Jump to content

Slayer


Karlo SE

  

91 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

thrasheri, oni stari, pravi, oldschooleri, pravili su pesme o svojim životima i svetu kako su ga oni videli,

 

Koja tacno od Slayera - Black Magic? Altar of sacrifice? Raining blood? Necrophiliac?

 

Inace, i ti i BD ste prosuli brdo stupidnosti - on sto kaze da su sve Slayer pesme iste, sto je ortodoksna glupost, a ti sa tom teorijom o blacku i sminci. Jel ti mislis da neko ozbiljan slusa BM zbog toga? :)

Edited by Grobodan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja tacno od Slayera - Black Magic? Altar of sacrifice? Raining blood? Necrophiliac?

 

Inace, i ti i BD ste prosuli brdo sranja

 

konkretno:

thrasheri, oni stari, pravi, oldschooleri, pravili su pesme o svojim životima i svetu kako su ga oni videli,... u metaforičnom, gitarsko tekstualnom izrazu, pevajući o horor tematici, satanizmu ili zlu zapravo su samo metaforično izražavali svoju energiju, svoje subkulturno mesto u teroru mejnstrima, kiča i neukusa. Mnogo češće alegorično nego decidno i doslovno, doticali su se političkotg sistema i savremenog totalitarnog duha politike. Zato njihovu satanističku apologiju treba shvatiti samo kao andergraund izraz slobode, kao način da budu drugačiji, samo kao jedan globalni subkulturni koncept, koji je kroz podrume i garažne svirke, kroz noćne klubove a kasnije i stadione, rušio barijere hladnog rata a obožavateljima pružao priliku da uživaju u kompleksnoj gitarskoj muzici. Pravi način posmatranja tema thrash tekstova je pratiti prenesena značenja, osetiti bunt omladine iz predgradja sivih metropola, fuzionisani anarhostav panka i destruktivni stav hevi metala. Taj fuzionisani stav je preživeo i danas, kad ništa manji hipokriti vladaju globalnim selom, lako je naći modele za nove necrophiliac-e, ima ih na sve strane...

Share this post


Link to post
Share on other sites

u metaforičnom, gitarsko tekstualnom izrazu, pevajući o horor tematici, satanizmu ili zlu zapravo su samo metaforično izražavali svoju energiju, svoje subkulturno mesto u teroru mejnstrima, kiča i neukusa

 

Pa zasto onda tako ne shvatati i Black Metal? Konkretno ga ja tako i shvatam. Satana - protivnik na hebrejskom. I odatle razvijaj pricu koju si i ti vec kucao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zasto onda tako ne shvatati i Black Metal? Konkretno ga ja tako i shvatam. Satana - protivnik na hebrejskom. I odatle razvijaj pricu koju si i ti vec kucao.

 

Zato što je thrash kod mene i kod hiljada drugih ljudi koji su ga slušali doprineo da se razvije kritički stav, stav da ništa nije sveto, koji je za mene svet; a blek metal je i medju samim muzičarima doprineo patološkim pojavama, ubistvima (Mayhem), kriminogenim ponašanjima u vidu pokušaja paljenja crkava (fanovi Burzum-a), doprineo je da se razvija pravi satanizam, sektašenje, prinošenje žrtava i slične gluposti.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato što je thrash kod mene i kod hiljada drugih ljudi koji su ga slušali doprineo da se razvije kritički stav, stav da ništa nije sveto, koji je za mene svet; a blek metal je i medju samim muzičarima doprineo patološkim pojavama, ubistvima (Mayhem), kriminogenim ponašanjima u vidu pokušaja paljenja crkava (fanovi Burzum-a), doprineo je da se razvija pravi satanizam, sektašenje, prinošenje žrtava i slične gluposti.

 

1. Ako ti nista nije sveto sta ti onda smeta satanizam?

2. Imas neke dokaze osim tih par izolovanih Mayhem / Burzum slucajeva?

3. Meni je BM pomalo i pomogao u razvoju individualistickog pogleda na svet sto i jeste ispravan vid tretiranja i tumacenja te muzike, naravno ima retarda fanova ali oni se ne razlikuju po meni od onih sa War at the warfield DVDa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Ako ti nista nije sveto sta ti onda smeta satanizam?

