Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

bilo bi dobro da im odsviraju "Mother Russia" ili Bruce da je otpeva na suvo makar jedan deo...

 

Da, stvarno, to bi im bio odlican potez, mada mislim da nema sanse da je odsviraju uzivo. Bilo bi ok da barem malo izadju mimo uobicajenog repertoarskog sablona, pa da im Bruce odrecituje par stihova iz te pjesme, kao sto ti rece.

Kao sto je Metallica na turneji 2004. u Dublinu svirala "Whiskey in the Jar". Mislim da je tada nisu svirali u drugim gradovima.

 

Ne verujem da bi se Rusi obradovali kada bi čuli Mother Russia.

 

Pa ne znam, nije bas toliko explicitan tekst da bi nasli neku jaku zamjerku. Malo se aludira na rusko carstvo, malo na pad komunizma, ali sve je to dosta zavijeno i vise onako, recimo, poetski.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ima neko ovde remaster originale (Izdati mislim '98)? Vizuelno su super uradjeni (imam TNOTB i Piece of mind) ali sam citao na nekom forumu da je zvuk losiji nego na originalima? Od originala imam SSOASS i X Factor, ali ne bih mogao da uporedim jer nemam dva ista albuma. Pitam to jer planiram da upotpunjavam kolekciju IM diskova, pa ne znam da li da jurim originalna izdanja (koja su vrlo teska za pronaci) ili da se zadovoljim remasterima.

Zanimljiva stvar kod ovih remastera je, kad se sloze svi albumi hronoloskim redosledom, ispadne slika edija ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, vizuelno su strava. A posebno mi se kod NOTB vise svidja ovaj multimedijalni omot jer je na njemu nebo crno, za razliku od originalnog na kome je plavo.

A da li imas mozda neko oridjinalno izdanje? Cisto da bi uporedila zvuk?

 

P.S. danas naidjoh u Budvi na Iron Maiden (album) iz te remaster serije, po ceni od 17e. Jbg, po sadasnjem kursu to je tacno koliko kostaju Maiden albumi u Mamutu, samo sto ovaj album nigde u BG-u nisam mogao da nadjem. razmisljam se da ga uzmem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E nemam. Nisam ni znala da ih ima u prodaji.

 

 

 

BTW u Mamutu skoro nishta od Maidena nema. Poslednji put kad sam bila, proshle nedelje, AMOLAD, SIT, Rock In Rio. A ja bas hocu Iron Maiden. :(

 

EDIT: IM sam poslednji put u BG-u videla na Platou. Samo dok sam ja skupila kintu on vetj otishao... jbg.

Edited by MissDickinson

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo sam da pitam to u vezi Edijeve slike kada se poređaju albumi. Jel' su u sliku uključeni i Live after death i ona dva posle Fear of the dark? Ne bih voleo da moram da se cimam da i njih kupujem, a stalo mi je do te slike jako.

 

Za sada od originalnih studijskih albuma imam Powerslave, Fear of the dark, Virtual XI, Brave new world (za ova dva se još jednom zahvaljujem svemoćnom Bruce Bruce :pivopije:), Dance of death i A matter of life and death. Planiram da uskoro kupim The X Factor, tako da imam sve albume od 1992 do sada.

 

EDIT: Malopre pogledah omot od Live at Donington one, izgleda da i on mora da se ima da bi se dobila slika. Onda očigledno i LAD i ARLDO. :sad: To mi samo produžava vremenski period dok ne skupim sve originale. Jebiga...

Edited by Totamealand

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja bas sad gledao BruceBruce-ov oglas i malo mi falilo da ga pitam je li prodao :)

Bas sranje sto moraju i ti live albumi da se skupljaju za sliku :(

Ovih dana idem da kupim moj omiljeni album (Iron Maiden), jes skup ali ne mogu propustiti priliku, ko zna kad cu ga sledecu put naci. :da: Jos samo da nadjem Killers :D

 

EDIT: Kad sam kupovao ove diskove LazaGNR je prodavao ARLDO, pa ako te interesuju mozes kontaktirati coveka ;)

Edited by Andrija Smith

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovih dana idem da kupim moj omiljeni album (Iron Maiden), jes skup ali ne mogu propustiti priliku, ko zna kad cu ga sledecu put naci. :da: Jos samo da nadjem Killers :D

