Jump to content

Helloween


  

74 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Idem pesmu po pesmu, trudicu se da izvucem dobre strane:

Dr. Stein

Strofe jos i mogu da prodju, ali kad se pojavi saksofon povraca mi se :mrtav: Prateci vokali su uzasni. 2/10.

 

Future World

'ajde ovo jos i nije lose, tu je originalni rif, samo da nema odvratnih gej pratecih vokala... 5/10.

 

If I Could Fly

Katastrofa, k'o da je Vlado Georgiev uzeo da obradjuje Helloween 0/10.

 

Where The Rain Grows

I nije tako lose, mada se vidi da tekst nije pisan za ovu muziku... Idejno OK, ali muzicka podloga ekstremno gej zvuci, kao i prateci vokali (to necu ni da pisem vise, jer se podrazumeva :uhoh: ). 5/10.

 

The Keeper's Trilogy

Orkestar je odlican, mada mi fale gitare, ovako mi bas prazno zvuci samo orkestar. Bolje da su napravili samo sa Halloween i KOTSK, King smara. 7/10.

 

Eagle Fly Free

Uzas, uzas, uzas, uzas, uzas... Kasapljenje legendarne pesme. Zvuci k'o neka uspavanka. Losa uspavanka. 0/10.

 

Perfect Gentleman

Podseca me na Bijelo Dugme pocetak :zeleni: Otprilike ide u isti kos sa Future World, samo su sklonili metal deo i ostalo je skoro isto. 5/10.

 

Forever & One (Neverland)

Kao sto sam i pretpostavio, najbolja pesma na albumu i jedina koja je MOZDA bolja od originala. Tu su negde. Orkestar i horovi na kraju su do jaja. 10/10.

 

I Want Out

Kad sam cuo ono lalalalalalala na pocetku odmah je usledio facepalm.jpg Gde bre decji horovi na jednu takvu pesmu, mila majko... 0/10.

 

Fallen To Pieces

A u picku materinu, sto su morali ovu pesmu da upropastavaju, razumem za I Want Out, Future World i ostale sa KOTKS, to su im najveci hitovi, ali sto Fallen To Pieces :icon_ne::icon_ne: Prekinuh posle minute. 0/10.

 

Konacan sud, 3/10. Odavde cu da pustam Forever & One, i eventualno The Keeper's Trilogy (dok ne pocne King deo). Ovo ostalo tesko ikada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslušah sad ovo, mrzi me da ponasob za svaku pesmu pišem utiske, ali ukratko - ne sviđa mi se. Ok, promenili malo fazon za ovu kompilaciju, eto, fore radi, razumem to, ali prosto mi se ne dopada kako su to uradili. Neke pesme su baš osakatili. Recimo, nije mi jasno što je "Where the rain grows" usporena onoliko, baš bzvz... i ostajem pri tome da je "Eagle fly free" u ovoj verziji tragedija nad tragedijama, upropastiše onakvu pesmu... a sa onim nesrećnim "lalalala", "I want out" joj poprilično parira :(! Užas... Elem, video sam spot, čuo isečke pesama ranije, pa nisam ni očekivao ništa spec. kada čujem ceo album, tako da se nisam mnogo razočarao, znao sam šta da očekujem. Jbg, možda poslušam ovaj album još koji put i to je to, radije ću nastaviti da slušam ove pesme u originalnim verzijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu ja ne vidim nikakav problem sa ovim albumom. Zaboravicemo da postoji, pomenuti ga nekada u razgovoru kasnije i smejati se, i onda pustiti originalne verzije genijalstina, jer osim Weikatha i nekoliko slepih Helloween fanova koji svrsavaju na sve sto taj uradi, mislim da ovo nece mnogo ljudi da prihvati... Jedna solidna ideja izvedena potpuno pogresno. Opet napominjem Kisketa i ono sto je on uradio sa njegovim Helloween pesmama i to je obavio genijalno. Ove prepeve su radili ljudi koji i ne slusaju Helloween, a bendu se iz nekog razloga svidelo.. Bendu/Weikathu i Derisu, ja sam poprilicno ubedjen da je ovo njihova produkcija, jer tragova ostale trojice na albumu nema mnogo -_-

 

 

Dr. Stein - Ovo mi je losa pesma pa losa pesma, ne znam sta bi tu moglo da se obavi pa da bude dobra. Nikada necu razumeti zasto je toliko siluju. E a sad u ovom aranzmanu zvuci k'o da bi mogla da bude podloga za neku reklamu za cokoladice. I sto spomenu Prowler, uzasni backing vokali.

