Jump to content

Jon Oliva's Pain


Angelystor

Recommended Posts

Uh, pa bogami Savatage je bash zapostavljen na ovom forumu, a teme za JOP takodje nigde!

 

Album je blagorecheno ubica na mesto, josh ako ste fan Savataza, pa vi ste na konju! Jon ima stvarno amazing vokal i Chris Caffery je dobar vokal, ali mi je Jon mnogo mnogo drazi i zanimljiviji. Chovek moze da varira sa vokalom kako 'oce i + ima tu neodoljivu "grubost" u vokalu.

Sama muzika je, pa..uglavnom je to Savatage. Na trenutke me je npr album podseca na "Streets". Inache je ovo materijal koji je Jon planirao za sledeci Savatage album, tako da to dovoljno govori.

 

Najbolja pesma? Zao mi stvarno ako bih morao da izdvojim neku. Od uvodne bombastichne"The Dark" preko lagane "Guardian Of Forever", neshto teze "The Non Sensible Ravings Of The Lunatic Mind", zarazne "All The Time"...ovaj album bre nema loshu sekundu! A ko je zainteresovan moze da poslusha 4 pesme na Olivinom sajtu:

 

http://www.jonoliva.net/

 

A ako ste slushali, bacite koment

 

Now…

The rage inside, you can feel it grow

The knife in your heart, it begins to show

You run and you run but can’t get away

From the agony of the pain

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Skinuo sam novi EP. DVe nove pesme i par live stvari.

 

STo se tiche ove dve nove pesme zadovoljavajuceg su kvaliteta, ali takodje zvuche dooosta teze od proslog albuma, tako da za razliku od proslog albuma, moguce je da ce novi vishe nuditi nekog headbanger materijala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah...nemam reci i nemam komentara. Sebi oprostiti necu kada je Savatage bio u KSTu...

 

Slazem se za Olivu za glascinu koju ima. Jurcam u zadnje vreme za njihovim neki bootlezima, spotovima, video zapisima, posto u mp3 formatu..."mislim da imam sve"..

icon_smile.gif

 

Genijalci...

 

A Vanishu .. svaka cast na otvorenoj temi icon_smile.gifpivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Preslushavam MR vec 3. put zaredom, i neverovatno je kako ovaj chovek moze da napravi takvu muziku da mi jednostavno igra srce...Although kad se razbistri mozak. 'Tage Mahal mi je neshto bolji album, ali MR ce mi sigurno soon uci na top listu of the year...

 

..."Through The Eyes Of The King"..obozavam kad ovako krene album..bez introa..no winds&rain bullshit..nego odma brate sa prejakim riffom pravo u vratne mishice! Pa josh kad je tu Oliva da napishe hookaste i catchyjana passage i vokale..jedna od jachih pesama na albumu. "Maniacal Renderings" ima prejak refren, ali mislim da je pesma mogla da bude kraca i da bi definitivno bila bolja then, a nepotrebno je proshirena u skoro 8 minuta.. "Evil Beside You" mi je odavno usla u glavu jos sa EPa...prava retro Savatage pesma..sas sve Handful Of Rain introm icon_mrgreen.gif "Time To Die" je teza chak i od prve pesme...prava 'direktna metal pesma' and as heavy as Oliva himself : )

Prva stvar koja mi se ne svidja na albumu.."The Answer"...jednostavno mi se uospte ne svidja balada..i tekst mi se uopste ne svidja..people better start praying..jesus that and that...neka fala. Al ako mu balade vise ne idu tako dobro, onda mu heavy stvari stvarno krenule, kao "Push it to the limit"...speed bre. Ali najbolji deo albuma za mene tek dolazi..."Timeless Flight"-"Holes"-End Times"..mnogo blize Savatage materijalu nego heavy materijalu koji se nalazi na ostatku ovog albuma..Timless flight pripada nekom Savatage albumu to je fakat..."Holes" takodje..voleo bih da chujem kako Zak peva ovu pesmu hehe..inache je neverovatno melodichna i catchy..i mora da nadjem tekst hehe..."Still I pray for you" je samo josh jedan losh pokushaj balade,,,nyahavo previshe..

 

To conclude..jedino sto fali ovom albumu su nesto bolje balade, ali ostalo..Oliva Perfection.

 

9/10

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Opasan album!Ja nisam neki preterani Savatage fan,volim dosta bend,ali recimo,nemam pola diskografije,mada mi je uvek prijala njihova prog hevi svirka,ali eto,ne znam zasto se nisam bavio vise njima u zivotu.Maniacal Renderings mi vuce na ranije Savatage radove,uz Olivin odlicni glas i pesme kao Eyes of the King,naslovna,Holes i slicno,mnogo casova cistog uzivanja je zagarantovano.Jedino su mi one 2 balade stvarno previse cheesy,ali jebesh ga,zasto je tu skip button?8,5/10

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...