Jump to content

Helloween


  

74 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Guest HEFEST

Ma ja sam zbog Helloween-a batalio da slusam samo Thrash metal i presao na Power i tako dalje. To mi je nadrazi bend koji cu slusati celoga zivota. Uzivo jebu majku majcinu. u Beogradu su krcali tako dobro da je to za svaku pohvalu cak i za bend kao sto su oni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja danas slušao Walls. Pod stare dane se navlačim na album koji nikad nisam uspevao da svarim. Mislim da znam zašto nisam. Već na tom albumu su prisutni gej power refreni koje će Helloween obilato koristiti u kasnijem radu. No, oni mi se nikako nisu uklapali sa muzikom, koja je čisti speed metal. Sad izgleda da menjam mišljenje i počinjem stvarno da cenim ovaj album. Moraću da ga nabavim na originalu.

 

 

gej power refremo,slusaj ovog idiota,to cemu ti pricas???

Edited by BruceBruce

Share this post


Link to post
Share on other sites

gej power refremo,slusaj ovog idiota,to cemu ti pricas???

 

Gej power refreni, odnosno lepršave i često vesele melodije na refrenima, su karakteristični za power metal kao pravac. Pošto ih je Helloween prvi koristio, on se i smatra osnivačem power metala. Naravno, ne mislim na US power metal, to je nešto drugo - mislim na ono što se danas podrazumeva pod powerom. Naravno, ja nisam smislio odrednicu "gej", niti mislim da je ona nešto negativno, naprotiv. Samo se trudim da govorim jezikom koji će razumeti i ljubitelji i protivnici power metala kao pravca. Evo primera pomenutih refrena na Walls of Jericho: "Send me a sign, wanna leave it all behind..." "Guardians of our lives protect security..." Imaš takvih melodija i na prerefrenima, recimo u pesmi Reptile i How Many Tears.

 

Koliko je meni poznato, Helloween je prvi počeo da koristi takve refrene, a onda su ostali, naknadno nastali power metal bendovi krenuli da ih kopiraju: Stratovarius, Rhapsody, Angra, Dragonforce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
^ Posle mene :mrgreen:

Jbt, nisu me smorili ni posle preko tri godine konstantnog slusanja... najveci power metal bend na svetu (a i sire :D ) :pivopije:

 

 

Mene nisu ni posle 15 godina!!! :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gej power refreni, odnosno lepršave i često vesele melodije na refrenima, su karakteristični za power metal kao pravac. Pošto ih je Helloween prvi koristio, on se i smatra osnivačem power metala. Naravno, ne mislim na US power metal, to je nešto drugo - mislim na ono što se danas podrazumeva pod powerom. Naravno, ja nisam smislio odrednicu "gej", niti mislim da je ona nešto negativno, naprotiv. Samo se trudim da govorim jezikom koji će razumeti i ljubitelji i protivnici power metala kao pravca. Evo primera pomenutih refrena na Walls of Jericho: "Send me a sign, wanna leave it all behind..." "Guardians of our lives protect security..." Imaš takvih melodija i na prerefrenima, recimo u pesmi Reptile i How Many Tears.

 

Koliko je meni poznato, Helloween je prvi počeo da koristi takve refrene, a onda su ostali, naknadno nastali power metal bendovi krenuli da ih kopiraju: Stratovarius, Rhapsody, Angra, Dragonforce...

 

 

Pošto ceo život slušam power metal, moram da te ispravim, pogotovu što je Helloween daleko od osnivača Powera. Elem...

 

Jedan od osnivača tog žanra je nemački Accept, a pra oci power-a, pogotovu po konceptu textova, itd. iako nisu bili u metal vodama su bendovi poput Uriah Heep i Gryphon. Dalje, tu su i Kanadski Witchkiller i Kraken, koji su medju prvim straight old school power metal bendovima, a oni su svirali dosta pre Helloween-a. Čak i prvi bend Kai i Pieta, bio je više heavy, influenciran Maiden zvukom, pa i Jaguar vajbom nego što su težili onom što će se nazvati kasnije power metal. Bendovi poput Cirith Ungol i Manilla Road, u osnovi su bili rock/heavy/doom bendovi, ali dobrim delom, njihovom zaslugom okotilo se nešto što će se kasnije nazivati epic powerom. Manowar, iako Heavy metal bend, nekim pesmama poput ''Each Dawn I Die'', ''Battle Hymn'', ''Avenger'', ''Bridge Of Death'', ''Gates Of Valhalla'', postavio je standarde današnjeg power metala, što će opet reći pre Helloweena.

Helloween, sam po sebi jeste odličan bend, iako lično ne volim fazu sa Derisom, jer me njegov glas iritira, ali tek sa Kiskeom, oni su imali taj power metal touch. Pre toga, sa Kaiem na vokalu i onim ''fast and furious'' solažama i rifovima, bili su čist speed metal, za koji se moze reći da su osnivači, uz stari australijski Berserker (ne mislim na ovaj današnji death cyber industrial metal bend).

