Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

Не говори о моралности него о послу?

Да, уств, Тора је нешто као онај додатак ,,посао'' који иде једном недељно уз Политику, који су јеше имале пре 2.000 година...

 

Одакле ти то за силовање? Одкуд то сад?

Мада ме не би чудило да има у Талмуду..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не говори о моралности него о послу?

Да, уств, Тора је нешто као онај додатак ,,посао'' који иде једном недељно уз Политику, који су јеше имале пре 2.000 година...

 

Одакле ти то за силовање? Одкуд то сад?

Мада ме не би чудило да има у Талмуду..

nema lazi, nema prevare. Peta knjig Mojsijeva, 22:28,29. Lepo pise ako neko siluj edevicu duzan je da njenom ocu plati 50 sikala srebra i da je ozeni. veoma zgodan recept za resavanje problema nezenja, no nimalo prijatan za zene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja lepo rekoh da je Bog osudjivao kad se kceri izrailja kurvaju. Ali prostitucija je bila dzvoljena z aneizabrane, tj one koji nisu od Izrailja. To ne govori o prostituciji kao takvoj, nego o "kastinskom" odnosu onih koji su bili izabrani i onih koji nisu. Jednostvano govori ne o moralnosti, nego o podeli poslova ko sta sme da radi, a kome je to nedostojno. Ako cemo iskreno, u Bibliji je dozvoljeno i ropstvo, ali samo ako uzmes roba od komsija, dakle ne od naroda izrailja. To znaci da bih j asad mogao da odem i zarobim par Madjarica u Segedinu da mi budu robinje, ako cemo cisto po Bibliji. Ili da neko moze da siluje devojku koja mu se dopada i onda ima pravo da je vodi kuci d amu bude zena ako njenim roditeljima plati odredjenu svotu novca. Dakle, biblijski zakon nije ni malo moralan kad je rec o zenama i ne-izrailjskom narodu te to treba gledati u tom svetlu.

Тора је скуп закона за Јевреје, то је макар јасно. Хвала Богу да их није интересовало да ли се неко други курва. Тора говори о моралности, наравно, да није тако, онда не би било тих санкција које наведох. Што се ропства тиче, ситуација је иста. Да би те ствари које помињеш имале неку тежину, онда ми мораш цитирати нешто из Новог завета, али да опрвдава ропство и простаклук.

 

nema lazi, nema prevare. Peta knjig Mojsijeva, 22:28,29. Lepo pise ako neko siluj edevicu duzan je da njenom ocu plati 50 sikala srebra i da je ozeni. veoma zgodan recept za resavanje problema nezenja, no nimalo prijatan za zene.

Поново лажеш и вараш.

 

Ти делови се односе на секс пре брака, а не на силовање. На силовање се односи 5 Мој. 22.25, а казна је смрт, као и за прељубу. Ваљда ти је јасна разлика између "облежи је" и "силом је облежи", мајка му стара?

 

napredak napredak icon_da.gif

 

ali ajmo tradicionalni rikverc, pa evo jedan link za vernike.

http://www.davidsteele.com/usb_digital_bible.html

steta sto nema verzije na srpskom, kontam da bi bio lep poklon za mnoge. Zgodna stvar za nekoga ko chesto poseze za The book.

Наравно да постоји верзија на српском. Ако треба теби или било коме, радо ћу вам је послати на мејл. Програм има два, три мегабајта.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Тора је скуп закона за Јевреје, то је макар јасно. Хвала Богу да их није интересовало да ли се неко други курва. Тора говори о моралности, наравно, да није тако, онда не би било тих санкција које наведох. Што се ропства тиче, ситуација је иста. Да би те ствари које помињеш имале неку тежину, онда ми мораш цитирати нешто из Новог завета, али да опрвдава ропство и простаклук.

 

 

Поново лажеш и вараш.

 

Ти делови се односе на секс пре брака, а не на силовање. На силовање се односи 5 Мој. 22.25, а казна је смрт, као и за прељубу. Ваљда ти је јасна разлика између "облежи је" и "силом је облежи", мајка му стара?

 

 

Наравно да постоји верзија на српском. Ако треба теби или било коме, радо ћу вам је послати на мејл. Програм има два, три мегабајта.

