Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

He he. Sad nesto razmishljam. Pa Maiden nisu stavili u arenu zato sto zaboga tamo tad ce da "peva" Tose Proeski

da ne kazem Stroshe Projevski mamu mu jebem.

Posle certa Maidena idemo SVI kolektivno da se obrachunamo s njegovim fanovima.

Metalni radnici vs Shabanotiji.

 

Taj koncert dotichnog je koliko ja znam na 14. februar i nema nikakvih dodirnih tachaka sa 14. martom. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

He he. Sad nesto razmishljam. Pa Maiden nisu stavili u arenu zato sto zaboga tamo tad ce da "peva" Tose Proeski

da ne kazem Stroshe Projevski mamu mu jebem.

 

Toše Proserovski-Cipelić :):):):):):)

 

Inače,ja idem i na Saxon,ali,to je posle Maiden-a.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam nista pametno da kazem. Pa cu samo reci da je THE NOMAD najpodcenjenija maiden pesma, pustite je sad na svom kucnom sistemu za razaranje bubnih opni i prepustite se orijentu kako ga samo zver moze videti!!!!

Pa,nomad je veoma dobra pjesma,istina,ali ko je potcjenjuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa,nomad je veoma dobra pjesma,istina,ali ko je potcjenjuje?

pa nomad je ok. ni vishe ni manje..

 

mislim generalno brave new world i nije najbolji album... mislim ne potcenjujem ja nista, jeste dobar, ali boze moj...

 

i ne razumem zasto se pojedini pale toliko na brave new world kao "najbolji album", ja mislim da nije najbolje, ali podjednako mislim da nije ni losh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije najbolji,ali je sigurno jedan od boljih.I to sto ti ne razumijesh zasto je to tako,nema nikakve veze sa kvalitetom albuma,zar ne?

necu da kazem da mi se ne svidja, ali po meni sad on nije neko veliko remek delo...

 

narochito sam se razocharao u BNW zbog wickemena koji je sam po sebi odlichna, ali je intro preuzet i to harrisu nikad necu da oprostim, mislim jeste da on taj rif u kasnijem toku stvari ne obradjuje vishe, ali ipak previshe ocigledno da bi bilo sluchajno...

 

mislim ajde da je sitnica, ali nije... naravno da muzicari dolaze do istih rifova sasvim sluchajno, nego ceo intro-riff nije njegov tj. njihov...

 

ali mislim da maiden ima daleko boljih albuma od BNW, ALI pritom ne kazem da je BNW losh, cak sta vishe sobar.. ali jebaga zvuchi mi produkcija nekako hmmm... mutno, premalo je zastupljen vokal, nije jasan ton, mix nije bash najbolji... generalno produkcija nije bash cista.

rifovi i stvari su dobri.

 

AMOLAD je npr. imao savrshenu produkciju, to sto je ispalo sta je ispalo to je drugo. Cak stavishe AMOLAD je rel. dobar album, iako ne bash standardan... :mrgreen:

 

i brate smanji malo ton sa tim "I to sto ti ne razumijesh..."- najvishe mrzim to sto ljudi ne prihvataju neku kritiku koja se razlikuje od njihove...

 

i sto se tiche "[razumIJEvanja]"(!) rekao sam da ne razumem zasto se ljudi pale da sve sto izbaci maiden bez obzira sta to bilo... podjednako ne razumem zasto se ljudi pale na tako obichan album... mislim ajde da se palimo na maiden.

 

biti fan maidena ne znachi bezuslovno prihvatati sve sto oni izbace, nego ceniti i kritikovati njihov rad

 

BNW je jedan od najboljih....tu nema rasprave... :da:

da se razumemo BNW jeste dobar album, ali ima aspekata koji mi malo smetaju (v. gore)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo glasanje, da vidimo sta misli masa...

Da ako ne postane beskrajno...

