Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Pazi, zanimljivo je cuti ljude povodom piraterije i sa ove i sa one strane. Steta sto se ovde ovo pretvorilo u lupetanje.

Evo sto se tice Maidena u celoj kolekciji imam 4 originala i jos 4 vinila, sto mu opet dodje original ostalo su presnimljeni originalni remaster diskovi ali bit po bit sa originala na Maxell-ove audio diskove bez trunke gubitaka sve zajedno uradjeni sa booklet-om itd..., cak sta vise bolji nego npr. pojedini originali iz Poljske koje imam.

Iako su mi Maideni jedan od najomiljenijih ako ne i najbolji band i slusam ih od 1990. uopste mi nije zao, cinjenica je da su kao i vecina najpopularnijih bandova otisli u tesku komercijalizaciju i merchandizing prodajuci sve sto se prodati moze, od upaljaca, narukvica, garderobe itd. itd. da ne pricam sto su im cene proizvoda astronomske u odnosu na ostale, na kraju im nije bilo dosta nego su poceli da naplacuju i clanstvo u fan klubu, pa ne mozes da ides na oficijelni forum ako nisi platio, imaju bannere na hiljadu sajtova i na samim albumima kupi ovo, kupi ono stvarno su dozlogrdili sa tim. Posle se bune sto im u prvim redovima sede mali americki debilni burzujcici i ozdiru piletinu iz KFC-a dok im Maideni gude na uvce, pa im posle bacaju otpatke na binu, vala su i zasluzili.

Mozda sam band nije toliko kriv koliko njihov menadzment, do sada sam ih postovao jer su razliku od ostalih svirali svuda i pored komercijalizacije bili pravi live band koji zivi za svirku i za publiku. Ali posle odluke da urade ovaj album kako su uradili, za 10 dana kako kazu, i onda naprave turneju tamo gde su rekli da vise nece svirati, a ispale celu centralnu i istocnu evropu i jos masu mesta gde su imali najverniju publiku. Nabili su 50 godina u dupe, a sada najvise trce za kintom e' to mi nije nikako jasno i nemam apsolutno ni gram grize savesti zbog piraterizovanja njih ili bilo kog banda te finansijske moci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno si u pravu kad kazem da se prodaje svce sto se moze prodati od njih, ali sta da se radi kad imaju toliko fanaticne obozavaoce koji gutaju, odnosno kupuju sve sto im se ponudi.

Krenimo prvo od same muzike. Setimo se izdanja "Run To The Hills" i "The Trooper" singlove u tri razlicita formata: kao CD, kao 7" singl i kao 12" singl. A na svakom od njih live verzije dobro poznatih pesama. Sta je to nego komercijalizacija. Uostalom, da su hteli potrudili bi se barem na singl "The Reincarnation..." da stave neke obrade ili neobjavljene pesme na B stranu, a;li sto bi se cimali bez potrebe, kad to jednostavno moze da se popuni zivim verzijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno si u pravu kad kazem da se prodaje svce sto se moze prodati od njih, ali sta da se radi kad imaju toliko fanaticne obozavaoce koji gutaju, odnosno kupuju sve sto im se ponudi.

Krenimo prvo od same muzike. Setimo se izdanja "Run To The Hills" i "The Trooper" singlove u tri razlicita formata: kao CD, kao 7" singl i kao 12" singl. A na svakom od njih live verzije dobro poznatih pesama. Sta je to nego komercijalizacija. Uostalom, da su hteli potrudili bi se barem na singl "The Reincarnation..." da stave neke obrade ili neobjavljene pesme na B stranu, a;li sto bi se cimali bez potrebe, kad to jednostavno moze da se popuni zivim verzijama.

 

Ja sam uzeo reincarnation singl clear vinil (providni) a na b strani su trooper i run to the hills

Radio One Legends Session .I ja se pitam dokle će se krpiti sa run to the hills om više.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako su mi Maideni jedan od najomiljenijih ako ne i najbolji band i slusam ih od 1990. uopste mi nije zao, cinjenica je da su kao i vecina najpopularnijih bandova otisli u tesku komercijalizaciju i merchandizing prodajuci sve sto se prodati moze, od upaljaca, narukvica, garderobe itd. itd. da ne pricam sto su im cene proizvoda astronomske u odnosu na ostale, na kraju im nije bilo dosta nego su poceli da naplacuju i clanstvo u fan klubu, pa ne mozes da ides na oficijelni forum ako nisi platio, imaju bannere na hiljadu sajtova i na samim albumima kupi ovo, kupi ono stvarno su dozlogrdili sa tim. Posle se bune sto im u prvim redovima sede mali americki debilni burzujcici i ozdiru piletinu iz KFC-a dok im Maideni gude na uvce, pa im posle bacaju otpatke na binu, vala su i zasluzili.