2. Imas neke dokaze osim tih par izolovanih Mayhem / Burzum slucajeva?

3. Meni je BM pomalo i pomogao u razvoju individualistickog pogleda na svet sto i jeste ispravan vid tretiranja i tumacenja te muzike, naravno ima retarda fanova ali oni se ne razlikuju po meni od onih sa War at the warfield DVDa.

 

 

1. Ne smeta mi satanizam, kao ni religija u muzici, već težišna tačka u muzici. Muzika i metafora moraju biti iznad teme, iznad simbola, simbol mora biti obeležje muzike a ne muzika obeležje simbola.

 

2. Nemam i ne bih ni voleo da ih imam.

 

3. U redu to je tačno da postoje retardi, samo ti retard fanovi ni sa tog ni sa nekog drugog dvd-a nisu pokušavali da zapale neku crkvu kao ovi nekoć u Australiji (beše?). Niko iz Bay Area ili NYC scene nije ubio nekog drugog jer je osetio napad patološke sujete u nekoj sekti, niko nije osudjen za slična dela za koja je motive moguće naći u toj antilife koncepciji. I nije samo blek metal sporan. Ja volim par albuma Dissection-a ali ništa dobro ne mislim o njihovom pevaču, njegovim učešćima u ubistvima zbog čega je i osudjivan. To je sve posledica onoga što sam napisao pod 1. Zbog toga dolazi do te patologije, kad antireligija postane religija. A mi slušamo muziku. A ne religijske propovedi.

 

1. Ne smeta mi satanizam, kao ni religija u muzici, već težišna tačka u muzici. Muzika i metafora moraju biti iznad teme, iznad simbola, simbol mora biti obeležje muzike a ne muzika obeležje simbola.

 

2. Nemam i ne bih ni voleo da ih imam.

 

3. U redu to je tačno da postoje retardi, samo ti retard fanovi ni sa tog ni sa nekog drugog dvd-a nisu pokušavali da zapale neku crkvu kao ovi nekoć u Australiji (beše?). Niko iz Bay Area ili NYC scene nije ubio nekog drugog jer je osetio napad patološke sujete u nekoj sekti, niko nije osudjen za slična dela za koja je motive moguće naći u toj antilife koncepciji. I nije samo blek metal sporan. Ja volim par albuma Dissection-a ali ništa dobro ne mislim o njihovom pevaču, njegovim učešćima u ubistvima zbog čega je i osudjivan. To je sve posledica onoga što sam napisao pod 1. Zbog toga dolazi do te patologije, kad antireligija postane religija. A mi slušamo muziku. A ne religijske propovedi.

 

 

Mustaine: Well, the only other band I had a problem with was from overseas and the singer was a convicted double-murderer [referring to DISSECTION] and they'd been put on the show in Israel. Prior to that, I'd made a couple of things clear to my agent: I don't want tits and ass on my t-shirts, because I think that's kind of juvenile, and as far as the Satanic stuff, I've been there, done that and I found it kind of wanting. You can be so much heavier with stuff like a nuclear bomb than a pentagram. I mean, what's scarier: VX gas or an upside-down cross? So when the information was related to me that they'd been put on the bill, I said, "You know what? We can't play this show."

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Muzika i metafora moraju biti iznad teme, iznad simbola, simbol mora biti obeležje muzike a ne muzika obeležje simbola.

 

2. Nemam i ne bih ni voleo da ih imam.

 

3. U redu to je tačno da postoje retardi, samo ti retard fanovi ni sa tog ni sa nekog drugog dvd-a nisu pokušavali da zapale neku crkvu kao ovi nekoć u Australiji (beše?). Niko iz Bay Area ili NYC scene nije ubio nekog drugog jer je osetio napad patološke sujete u nekoj sekti, niko nije osudjen za slična dela za koja je motive moguće naći u toj antilife koncepciji. A mi slušamo muziku. A ne religijske propovedi.

 

1. Pa otkud ti ideja da je to slucaj u BMu? Muzika ima jaku ideolosku potporu, to je tacno, ali mze apsolutno stajati sama za sebe i cesto je evokativnija i izazovnija od thrasha. Ihsahn je rekao jednom da je slicnost izmedju Emperora i Cannibala sto su oba benda extreme metal, ali Emperor ima dosta vise nivoa.