Koliko ja znam to se u originalu odnosi direktno na nekonseznusni seks. Stvar je u tome da moral, koji se protura, nije boziji moral. Bog nije zabranjivao neke stvari ako su one bile uperene protiv neizabranog naroda. Prostitucija nije nemoralna ako je ne rade ceri svestenika i Izrailja. Robovi su u redu, ako su roblje oni drugi. Zene su niza bica i imaju ekonomsku vrednost. 50 sikela recimo ako ih neko siluje. Tu nema nista da je nejasno, svako to moze sam da zakljuci ako hoce. Ali mnogi nece.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prica o Isusu je prica o veri. O onome sto nema veze sa tobom.

 

 

Niko se ne bavi tobom kao licnoscu, to bi se veoma lako definisalo u nekoliko jednostavnih reci.

 

 

Mada ti ocigledno stavljas tebe iznad teme i iznad Isusa i iznad vere.

 

Pri svemu tome imas problem sa osecajem nize vrednosti, za taj problem se obrati tvom monstrumu od oca, tako da sve citas tako kao da te neko proziv aza nesto sto taj neko nije mislio.

 

Otud to da tripujes da ti ljudi kazu da si seljanka ili kurva.

 

 

To sta si ti i sa kim sve radila po Beogradu ovde nikoga ne interesuje, ali kad ti se kaze da ti niko ne bi platio onda to mozda znaci da ne bi jer se ne bi ni pustila u promet?

 

Mislim, ako  gledaj na to ovako. Isus je glava, Crkva je telo, a vera je ono sto to ozivljava. Ako hoces da budes vernica moras sasvim drugacije da razmisljas, Na primer hriscanski.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

sam si sve rekao o meni, a da ti skoro nista nisam rekla - osim da se vratimo na poentu price o Mariji Magdaleni - uz izjavu - tvoje misljenje koje kaze da `PROSTITUCIJA NIJE NISTA NEMORALNO`.

 

 

 

 

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

 

 

imas li jos nesto O MENI molim te da kazes, mozda na primjer o mojoj majci, monstrumu? icon_smile.gificon_smile.gif

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

sam si sve rekao o meni, a da ti skoro nista nisam rekla - osim da se vratimo na poentu price o Mariji Magdaleni - uz izjavu - tvoje misljenje koje kaze da `PROSTITUCIJA NIJE NISTA NEMORALNO`.

 

 

 

 

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

 

 

imas li jos nesto O MENI molim te da kazes, mozda na primjer o mojoj majci, monstrumu? icon_smile.gificon_smile.gif

Ja kazem da prostitucija nije nemoralna. Ako iko misli drugacije voleo bih da vidim argumente zasto je prostitucija nemoralna? Zena ima svoju seksualnost u svojim rukama, daje je komehoce i uzima pare za to. Ogromna je razlika izmedju toga i pobozne jadnice koja ceka nekog mamlaza koji je tlaci da rasiri noge?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam to se u originalu odnosi direktno na nekonseznusni seks. Stvar je u tome da moral, koji se protura, nije boziji moral. Bog nije zabranjivao neke stvari ako su one bile uperene protiv neizabranog naroda. Prostitucija nije nemoralna ako je ne rade ceri svestenika i Izrailja. Robovi su u redu, ako su roblje oni drugi. Zene su niza bica i imaju ekonomsku vrednost. 50 sikela recimo ako ih neko siluje. Tu nema nista da je nejasno, svako to moze sam da zakljuci ako hoce. Ali mnogi nece.

Опет ти о оригиналу? Имаш ли оригиналну верзију на грчком? Да ли знаш грчки?

 

Не, ствар је у томе да су у Тори правила за народ изабрани, а то су, на жалост, јевреји. Ако имаш нешто да приговориш, приговарај о ставкама у Новом завету. Ако ти је до тумачења Старог завета, отворићу ти засебну тему. icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

gwidion: u pravu si. prostitucija (smijem li dodati i orgijanje?) je sta vise odlicna stvar za sagorjevanje kalorija. takodje, pametno je djecu vaspitavati u tom duhu. mislim, ko zna sta nosi dan a sta noc.. zasto da nam djeca sutra ne daj Boze, budu gladna kad imaju hljeb medju nogama a? icon_smile.gif

vazi, slozili smo se evo. laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Опет ти о оригиналу? Имаш ли оригиналну верзију на грчком? Да ли знаш грчки?

 

Не, ствар је у томе да су у Тори правила за народ изабрани, а то су, на жалост, јевреји. Ако имаш нешто да приговориш, приговарај о ставкама у Новом завету. Ако ти је до тумачења Старог завета, отворићу ти засебну тему. icon_wink.gif

Da se ti nisi malo pogubio, kakav grcki? Sta ima petoknjizje sa grckim? A ako te bas interesuje imam verzije i na hebrejskom, starog, i na grckom, novog. Elem, nekestvarisu jako zanimljive kad se gledaju u originalu, tamo gde mi koristimo jednu rec, oni imaju na raznim mestima razlicite reci.