 

evo ovako glasanje:

  • svaki album dobije 7 bodova na pochetku
  • svako ima dva glasa dnevno
  • jedan glas znachi: jednom albumu se dodaje jedan bod, a nekom drugom se oduzima
  • pobedjuju ona tri albuma koja na kraju imaju najvishe bodova
  • oni albumi koji prvi dostignu 0 bodova ispadaju iz izbora

Lista:

  1. Iron Maiden 7
  2. Killers 7
  3. Number of the Beast 7
  4. Piece of Mind 7
  5. Powerslave 7
  6. Somewhere in Time 7
  7. 7th son of the 7th son 7
  8. No Prayer for the Dying 7
  9. Fear of the Dark 7
  10. X Factor 7
  11. Virtual XI 7
  12. Brave New World 7
  13. Dance of Death 7
  14. A Matter of Life and Death 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

necu da kazem da mi se ne svidja, ali po meni sad on nije neko veliko remek delo...

 

narochito sam se razocharao u BNW zbog wickemena koji je sam po sebi odlichna, ali je intro preuzet i to harrisu nikad necu da oprostim, mislim jeste da on taj rif u kasnijem toku stvari ne obradjuje vishe, ali ipak previshe ocigledno da bi bilo sluchajno...

 

mislim ajde da je sitnica, ali nije... naravno da muzicari dolaze do istih rifova sasvim sluchajno, nego ceo intro-riff nije njegov tj. njihov...

 

ali mislim da maiden ima daleko boljih albuma od BNW, ALI pritom ne kazem da je BNW losh, cak sta vishe sobar.. ali jebaga zvuchi mi produkcija nekako hmmm... mutno, premalo je zastupljen vokal, nije jasan ton, mix nije bash najbolji... generalno produkcija nije bash cista.

rifovi i stvari su dobri.

 

AMOLAD je npr. imao savrshenu produkciju, to sto je ispalo sta je ispalo to je drugo. Cak stavishe AMOLAD je rel. dobar album, iako ne bash standardan... :mrgreen:

 

i brate smanji malo ton sa tim "I to sto ti ne razumijesh..."- najvishe mrzim to sto ljudi ne prihvataju neku kritiku koja se razlikuje od njihove...

 

i sto se tiche "[razumIJEvanja]"(!) rekao sam da ne razumem zasto se ljudi pale da sve sto izbaci maiden bez obzira sta to bilo... podjednako ne razumem zasto se ljudi pale na tako obichan album... mislim ajde da se palimo na maiden.

 

biti fan maidena ne znachi bezuslovno prihvatati sve sto oni izbace, nego ceniti i kritikovati njihov rad

da se razumemo BNW jeste dobar album, ali ima aspekata koji mi malo smetaju (v. gore)

 

 

OK,to zbog wickerman-a te razumijem,makar je razlog opravdan,koliko toliko.Što se tiče mog tona,znaj da uopšte nemam razlog da ga povisim.Da te citiram:

 

i ne razumem zasto se pojedini pale toliko na brave new world kao "najbolji album", ja mislim da nije najbolje, ali podjednako mislim da nije ni losh

 

Možda zato sto im se album sviđa?Nigdje ja ovde ne vidim da si ti rekao da ne razumiješ zašto se ljudi pale na svaki album od mejdena,samo zato što je od mejdena.U stvari,ove dvije izjave su ti malo kontradiktorne,jer čim se ljudi pale na bnw kao na najbolji album,logično je da se ne pale na sve sto mejdeni izbace jednako,neki album im se sviđa,neki ne sviđa.Neke stvari koje si u vezi produkcije rekao,stoje,ali iskreno,lijepo je cuti nekad super album sa super produkcijom,ali samo kada su pjesme dobre.Meni u BNw-u jesu dobre,pa čak mi ni produkcije nije toliko loša.Štavise,meni se album veoma sviđa.

Samom tom izjavom da ti ne razumiješ zašto se nekim ljudima taj album sviđa,postavljaš sebe iznad njih,kao nekog autoriteta za mejdene,koji ne kapira zašto se "glupoj" masi taj album sviđa.Ja sam samo bio rekao da ako tebi nije jasno zašto se ljudima taj album sviđa,da to baš ništa ne govori o kvalitetu albuma.U tvom postu ispade da je moj post malo nadrkan,što nije,u stvari,tvoj je malo previše nadrkan.

