Jump to content

Hang


dr.horror

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 2 years later...
  • 4 months later...

I ovoga znam iz devedesetih, tacnije s kraja devedesetih godina proslog veka...hang ili njegova ziva personifikacija zile hang aka dr. horror...xaxaxa, tad su se sekli na newyork hardcore, seljacili su se po Srbiji gde god su nastupali, protiv njih su se pisala neka cirkularna pisma po fanzinima jer su napadali neke devojke da ih tuku i maltretiraju, a u nekom gradu su organizatorima napravili shtetu, razjebali plafon i pokrali koruse i distorzije...jednom prilikom na last chance to dance festu jedan moj prijatelj bas upita ovog zileta hanga aka drhorrora sta je to bre bilo zile tih godina, sta si to ludovao i seljacio se, a on se presece poce da zamuckuje kao...pa pa pa pa to to to to to je bio drugi band to nema veze sa ovim bandom...xaxaxa kakav retard, pa ti si zile bio i u tom hangu, hang je vazda tvoj band.... i taj iz devedesetih koji se seljacio i ovaj sada, oba banda se zovu hang a ti si jedini originalni clan...xaxaxax sucker !!!

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

a na sta si se ti sekao devedesetih ? ti si kapiram i tada i sada bio 100 % true. mislim ono bio si gospodin covek i nisi se seljacio. opisi nam malo detaljnije to seljacenje, kako su se to seljacili, daj neku pikanteriju, sta to znaci seljaciti se po srbiji ? kad su to tacno i gde napadali devojke da ih tuku ? u kom su to gradu, kada i na kojoj svirci napravili stetu i sta su tacno pokrali ? ili pricaj tacno i konkretno ili odjebi. da nisi ljubomoran nesto na tog coveka koga su ti puna usta ili je mozda nesto drugo tvoj problem ?

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

a na sta si se ti sekao devedesetih ? ti si kapiram i tada i sada bio 100 % true. mislim ono bio si gospodin covek i nisi se seljacio. opisi nam malo detaljnije to seljacenje, kako su se to seljacili, daj neku pikanteriju, sta to znaci seljaciti se po srbiji ? kad su to tacno i gde napadali devojke da ih tuku ? u kom su to gradu, kada i na kojoj svirci napravili stetu i sta su tacno pokrali ? ili pricaj tacno i konkretno ili odjebi. da nisi ljubomoran nesto na tog coveka koga su ti puna usta ili je mozda nesto drugo tvoj problem ?

 

 

Pa nisam ja bio njihov road crew pa da ih pratim po svirkama pa da znam tacno sta su po kom gradu radili, jer me njihova svirka tada nije zanimala ni najmanje, bili su jako nekvalitetni.....ono sto tacno znam napisacu kasnije, nesto su mi pricali organizatori tih svirki, nesto sami ucesnici tih dogadjaja a nesto se vrtelo po fanzinima u vidu recenzija ili cirkularnih pisama i bilo veoma aktuelno tada...da mozda i tada nisu ti ljudi bili ljubomorni na ziku i hang ?.

Naravno da se u to vreme nisam seljacio, nisam shaban bre, a sto ja da budem ljubomoran na Zileta ili na njegovog kuma Nikolu, ja njemu zelim sve najlepse u zivotu, i drago mi je da se on promenio i da se vise ne seljaci kao ranije, a i radi bolju muziku danas nego sa tim hangom s kraja devedesetih...

Hteli su da tuku pokojnu Tanju Arsenov ( cura je radila fanzin Unutrasnji Bunt i bila je rodjena sestra jednog od clanova grupe Enjoy In Sarma, ako je taj Arsenov josh uvek u Sarmi pitaj njega podrobnije )..ona mi je to pricala, cela frka se bila napravila oko toga tada jer su se u tu pricu ukljucili i likovi iz banda Trio Socijalne Pomoci koji su stali na njenu stranu...