Mozda sam band nije toliko kriv koliko njihov menadzment, do sada sam ih postovao jer su razliku od ostalih svirali svuda i pored komercijalizacije bili pravi live band koji zivi za svirku i za publiku. Ali posle odluke da urade ovaj album kako su uradili, za 10 dana kako kazu, i onda naprave turneju tamo gde su rekli da vise nece svirati, a ispale celu centralnu i istocnu evropu i jos masu mesta gde su imali najverniju publiku. Nabili su 50 godina u dupe, a sada najvise trce za kintom e' to mi nije nikako jasno i nemam apsolutno ni gram grize savesti zbog piraterizovanja njih ili bilo kog banda te finansijske moci.

 

 

Mudro zboris!

No, koliko znam, ako si stari clan sajta, otkud to da ti naplacuju clanstvo u fan klubu (ja ne placam)?!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako su mi Maideni jedan od najomiljenijih ako ne i najbolji band i slusam ih od 1990. uopste mi nije zao, cinjenica je da su kao i vecina najpopularnijih bandova otisli u tesku komercijalizaciju i merchandizing prodajuci sve sto se prodati moze, od upaljaca, narukvica, garderobe itd. itd. da ne pricam sto su im cene proizvoda astronomske u odnosu na ostale, na kraju im nije bilo dosta nego su poceli da naplacuju i clanstvo u fan klubu, pa ne mozes da ides na oficijelni forum ako nisi platio, imaju bannere na hiljadu sajtova i na samim albumima kupi ovo, kupi ono stvarno su dozlogrdili sa tim. Posle se bune sto im u prvim redovima sede mali americki debilni burzujcici i ozdiru piletinu iz KFC-a dok im Maideni gude na uvce, pa im posle bacaju otpatke na binu, vala su i zasluzili.

Mozda sam band nije toliko kriv koliko njihov menadzment, do sada sam ih postovao jer su razliku od ostalih svirali svuda i pored komercijalizacije bili pravi live band koji zivi za svirku i za publiku. Ali posle odluke da urade ovaj album kako su uradili, za 10 dana kako kazu, i onda naprave turneju tamo gde su rekli da vise nece svirati, a ispale celu centralnu i istocnu evropu i jos masu mesta gde su imali najverniju publiku. Nabili su 50 godina u dupe, a sada najvise trce za kintom e' to mi nije nikako jasno i nemam apsolutno ni gram grize savesti zbog piraterizovanja njih ili bilo kog banda te finansijske moci.

 

Mudro zboris!

No, koliko znam, ako si stari clan sajta, otkud to da ti naplacuju clanstvo u fan klubu (ja ne placam)?!

 

Pa tu ste upravu, komercijalizovani su skoro svi. Nisu za dzabe Maideni na listi od Top10 firmi koje zaradjuju najvishe(postoji Iron Maiden Holdings) u UK, sto znachi oko 12 Funti za minut. To jeste u neku ruku bezobrazluk imajuci u vidu da su pocheli svirajuci u pubovima i barovima.

 

Ali zar nisu fanovi ti koji podstichu komercijalizaciju bendova? Navedi mi jednog fana koji nema barem jednu majcu sa natpisom Iron Maiden. Ako uzmesh u obzir da te majce kostaju(originalne) oko 15€ to nije previshe, jer su to cene kvalitetnijeg odela u evropi. Vecina ljudi bi takodje voleli da imaju upaljache, sibice, nalepnice, drugom rechju sve sa natpisom Iron Maiden.

Svi naravno vole da vide odlichnu live performansu. Da bi se to obezbedilo potrebno je oko 100.000 € samo za troskove transporta i ljudi koji sve to sprovode + hala u kojoj Maideni sviraju mora da se dodatno plati i mora da ima zavidne akustichne(rezonantne) osobine. Da podsetim jesh nismo doshli do stavke gde band zaradjuje!

Znachi u tim troskovima je vishe organizacionih troskova nego sama zarada benda. To sto oni dobro zaradjuju, se prosto svodi na to jer ljudi mnogo kupuju, a to je proizvod poznatog kvaliteta koji se pokazao na Killers, Peace of Mins, Nr. of the beast... Znachi iz kvaliteta proizilazi kvantitet. Znachi vishe smatram nas krive za komercijalizaciju bendova nego bendove same.

 

Ipak 50 eura za koncert ili 20 eura za cd izgledaju i jesu mnogo. A kvalitet novih albuma je zbog istroshenosti benda morao da ispasta. Zasto smatram da to uopste nije neki album i da je ispod proseka, moglo je da se vidi u mom threadu koji sam otvorio, ali nazalost ga je neko izbrisao :cry: . Mozda objavim ako i sam uspem da ga nadjem negde...