 

2. Pa sta onda seres?

 

3. Retardi su retardi, i nisu oni pokusali da zapale crkvu zbog muzike vec zato sto su maloumnici a to im je bila kapisla koja je dosla slucajno, moglo je to biti i bilo sta drugo. A ako cemo zbog njih da odbacimo pravac onda bih ja jednako batalio thrash zbog klinaca retarda koji se skupljaju na Trgu a plivali su po jajima dok se thrash radjao...

 

A i ja slusam Black metal muziku, a ne propovedi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U redu, slušaj šta ti se svidja, ali pogledaj "Get Thrashed", pogledaj onda ako nisi dosad "Black Metal Documentary", pa onda uporedi oba pravca i izvodi zaključke o razlikama, i o tome u čemu je koji pravac "rooted".

Osim toga, čak nije toliko opasna ni ta kriminogena dimenzija, opasnija je od toga činjenica koju bih ponovio osamnaesti put, u blek metalu u prvom planu je imidž, šminka, gluma, u treš metalu, u prvom planu je stav i muzika. Jedni su se učili izgledu od Cronos-a, drugi su učili sviranje od Satrianija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se ubacim kao off-topic :)

Gledam neke Slayer stvari po netu i naletim na Solinkor - Slayerized EP (Serbian tribute to Slayer) (2008), jel slusao neko? Bas cu skinuti da cujem valjali ista :) Genre: Thrash Metal / Experimental Technical DeathGrind / Cybergrind :) :) :)

Evo linka:

http://rapidshare.com/files/157696309/2008...iaportal.ru.rar

Share this post


Link to post
Share on other sites

U redu, slušaj šta ti se svidja, ali pogledaj "Get Thrashed", pogledaj onda ako nisi dosad "Black Metal Documentary", pa onda uporedi oba pravca i izvodi zaključke o razlikama, i o tome u čemu je koji pravac "rooted".

Osim toga, čak nije toliko opasna ni ta kriminogena dimenzija, opasnija je od toga činjenica koju bih ponovio osamnaesti put, u blek metalu u prvom planu je imidž, šminka, gluma, u treš metalu, u prvom planu je stav i muzika. Jedni su se učili izgledu od Cronos-a, drugi su učili sviranje od Satrianija.

 

Gledao oba i slusam oba pravca vec vise od 10 godina, tako da hvala, upoznat sam

Ta poslednja recenica ti je cista demagogija, lepo izgleda kad pise ali veze sa zivotom nema. Idi ti pogledaj Emperial live ceremony DVD od Emperora pa reci da li ti momci ne znaju da sviraju. Ihsahn predaje u muzickoj skoli i dobio je titulu pocasnog gradjanina od svog grada za razvoj muzike. Hellhammer nema s kim nije svirao, bubnjar Keep of kalessina je jedini ne-dzez umetnik koji je svirao na najvecem jazz festu u Norveskoj... i jos je brdo primera, da ne duzim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

After a journalist interviewed Vikernes (who later changed his name to Count Grishnackh) and he confessed, the media went buck-wild with the satanist slant, and they portrayed the metal scene as black-clad, evil-obsessed devil worshippers with no remorse and a penchant for hoarding animal heads. Vikernes adored the media attention, and even used photos of the churches he burnt (three in all) on the cover of a BURZUM album. (This would become briefly popular, as the band MAYHEM used a photo of bandmate "Dead" on the cover of an album, shortly after he blew his brain out with a shotgun.) Vikernes, however, had a more traditional reason for burning the churches. "The church [in Norway] has behaved so disgracefully," said a clean-cut Varg from prison. He reasons that he was just trying to save Norway from Christianity and return it to its pagan (not satanic) roots.

 

Meni je ovo glupo i ima veze s muzikom, možda zato što taj Burzum, uostalom, kao i Mayhem, kao i Darkthrone, kao i još gomila, veze nemaju sa sviranjem, NE ZNAJU DOBRO DA SVIRAJU INSTRUMENTE, i to nisu naučili iako sviraju godinama, e to je razlog što moraju da skrenu prekopotrebnu pažnju na sebe ekstremnijim stavom, a njihova ta borba protiv hrišćanstva je baš ništa npr spram Ričarda Dokinsa. Inače, ovo je sve u off-u pa prekidam prvi.

