришћанин, Србин је имао један циљ. Заиста не мислим да један засеок има једну веру а други неку пак другу. Што мој другар каже: "Вера обожавања смрдљиве ципеле". Суштина овог мог поста је да је човек као биће нашао себи место уз Бога. Да је његово (човеково) биће као такво највише степене развоја достигло у Хришћанству а не у незнабоштву. "Бог је постао човек да би човек постао Бог". Ово је, верујем, најбоља максима која дефинише човекову веру. Мисао која вреди колико и сам живот. Мада, подвлачим, суштина слободне воље је у могућности избора и свако ја има ... Ту се подразумева опредељење. Моје је очигледно.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Као Србина, генерално ме не занима шта се је десило са остатком Европе а поготову Скандинавије. Србинова вера је Хришћанство. Одавно. Које системе су за Крштавање незнабожаца користили други народи и да ли било силе - такође ме не занима. Србина у 21. веку заиста НЕ ТРЕБА да занима историја других народа будући да не зна сопствену. Србин, када је постао Хришћанин је ПРОЦВЕТАО како духовно тако и на државном нивоу, док је као незнабожачки народ био подложан утицајима већих и тренутно моћнијих сила. Када је постао Хришћанин, Србин је имао један циљ. Заиста не мислим да један засеок има једну веру а други неку пак другу. Што мој другар каже: "Вера обожавања смрдљиве ципеле". Суштина овог мог поста је да је човек као биће нашао себи место уз Бога. Да је његово (човеково) биће као такво највише степене развоја достигло у Хришћанству а не у незнабоштву. "Бог је постао човек да би човек постао Бог". Ово је, верујем, најбоља максима која дефинише човекову веру. Мисао која вреди колико и сам живот. Мада, подвлачим, суштина слободне воље је у могућности избора и свако ја има ... Ту се подразумева опредељење. Моје је очигледно.

Srbinova religija je ona koju je imao oduvek, a ne neka sekta koja su Jevreji odbacili. icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cinjenica broj 1:

 

Srbi su evropski narod.Evropa je nas dom.

 

Cinjenica broj 2:

 

Mi smo imali svoju veru pre hriscanstva i to nije obozavanje smrdljivih cigli.Ovo samo govori o tvom nepostovanju i nepoznavanju doticne materije.

 

 

Dakle, tvrdis da te ne zanima sta je sa ostatkom Evrope jer si Srbin a prihvatas azijsku religiju?!Paradox. icon_confused.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не, ја само живим у 21. веку и ништа у мени не осећа икакве незнабожачке корене, било Европске/Скандинавске било Азијске ... Верујем да се Србиново биће излечило од тога.

Друго, тема је Исус Христос и Хришћанство а не паганизам.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka ti cast za ovo " neznabozacko " i " Srbinovo bice izlecilo od toga ".

Vidim kako se izlecilo.Dobri smo ko lebac.

 

Mi i pricamo o Hriscanstvu. icon_da.gif

 

I hriscanskoj mitologiji koja je samo bleda kopija ostalih mitologija.

 

EDIT: Dakle odrices se svojih korena, tako ces se odreci i svojih predaka?

Sta mislis kad bi se tvoji potomci odrekli tebe i tvoje vere?Da li bi ti smetalo? icon_smile.gif

Edited by Varg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka ti cast za ovo " neznabozacko " i " Srbinovo bice izlecilo od toga ".

Vidim kako se izlecilo.Dobri smo ko lebac.

 

Mi i pricamo o Hriscanstvu. icon_da.gif

 

I hriscanskoj mitologiji koja je samo bleda kopija ostalih mitologija.

 

EDIT: Dakle odrices se svojih korena, tako ces se odreci i svojih predaka?

Sta mislis kad bi se tvoji potomci odrekli tebe i tvoje vere?Da li bi ti smetalo? icon_smile.gif

И сада ће се поново завртети прича о прецима...

 

Шта ти знаш о својим паганским прецима? Где си то прочитао? Ако ти је толико стало до праотачке религије, што не узе неки надимак који велича целу ту причу? Ако ти је стало до праотачке реигије. шта си се запричао о некаквим рунама, какве везе руне и Срби имају? Као што бих се одрекао родбине, кад бих знао да је урадила неке страшне ствари, могу слободно рећи да, одричем се својих корена, јер то и нису били корени, чврсти и снажни какав корен треба да буде, већ они слаби и полутрули, а иструли би до краја да нисмо спознали Православље.

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam mislio da je ovaj gavrosaurus neki opaki blacker, kad ono ispade "I praise the lord i slusam black metal crew" icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

Bez uvrede, ali mi to dvoje ne ide zajedno. Kapiram da su ti neke ideje iz hriscanstva bliske, jer i ono je (i pored bezbroj mana) satkano od dosta dobrih ideja koje su kasnije zloupotrebljene od crkve i ljudi. Ali da budes zdusni pripadnik jedne religije, a sa druge strane slusas muziku koja je upravo oponent istoj, ne kapiram. Kao crno i bijelo...

 

Sto se tice apokrifnih jevandjelja, upravo mi je na redu knjiga "Spisi mrtvog mora" koju su napisali Michel Bengent i Robert Lee (autori knjige "Sangreal"). Kupio sam to proslog ljeta, ali nikako da nadjem pravi momenat za citanje. Ipak na prvi pogled obecava, posebno kad procitam da su se mnogi iz Vatikana digle protiv nje (vidjeh na blic da se tamo spominje i izvjesni kardinal Racineger kao zagovornik te konzervativne struje icon_smile.gif )

E sad na stranu to, ali me interesuje zasto se sva ta apokrifna jevandelja smatraju djavolovom podvalom... Gledano iz tog ugla, zapitate li da li je u stvari biblija podmetacina od strane "rogatog" ???

 

Ipak, sa moje tacke gledista - sve te bozje objave putem raznih 'proroka'su obicne (ali djelotvorne) manipulacije. Ljudi se predstavljaju kao bravuljani, treba im neko da ih vodi i voila... Tako danas imamo pastire, ovce i vukove... a svako ima izbor da bude sto hoce

 

Totem, u vezi zvijezde padalice - prvo, ovo sto si ti prikazao je kometa biggrin.gif Drugo, komete su smatrane donosiocem kuge, smrti i sl. Trece, tumacenje da zvijezda padalica "pada" je zaostalo... tako su razmisljali stari narodi koji su se bojali da ce im nebo panut na glavu. Kolko sam ja upucen (mada laik sam povodom toga) zvijezde niti padaju, niti uzlecu. U kosmosu nema gore i dolje, lijevo, desno...

Samo bih te povodom tvog rezonovanja pitao nesto. Previse potenciras to 'razguzivanje' Lucifera i njegov pad, pa me zanima sledece:

 

1. Andjelo Mihajlo dobija bitku i salje Lucifera u pizdu materinu = Andjeo Mihajlo je stoga dobar

2. Lucifer je izgubio bitku, otisao je u pizdu materinu = Lucifer je gubitnik, stoga je i los

 

Istorija nas uci ipak necemu veoma bitnom - pisu je pobjednici. Zato ponekad treba pogledat i odredjene alternative, koje same po sebi ne moraju biti lose.

"Vise knjiga nije opasno, opasna je samo jedna"

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...