Jump to content

Hang


dr.horror

Recommended Posts

a kako su to hteli da je biju i nisu uspeli ? mislim njih 15, pa valjda bi je prebili da su hteli a ? ili hoces da kazes da se njih 15 zaletelo na nju, a kad su videli njenu ekipu oni se usrali i odustali. i onda u tom naletu besa umesto nju oni prebili plafon ?

ti rece da su se seljacili po srbiji. gde su se to jos seljacili ? jel su se seljacili po srbiji ili samo tada u svilajncu ? ajde javi kad proveris.

Edited by shield

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Tombba di bombba

 

zdravo, ovde kum nikola. molim te nemoj da siris poluistine ako vec ne znas detalje cele price. kao prvo jesmo imali poprilicno problematicnu ekipu, i jesmo bili potpuno pijani/razulareni u svilajncu, to ne poricem. ne bih da ispadne kako se vadim na mladost/ludost, ali cinjenica je da smo bili mladi i obesni (tad smo imali po 19-20 godina). problem sa pokojnom tanjom nije izbio zbog recenzije nego zbog njene insinuacije u odredjenom fanzinu da su hang NACISTI, sto je bila bila kap u prepunoj casi njenih ionako nipodastavajucih i slobodnih interpretacija svega sto nije straight forward anarchopunk (a pogotovo ako dolazi iz jagodine, koja je tada bila puna "nacionalno svesnih bendova") i citava svadja je bila oko toga. zao mi je sto tanju, pokoj joj dusi, pominjem u ovakvom kontekstu, imala je ona i mnogo drugih, plemenitih osobina, ali cinjenica je da je imala i tu nezgodnu crtu. svadja jeste bila zustra i ostrascena i pretila je da se pretvori u fizicki konflikt, ali koliko ja znam nikom dlaka sa glave nije falila. na kraju smo se, cini mi se, cak i formalno izmirili.

 

znao sam gomilu ljudi sa cele te scene (ukljucujuci i pomenutog coveka koji je radio "temple of doom") i ni sa kim nikakvih problema nikad nisam imao, naprotiv. cak smo svirali na poslednjem "kad bi..." festivalu (kao "the bards") zajedno sa "unison", "debelim samurajem" i ne mogu da se setim sa kim jos.

 

da smo se nedolicno ponasali, jesmo. da je dobar deo nas bio pijan kao letva i to je cinjenica (ali ne i izgovor). i da je steta bila ucinjena, jeste. plafon, koji je bio od nekakve iverice, pukao je kad je neko koga su dizali na rukama (valjda je to "floating" u hc/punk slengu) nogom udario u njega. sto se tice pedala, ja u zivotu nisam imao nikakvu, ni svoju, ni tudju gitarsku pedalu, i molim te nemoj da mi pripisujes nesto STO MI U ZIVOTU NIJE PALO NA PAMET DA URADIM (a verujem ni ziletu ). cuo sam se sa momkom iz shut-a posle svirke, on mi je rekao za pedale, i stvarno sam se osecao krajnje bedno zbog toga. pritom, stvarno pojma nisam imao, a i dan danas ne znam, da li neko od nase ekipe uzeo pedalu ili nije. u svakom slucaju obecao sam mu da cu ispitam celu stvar ("ako je neko od nasih uzeo pedalu, ima da je vrati!"), sto sam i ucinio - ako je i bilo sanse da nesto saznam, verovatno sam iste upropastio u startu losom procenom svog autoriteta i trapavim nastupom ("ko je uzeo pedalu?").

 

sto se tice cele ekipe, bila je poprilicna heterogena (neki su bili drugari, neki su bili blizi, neki dalji ljudi), ali zajednicko za sve te ljude je bilo da su svi zajedno isli na punk/hc svirke. veruj mi, njih niko nije mogao da kontrolise, mogli samo samo da se zavaravamo nekom vrstom drugarskog autoriteta (kao iz pomenutog primera o pedali). i zile nije nikad napustio ekipu. ona je napustila njega. neki su zavrsili po zatvorima, neki na igli, neki na flasi, neki samo sa teskom ucmaloscu u dusi.

 

hvala bogu da se izvukao i da je od njega postao ovakav zreo i odgovoran covek kakvog danas znam.

 

drugi edit: pravopis

Edited by Cyprian's apprentice

Share this post


Link to post
Share on other sites

izvinjavam se uocio sam propust, trebalo bi da naglasim da ne bi opet bilo pogresnih interpretacija:

 

pretilo da se pretvori u fizicki konflikt (do cega ponavljam nije doslo), PRVENSTVENO sa muskom ekipom oko nje , a ne sa samom tanjom - niko ipak nije bio tolika bagra da udari na zensko.

 

naravno, ona nije bila postedjena verbalnih izliva besa.

 

pokoj joj dusi, najiskrenije.

Edited by Cyprian's apprentice

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja mogu da kazem da HANG a ni BARDS nisu nikada bili nazi bandovi...to je glupost, ni HANG ni BARDS nemaju veze sa time nit su imali., mislim sve sve, ali da su Ziki i Nikola nacisti to je sumanuto...( josh vam samo to falilo pored svega sta ste pravili :)

Al vidi Nikola...zadnji kad bi je bio 97...ovo je bilo 98....cisto da te podsetim.....

uglavnom i meni je drago zbog Zikija a drago mi da si se i ti javio...jer je BARDS bio dobar band.

pozdravi kuma.

