Jump to content

Slayer


Karlo SE

  

91 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Aman ljudi, album je odlican.Svaki bend ima jedan ili dva albuma posle kojih je sve sto naprave jednostavno manje odlicno.Posmatrajte album kao album, ne u kontekstu ''sto ne naprave drugi Raining Blood''.Pesme su mracne i muzicki duboke, meni se cini da je Slayer uvek isao na to da atmosferu docara muzikom a manje textom.''Catatonic'' se, po meni, moze uporediti sa ''Blood Red'', ''Eyes of the Insane'' nije nista losija od ''Dead Skin Mask''.

Ne plasim se ja za buducnost Salyera.

Blad stil reins!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kreator je veci bend od Slayera ... icon_da.gif

Znaci Soli prvi put kad budemo imali priliku da se sretnemo...na koncertu ili takva fora...imas 4L piva od mene...al ozbiljno...pricam ja to godinama e al niko ne sljusa... pivopije.gifpivopije.gifpivopije.gif

Mozda je Slayer vise plasiran u javnosti ali muzicki ne moze ni da prismrdi Kreatoru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma te Slayer - Kreator relacije su neke interne zajebancije izmedju Lemyja i mene laugh.gif

 

Oba benda su legende. Slazem se da su neki albumi Slayera vise uticali na metal u globalu, ali sam Kreator kao veci bend spomenuo iz razloga sto su posle evidentnih autorskih kriza koje su ih uhvatile 90ih godina, ipak nasli snage da se autorski apsolutno vrate na vrh, gde su nekada i bili, a za Slayer nazalost to ne mogu reci ... bar sa moje tacke gledista ....

 

Slayer albumi su, sto rece gore Starbreaker ili neko imali malo jacu reklamu, ali Endless Pain i Pleasure to Kill recimo mogu d ase mere kvalitetom sa Show No Mercy i Hell Awaits. Extreme Aggressions moze da se meri bez problema sa South Of heaven. Ja oba albuma obozavam do imbecilnosti ... Moram samo da priznam da je Seasons bolji album od Coma Of Souls // posle toga ... ni Kreator ni Slayer ne prave albume po mojoj meri, ali dolazi Endorama, koja me odusevljava, pa zatim Violent Revolution, pa Enemy Of God ... e u toj sekvenci je Kreator razvalio Slayer kvalitetom ...

Edited by solicitor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma te Slayer - Kreator relacije su neke interne zajebancije izmedju Lemyja i mene laugh.gif

 

Oba benda su legende. Slazem se da su neki albumi Slayera vise uticali na metal u globalu, ali sam Kreator kao veci bend spomenuo iz razloga sto su posle evidentnih autorskih kriza koje su ih uhvatile 90ih godina, ipak nasli snage da se autorski apsolutno vrate na vrh, gde su nekada i bili, a za Slayer nazalost to ne mogu reci ... bar sa moje tacke gledista ....

 

Slayer albumi su, sto rece gore Starbreaker ili neko imali malo jacu reklamu, ali Endless Pain i Pleasure to Kill recimo mogu d ase mere kvalitetom sa Show No Mercy i Hell Awaits. Extreme Aggressions moze da se meri bez problema sa South Of heaven. Ja oba albuma obozavam do imbecilnosti ... Moram samo da priznam da je Seasons bolji album od Coma Of Souls // posle toga ... ni Kreator ni Slayer ne prave albume po mojoj meri, ali dolazi Endorama, koja me odusevljava, pa zatim Violent Revolution, pa Enemy Of God ... e u toj sekvenci je Kreator razvalio Slayer kvalitetom ...

Jeste,i to nije otvoreni poziv na vs temu.Tako da skulirajte.

 

Jos cu reci samo ovo i zavrsiiti:ti imas svoje misljenje ja svoje."Divine Intervention","Diabolus In Musica" (genijalan album) i GHUA su albumi koji po mom misljenju nemaju ni jednu jedinu manu,perfektni od pocetka do kraja.E sada,sto je Slayer na "Diabolusu" toliko izmenio zvuk i uneo takvu dozu svezine jeste samo pozitivno,ali to nije naislo na pozitivnu rekaciju kod nekih fanova koji su automatski taj i naredne albume proglasili totalnim krepom.A to definitivno nije objektivno.Mozes reci "ne svdja mi se"...jebiga,ne svidja ti se,ok.Ali ne mozes reci "Ma to je totalno sranje" samo zato sto nije po tvom ukusu.

I bumbare,ja mnogo volim "Violent Revolution" i "Enemy Of God" (a mogu ti reci i "Outcast" iako ga ti nazivas kreativnom krizom),ali meni se oni jednostavno ne mogu meriti ni sa "Divine",ni "Diabolus",niti GHUA...po meni su ova tri jednostavno receno bolja...i tacka na ovu temu.Ti imas svoje misljenje,ja svoje... icon_wink.gif

 

Sto vise slusam "Christ Illusion",sve me vise ocarava...kakvi riffovi se prozimaju kroz ceo album,jezivo razaracki.Sjajan album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I Reigh In Blood..i Hell Awaits..e zbog ovih albuma je Slayer bolji i od Kreatora.

a Enldess Pain,a Pleasure To Kill,a Extreme Agressions,a Enemy Of God...?

Realno ako cemo gledati po kolicini boljih albuma Kreator neosporeno vodi pivopije.gif

Opet realno ako cemo gledati po kvalitetu svaki od ovih albuma moze podjednakod a se nosi i sa Reign i sa Hell Awaits

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to sam cekao da cujem, da neko spomene tu pesmu. I meni se jako svidja ta. Po temi me jako asocira na Dead Skin Mask. Izopacena je poput te.

Album je stvarno super, ima tragova proslih albuma na sve strane, za svakog po nesto. Od pesama mi onako najvise pasu Flesh Storm, Catalyst i Skeleton Christ. Onaj jezivi riff oko 2. min u pesmi Skeleton Christ je pogan! Ima jos jedan koji mi bas odskace od svega, u pesmi Cult, tamo pri samom kraju, kako taj melje!!!

Vec par dana neprestalno slusam ovaj album, lepo bi bilo to i uzivo cuti.

Dobro, omot da ne komentarisem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas je suv album jbt. nisam bas davno slusao God Hates Us All, tako da ne bih znao da uporedim sa te strane..

 

meni je ovo OK za Slayer. bubanj, gitare, Arajino urlikanje.. sve je na mestu biggrin.gif

 

e sad, omot.. meni izgleda kao da je omot za prvi album ili tako nesto.. mada, prvi omoti su imali tu neku pseudo-umetnicku vrednost (detalji i tako to), ali ovo je bas onako trash.. k'o za neki demo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...