Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

E ti sad pretera icon_smile.gificon_smile.gif ...To me podseti na jednog druga koji kaze da je Corbu trebalo ubiti jos devedesetih da bude legenda i da se ne dozvoli da bude pijandura sprzenog mozga OFFTOPIC...ovo nisu moje nego njegove reci ako se neko uvredi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iron maiden koncert sinoć QUEBEC City.

 

Samo ukratko ..Ovo mi je bio 6 put da gledam Mejdene (2 puta u Beogradu, 1 u Budimpešti i 3 puta u Quebec u Kanadi)

 

Osvetljenje ,bina ,zvuk sve vrh .Predgrupa Bullet for my valentine

o njima ništa neću da kažem.

 

Mejdeni su počeli koncert sa novom pesmom different world pa tako nastavili i odsvirali sve pesme sa Matter of life and death istim redosledom kao na novom albumu. Već sam počeo biti nervozan

 

kratka pauza i onda fear of the dark (oduševila se publika)

posle toga pesma iron maiden na bini se pojavio ogroman tenk koji je uperio cev u nas i Eddie sa dvogledom na tenku.Nastavili sa 2 minutes to midnight, only the good die young (izlazi eddie u vojničkoj uniformi )i hallowed by thy name za biss i to je bio kraj koncerta.

Set lista skroz bezveze. Čak i mlađa publika bila onako malo razočarana i nezadovoljna.

Šta da kažem više .Imam neke slike nakačiću ovih dana.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ti sad pretera icon_smile.gificon_smile.gif ...To me podseti na jednog druga koji kaze da je Corbu trebalo ubiti jos devedesetih da bude legenda i da se ne dozvoli da bude pijandura sprzenog mozga OFFTOPIC...ovo nisu moje nego njegove reci ako se neko uvredi

Ono shto sam htela da kazhem je, a ochigledno je da se nisam dobro izrazila, da mislim da je trebalo da prestaju da snimaju "nove" stvari posle Fear of the dark, odnosno X factor. Moj je utisak da posle toga nisu ponudili nishta novo. Mogli su komotno da nastave sa svirkama, da stichu novu publiku i zadrzhe stari sjaj. Sada me sve vishe podsecaju na dinosaurusa koji nikako da umre.

Volim ja Maidene. Dve trecine svog zhivota ih slusham, ali nove stvari su mi nekako "vec vidjene".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono shto sam htela da kazhem je, a ochigledno je da se nisam dobro izrazila, da mislim da je trebalo da prestaju da snimaju "nove" stvari posle Fear of the dark, odnosno X factor. Moj je utisak da posle toga nisu ponudili nishta novo. Mogli su komotno da nastave sa svirkama, da stichu novu publiku i zadrzhe stari sjaj. Sada me sve vishe podsecaju na dinosaurusa koji nikako da umre.

Volim ja Maidene. Dve trecine svog zhivota ih slusham, ali nove stvari su mi nekako "vec vidjene".

