Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

LJUDI OVAKO

ja glasam za 7th son...

i skidam glas Virtual XI

 

1. Iron Maiden 7

2. Killers 7

3. Number of the Beast 7

4. Piece of Mind 7

5. Powerslave 7

6. Somewhere in Time 7

7. 7th son of the 7th son 7+1=8

8. No Prayer for the Dying 7

9. Fear of the Dark 7

10. X Factor 7

11. Virtual XI 7-1=6

12. Brave New World 7

13. Dance of Death 7

14. A Matter of Life and Death 7

 

i sad svako to isto uradi sa svojim glasom i imamo listu... ako se pokaze da ne radi, molim moderatora da izbrishe

 

Angelistor je dao glas 7th son a skinuo glas no prayer

1. Iron Maiden 7

2. Killers 7

3. Number of the Beast 7

4. Piece of Mind 7

5. Powerslave 7

6. Somewhere in Time 7

7. 7th son of the 7th son 8+1=9

8. No Prayer for the Dying 7-1=6

9. Fear of the Dark 7

10. X Factor 7

11. Virtual XI 6

12. Brave New World 7

13. Dance of Death 7

14. A Matter of Life and Death 7

Edited by The Trooper

Share this post


Link to post
Share on other sites

@stich boe:

ja iskreno mislim da je pojedinac daleko sposobniji i daleko neutralniji od mase ili ako podlegne njenom utisku. -hipoteticki recheno-

 

nerviram se kad vidim klince koji se pale da edijevu slichicu zato sto izgleda "strashno", nisu chuli ni za jedan drugi album osim BNW i ne znaju za maiden ne pochinje 2000te nego da pochinje "par godinica" ranije...

 

samim tim je album stekao mainstream smek, jer je postao komercijalan... metal je nesto dostupno maloj grupi ljudi i ne treba to kvariti. nije fora slushati maiden zbog edija i nositi majcu zbog trenda...

cak to i nije znachajan razlog zasto bnw nije najbolji, niti cak jedan on njihovih boljih albuma, jer mene u sustini briga za mainstream, ali ne mogu da ne primetim to kao pojavu, fenomen

 

da se razumemo BNW ima kvaliteta i ne zelim da kazem da si ti sad tamo neki klinac(naprotiv!), ali pored onoga sto BNW ima pojedinih mana, imam osecaj da je uradjen nekako na silu(lichni utisak)

 

ja prihvatam druge ukuse, ali problem postaje veliki i znachajan ako vidim da masa i mainstream odredjuju ukus pojedinca, a ne da pojedinac postavlja sopstvene vrednosti

 

BNW je album ok, nije losh, i sad sam ga npr. ukljuchio. Ne kazem da je djubre(daleko od toga), ali nije ni nista posebno, ako se uporedi sa prethodnim ostvarenjima...

pa pazi upravo o tome i pricham... Govorim o kvalitetu, originalnosti, produkciji, tekstovima, i celom "feel"-u albuma i nalazim da nije spektakularan... Jeste da je svaki album sam za sebe, na svoju ruku, ali govorim o tome sto je BNW uradjen nekako previshe na silu.

 

Govorim o tome kao fan maidena, da ne mora da bude sve sto oni izbace i najbolje, samo zato sto su oni iron maiden. A ako oces da cujes nesto specijalno pogledaj albume pre bnw i videces da postoje daleko bolja ostvarenja. Zar svi fanovi moraju da imaju isti kalup? Ne, ako upadnem u neki klise to je zato sto sam sâm dosao do njega kao potrebnog, a ne samo da bih bio deo neke celine.

 

Ja sam malte ne ziveo za taj bend, i dan danas zivim da ih chujem, ali to mi ne smeta da ih kritikujem. Kritika mora da bude objektivna, lichni utisak ne mora, ne treba i nije.

 

I bash govorim o tim stvarima. Pre neki dan me je neko pitao:

-"Kakav si ti to fan mejdena kad neznash koja je druga bonus pesma, na drugom izdanju remixa cetvrtog albuma..."(malo iskarikirano, ali ne mnogo), samo sam se nasmejao.

 

Mislim apsolutno me ne interesuje da znam kojekakve gluposti. Takodje me ne interesuje sta je Stiv Heris prekjuche doruchkovao... Iron Maiden se zivi, ne uchi se napamet da bi se dokazalo nesto. Bitna je muzika sama po sebi, a ne tudj utisak.

 

Ne razumem ono za bnw i amolad.. ispade da su i jedan i drugi bolji od onog drugog... konfuzno... pojasni. Po meni je amolad jedan od boljih albuma, definitivno bolji od bnw, jer su po meni uradili ono sto su oni hteli, a ne ono sto su neki hteli da chuju... trebalo mi je vremena da ga svarim ali album je ok...

 

A rif su bukvalno preuzeli od Priesta. Cek da nadjem...

 

Evo Judas Priest, album je Killing machine tj. hell bent for leather, pesma je Running Wild... :D

pa postuj ponovo celu listu

i napishi:

7th son of the 7th son na vrh i daj mu 7+1=8 bodova, takodje morash da skinesh bod nekom drugom albumu

 

1) Nemam nista protiv da imas svoje misljenje, ali veoma je uobrazeno sa tvoje strane da govoris drugima da cuju albume pre 2000 kao da ih oni nisu slusali zato sto im se svidja BNW.

 

2) Meni licno jedan od najboljih albuma je X factor...a to ce vecina da ti kaze da je sranje i pod tim utiskom sam i ja mislio da je sranje dugo vremena. Onda ga je moj ortak zavoleo iz nekog razloga i posto sam mu dao jos jednui sansu, i ja sam ga veoma zavoleo. Mracniji je, tezi, i naravno uz Blaze-a skroz drugaciji maiden album. Ali ipak fenomenalan album.

 

3) Ljudi vole maidene iz razlicitih razloga. Kako vidim i ovde na forumu, kad ljudi kazu koja im je omiljena pesma, vidim da skroz drugacije razmisljaju od mene, tebe,..i to mora da se prihvati. JA obozavam one duge epske maiden pesme, sa puno ponavljanja, puno raznolikih riffova, odlicnom temom, cuvene harnmonije na gitarama, itd....moje 3 omiljene pesme su HALLOWED..., SIGN OF THE CROSS, i THE NOMAD. I kad vidim da je nekome omiljena WICKER MAN (naravno genijalna pesma) shvatim da nismo na istim talasnim duzinama.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

No prayer+

Dance of Death-

...

pa svako treba za sebe da izrachuna i ponovo poshalje CELU LISTU ....

ovako ima da gubimo evidenciju, ali ako svako doda i oduzna sam za sebe i ponovo poshalje listu, onda tek moze da radi....

 

a ne samo + i -... jel to posle neko mora da sabere

E, na Running Wild forumu... Ne znam da li si primetio, ali ovo nije Running Wild forum.

u pravu si brate... rasulo

mora svako za sebe da sabira...

Edited by The Trooper

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...