No, nebitno. Ono sto sam ja rekao stoji. Ti mozes da mutis, da interpretiras ovako i onako, da lazes, ali istina je jasno. I vidi se lepo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti je bog u starom i u novom zavetu, samo se razlicito ispoljava. Ne mozemo to razdvojiti i zato je glupa rasprava koja bi to razdvojila. On nije dosao da se zakon ponisti, nego da se sprovodi. Dakl, dosao je da se Tora sprovodi, a to sto je Pavle posle napravio svoje hriscanstvo, dakle to nije hriscanstvo na ugaonom kamenu koji je Petar, skroz je druga prica i to sa bogom i Isusom nema veze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gwidion: u pravu si. prostitucija (smijem li dodati i orgijanje?) je sta vise odlicna stvar za sagorjevanje kalorija. takodje, pametno je djecu vaspitavati u tom duhu. mislim, ko zna sta nosi dan a sta noc.. zasto da nam djeca sutra ne daj Boze, budu gladna kad imaju hljeb medju nogama a? icon_smile.gif

vazi, slozili smo se evo. laugh.gif

Blondi, seks nije bio nsita lose do Svetog Avgustina. Mislim, niti propagiram niti osudjujem, ali ako nisi znala i rani hriscani su orgijali, i postojale su gnosticke grupe koje su to radile. Postoje tekstovi koji nisu kanonizovani u kojima apostoli putaju Isusa "sto ljubi Mariju Magdalenu u usta a njih ne ljubi". Da neko nije od ljudskih bica odlucio ti tekstovi bi bili isto toliko vazeci koliko i Novi zavet. bas kao sto su glasali da li je Isus bog dizanjem ruke. Dakle to je bilo pitanje konsenzusa nekih obicnih ljudi, ne bozijeg glasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovdje niko nije rekao da je sex losa stvar.

ipak, prostituciju i orgijanje, sodomiju isto.. necemo osuditi. podrzacemo. kazem, djecu treba uciti da imaju hljeb medju nogama. icon_da.giflaugh.gif

 

 

 

 

 

EDIT: Axeanosilas u Crvenom Slovu. odlicno biggrin.gif kalendarski laugh.gif srecno u novom poslu!! pivopije.gif

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se ti nisi malo pogubio, kakav grcki? Sta ima petoknjizje sa grckim? A ako te bas interesuje imam verzije i na hebrejskom, starog, i na grckom, novog. Elem, nekestvarisu jako zanimljive kad se gledaju u originalu, tamo gde mi koristimo jednu rec, oni imaju na raznim mestima razlicite reci.

No, nebitno. Ono sto sam ja rekao stoji. Ti mozes da mutis, da interpretiras ovako i onako, da lazes, ali istina je jasno. I vidi se lepo.

Не, нисам се погубио. Рачунам да си грчки могао научити, док хебрејски сигурно ниси. Не мутим ја ништа, ти чупаш цитате из контекста, нешто као тумачиш итд. Дај те оригинале да видимо. Макар постави линквое.

 

Isti je bog u starom i u novom zavetu, samo se razlicito ispoljava. Ne mozemo to razdvojiti i zato je glupa rasprava koja bi to razdvojila. On nije dosao da se zakon ponisti, nego da se sprovodi. Dakl, dosao je da se Tora sprovodi, a to sto je Pavle posle napravio svoje hriscanstvo, dakle to nije hriscanstvo na ugaonom kamenu koji je Petar, skroz je druga prica i to sa bogom i Isusom nema veze.

Дошао је да се Тора спроводи и додао две највеће заповести, које никако нису у складу са неким одредницама Торе. Модернијим језиком речено, додао је два амандмана и усвојим Закон о изменама закона. laugh.gif Схваташ ли сада?

 

Da neko nije od ljudskih bica odlucio ti tekstovi bi bili isto toliko vazeci koliko i Novi zavet. bas kao sto su glasali da li je Isus bog dizanjem ruke. Dakle to je bilo pitanje konsenzusa nekih obicnih ljudi, ne bozijeg glasa.

Бог дела кроз људе. Одлучи ли се да сам нешто предузме, онда "куку нама".