Jesi li ti uopste slusasla Brave New World,da jesi ne bi uopste tako nestoo njihovim albumima govorila.Jer Brave new World je klimaks njihove karijerea,tako da nista od tog"posle X Factor" ili "Fear of the dark" da su trebali da prestanu snimati ove albume.Ako cemo vec tako,onda makar reci posle brave new World icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif ,salim se svidaju se meni ovi novi albumi,ali ipak mi je Brave new World icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maiden slusam od 1o. godine, gitaru sviram od 12., a svirao sam sa bendom (izmedju ostalog) i njihove obrade od 15 do 20 godine, a sada mi je 27. Maiden su poput malo stvari iz moj detinjstva ostali duboko urezani u moj zivot, iako ih odavno vise redovno ne slusam - malo sam se zasitio, iako i dalje mogu da odzvizdim (da sviram mnoge sam zaboravio) skoro sve solaze od prvog do Fear od the Dark albuma (mada su po mom misljenju poceli polako da opadaju posle Seventh Sona). Novi album jeste super odsviran, ultra moderno propduciran, cvrsci i savremeniji... ali, ali, ali nekako sve mi je to bledo. Odavno su Maiden napisali istoriju NWOBHMa i njuihovo mesto jeste zacrtano duboko u zvezdama. Ne pljujem ih i srecan sam sto i dalje sviraju, i to u ovoj postavi, ali... jebiga, nekako mi je sve to daleko ispod onih gigantskih velicina. Jbg, mozda je problem u meni - prve Maiden albume koje sam imao nasnimavao sam sa vinila mojih starijih komsija preko kaseta sa igricama za ZX Sprectrum (ispod snimka svakog albuma u pozadini se culo cicanje, pishatanje i cvtchanje zvucnog koda za ucitavanje igrica), crno-belo fotokopirane omote (ako ih je kojim slucajem bilo) sam bojio drvenim bojicama, ili sam sam precrtavao omote sa ploca. To je bilo tamo od '89 do '91 god... i to je od tada ostao neizbrisiv deo mog zivota..... sada, i kad dalje posle nekog vremena cujem mnoge njhove pesme, ili se skupim na zajebantsku probu sa mojim starim metal bendom, ili kad sa ortacima sa kojima vec godinama sviram potpuno druge tripove (fusion, funk, jazz - ovi sa kojima cepam dub ili postrock-noise, pojma o Maidenima nemaju) cepnem malo Maidena - smrznem se od proliva emocija - ali ove nove stvari, sem komentara na neke solo deonice, me ostavljaju ravnodusnim. OK, da podvucemo crtu, od svih novih reunion albuma najbolji mi je Brave New World, ova dva kasnije su mi OK, ali su mi stvari malo bezlicnije.

 

Opet, kazem, mozdaje problem u meni - uz stare albume sam odrastao i potpuno ih prozivljavao - novi mi dolaze "pod stare HM dane" i nisu mi ni priblizno bitni, niti dobri ko stari. Ipak, sigurno je da su mnoge stare Maiden himne (sad da ne nabrajam) definitvno neponovljive.

 

OK je ako se nekome novi Maiden svidja, drago mi je sto onda imaju publiku, ali meni je PRAVI Maiden - STARI Maiden, iako su to isti ljudi.

 

I dok pisem ovo pucaju me fleshevi i u glavi mi se potmulo javlja Adrianov solo sa Caught Somewhere In Time-a. Ah!!!

 

U svakom slucaju - UP THE IRONS! icon_rockdevil.gif

Edited by Abramelin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maiden slusam od 1o. godine, gitaru sviram od 12., a svirao sam sa bendom (izmedju ostalog) i njihove obrade od 15 do 20 godine, a sada mi je 27. Maiden su poput malo stvari iz moj detinjstva ostali duboko urezani u moj zivot, iako ih odavno vise redovno ne slusam - malo sam se zasitio, iako i dalje mogu da odzvizdim (da sviram mnoge sam zaboravio) skoro sve solaze od prvog do Fear od the Dark albuma (mada su po mom misljenju  poceli polako da opadaju posle Seventh Sona).  Novi album jeste super odsviran, ultra moderno propduciran, cvrsci i savremeniji... ali, ali, ali nekako sve mi je to bledo. Odavno  su Maiden napisali istoriju NWOBHMa i njuihovo mesto jeste zacrtano duboko u zvezdama. Ne pljujem ih i srecan sam sto i dalje sviraju, i to u ovoj postavi, ali... jebiga, nekako mi je sve to daleko ispod onih gigantskih velicina. Jbg, mozda je problem u meni - prve Maiden albume koje sam imao nasnimavao sam sa vinila mojih starijih komsija preko kaseta sa igricama za ZX Sprectrum (ispod snimka svakog albuma u pozadini se culo cicanje, pishatanje i cvtchanje zvucnog koda za ucitavanje igrica), crno-belo fotokopirane omote (ako ih je kojim slucajem bilo) sam bojio drvenim bojicama, ili sam sam precrtavao omote sa ploca. To je bilo tamo od '89 do '91 god... i to je od tada ostao neizbrisiv deo mog zivota..... sada, i kad dalje posle nekog vremena cujem mnoge njhove pesme, ili se skupim na zajebantsku probu sa mojim starim metal bendom, ili kad sa ortacima sa kojima vec godinama sviram potpuno druge tripove (fusion, funk, jazz - ovi sa kojima cepam dub ili postrock-noise, pojma o Maidenima nemaju) cepnem malo Maidena - smrznem se od proliva emocija - ali ove nove stvari, sem komentara na neke solo deonice, me ostavljaju ravnodusnim. OK, da podvucemo crtu, od svih novih reunion albuma najbolji mi je Brave New World, ova dva kasnije su mi OK, ali su mi stvari malo bezlicnije.

