Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

 

Jedna zanimljivost :)

 

Eddie, maskota heavy metal skupine Iron Maiden redovito se pojavljuje na sastancima gradskih vijećnika u španjolskom gradu Villavi u pokrajini Navarre. Zastavu s popularnim Eddijem stavili su socijalisti koji vode stranački rat simbolima s baskijskim separatistima koji su prvi došli na ideju da za vrijeme debata u gradskoj vijećnici razapnu baskijsku zastavu.

 

Njihov čin uzrujao je političare iz drugih stranaka od kojih se većina ne slaže s idejom da se regija Navarre smatra dijelom baskijske zemlje. Socijalisti su na to odgovorili vješanjem zastave Iron Madiena, a njihov vođa José Luis Uriz je izjavio kako mu ta zastava jako puno znači.

 

- Ako ja moram gledati njihovu zastavu, oni će morati gledati Eddieja – kaže Uriz.

 

Protestu su se pridružili i konzervativci koji su preko svojih stolova razapeli zastavu lokalnog nogometnog kluba Osasuna.

 

Izvor: www.klik.hr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, i ja da kažem nešto. Ovde sam totalno nov, mislim na ovom forumu. Maidene slušam otkad znam za sebe, i imam skoro sve originalne CD-ove (osim 7th son of the 7th son) i dosta originalnih ploča.

Naravno da sam bio na kondertu u Beogradu, i bilo je (bar meni, ne znam zašto se ostali žale) fenomenalno, jer sam bio blizu bine i zvučnika, tako da je sve prošlo savršeno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pre neki dan sam gledao rock in rio dvd.

 

jos uvek sam pod utiskom, ono je toliko dobro da ja nemam reci. Podsetilo me je zasto ja ne slusam maidene - ja bre VOLIM iron maiden! mene maideni pogadjaju kao sto neke ljude pogadjaju kafanske pesme, pa padnu u trans. :) isto ih i sad volim kao i pre 15 godina kad su mi govorili "proci ce te iron maiden kad te prodje pubertet". :) e malo sutra!! :rockdevil:

 

p.s.

bubnjevi na tom dvd-u zvuce kao bataljon tenkova - mozda najbolje namesten drum set u metalu u opste. :) imam utisak da nico samo pipne membranu, a cuje se grom..

 

samo da mi je da cujem 7th son u ovoj postavi uzivo...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, i ja da kažem nešto. Ovde sam totalno nov, mislim na ovom forumu. Maidene slušam otkad znam za sebe, i imam skoro sve originalne CD-ove (osim 7th son of the 7th son) i dosta originalnih ploča.

Naravno da sam bio na kondertu u Beogradu, i bilo je (bar meni, ne znam zašto se ostali žale) fenomenalno, jer sam bio blizu bine i zvučnika, tako da je sve prošlo savršeno :)

 

Welcome!!! ;):rockdevil:

 

Steta sto vise ne sviraju SSOASS....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadimach je sve objasnio sto se tice prerastanja metala and stuff novom pesmom!Ako si prerastao metal onda ga nikad i nisi nosio u dusi...tako nekako ide text!!!Respect

:pivopije:

 

 

 

E, ovo što se tiče Seventha, ja opet moram da ih iskritikujem. Stvarno su listom na ovogodišnjoj turneji mogli malo više da se priklone željama dugogodišnjih fanova, nego "best-of" očekivanjima širokih narodnih masa. <_< Neke pesme im treba zabraniti da sviraju jedno 5 godina!

Share this post


Link to post
Share on other sites

delimicno se slazem...

mogli su umesto nekih stvari da odsviraju nesto jos sa Somewhere In Time tipa Caught Somewhere In Time, ipak je turneja posvecena tom albumu. dobro nije posvecena bas tom albumu nego svim iz tog perioda, al nosi njegovo jebeno ime :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Somewhere in time je bio prvi album maidena koji sam kupio, to je bilo ispred SKC negde davne 1994. godina kada sam imao 15 godina. I naravno i dan danas slusam Maidene istim zarom, iako me je, kako neki tvrde, pubertet odavno prosao :lol:

 

Kada sam prvi put cuo "Aleksander the great" pao sam sa stolice koliko je dobra pesma i onda je odslusao jedno X puta za redom! Bruka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...