 

Ipak se nadam da che koncert da bude na nivou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da dodam da su MAiden proizvodi inace skuplji od drugih zato sto su iz Engleske, a tamo su cene oko 50% vise nego u ostatku Evrope. Tamo novi CD kada se pojavi ne kosta 15 evra, nego 15 funti, sto je upola vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

DObro svi se vode logikom ko nas voli platice...to jeste surovo ali mnogi ljudi pre daju 15 € za original maiden majcu nego sa 10 pari gaca... :) :) Kod nas je u Srbiji malo drugacija situacija ne sa vernoscu fanova vec sa standardom jer vecina jedva prezivljava a kamo li da kupuje originale...mada smo po vernosti fanova medju prvima a to sto nemamo kintu... druga stvar :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

DObro svi se vode logikom ko nas voli platice...to jeste surovo ali mnogi ljudi pre daju 15 € za original maiden majcu nego sa 10 pari gaca... :) :) Kod nas je u Srbiji malo drugacija situacija ne sa vernoscu fanova vec sa standardom jer vecina jedva prezivljava a kamo li da kupuje originale...mada smo po vernosti fanova medju prvima a to sto nemamo kintu... druga stvar :)

 

Sto posto se slazem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da je komercijalizacija neminovnost ali ima svoju meru, nije moguce da Maiden nema para za organizaciju pa mora tako, pa oni su najbogatiji heavy metal band na svetu. Drugo ovaj tip merchandizing-a kakvim ga poznajemo uveo je KISS jos 72/73 upravo prodajuci sve sto se prodati moze slicice, igracke, filmove... Oni sami kazu da su zeleli da budu Coca-Cola na rock sceni, sto su i bili, njihovu muziku slabo ko je upamtio ali zato scenski nastup i sve ostalo je postavilo standarde. Maiden jos dok su svirali po pubovima od 1975-1979 su delimicno sa tim isli, prvi pevac Wilcox koji je macem probijao kapsule sa laznom krvlju, pa su onda napravili i prvu maskotu koji bas i nije licio na eddija... Sve vreme su oni znali gde idu sa iskustvom KISS-a, da ne pricam sto su na prvoj turneji upravo njima bili predgrupa, naravno muzicki daleko, daleko ispred svih tada sto je cinjenica. Benjamin Breeg i jeste da se oda pocast inicijalnoj ideji za Eddija koji im je milione strpao u dzep i ja da je tako svaku drugu pesmu bih posvecivao eddiju :D

Medjutim ako na fanove gledaju kao na ovce i kupovnu masu to je veoma pogresan pristup. Govno mozes prodati ako imas agresivnu reklamnu kampanju.

Posto je neko poveo pricu o pirateriji, prvo uopste se ne ogranicavam na nase podneblje jer mi nismo najgori, najveci pirati su Svedska, Rusija i Spanija znaci evropske drzave, pogledajte malo DC++ ili emule ili torrent pa ce te videti. Drugo postoje 2 vrste piraterije

1. ono cega ima slabo kod nas, a to je npr. albumi, veoma skupi software paketi itd. koji su samo lazirani i pirati ih prodaju po 20% nizim cenama od originala. E' te bih masovno hapsio i svi na robiju i

2. Oni koji se vode renesansno-komunistickim pricipom Nauka i Kultura narodu i naplacuju samo puko pravljenje prenosivog medija, npr. 100din diskovi kod nas

to mi je delimicno OK i to se spreciti ne moze, a narocito sada pojavom FLAC-a i APE formati sa 100% kvalitetom. Kako je nauka napretkom i masovnom proizvodnjom gramofona i prenosivih medija za narodne mase 50-ih i 60-ih rodila tzv. "muzicku industriju" tako ce je ta ista tehnologija u narednim godinama definitivno ubiti. Kao sto je i David Bowie to napisao, muzicari ce morati da rade ono sto su radili pre 60ih znaci turneje, turneje i samo turneje. Zato se sada i svi masovno vracaju jer od stare slave ne mogu vise da zive kao sto su mogli 80ih i 90ih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa slazem se u principu, ali kao sto sam rekao troskovi da strane su veliki, a niti label niti bend ne zeli da ih snosi, jer ih to dovodi u minus, da primetim MINUS. Dobro njihove cene i jesu veche, ali pogledaj u kakvoh hali svira maiden a u kakvoj helloween ili sodom.

 

Maiden svira u hali sa odlichnim rezonantnim osobinama i kapaciteton od oko 8.000 ljudi. za 50 €.