 

Opet, kazem, mozdaje problem u meni - uz stare albume sam odrastao i potpuno ih prozivljavao - novi mi dolaze "pod stare HM dane" i nisu mi ni priblizno bitni, niti dobri ko stari. Ipak, sigurno je da su mnoge stare Maiden himne (sad da ne nabrajam) definitvno neponovljive.

 

OK je ako se nekome novi Maiden svidja, drago mi je sto onda imaju publiku, ali meni je PRAVI Maiden - STARI Maiden, iako su to isti ljudi.

 

I dok pisem ovo pucaju me fleshevi i u glavi mi se potmulo javlja Adrianov solo sa Caught Somewhere In Time-a. Ah!!!

 

U svakom slucaju - UP THE IRONS! icon_rockdevil.gif

Odličan post. pivopije.gif Pazi,ja se slažem,stari Maideni su najbolji Maideni,ali,kao što sam pre mnooooooooooogo vremena rekla(ne bih da se ponavljam,a ova tema mi upravo liči na to),oni su imali svoj "zlatni period",kao i svaki bend,taj period je prošao i to je to.Ali,drago mi je da postoje,da rade,jer,ja ovako gledam na stvari-neki klinci koji za heavy metal smatraju Korn i Linkn park,Avril Lavigne i slično,čuće Maidene,to će im se možda dopasti,pa će želeti da čuju još,i naći će njihove starije albume(kao što sam ih ja nekada posle albuma "Fear of the dark" zavolela),onda će,ako zavole,tražiti još,i naći će gomilu dobrih,PRAVIH heavy bendova.....Kad je muzička scena već preplavljena tolikim govnima,drago mi je da još uvek postoje Maideni,Judasi,i snimaju,iako to što sada rade nije na nivou legendarnih albuma iz ‚80.'ih.

 

UpTheIrons!

Edited by Metal girl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno - u pravu si, pored toliko govana sa MTVa (ili jos gore - na nasim TV stanicama), nadam se da ce klinci zagristi i Maidene, Priest, ili Voivod, ili neku velicinu koja ce ih odvuci na pravu stranu. To zaista nije ono sto je nekada bilo (sva pomenuta tri benda) - mada, stari albumi se danas svuda mogu nabaviti, tako da ce se klinci lako navuci.

 

Sto se tice "zlatnog perioda" price, tuzno je sto danas vise nema bendova poput Death i Pantere, ciji se razvitak progresivno razvijao u zlatni period...

 

Kad vec oftopikujem - da kazem da sam srecan sto i posle velike tragedije Laneyevog overavanja, Alice in Chains opet sviraju i to mnogo dobro zvuce sa novim pevacem Williamom - skino sam sa neta video Live at MTV Rock am Ring. Istina, nece biti nikad isto, ali su previsa dobra ekipa za penziju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iron maiden koncert sinoć QUEBEC City.

 

Samo ukratko ..Ovo mi je bio 6 put da gledam Mejdene (2 puta u Beogradu, 1 u Budimpešti i 3 puta u Quebec u Kanadi)

 

Osvetljenje ,bina ,zvuk sve vrh .Predgrupa Bullet for my valentine

o njima ništa neću da kažem.