Stetu su organizatorima napravili po Svilajncu, razvalili su plafon, i pokrali bendu koji je organizovao tu svirku ( bend se zvao Shoot ili Shut ) korus, distorziju i bass pedalu...o tome je bilo dosta po fanzinima u vidu cirkularnih pisama...da li je zikica krao ili njegovi pajtosi, to je svejedno sada, jer je on bio oznacen kao vodja te jagodinske ekipe...znam da je posle svega toga usledio bojkot hanga po fanzinima...lik se preselio za bgd, rasturio se sa starima i krenuo sa drugim likovima...ali fleke ostaju...pitajte zikicu o tome vise, al nemoj da se zadovoljite odgovorom, sta je bilo bilo je to je bio drugi band...zika je bio u tom hangu, njegov lider i vodja te ekipe koja se vukla sa njima, tako da je to sve isto.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ostalo ne znam, ali mogu da demantujem 2 stvari: prvo da su zvucali nekvalitetno - uvek su bili odlicno uvezbani i primljeni od publike, sad o ukusu kako ko, ali imali su i jake pesme; drugo u Svilajncu nisu oni provalili plafon, vec neko iz publike kog je nosila masa, tog se secam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ostalo ne znam, ali mogu da demantujem 2 stvari: prvo da su zvucali nekvalitetno - uvek su bili odlicno uvezbani i primljeni od publike, sad o ukusu kako ko, ali imali su i jake pesme; drugo u Svilajncu nisu oni provalili plafon, vec neko iz publike kog je nosila masa, tog se secam...

 

 

sad Hang zvuci mnogo bolje nego tada, ja sam imao prilike da cujem njihov taj nyhc style demo ( zajedno sa demom grupe Zikonog kuma Nikole - tako je pisalo na kaseti sto mi je usnimio jedan korovac iz Zemuna...Hang NYHC + kum Nikola band ) ali sto kazes ukusi su ukusi, meni je bolji ovaj hang 100 puta....a da su uvek bili navezbani ne bih rekao, kad su svirali na certu kada je integrity cini mi se otkazao bili su na bini mrtvi ispadali su straobalno.

posto si bio na licu mesta, kakva je onda to frka bila sa pokojnom Tanjom, posto je i to bilo na tom koncertu u Svilajncu kako mi je ona ispricala ?

I sta je bilo sa korusom , distorzijom i bass pedalom tada , bio si na licu mesta moras onda i to da znas sta se desavalo, bili ste jedna ekipa, zar ne ?

Takodje je bila prica da Hangu zbog tog plafona nisu organizatori dali putnjake, a to su i sami organizatori pricali jer su kako su rekli morali su da nadoknade izdavacima prostora za svirku shtetu zbog plafona ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi pazljivo citao, lepo pise da o tim stvarima nista ne znam, za tu Tanju prvi put cujem. I nisam bio u "ekipi" sa clanovima benda. Inace iz tog perioda postoje 3 demo kasete, a i prvi oficijelni album je snimila ta postava. Basista Rodja je takodje ostao u bendu, mislim do nedavno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi pazljivo citao, lepo pise da o tim stvarima nista ne znam, za tu Tanju prvi put cujem. I nisam bio u "ekipi" sa clanovima benda. Inace iz tog perioda postoje 3 demo kasete, a i prvi oficijelni album je snimila ta postava. Basista Rodja je takodje ostao u bendu, mislim do nedavno.

 

 

citao sam lepo, ali sam hteo da budem siguran pa sam postavio dodatna pitanja...ok..onda na ovo nek odgovara Zile , nemamo ni ti ni ja sa time vishe nista..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poznajem Zileta 10god i mislim sve najbolje o njemu.Decko je super lik i nikad veca faca,to sto je nekada ranije mozda radio je nebitno.Svi mi odrastamo i ljudi se menjaju,svako od nas kada pogleda u proslost bi sigurno voleo da promeni neke stvari i gluposti koje je eventualno cinio.Bitno je ono ko si i sta si sada.Secam se da su ljudi imali obicaj pre par godina da ga prozivaju u zajebanciji zbog toga i da mu je uvek bilo neprijatno i da nije voleo da prica o tome.Hang sada zvuci prebrutalno uzivo,po meni su jedan od najboljih live bendova,zvuce kao jebeni buldozer.Sviracko iskustvo im je na zavidnom nivou.Uskoro ce novi album i tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poznajem Zileta 10god i mislim sve najbolje o njemu.Decko je super lik i nikad veca faca,to sto je nekada ranije mozda radio je nebitno.Svi mi odrastamo i ljudi se menjaju,svako od nas kada pogleda u proslost bi sigurno voleo da promeni neke stvari i gluposti koje je eventualno cinio.Bitno je ono ko si i sta si sada.Secam se da su ljudi imali obicaj pre par godina da ga prozivaju u zajebanciji zbog toga i da mu je uvek bilo neprijatno i da nije voleo da prica o tome.