 

Future World - Drago mi je, ako nista drugo, sto su Kaieve pesme dozivele najmanji masakr. Zanimljivo mi je kako pored sve ove pompe oko zvuka niko ne obraca paznju na Derisov vokal xD Plus kod ove pesme je sto mi on zvuci bas fino, k'o i na vecini numera na albumu..

 

If I COuld Fly - Ovo je moglo tako dobro da zvuci sa full bendom i neki orkestrom, cenim. Ovako, i nije lose k'o vecina albuma, al' opet...i opet weird backing vokali.

 

Rain - Ova pesma je unakazena k'o da je bila u akvarijumu sa piranama i onda pokusala da bezi kroz kavez sa tigrovima. Abominacija i uzas.

 

Keeper's Trilogy - Opet, fina ideja, tri epica u jedan, bio sam intrigiran kako ce sklopiti i odraditi ovo, a opet nakon prethodne 4 pesme podosta sam se plasio...

Krece "Halloween" i za divno jebeno cudo, ovo je heavy pesma koja je UBEDLJIVO najbolje odradjena na albumu, pre svega pocetak, apsolutno odlicno! Jedino Deris mi zvuci malo off u refrenu. Keeper pesme se zatim lepo ubacuje, ali nju su vec sjebali...muzika vec ovde malo ludi i ne svidja mi se, pa ni Deris u visokim trenucima..

I tako, Halloween 4.5 minuta, KOTSK 5.5 minuta, King jebenih 7 minuta. Really? Stvarno mislite da ta pesma vredi vise od prethodne dve? Jebao vas Keeper III i kad ste smislili da ga pravite u jeb'o vas ovaj best of!

 

Eagle - A lepo, jedan stari klasik ce me oraspoloziti.... Ma, koji kurac?! Cekaj, gde je ritam? Gde je gitara? Ko bre ovo peva? Soloi... Good god, orle, sta to napravise od tebe? O_O

 

Perfect Gentleman - Jebes mi sve ali ovo zvuci k'o Mike Oldfield numera :D Gitara ima isti taj zvuku, hah. Dakle, jos jedna od stvari koja moze da prodje kao "oprosticemo vam".

 

4ever&1 - Najbolja stvar koja se dogodila ovom albumu. Odlicno uradjena, to je ta balada. No comment needed.

 

I Want Out - Pustam play...ide uvod...ide...tam-tam, tam-tam, tam-...tisina, kako li ce ovo da zvuci...

LA LA LA LA LA LA LALALALALAL LALALA....

 

MAJKU VAM JEBEM STA JE OVO! KAI JEL CUJES BRE TI OVO? AAAAAAAAAA

 

'Fala klitorisu pa se ovaj deo vise ne ponavlja...ali ima naznaka tih uzasnih vokala i kasnije...jos jedna abominacija prirode koja ja trebala da se strmopizdi u kanal po samom rodjenju.

 

Fallen To Pieces - Od balad-like pesme su napravili...kanda veselu pesmu? o_0 Ne znam, ne kapiram sta su ovde hteli da postignu... Blah.

 

A TAle - 'Ajde i ovu da unistimo pa da se zavrsi ovo putovanje kroz pakao. Play... Da, to je to. Mozda su Kaieve pesme kol'ko tol'ko spasene ali Weiki je gangfuckovao svoje posred face.

 

 

May you never walk into my playlist or my life, again.

 

 

 

Inace, sledece godine Helloween nece imati koncerte ko zna kol'ko, sprema se novi album, koji ce biti full-metal i tako to, dobre vesti dakle na tom polju...

 

A evo vam ovde intervju sa silovateljem Weikathom o ovom best ofu, nov album...

 

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=132345

 

 

..najzanimljiviji deo intervjua - Weikath otkriva koji mu je omiljeni Gamma Ray album xD

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teško je parirati gospodinu iznad :mhihi: ali da dam svoja 2 dinara...