 

Axeanosilas u Crvenom Slovu. odlicno biggrin.gif kalendarski laugh.gif srecno u novom poslu!!  pivopije.gif

Хвала icon_wink.gifpivopije.gif

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не, нисам се погубио. Рачунам да си грчки могао научити, док хебрејски сигурно ниси. Не мутим ја ништа, ти чупаш цитате из контекста, нешто као тумачиш итд. Дај те оригинале да видимо. Макар постави линквое.

 

 

Дошао је да се Тора спроводи и додао две највеће заповести, које никако нису у складу са неким одредницама Торе. Модернијим језиком речено, додао је два амандмана и усвојим Закон о изменама закона. laugh.gif Схваташ ли сада?

 

 

Бог дела кроз људе. Одлучи ли се да сам нешто предузме, онда "куку нама".

 

 

Хвала icon_wink.gifpivopije.gif

Isao sam na casove hebrejskog kod jedne Marije, iz jevrejske opstine Beograda,

koja je drzala takv ecasove. Samo to je moderni hebrejski. Kabalu me je ucio jedan hasidski rabin, covek je za Jevreje jeretik pa sam imao srecu, tako dasam imao priliku da naucim ponesto i jeziku. Ne radi mi skener, drajvere ne podrzava servis pek 2, pa da ti bacam gifove, Ne vadim ja iz konteksta vec ti neces da vidis kontekst vec tumacis onako kako nije.

 

Da bi delali po Bozijoj volji morali bi da budu opijeni Duhom Svetim. Oni to nisu bili.

Znas, sto je obuzelo Apostole. To nije obuzimalo glasce n asaborima koji su se povodili samo svojim razumom i ovozemaljskim interesima. To su bili ljudi koji su cak falsifikovali delove jevandjelja. Dakle obicni ljudi koji su se bavili ovozemaljskim pitanjima moci. Znaci onim sto je u domenu Satane. Ima ironije u tome sto su crkvu bogumili nazivali Sinagogom Satane, a ja sve sto govorim govorim u interesu Svetog Duha i Boga. No, mozda jednom od vas i postanu iskreni Bogotrazitelji i mozda se otrgnete iz vlasti Satane. Mada iskreno sumnjam.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isao sam na casove hebrejskog kod jedne Marije, iz jevrejske opstine Beograda,

koja je drzala takv ecasove. Samo to je moderni hebrejski. Kabalu me je ucio jedan hasidski rabin, covek je za Jevreje jeretik pa sam imao srecu, tako dasam imao priliku da naucim ponesto i jeziku. Ne radi mi skener, drajvere ne podrzava servis pek 2, pa da ti bacam gifove, Ne vadim ja iz konteksta vec ti neces da vidis kontekst vec tumacis onako kako nije.

Снађи се некако, ако је могуће, баш бих волео то да видим.

 

Da bi delali po Bozijoj volji morali bi da budu opijeni Duhom Svetim. Oni to nisu bili.

Znas, sto je obuzelo Apostole. To nije obuzimalo glasce n asaborima koji su se povodili samo svojim razumom i ovozemaljskim interesima. To su bili ljudi koji su cak falsifikovali delove jevandjelja.

Ко си ти да судиш колико је ко од Светих Отаца имао Светог Духа у себи? Прочитао си тај податак на неком сајту, вероватно га је поставио неко од учесника Сабора?

Ко је фалсификовао Јеванђеља?

 

Dakle obicni ljudi koji su se bavili ovozemaljskim pitanjima moci. Znaci onim sto je u domenu Satane.

Земља није сатанин домен, то је једино место где он може опонирати Богу.

 

Ima ironije u tome sto su crkvu bogumili nazivali Sinagogom Satane, a ja sve sto govorim govorim u interesu Svetog Duha i Boga.

Треба ли да те зовем Преподобни? laugh.gif

 

No, mozda jednom od vas i postanu iskreni Bogotrazitelji i mozda se otrgnete iz vlasti Satane. Mada iskreno sumnjam.

Држи се ти свог спасења, остави нас на миру да се само боримо.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да ли сте ви нормални? Гвидион прича о Тори, ви о Корану. Имате теме о Исламу и Јудаизму, па идите тамо. Ово је тема о Хришћанству - искључиво.