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, posto sam skoro obrtao Witchkiller, kakvog ti tu power metala chujes 'leba ti? NWOBHMish metal. Ako se spominje UH (kap'ram zbog tekstova), onda moze i Rainbow, korektnije Dio, zbog svojih tekstova pre svega. Da je "Walls" (gledam kao full-length) speed metal jes', al' ja tu cujem i powera kol'ko volis, sto rece princ refreni, Victim of freakin' fate. Na Hamburg su uticali i Scorpionsi i Accept, no ne bih nazivao zbog toga ocima powera. Jesu, i Manowar i Manilla uticali, nema problema, ali onda mozemo i Diamond Head i Raven da nazovemo ocima thrash metala, blah. Za mene je Helloween prvi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, posto sam skoro obrtao Witchkiller, kakvog ti tu power metala chujes 'leba ti? NWOBHMish metal. Ako se spominje UH (kap'ram zbog tekstova), onda moze i Rainbow, korektnije Dio, zbog svojih tekstova pre svega. Da je "Walls" (gledam kao full-length) speed metal jes', al' ja tu cujem i powera kol'ko volis, sto rece princ refreni, Victim of freakin' fate. Na Hamburg su uticali i Scorpionsi i Accept, no ne bih nazivao zbog toga ocima powera. Jesu, i Manowar i Manilla uticali, nema problema, ali onda mozemo i Diamond Head i Raven da nazovemo ocima thrash metala, blah. Za mene je Helloween prvi.

 

Misliš ''skoro'' si obrtao Witchkiller kad si pročitao moj post. Još pre godinu i više napravio sam temu o njima, i skoro niko se nije oglašavao povodom toga. Power metal kao pravac, evolutivno se razvijao iz nwobhm metala, jer upravo tu je ležala masa tekstova i inspiracije koja će kasnije da se koristi u power metalu. Normalno je da češ po tonu gitara za Witchkiller reći da je nwobhm, ali uzmi vokale koji su za nwobhm tog vremena bili dosta jači i čvršći. Da imaš live snimke dotičnih, znao bi o čemu pričam. Poslušaj demose iz perioda 1982-1984. Onaj iz 1985 je onako, pokušaj komercijalizacije zvuka i beg u glam/heavy vode. I zajebi izvore sa metal-archivesa, gde stoje gomile nebuloza što po pitanju pravaca bendova što po pitanju drugih stvari. Za morone tamo, Space Eater je bio kopija Nuclear Assaulta.

Dalje, ako pominješ Raven i Diamond Head za oce thrasha, upravu si, ali ne zaboravi ni Praying Mantis, ako ćemo u dzigericu da ga seckamo. Za Rainbow i Dioa se slažem, ali onda pomeni i Led Zeppelin koji su medju prvima koristili tekstove o Gospodaru Prstenova kao i duo Gandalf The Gray, i bendovi poput Oberon, Druids of Stonehenge.

Lepo je to što ti gotiviš Helloween (i ja ih volim), poštujem, ali to je tvoje mišljenje. A sad se sećam da si ti pre koristio nick Kai Hansen, i da si me recimo 2004-2005, preko mIrca ispitivao o masi bendova i pravaca, šta je šta i ostalo.;)

 

P.s-Poslušaj nekad veterane s početka osamdesetih poput Black Knight, Cloven Hoof, Evil (gde je navodno gitaru cepao King Diamond) i Brocas Helm, ako je to nwobhm, onda su ruski acid drinkers sweet metal.

 

Uzdravlje. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misliš ''skoro'' si obrtao Witchkiller kad si pročitao moj post.

 

Ne, slusao sam proletos/zimus, a to ne moram da dokazujem tako sto cu da postujem na yumetalu, uglavnom post-ujem ovde kad preslusam neki novi bend koji mi se svidja, a WK mi je bio nista specijalno. A uzeo sam ih inace zbog October 31a pre svega. Za M-A ako mislis na komentare u "recenzijama", slazem se, previse idiota tamo ostavlja misljenje.

Za LZ si se lepo setio, eto to mi nikada ne bude u glavi, ali Dio da, hah. Al' opet, mislim da previse uopstavas, tako sada mozemo da kazemo da napravimo vremensku crtu kroz godine i da kazemo da je Iommi otac nu-metala, blah... (cisto zbog razvojnog pravca metala, nista direktno)

Lepo je sto me se secas, ja tebe ne nazalost, ispricavam se :) (nick ti bese tada?)

PS@ Sto se tice Cloven Hoofa, nazvacu "Dominator" power metalom ako treba, ali pre toga - nwobhm, heavy :] Brocas, razmislio bih, ali isto, ne bih turio power tag ni za million funti. (ostatak bendova posedujem/slusao sam, u svakom slucaju nedovoljno da komentarisem)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle mnoooogo vremena sam pustio Helloween i odjedom mi je ponovo porasla duga kosa i dobio sam zelju da idem u kst... :wub: Eh mladosti... :D

Hahah, i ja, spravljam neke kompilacije za dragu mi devojku, pa dodje i do Helloweena, hoce suze na oci :meshuggah:

 

Tri puta ih gledao live, a moze jos bar toliko ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je i Deris. Uzivo je jos bolji. Ima dobar kontakt sa masom.

Odlican je. Sta znam, mozda ce nekome zvucati kao skrnavljenje, ali meni Master of the Rings i Time of the Oath ni sekunde ne zaostaju za Keepersima, a Kiske mi je znatno bolji u Place Vendomeu nego u Helloween... Volim ja to sve, i Walls of Jericho i sve, ali Master i Time su mi medju top Helloween albumima.

 

off topic - respect za tog djav'la iz Heroes3 na avataru :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...