 

Znas onu izreku,vuk dlaku menja a cud nikad? Realno gledano sa aspekta nekog ko se bavi nekom vrstom muzike,posle ovoga sto sam cuo da je radio,nikad ali nikada ne bih imao saradnju sa njim... Mislim realno,krasti opremu,tuci ribe i posle e jbga gresimo... Ma daj...

 

Sto se mene licno tice,da mi neko ukrade npr pedale ili tako nesto i da znam ko je,pa gonio bih ga do kraja pakla i nazad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, ali ne treba iznositi neproverene price tipa cuo sam od onog, reko mi ovaj itd. Jer mozda nije tacna prica, a kako posle covek da se opere? Kao za ovaj plafon u Svilajncu. Bas sam proverio sa nekim svilajncanima [nije me mrzelo :)] za slucaj da ne pamtim dobro i potvrdili su da je neko iz publike provalio plafon. I sad to neko procita ovde i siri pricu, pa onda to cuje neko treci itd, i eto ti abra! Neka pricaju ljudi iz licnog iskustva, a ne rekla-kazala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, ali ne treba iznositi neproverene price tipa cuo sam od onog, reko mi ovaj itd. Jer mozda nije tacna prica, a kako posle covek da se opere? Kao za ovaj plafon u Svilajncu. Bas sam proverio sa nekim svilajncanima [nije me mrzelo icon_smile.png] za slucaj da ne pamtim dobro i potvrdili su da je neko iz publike provalio plafon. I sad to neko procita ovde i siri pricu, pa onda to cuje neko treci itd, i eto ti abra! Neka pricaju ljudi iz licnog iskustva, a ne rekla-kazala.

 

 

Nije tu nista rekla kazala...i ja sam proverio sa svojim prijateljima iz Svilajanca...znaci ovako...prvo su hteli da biju ispred Doma kulture ( gde se svirka odrzavala ) pokojnu Tanju. ceo jebani Hang i jos tih 10-15 jagodinaca sto su se vukli sa njima...medju tih 10-15 jagodinaca su bili hangovci, band od tog debelog kuma nikole koji se zvao bardsi i ta sto kazes publika, a to nije publika nego ekipa road crew...prvo su krenuli na tu curu jer im je dala loshu recenziju u fanzinu...generalno cura nista nije ni pogresila taj hang je bio shit, znaci kao nyhc al kad jagodinci rade nyhc moze se zamisli na sta to lici...tacnije ne lici ninasta...tu su nastupali i bardsi i hang i neki bandovi domacini shut i neki nebitan band pored shuta jer je oprema bila od tih shut...znaci divljali su su za vreme nastupa i to nije divljala publika batiice kao sta ti pricas vec je divljala njihovA ekipa...dok je bards svirao divljao je kum zikica sa ekipom a dok je hang svirao divljao je kum nikolica sa istom tom ekipom...ti si taj koji prica neke pricice to da znas i pricas ovde kako je publika ta bila koja je sjebala plafon...a a ko je bio u toj publici...isto ti likovi iz jagodine koji su se vukli sa hangom i bardsom...znaci to nije publika nego ekipa...publika je ona koja uredno dodje na koncert i plati kartu...a ovi su svi usli za dzabaka i nisu znali da postuju nimalo ...nego su hteli da tuku curu pa kad videli da i ta cura ima ekipu onda su svoj bes iskalili na plafonu...a plafon nije na metar ipo nego na 3 metra...znaci nemoj ti da branis ovde zikicu nego nek on bre dodje ovde pa neka prica sta je bilo...ocu njega da cujem...a ne njegove advokate...znaci nije publika sjebala plafn nego je ekipa od hanga i bardsa a to su isti likovi - oni su sjebali plafon...vodja te ekipe je bio ,kao sto sam vec pre rekao zikica hang...zato posle i nisu dobili putnjake...em su ih pustili za dzabaka da udju em su pravili pichvajz, napravili ljudima stetu tako da se tamo vise na tom mestu Domu kulture vise i nisu drzale svirke...to bato nije deizinformacija niti rekla kazala nego cista istina...a kako vidim ti znas nesto a nesto se ili pravis da ne znas ili neces da kazes...precutkujes...