Helloween sa Primal Fearom su svirali u betonskoj kocki(losh sound u poredjenju sa maidenima) u hali od 2000 ljudi 25 eura.

Sodom i Fintroll ce da sviraju u nekom podrumu od 500-750 ljudi za 15 evra.

 

Znachi naravno da Maiden naplacuje vishe, ali vidish radi se o kvalitetu, koji pruzha oprema maidena i koji pruzha oprema helloweena itd.

A troskovi ne rastu proporcionalno nego eksponecijalno. Znachi Maiden ima neproporcionalno veche troskove!

 

Ipak je tachno da Maiden vishe zaradjuje, jer su poznati i dovode veliku masu na koncerte. U ovom sluchaju kvalitet odredjuje kvantitet.

 

Ipak moram da naglasim da da ljudi ne zele mechendising, on ne bi postojao. Ako ja hocu da kupim upaljach sa natpisom iron maiden, moram da platim proizvodnju tog upaljacha koja je u malim serijama mngo skuplja nego ako sad npr. pravim beli upaljach, a serije u kojima se prave maiden upaljachi su mnogo manje nego serije obichnih upaljacha! Moram da platim LABEL, moram da platim ime maidena, jer i oni hoce nesto da zarade.

 

I napominjem da njihovu zaradu odredjuje kolichina koja se kupuje, a ne cena. I to su relativno normalne cene za zapad. To su chinjenice koje moramo da prihvatimo.

 

Postoje izuzetci ali oni nisu mnogo velikih razmera!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Važno da čika Paul (Di' Anno) tera po svome, izdao je novi album ove godine, i nećete verovati, ima 2 live Maiden pesme kao bonus! Plus obrada Megadeth-Symphony Of Destruction! :bigblue:

 

Koji kralj!

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Važno da čika Paul (Di' Anno) tera po svome, izdao je novi album ove godine, i nećete verovati, ima 2 live Maiden pesme kao bonus! Plus obrada Megadeth-Symphony Of Destruction! :bigblue:

 

Koji kralj!

 

Pa i on ima autorsko pravo na neke pesme maidena, tako da su to i njegove pesme, kao sto blaze bayley ima neke pesme... sad zavisi koje je snimio.

 

Al koji che mu djavo Megadeth, to nejmu uopste ne pasuje... Dokon covek

Edited by The Trooper

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogli bi Maideni verovatno da tuze i Blejza i Pola zbog izvodjenja nekih pesma, a i zasto bi. Ne osecaju se ugrozenim zbog toga, jer i dalje oni koriste ime Iron Maiden, koje je u celoj prici mozda i najbitnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogli bi Maideni verovatno da tuze i Blejza i Pola zbog izvodjenja nekih pesma, a i zasto bi. Ne osecaju se ugrozenim zbog toga, jer i dalje oni koriste ime Iron Maiden, koje je u celoj prici mozda i najbitnije.

 

Pa ne bi mogli, jer Blaze i Di'anno drze neka autorska prava. Blaze npr. ima Virus, Look For the Truth itd. Tako Di'anno ima Sactuary, Running Free ali i Killers! itd.

 

Isti sluchaj je sa Metallicom i Megadethom za Four Horseman tj. Mechanix, Mustaine je napisao pesmu, ali je prvo izvodila Metallica(koliko ja znam) tako je autorsko pravo i kod njega i kod Metallice... itd. Dobro sto su obostrano bili govna jedni prema drugima to je druga stvar i nije tema ovog foruma.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paul 25 godina živi od toga što peva mejden pesme sa prve dve ploče,A najverovatnije tako će i Blaze da nastavi.

Što je razumljivo,

 

Pa Blaze je zapocheo svoj neki novi projekat, a izjavio je da ce da izvodi samo one pesme koje je sam napisao, a to nije dovoljno za kompletan repertoar ja mislim, pogotovu sto je taj projekat kompletno novi band, a ne samo Blaze Bayley i propratni band kao sto to radi paul dianno.

 

Ipak Blaze ima svoje pesme koje koristi Iron Maiden, tako da nemaju razloga da se napadaju, nego da saradjuju, tako da na stranici www.ironmaiden.com izadju i vesti o Blazeu i Di'annu s vremena na vreme :da: .

 

Pogledajte Baylijevo pismo publici http://www.planetblaze.com/blazemaiden/main.shtml

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne bi mogli, jer Blaze i Di'anno drze neka autorska prava. Blaze npr. ima Virus, Look For the Truth itd. Tako Di'anno ima Sactuary, Running Free ali i Killers! itd.

To je tacno, ali ni jedan ni drugi ne izvode SAMO te pesme, vec i neke koje nisu oni napisali, bar ne sami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...