Nadam se da ću i ja u skorije vreme uzeti Iron Maiden i Killers, zajedno. Možda za Novu Godinu. Znam da sam ih negde video u skorije vreme ali se ne sećam gde. Dobar deo IM diskova su, kao što reče MissDickinson, rasprodati u IPS-u i Mamutu. Treba se prošetati po manjim radnjama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam sve remastere u max bitrate

ustvari evo sta imam :) IRON MAIDEN DISCOGRAPHY:

 

_ _ __ _

| | | |,^. ,'. | `. | |

| | | ,. `. ,' `. | . `.| |

| | | .--`,' ,' ,^. `. | |`. |

| | | |`. `. `. ,'___`. ,' | | `| |

|_| |_| `. `. `._____,' |_| | |

`/ `.|

`

__ _ _ __ ____ __ _

| `. ,^. ,' | | | | `. | __| | `. | |

| . ' , | /`,' . | | | | |`.`. | |__ | . `.| |

| |`.'| | `. ,'| | | | | | `.`. | __| | |`. |

| | | | ,' . `. | | | | |____` / | |__ | | `| |

|_| | | \,' `.__| |_| |_______/ `.__| |_| | |

`.| `.|

` `

 

 

There are no, SINGLES, EP's, or BOOTLEGS in this release, perhaps they will be next!

All the studio albums, which makes 50 CD's.

I have re-uploaded my whole collection, and none are less than 192Kbps, most are 320Kbps.

I have not posted any artwork in the description, however all the artwork is included, with some extra stuff!

I used, PowerPack Lame MP3 Encoder.

The following albums are included in this post:

 

1979-The Soundhouse Tapes (192K)

1980-Iron Maiden (192K)

1980-Iron Maiden (Bonus Disc) (320K)

1980-Live!! + 1 (320K)

1980-Metal For Muthas Vol 1 (Reissue-2000) (320K)

1981-Killers (192K)

1981-Killers (Bonus Disc) (320K)

1982-The Number Of The Beast (A-Remastered-1998) (320K)

1982-The Number Of The Beast (Bonus Disc) (320K)

1983-Piece Of Mind (320K)

1983-Piece Of Mind (Bonus Disc) (320K)

1984-Powerslave (192K)

1984-Powerslave (Bonus Disc) (320K)

1985-Live After Death (2CD) (192K)

1985-Live After Death (Bonus Disc) (320K)

1986-Somewhere In Time (192K)

1986-Somewhere In Time (Bonus Disc) (320K)

1988-Seventh Son Of A Seventh Son (192K)

1988-Seventh Son Of A Seventh Son (Bonus Disc) (320K)

1990-No Prayer For The Dying (192K)

1990-No Prayer For The Dying (Bonus Disc) (320K)

1992-Fear Of The Dark (320K)

1992-Fear Of The Dark (Bonus Disc) (320K)

1992-Live At Donnington (2CD) (192K)

1993-A Real Dead One (224K)

1993-A Real Live One (224K)

1995-The X Factor (320K)

1996-Best Of The Beast (2CD) (256K)

1998-In Profile (192K)

1998-Virtual XI (320K)

1999-Ed Hunter (2CD) (Game NOT Included) (256K)

2000-Brave New World (320K)

2002-Eddie's Archive-BBC Archives (2CD) (192K)

2002-Eddie's Archive-Beast Over Hammersmith (2CD) (192K)

2002-Eddie's Archive-Best Of The B´Sides (2CD) (192K)

2002-Edward The Great (192K)

2002-Rock In Rio (2CD) (320K)

2003-Dance Of Death (320K)

2005-Death On The Road (2CD) (320K)

2005-The Essential Iron Maiden (2CD) (320K)

IronMaiden-Album-Art-Info

 

UP THE IRONS!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je BG i Helloween haha...al treba kinta jbg...sad kad budem ishao na exkurziju u Grchku videcu da ponesem malo vishe para jer su tamo orginali duplo jeftiniji...

Originali Helloweena? Gde misliš da ih sve navataš, težak si zadatak zadao sebi.

 

A za cene u Grčkoj se slažem - video sam Pink Bubbles Go Ape, Chameleon i Rabbit Don't Come Easy ove godine na Rodosu, svaki je 9,99 evra. :rockdevil: Ali mi je u tom trenutku bilo važno da dam 30 evra za digipak Nostradamus.

Edited by Totamealand

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...