onda...pokrali su korus distorziju i bass pedalu...kako mi kazu momci iz shuta...ne mogu da kazu tacno da li je to krao zikica ili kum nikolica...ali kazu ovako...od njih 15 neko je ukrao a posto je zikica bio vodja ekipe...on je kriv bez obzira dal je krao il nije...u pravu su momci, znas ono kako se kaze...zlocinacki poduhvat , organizacija , vodja ekipe je uvek kriv po komandnoj odgovornosti...ako je bio tolki lik i tolki hardcore sto to nije vratio nazad...ili sto nije rekao da se ne pravi pichwajz i da se ne tuce cura nego se prvi zaletao na nju...lepo ti ja druze kazemm...hardcore na jagodinski nacin.l josh su pravili neko sranje po gradu dolazila murija svasta je tu bilo, kazem ti opet posle te svirke vise nije bilo svirki na tom mestu... ( a pre te svirke, bas sam pitao ortake , kazu da je bilo gomila svirki i niko sem tih jagodinaca nije sjebao plafon niti je krao niti je hteo da tuce cure )

e to je istina ....i nije rekla kazala...i lik koji ga je nahvatao na last chance to dance...to je moj prijatelj koji je bio uz shut u organizaciji...on je pozvao tog zikicu i hang...i zajebao se...decko je radio temple of doom fanzin....kad je nahvatao zikicu na last chance to dance...kulturno su pricali iako bi pojeo zikicu na keca koliki je lik...rekao mu je sta ti bre to zile trebalo da se seljacis tada, a bili smo ortaci ( kaze mi decko da je zikici on licno snimao ignite, good ridance i josh neke hc bandove na kasetama )...zikica poceo da muca i rekao samo...to je bio drugi band drugi hang ovaj band sad nema veze sa tim starim, ajde dodji kod mene u studio kad imas vremenna uvek si dobrodosao...decko licno protiv zikice nema nista jer kazem ti pojeo bi ga ako zeli, ali vidis sta su napravili...

i jos nesto na sta si izbegao odggovor...kazes uvek su bili prihvaceni od publike ...to je glupost jer kazem ti publika je ona koja dodje i uredno plati kartu a nije publika ekipa koja se vuce sa bandom...i drugo...kazes da su uvek bili navezbani...rekao sam ti da nisu ja sam ih bre gledao kakko se mrtvi blamiraju po bini kad nije cini mi se integrity nastupao...znaci nemoj ti da pricas neke pricice ovde i da branis ono sto ne moze da se odbrani.

sad ko zeli sa zikom da ima posla nek ima, on sigurno vise nece da krade koruse i distorzije, decko se promenio to je tacno, to kaze i zombie eater to je proverena informacija da nmu je glupo sta je pravio, ali opet ja kazem fleke ostaju za ceo zivot ...mada ako se zikica kaje zbog toga, nek dodje pa nek to kaze...jeste pravio sam belaj, gresio sam, i kraj a ne da salje tu neke likove da ga brane .

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma kakav demo album iz nyhc perioda to je smeshno...taj band od kuma nikole bardsi je bio mnogo bolji nego hang ...a dal je milion godina ili milijarda godina ili deset dana to nema veze...pisano je o tome i pre 11 godina po fanzinima ( tad bato nisi imao net ni forume ), a treba da se pishe i sada...jer nemoj da ti se desi da nekad napravish svirku , pozovesh nekog sa kim mislish da si ok i kome snimash diskove sa muzkikom a on te zove brate bratime te kumi te voli te pa ti onda na svirci razvali sve i pokrade deo opreme...treba sve da se zna...a dal je u pitanju zika pera il mika to nema veze...ali istina mora da se zna, razumes...ja ovo ne pisem sto mrzim zikicu, kazem ti podrzao sam decka isao i na cert kad sam bio u Srbiji( mada nisam imao sta da vidim tada hang su bili piani i blamirali se ), kupio sam cdeove hang ( iako zivim preko i dnevno cujem bolje muzike nego sto se za godinu dana napravi u celoj Srbiji ) zato sto su nashi ljudi i kupicu opet iako znam, iako sam znao sta je zikica radio...razumes, nema tu ni ljubomore ni zavisti ni mrznje, jednostavno mora da se znaju neke stvari i da se neke stvari postave na mesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...