Jump to content

Helloween


  

74 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Jbt, stvarno je nevjerovatno da su pustili onakav omot. Ali opet, čitavu karijeru rade te goofy stvari, čovjek bi pomislio da će oguglati, ali me svaki put iznerviraju.

 

Pošto se već priča o nekim najdražim albumima, aj da se i ja zapljunem, mojih top 5:

 

1. Walls of Jericho (uključujući EP naravno)

2. Keeper I

3. Keeper II

4. Gambling With The Devil

5. Better Than Raw

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam prvo cuo walls of jericho i ep zajedno pa onda chameleon... koji udarac. keeper 1 mi je na kraju drazi od dvojke jer je kec malo vise gotik, dvojka je vec cist power.

 

master of the rings mi je bio onako, nekako isuvise srecast, ali zato the time of the oath kad je izasao, super. sa better than raw mi je sjajna midnight sun i onaj singl, fly bese, zaboravih. posle toga sam vec izgubio interesovanje za bend manje-vise ali do dark ride su bili super

 

1 keeper 1

2 walls of jericho + ep

3 the time of the oath

4 keeper 2

5 chameleon

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam prvo cuo walls of jericho i ep zajedno pa onda chameleon... koji udarac.

 

Ja sam bio zblanut Chameleonom kad sam ga čuo, ali vremenom sam skontao da je to sasvim dobar, na momente odličan (Giants, First Time, revolution Now, Music, I Believe...) album. I meni je prilično visoko rangiran.

 

Ajd onda bar da proširim listu i do top 9 :bigblue:

Do tog mjesta nekako mogu da rangiram, ove ostale ne mogu da poredam.

 

6. The Time Of The Oath

7./8. Master Of The Rings / Chameleon (ne mogu se odlučiti koji je iznad kog, nema šanse, ali se nalaze tačno tu)

9. The Dark Ride

 

I naravno, sad moram pustiti Chameleon, a taman fino slušam novi Enforcer! :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam kao klinac imao problem da se pomirim sa tim da se Kiske nikada neće vratiti u bend :haha: iako obožavam ona gore spomenuta tri albuma, uvek sam se nadao da je Deris tu privremeno :D

 

posebno što mi je Helloween jedan od prvih bendova za kojima sam baš odlepio, a Keeperi najodgovorniji za tako nešto

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Walls of ...

 

2. Keepers 1 i 2

 

3. the Time of the oath

 

4. Pink bubbles

 

5. Chameleon

 

6. Master of rings

 

7. Better than raw

 

8. Rebit, duvajtye ga, bend bi se ugasio da Sasa nije odradio svoje....

 

9. Gambling

 

10. Dark ride

 

11. Metal dzuboks

 

12. Kiper 3

 

13. Poslednja dva... jbg nisu losa , al nemojmo se zajebavati.

 

14. Dimon sid nevaljalac jedan, nek olize g- Lavic

 

Siguran sam da postoje ljudi kojima je fajervind neki kao kurcev bend....

 

 

Mars bre!

 

http://www.youtube.com/watch?v=7KNKYkvYxs0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako mi se top albumi menjaju sa godišnjim dobima, ovo je neka moja semi-konstanta lista:

 

1. Keeperi (što reče Jaroslav, nema razdvajanja)

2. Gambling With the Devil

3. Time of the Oath

4. Better than Raw

5. The Dark Ride/Master of the Rings (Ne mogu da odlučim između ta 2, opet menja se sa raspoloženjem :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmišljao sam se kako bih sve mogao da strpam u jednu listu i adekvatno uporedim WOJ, GWTD i BTR....i DR...i sve...i došao do zaključka da moram ovako:

 

Top lista albuma iz prvog perioda:

 

1. Keeper I

2. Walls Of Jericho(/Halloween/Judas)

3. Keeper II

4. PBGA

5. Chameleon

 

Top lista Deris period:

 

1. Master Of The Rings

2. The Dark Ride

3. The Time Of The Oath

4. Gambling With The Devil

5. Better Than Raw

6. 7 Sinners

7. Rabbit Don't Come Easy

8. Straight Out Of Hell

9. Metal Jukebox

10. Keeper Legacy

 

U principu mi ova druga lista mnogo zajebanija za složiti, posebno deo 1.-3. i 6.-8. :]

Edited by Angelystor
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sasvim korektno IMO.

Što se mene tiče, Gambling iako jeste jedan od boljih Derisovih radova, veći efekat kod njega je bilo iznenađenje. Pomalo razočaran Legacy-em, očekivao sam njanajv album pun pesama tipa Get it Up ili Do U Know Wut UR Fighting 4. Kad ono, kako krenuo Kill It, ja pao na dupe.

I dan danas, kad god slušam taj album slušam u celini - nikad po pesmu. Izuzetno lepo sklopljen, i sjajno teče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

veći efekat kod njega je bilo iznenađenje. Pomalo razočaran Legacy-em, očekivao sam njanajv album pun pesama tipa Get it Up ili Do U Know Wut UR Fighting 4. Kad ono, kako krenuo Kill It, ja pao na dupe.

 

Isto i ovde. Definitivno album koji me je prelomio sa velikog fana na überfana. Nikad neću zaboraviti kada sam prvi put spičio Gambling i isto tako prvi inicijalni šok kad krenuo prvi onaj lotto-thrash riff na Kill It sa sve Derisovim vrištanjem...ima jedan deo 'Mande koji me uvek podseti na to kad god tu pređem jer sam tu prvi put čuo pesmu :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...