Edited by Shaka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao oba i slusam oba pravca vec vise od 10 godina, tako da hvala, upoznat sam

Ta poslednja recenica ti je cista demagogija, lepo izgleda kad pise ali veze sa zivotom nema. Idi ti pogledaj Emperial live ceremony DVD od Emperora pa reci da li ti momci ne znaju da sviraju. Ihsahn predaje u muzickoj skoli i dobio je titulu pocasnog gradjanina od svog grada za razvoj muzike. Hellhammer nema s kim nije svirao, bubnjar Keep of kalessina je jedini ne-dzez umetnik koji je svirao na najvecem jazz festu u Norveskoj... i jos je brdo primera, da ne duzim.

 

Dobro onda da nastavimo.

Kako znaš da je demagogija? Nije demagogija nego istina. Pa to je milion već njih dosad reklo, da blek metal čini imidž, to ja nisam izmislio, ljudi su to rekli, JON NÖDTVEIDT je to rekao, DAVE MUSTAINE je to rekao, KERRY KING je to rekao... Težište je u imidžu, ne u ideologiji (ideologija je nešto drugo), težište je u glumi, u hipokriziji.

Što se tiče Emperor-a, loš je primer u kontekstu, njihova muzika je meni samo dosadna, iako je kompleksna, a znaju ipak da sviraju bolje nego ostali nabrojani koji meni zvuče kao iz bureta. A nikad mi nije trebao neki metal bend da mi "razvije individualistički pogled na svet", za to postoji mnogo sofisticiranija literatura, thrash je samo "ostavio posledice" na moj stav,

blek metal ne može da ostavi nikakve posledice, ne dotiče me se, ne dopada mi se, retki su albumi i pojave u blek metalu koji mi se svide, baš retki, baš taj pravac "nema veze sa životom". Ja znam dobro kako ću svom detetu da objasnim šta je to thrash metal i zašto ga slušam ceo život, kako ćeš ti svom da objasniš Burzum, Mayhem, Darkthrone, Marduk, i kako ćeš te pojave da staviš u kontekst ostalog sveta u kome to dete treba da živi???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta Keri i born again hriscanin Dejv imaju da pricaju o Blacku? :)

Ti svi ljudi su rekli da BM MORA DA IMA JAK IDEOLOSKI STAV, ali oni imaju pre svega jaku muziku, zbog koje, na kraju krajeva i slusam taj pravac. Primer - Blut aus nord - odlicni intervjui, textovi i razmisljanja ali tanka muzika - ne slusam bend.

Nisam ja reko da mi je BM U POTPUNOSTI, vec MALO "razvio individualistički pogled na svet", sto si ti lepo definisao "ostavio posledice" na moj stav, tu se slazemo.

 

Primecujem da si ti stekao misljenje o BMu na osnovu par senzacionalistickih dokumentaraca i u vrh glave 5 poslusanih albuma, pa ne bih vise diskutovao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U redu, slušaj šta ti se svidja, ali pogledaj "Get Thrashed", pogledaj onda ako nisi dosad "Black Metal Documentary", pa onda uporedi oba pravca i izvodi zaključke o razlikama, i o tome u čemu je koji pravac "rooted".

Osim toga, čak nije toliko opasna ni ta kriminogena dimenzija, opasnija je od toga činjenica koju bih ponovio osamnaesti put, u blek metalu u prvom planu je imidž, šminka, gluma, u treš metalu, u prvom planu je stav i muzika. Jedni su se učili izgledu od Cronos-a, drugi su učili sviranje od Satrianija.

 

Zavisi,pogledaj Emperor novije ere.Ili Ihsahn kao solo projekat

2006_07_16_Emperor%20175%20Ihsahn.jpg

Slazem se i sa tim da black metal najvise prati imidz,ipak je to CRNO,ideoloska uporista.Meni je njihov imidz smesan ali generalno smesan mi je imidz u metalu kao celini.

E sad sto se tice Emperora,po meni najbolji bm bend koji se nikad nije folirao i bio uvek dosledan sebi.Borgir,CoF,smesni su ali to ne znaci da im je muzika losa.COF ima jedne od najboljih tekstova u metalu,procitaj tekst Bathory Aria pa izvedi zakljucak,a neces ga izvesti jer neces razumeti nista.

 

 

Meni je ovo glupo i ima veze s muzikom, možda zato što taj Burzum, uostalom, kao i Mayhem, kao i Darkthrone, kao i još gomila, veze nemaju sa sviranjem, NE ZNAJU DOBRO DA SVIRAJU INSTRUMENTE, i to nisu naučili iako sviraju godinama, e to je razlog što moraju da skrenu prekopotrebnu pažnju na sebe ekstremnijim stavom, a njihova ta borba protiv hrišćanstva je baš ništa npr spram Ričarda Dokinsa. Inače, ovo je sve u off-u pa prekidam prvi.