Dakle, meni zaista nije jasna ta Weikathova tendencija da sa vremena na vreme pokuša da se posere po bendu što više može. Ima muda da radi nešto neočekivano, ok, ali gde je tu mozak? I zar je način da se proslavi 25 godina benda album koji će odbaciti 95 % fanova? Sviđa mi se jedino Forever and one i Keeper trilogy, a npr Rain i Eagle me je prosto sramota slušati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno. OK je readiti nesto novo i neocekivano i treba imati muda za to, to sam uvijek podrzavao kod bendova, ali ako se to radi zbog kvaliteta (Sin/Pecado ili Host come to mind), ali zasto raditi nesto drugacije na tako jadan i sto je najvaznije NEKVALITETAN nacin i samo zato da bi bilo drugacije, to ne mogu da shvatim...

 

Mislim stvarno, ovo zvuci kao da je djelo neke poremecene vaspitacice iz obdanista. Realno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogli su jednostavno napraviti album sa novim pesmama u ovom fazonu, pa sta bude. Ne znam ko je mogao da bude toliko glup da pomisli da ovakvi aranzmani mogu da se svide nekome ko iole voli Helloween. POtpuno se slazem da promena stila nije nuzno put u propast, ali ovo nije promena stila, nego upropastavanje vec gotovih proizvoda. To je kao kad imas 10 zdravih sinova i vaspitavas svih 10 da postanu gejevi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da dosta njih kaze da im se svidja Forever and one i moram izraziti svoje duboko neslaganje sa tim. Ta pesma je mozda ostala najslicnija originalu, ali nikako ne moze da pridje pristojnom ili dobrom. Stil i zvuk pevanja Derisa u toj pesmi je toliko iritantan koliko je u originalu lep i osecajan. Dakle dobra pesma - NIKAKO!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogli su jednostavno napraviti album sa novim pesmama u ovom fazonu, pa sta bude.

Misliš? Pa kakva bi tek reakcija fanova bila na nove pesme u ovom tra-la-la fazonu i to posle albuma kakav je GWTD? Pa i da nije posle takvog albuma, opet, da su napravili nove pesme u ovakvom njanjavom fazonu, to bi se momentalno samo svrstalo u koš sa već toliko napljuvanim Chameleon i Pink Bubbles go Ape i tek bi onda po njima bila osuta paljba što su pravili takav krš od albuma. Mislim da im je ovo ipak bila "bezbolnija" varijanta, no i dalje se slažem da je album promašaj totalni. Srećom pa je to samo "best of".

 

Ne znam ko je mogao da bude toliko glup da pomisli da ovakvi aranzmani mogu da se svide nekome ko iole voli Helloween. POtpuno se slazem da promena stila nije nuzno put u propast, ali ovo nije promena stila, nego upropastavanje vec gotovih proizvoda. To je kao kad imas 10 zdravih sinova i vaspitavas svih 10 da postanu gejevi :)

:haha: Koja konstatacija, svaka čast za ovu poslednju rečenicu! :pivopije:

Elem, da, slažem se sa većinom ovde (tj. verovatno sa sa svima, jel) da nisu trebali da upropaštavaju takve hitove, ali rekoh već, ovo je samo "best of" (ili worst of) i originalne verzije pesama niko ne može da nam oduzme :mrgreen:! Samo - najiskrenije se nadam da ovo nije nikakva naznaka eventualnog menjanja stila za buduće albume sa novim pesmama, pošto bi ovakav stil u buduće, bar po mom mišljenju, mogao samo da upropasti bend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Ovi su se actually usidili da sviraju ovaj Unarmed shit uzivo :D

 

1. Dr. Stein

2. Eagle Fly Free

3. Fallen To Pieces

4. Where The Rain Grows

5. If I Could Fly

6. Future World

7. I Want Out

 

ne nadjoh nikakav snimak jos, ko zna kak'ovo tek zvuci live...

 

edit: am, ipak:

 

fw:

 

stin:

 

blah, nista spec... Deris kanda losije zvuci...

Edited by Angelystor

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Smejem se, a plakao bih"...

Sunce ti, kol'ko ovo očajno zvuči...

Kapiram da su morali da odrade i neki live sa ovim da ne bude kao jbg jubilej benda i "novi" album i da se završi na tome. Mora da se obeleži to i nekim svirkama, ali se takođe nadam da, kao što je neko rekao ovde pre, ipak neće sa ovim ići na turneju. Ako pak i budu išli, pa ih neko dovede, takođe se neću moći iskulirati da ih ne vidim, ali zaista NE ŽELIM da mi Helloween ovako svira i nadam se da ih neće dovesti niko ako ovakva turneja bude bila. Ovo je baš... fail totalni jbt, zvuči k'o jako loša proba. Jbg...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...