Kritika i kritika znaju ponekad biti potpuno različite.

Pozdrav!

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK,to zbog wickerman-a te razumijem,makar je razlog opravdan,koliko toliko.Što se tiče mog tona,znaj da uopšte nemam razlog da ga povisim.Da te citiram:

Možda zato sto im se album sviđa?Nigdje ja ovde ne vidim da si ti rekao da ne razumiješ zašto se ljudi pale na svaki album od mejdena,samo zato što je od mejdena.U stvari,ove dvije izjave su ti malo kontradiktorne,jer čim se ljudi pale na bnw kao na najbolji album,logično je da se ne pale na sve sto mejdeni izbace jednako,neki album im se sviđa,neki ne sviđa.Neke stvari koje si u vezi produkcije rekao,stoje,ali iskreno,lijepo je cuti nekad super album sa super produkcijom,ali samo kada su pjesme dobre.Meni u BNw-u jesu dobre,pa čak mi ni produkcije nije toliko loša.Štavise,meni se album veoma sviđa.

Samom tom izjavom da ti ne razumiješ zašto se nekim ljudima taj album sviđa,postavljaš sebe iznad njih,kao nekog autoriteta za mejdene,koji ne kapira zašto se "glupoj" masi taj album sviđa.Ja sam samo bio rekao da ako tebi nije jasno zašto se ljudima taj album sviđa,da to baš ništa ne govori o kvalitetu albuma.U tvom postu ispade da je moj post malo nadrkan,što nije,u stvari,tvoj je malo previše nadrkan.

Kritika i kritika znaju ponekad biti potpuno različite.

Pozdrav!

 

Slazem se! Mislim da ne moze ni za jedan album da se kaze da je bolji od nekog drugog! U pitanju je kvalitet, originalnost, produkcija, tekst, ceo "feel" albuma itd. a na kraju tj pocetku je ukus!! Ne postoji album maidena koji nekome nije omiljen! A sto se tice BNW, album je fenomenalan (THE NOMAD je GENIJALNA pesma), a AMOLAD je za razliku od BNW fenomenalan...ne znam kako neko kao voli maidene i misli za neki od ta dva albuma da nisu nista spec!?

 

BTW...od koga su makli riff iz wickermana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Somewhere In Time" uvek i zauvek!

 

Kad smo kod "Brave New World", otkako su se ponovo udruzili sa Brusom to im je najbolji album i ne vidim da ce ga skoro prevazici.

 

A uz 'The Wicker Man' najjaca pesma iz novijeg dela karijere je 'New Frontier'!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@stich boe:

ja iskreno mislim da je pojedinac daleko sposobniji i daleko neutralniji od mase ili ako podlegne njenom utisku. -hipoteticki recheno-

 

nerviram se kad vidim klince koji se pale da edijevu slichicu zato sto izgleda "strashno", nisu chuli ni za jedan drugi album osim BNW i ne znaju za maiden ne pochinje 2000te nego da pochinje "par godinica" ranije...

 

samim tim je album stekao mainstream smek, jer je postao komercijalan... metal je nesto dostupno maloj grupi ljudi i ne treba to kvariti. nije fora slushati maiden zbog edija i nositi majcu zbog trenda...

cak to i nije znachajan razlog zasto bnw nije najbolji, niti cak jedan on njihovih boljih albuma, jer mene u sustini briga za mainstream, ali ne mogu da ne primetim to kao pojavu, fenomen

 

da se razumemo BNW ima kvaliteta i ne zelim da kazem da si ti sad tamo neki klinac(naprotiv!), ali pored onoga sto BNW ima pojedinih mana, imam osecaj da je uradjen nekako na silu(lichni utisak)

 

ja prihvatam druge ukuse, ali problem postaje veliki i znachajan ako vidim da masa i mainstream odredjuju ukus pojedinca, a ne da pojedinac postavlja sopstvene vrednosti

 

BNW je album ok, nije losh, i sad sam ga npr. ukljuchio. Ne kazem da je djubre(daleko od toga), ali nije ni nista posebno, ako se uporedi sa prethodnim ostvarenjima...