Bog je jedan i Tora je od njega. Dakle nema hriscanstva bez Tore. To sto je Savle sve izokrenuo, sa cim se rodjeni Isusov brat nije slagao jer je bio tradicionalni jevrejski svestenik, jeste sasvim druga prica. Uostalom, ako si clan SPC ti si i zvanicno satanista zbog skidanja anateme sa Pape sto se nije mogl odogoditi a da se ne otpadne od Hrista i padne u vlast Satane. I nema tu price o dogovoru, to je krsenje crkvenih pravila koja su jasna. Dakle, prestani da trujes diskusije svojom satanistickom propagandom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bog je jedan i Tora je od njega. Dakle nema hriscanstva bez Tore. To sto je Savle sve izokrenuo, sa cim se rodjeni Isusov brat nije slagao jer je bio tradicionalni jevrejski svestenik, jeste sasvim druga prica.

Хришћанство као појам и као религија је настало доласком Христа.Хтедох рећи да се овде више бавимо темама уско везаним за Нови Завет и период Христовог живота, смрти, Васкрса и све што је дошло после. Је ли сада јасније?

 

Uostalom, ako si clan SPC ti si i zvanicno satanista zbog skidanja anateme sa Pape sto se nije mogl odogoditi a da se ne otpadne od Hrista i padne u vlast Satane. I nema tu price o dogovoru, to je krsenje crkvenih pravila koja su jasna. Dakle, prestani da trujes diskusije svojom satanistickom propagandom.

Рекао тамо, а рећи ћу и овде - да је тако као што кажеш онда Свети Огањ никада не би сишао.

 

hvala za link icon_wink.gif

Нема на чему. Све најбоље.

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

u sushtini, gwydiona jedva ko pokusava da razume, etiketa je spichena davno i gotovo je.

 

chovek ukazuje na greske i propuste hriscanstva, a koliko ga kapiram, njegova kritika je je konstruktivna. probajte tako da ga dozivite pa mozda i nesto pozitivno izvucete iz svega toga, koliko ja vidim, njegova namera je upravo to.

 

Potpuno je nemoguce da je hriscanstvo ispunilo bas svaki dan za desetku, u igri uvek ima i gresaka. Stvarno ne shvatam zasto je nekima to toliko tesko da prihvate...

 

zasto je tako odbojna misao da su mnogi u hriscanstvo kao i u sve drugo uneli manipulacije, primitivizme i podle prevare?

 

To je cinjenicno stanje, tako da je sasvim korektno diskutovati i o tome. Mislim kao sto svaki klinac koji voli loptu nije dobar fudbaler, tako ni svaki lik sa biblijom nije pravi hriscanin. Klincu s loptom je potreban trening, pa i ovom drugom...ne znam zasto neke toliko uzbudjuje kada se postavljaju upitnici na opste prihvacene stvari. To moze biti veoma korisno.

 

potrebno je odvojiti neke stvari, ako se vec umom ulazi u celu tematiku.

 

Nije bas tacno uz temu, ali vidim da se vijate vec stranama, a ne verujem da je iko ovde nesto posebno manipulatorski nastrojen...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хришћанство као појам и као религија је настало доласком Христа.Хтедох рећи да се овде више бавимо темама уско везаним за Нови Завет и период Христовог живота, смрти, Васкрса и све што је дошло после. Је ли сада јасније?

 

 

Рекао тамо, а рећи ћу и овде - да је тако као што кажеш онда Свети Огањ никада не би сишао.

 

 

Нема на чему. Све најбоље.

Hriscanstvo je religija koja je nstala kada je Jevrejin Savle izmenio autenticno ucenje i napravio defetisticki socijalni pokret koji je imao za cilj da oslabi rismsko carstvo iznutra. Isus nije bio Hrist, jer je Hrist titula koju su nosili posvecenici eleuzijskih misterija. Bio je mesija, ali ne onaj konacni jer se nije dogodilo ono sto treba da se dogodi kad dodje mesija. Da nije tako ne bi kohani i dana danas pripremali dolazak Mesije, mad atu postoji zackoljica. Mesija ce biti ono sto ne ocekujete i tu sve teorije o zaveri, stereotipovi o Antihristu i sl, padaju u vodu. Mesija ima jednu specificnost. Za sveti oganj sam ti tamo odgovorio.

BTW, izvinavam se za ono o moderaciji na gotiku. Tehnicka greska na forumu koja te je pogresno ispisala tamo ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Гњидионе, просветли нас...

 

Био је Божји Посланик, икривили су његово учење, дошао је последњи Посланик, добио објаву, и готова ствар.. icon_smile.gif

Ne znam ko je гњидион, ali verovatno ti taj sad pominje mater. Pa i prosvetljujem te, sta cu kada sam jedini, na ovom forumu okupiramon satanistima, sposoban za to

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...