Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Kada samo kod tračeva jedan lik je u komentarima na jutjubu napisao sledeće:

 

a da li si ti znao da je Alen Islamovic bio prvi rangirani pevac na koj ce naslediti Paul Dianna prvog pevaca Iron Maidena???!!!...i znas ko ga je skenjao na tom konkursu???Bruce Dickinson!!!!hehe...imala je YUga potencijala kolko oces!!
Edited by Divlji Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima jedna glasina koja je u stvari potpuno tačna, a to je da je Bruce svirao u Sarajevu za vrijeme rata '94.

 

12_zps69b6a29b.jpg

Sto je automatski cini istinitom pricom a ne glasinom :D.I da to se zna,glasina je jedino da je Bruce trebao doci sad 2014. u Sarajevo na najavu dokumentarca o tom koncertu i ne verujem da je Dave njegov menager uopste pristao na taj susret koji je ipak bio reklamiran u medije kao fail....

Bili su ostali clanovi benda koji su svirali na toj turneji i to je bio jako lep dogadjaj za mestane...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Cipija se ne secam, u ono vreme se pricalo da ce Kiske biti (dostojna) zamena.

Meni je dobra "buva" bila da su sa SOASS sve pesme svirali uzivo, jedino su

OTGDY svirali malo redje. To se moglo naci u nekom Maiden FAQ-u, koji je kruizo u

drugoj polovini 90ih u stampanom izdanju, a bio skinut sa neta (ne znam odakle).

Potrazicu mislim da imam to negde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na FAQ-u koji fenster pominje pročitao kako su na koncertu '94-e na Novom Zelandu svirali Invaders, jedini put u karijeri. A onda se na njihovom zvaničnom forumu pre 10-ak godina pojavio lik koji je bio na pomenutom koncertu i rekao da tu pesmu definitivno nisu svirali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od tih urbanih legendi i glasina, ova sa Cipijem mi je svakako poznata. Jedna varijanta te glasine kaze da je bio u uzem izboru, a druga da je samo poslao svoje trake, tj. da se javio na "konkurs".

Ovo sa "Marsem na Drinu" je tako mocno i bas u duhu nasih narodnih glasina :lol: :lol: Nesto u fazonu one glasine da je Tocak svirao "Ulazak u harem" pred Kleptonom ili zajedno sa Kleptonom, onda Tocak poceo da svira nesto sto ovaj nije uspio da prepozna, pa ga on pita "Sta je to?", a Tocak kaze "Izlazak iz Harema". :):D

 

Od tih lovackih prica o Maidenima, tamo negdje u drugoj polovini 90-ih sam cuo da je Dickinson inace operski pjevac, kao i da su im nekad davno zabranili koncert u Cileu, jer su bili etiketirani kao satanisti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje su onako HC dezinformacije koje ste culi o Maidenia do sad?

Da su dobar bend :bigblue:

Ja za Zeleta znam neku Whitesnake pricu :haha:

(nije glasina ali opet) Meni davno pricao jedan rahmetli matorac kako je posle koncerta 1981. pricao s DiAnnom i ovaj mu rekao da je Juga divna zemlja i da ce da se preseli tu :haha:

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...