 

Slazem se! Mislim da ne moze ni za jedan album da se kaze da je bolji od nekog drugog! U pitanju je kvalitet, originalnost, produkcija, tekst, ceo "feel" albuma itd. a na kraju tj pocetku je ukus!! Ne postoji album maidena koji nekome nije omiljen! A sto se tice BNW, album je fenomenalan (THE NOMAD je GENIJALNA pesma), a AMOLAD je za razliku od BNW fenomenalan...ne znam kako neko kao voli maidene i misli za neki od ta dva albuma da nisu nista spec!?

 

BTW...od koga su makli riff iz wickermana?

pa pazi upravo o tome i pricham... Govorim o kvalitetu, originalnosti, produkciji, tekstovima, i celom "feel"-u albuma i nalazim da nije spektakularan... Jeste da je svaki album sam za sebe, na svoju ruku, ali govorim o tome sto je BNW uradjen nekako previshe na silu.

 

Govorim o tome kao fan maidena, da ne mora da bude sve sto oni izbace i najbolje, samo zato sto su oni iron maiden. A ako oces da cujes nesto specijalno pogledaj albume pre bnw i videces da postoje daleko bolja ostvarenja. Zar svi fanovi moraju da imaju isti kalup? Ne, ako upadnem u neki klise to je zato sto sam sâm dosao do njega kao potrebnog, a ne samo da bih bio deo neke celine.

 

Ja sam malte ne ziveo za taj bend, i dan danas zivim da ih chujem, ali to mi ne smeta da ih kritikujem. Kritika mora da bude objektivna, lichni utisak ne mora, ne treba i nije.

 

I bash govorim o tim stvarima. Pre neki dan me je neko pitao:

-"Kakav si ti to fan mejdena kad neznash koja je druga bonus pesma, na drugom izdanju remixa cetvrtog albuma..."(malo iskarikirano, ali ne mnogo), samo sam se nasmejao.

 

Mislim apsolutno me ne interesuje da znam kojekakve gluposti. Takodje me ne interesuje sta je Stiv Heris prekjuche doruchkovao... Iron Maiden se zivi, ne uchi se napamet da bi se dokazalo nesto. Bitna je muzika sama po sebi, a ne tudj utisak.

 

Ne razumem ono za bnw i amolad.. ispade da su i jedan i drugi bolji od onog drugog... konfuzno... pojasni. Po meni je amolad jedan od boljih albuma, definitivno bolji od bnw, jer su po meni uradili ono sto su oni hteli, a ne ono sto su neki hteli da chuju... trebalo mi je vremena da ga svarim ali album je ok...

 

A rif su bukvalno preuzeli od Priesta. Cek da nadjem...

 

Evo Judas Priest, album je Killing machine tj. hell bent for leather, pesma je Running Wild... :D

 

Glasam za 7th Son of the 7th Son

pa postuj ponovo celu listu

i napishi:

7th son of the 7th son na vrh i daj mu 7+1=8 bodova, takodje morash da skinesh bod nekom drugom albumu

Edited by The Trooper

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Somewhere In Time" uvek i zauvek!

 

Kad smo kod "Brave New World", otkako su se ponovo udruzili sa Brusom to im je najbolji album i ne vidim da ce ga skoro prevazici.

 

A uz 'The Wicker Man' najjaca pesma iz novijeg dela karijere je 'New Frontier'!

New Frontier jede malu decu :pivopije: definitivno odlichna stvar

The Wicker Man je ok samo mi produkcija ne valja i uvodni rif kao sto rekoh nikada necu oprostiti harisu

 

Mnogo ti komplikovan taj sistem. ima ljudi da se pogube posle 2 posta.

na running wild forumu radi perfektno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...