 

E sad,nisam pristalica troo black metala,ali tu se stvari gledaju drugacije.Istina da Fenriz i kompanija nema blage veze sa sviranjem ali to je upravo ono sto ti ne shvatas.Tu postoji duh pravog i 'iskrenog' bm-a.Nazovi to kult,old school ili kako god hoces.E tako se danas bm tumaci.Moras da zaviris u vise slojeva bm-a da bi imao sliku o tome.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta Keri i born again hriscanin Dejv imaju da pricaju o Blacku? :)

Ti svi ljudi su rekli da BM MORA DA IMA JAK IDEOLOSKI STAV, ali oni imaju pre svega jaku muziku, zbog koje, na kraju krajeva i slusam taj pravac. Primer - Blut aus nord - odlicni intervjui, textovi i razmisljanja ali tanka muzika - ne slusam bend.

Nisam ja reko da mi je BM U POTPUNOSTI, vec MALO "razvio individualistički pogled na svet", sto si ti lepo definisao "ostavio posledice" na moj stav, tu se slazemo.

 

Primecujem da si ti stekao misljenje o BMu na osnovu par senzacionalistickih dokumentaraca i u vrh glave 5 poslusanih albuma, pa ne bih vise diskutovao.

 

 

Aman, "ideološki" je termin vezan za državu i za pravo, za politiku, teško bi se mogao smestiti u hevi metal izraz.

Razlike u mišljenjima su zdrave i normalne, mene ne nerviraju. Koliko sam slušao blek metala ne znam ni sam da nabrojim, koliko sam mogao - a to nije puno. To ti na kraju zvuči diskvalifikujuće, a takve priče me ne inresuju, ako primetiš, ja ne koristim te izraze i ne vredjam forumaše. Koliko god da sam ga slušao, imam neko mišljenje o svemu tome, new born christian nije manje gore nego satanista, i jedno i drugo je besmisleno i bez veze. Nema boga pa onda nema ni satane, vrlo jednostavno.

Aj pozdrav.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre bih rekao da se Grobodan trudi da objasni neobjašnjivo.

 

Nešto kao kad bi stali ispred slike nekog velikog umetnika i trudili se da objasnimo nekome zašto je ta slika dobra.

Ako ti se ne sviđa i ako je ne shvataš neće ti niko na svetu moći objasniti zašto je to dobro da ti to shvatiš pa da se nakon toga i tebi svidi.

Poenta je da je nemoguće je definisati umetnost.

Ja konkretno više umetnosti vidim u pesmama Dissectiona nego u pesmama Slayera. Jednostavno black metal u sebi sadrži više duha. Ne mora niko na svetu da se slaže sa mnom da bih ja i dalje to video tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aman, "ideološki" je termin vezan za državu i za pravo, za politiku, teško bi se mogao smestiti u hevi metal izraz.

Razlike u mišljenjima su zdrave i normalne, mene ne nerviraju. Koliko sam slušao blek metala ne znam ni sam da nabrojim, koliko sam mogao - a to nije puno. To ti na kraju zvuči diskvalifikujuće, a takve priče me ne inresuju, ako primetiš, ja ne koristim te izraze i ne vredjam forumaše. Koliko god da sam ga slušao, imam neko mišljenje o svemu tome, new born christian nije manje gore nego satanista, i jedno i drugo je besmisleno i bez veze. Nema boga pa onda nema ni satane, vrlo jednostavno.

Aj pozdrav.

 

Ne vredjam, cenim tvoje misljenje, u suprotnom ne bih diskutovao s tobom.

 

E ajd vise da ne tupimo, nego da ja obavim ono zbog cega sam na temi - da skinem novu Slayer pesmu :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vredjam, cenim tvoje misljenje, u suprotnom ne bih diskutovao s tobom.

 

E ajd vise da ne tupimo, nego da ja obavim ono zbog cega sam na temi - da skinem novu Slayer pesmu :rockdevil:

 

 

cenim i ja tih 12000 i kusur postova, pa kad nakuca tol'ko crni Grobodane...

odoh u noćnu smenu, poneću nekoliko Slayer albuma, Sadus i IN SORTE DIABOLI, onako usput

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...