 

Mejdeni su počeli koncert sa novom pesmom different world pa tako nastavili i odsvirali sve pesme sa Matter of life and death istim redosledom kao na novom albumu. Već sam počeo biti nervozan

 

kratka pauza i onda fear of the dark (oduševila se publika)

posle toga pesma iron maiden na bini se pojavio ogroman tenk koji je uperio cev u nas i Eddie sa dvogledom na tenku.Nastavili sa 2 minutes to midnight, only the good die young (izlazi eddie u vojničkoj uniformi )i hallowed by thy name za biss i to je bio kraj koncerta.

Set lista skroz bezveze. Čak i mlađa publika bila onako malo razočarana i nezadovoljna.

Šta da kažem više .Imam neke slike nakačiću ovih dana.

Au covece...

E da ga jebem...

Koji im je djavo???

 

Jedino zbog cega bih voleo da sam bio na tom koncertu je ONLY THE GOOD DIE YOUNG(to mi je medju top 5 pesama Maidena)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino zbog cega bih voleo da sam bio na tom koncertu je ONLY THE GOOD DIE YOUNG(to mi je medju top 5 pesama Maidena)!

Moj si covek. Ta pesma je apsolutno nepravedno zapostavljena, kao i 'Moonchild'. 'Only The Good Die Young' mislim da nisu svirali ni na "Seventh Tour Of A Seventh Tour".

Kad smo kod nepravedno zapostavljenih pesama, sta reci za 'Loneliness Of The Long Distance Runner'? Svirali su je jedan jedini jebeni put, na prvom koncertu turneje "Somewhere On Tour" u Beogradu! To je jedan od razloga zasto je bootleg snimak tog koncerta neobicno cenjen u krugovima Maiden fanatika.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj si covek. Ta pesma je apsolutno nepravedno zapostavljena, kao i 'Moonchild'. 'Only The Good Die Young' mislim da nisu svirali ni na "Seventh Tour Of A Seventh Tour".

Kad smo kod nepravedno zapostavljenih pesama, sta reci za 'Loneliness Of The Long Distance Runner'? Svirali su je jedan jedini jebeni put, na prvom koncertu turneje "Somewhere On Tour" u Beogradu! To je jedan od razloga zasto je bootleg snimak tog koncerta neobicno cenjen u krugovima Maiden fanatika.

Tačno tako Loneliness Of The Long Distance Runner su odsvirali samo jednom i to u Beogradu 86e. E to je bio iron maiden koncert a ne ovo sad u ponedeljak

ili sam omatorio ne znam ni ja šta mi je .

 

Ako smo opet kod Beogradkog koncerta jel ima neko taj snimak iz 86 e?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

"A Matter of Life and Death" je super album!

Upravo ga slusam i bas me super sljaka, bas opusten, zreo album ...

Ovaj Maiden je prijatno iznenadjenje.

"Dance of Death" smatram savrsenim a ovaj je izgleda jos bolji ...

Maiden, jebote!

laugh.giflaugh.giflaugh.gif

Nikada, nakon "Fear of the Dark" ne bih pomislio da cu ikada reci ovo sto nameravam - novi album Iron Maiden je super!

Kako je ovo dobar osecaj!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je! icon_smile.gificon_wink.gif

 

U principu jedino sto me malo nervira na albumu je Harris-ovo guranje nosa u svaku pesmu...konkretno mislim na pesmu The Legacy...po meni ta pesma je imala potencijal da bude jedna od najboljih i najzrelijih...medjutim tacno se prepoznaje Harris-ov (ne)kreativni "napad" oko 5:28 icon_smile.gif ...znaci covek (sve do tog trenutka) vrhunsku pesmu skenjava tako sto odlucuje da ubaci jebeno najneprikladniji i najbudjaviji copy-paste riff koji mu je u tom trenutku pao na pamet icon_smile.gifno.gif ...a uveren sam da su malo sacekali i pustili da odlezi ili da je barem pustio nekoga da malo "sudeluje" oko tog dela pesme da bi na kraju sve ispalo kako treba...pesmu uvek slusam do tog trenutka icon_smile.gif ...steta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...