 

a kako su to hteli da je biju i nisu uspeli ? mislim njih 15, pa valjda bi je prebili da su hteli a ? ili hoces da kazes da se njih 15 zaletelo na nju, a kad su videli njenu ekipu oni se usrali i odustali. i onda u tom naletu besa umesto nju oni prebili plafon ?

ti rece da su se seljacili po srbiji. gde su se to jos seljacili ? jel su se seljacili po srbiji ili samo tada u svilajncu ? ajde javi kad proveris.

evo javio se i kum Nikola mozes to njega da pitas jer to za seljacenje je vec pitanje na koje ce ti on konkretnije odgovoriti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al vidi Nikola...zadnji kad bi je bio 97...ovo je bilo 98....cisto da te podsetim.....

 

 

ne ne, hteo sam samo da kazem, da se nase ucesce u tadasnjem underground-u ne svodi na taj jedan eksces. izvini nisam bio dovoljno precizan, stvarno mi nije bila namera da manipulisem datumima. da, tako nesto, '97 je bio poslednji "kad bi", a ovo je bilo '98-e.

btw ja mislim da sam ja ugovarao celu tu svirku, a i zapoceo svadju, tako da odgovornost lezi prvenstveno na meni.

u principu, najvise mi je zao bilo ovog decka iz shut-a, on se najvise iscimao i nadrljao ni kriv ni duzan.

 

pozdrav i tebi!

 

evo javio se i kum Nikola mozes to njega da pitas jer to za seljacenje je vec pitanje na koje ce ti on konkretnije odgovoriti.

 

mislim da sam vec objasnio u prvom duzem postu.

Edited by Cyprian's apprentice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo cenim sto se javio kum Nikola, to je stvarno za poshtovanje...i sto prica kako je bilo iz srca i dushe...Nikola odushevio si me sada to da znash jer priznao si neke stvari i to se ceni i poshtuje ( neko to na tvom mestu ne bi uradio nego bi se josh i svadjao i izvrtao istinu )...ja sa moje strane mogu da budem zadovoljan jer nisam shirio dezinformacije ovde, ti si potvrdio maltene sve sta sam rekao i pisao...jedino za te pedale distorzije koruse, znaci ne zameri sto sam spomenuo tvoje ili Zikijevo ime, jer i sami Svilajncani kazu ovako... neko od njih 15 je ukrao ( mislim nije distrozija tona bakra pa da ste je svi krali ) nego je neko od 15 ljudi stavio u dzep ( znaci jedan od 15 )...al dobro, Svilajncani su sa vama dvojicom bili najbolji pa je nekako logicno da se vasha imena provlace kao prva ( a i distorzija korus pedala sve je to pokradeno na samom kraju a ne na pocetku svirke, a do tad ste vec napravili gomilu sranja svi vi zajedno )...uglavnom, neka si se ti javio i objasnio neke stvari, drago mi i zbog tebe i Zikija a i zbog mene da ne kaze neko ovde kako Tombba izmislja stvari.

Zivi bili pa obavestite javnost kad ce taj novi album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

potvrdio sam samo deo tvoje price (i stvarno sam se trudio koliko god mogu da budem objektivan) - onako kako si nas ti opisao, i sa individualnim delima i epitetima koje si nam dodelio, ispali smo najgori ljudski shljam, zlocinacke kolovodje grupe pedalokradica i silovatelja, sto definitivno nije bio slucaj. nemoj pogresno da me shvatis, ali mislim da nije dobro da ovako zdravo za gotovo prihvatas stvari - ne treba da verujes ni meni, ni tim svilajcanima, nego samo da nas uzmes u obzir, a veruj sopstvenim sudovima i procenama.

 

i molim te, molim te sledeci put budi pazljiv pre nego sto ovako strasne stvari pripises bilo kome.

 

mislim da smo razjasnilii stvari, i da stvarno nema vise razloga da offtopic-ujemo.

 

pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti si ovde prozvao zileta licno i nazvao ga retardom i suckerom i naveo si 3 stvari. pa ja za tebe imam 3 pitanja. budi ljubazan pa na njih odgovori sa da ili ne, bez filozofiranja o komandnoj odgovornosti.

 

1. da li je zile licno prstom pipnuo tu devojku ?

2. da li je zile licno provalio plafon nogom ?

3. da li je zile licno pokrao te distorzije ?

 

ako su odgovori na ova pitanja ne onda si ti retard i treba da napises ovde : volim da jedem govna po forumima !

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

potvrdio sam samo deo tvoje price (i stvarno sam se trudio koliko god mogu da budem objektivan) - onako kako si nas ti opisao, i sa individualnim delima i epitetima koje si nam dodelio, ispali smo najgori ljudski shljam, zlocinacke kolovodje grupe pedalokradica i silovatelja, sto definitivno nije bio slucaj. nemoj pogresno da me shvatis, ali mislim da nije dobro da ovako zdravo za gotovo prihvatas stvari - ne treba da verujes ni meni, ni tim svilajcanima, nego samo da nas uzmes u obzir, a veruj sopstvenim sudovima i procenama.

 

i molim te, molim te sledeci put budi pazljiv pre nego sto ovako strasne stvari pripises bilo kome.

 

mislim da smo razjasnilii stvari, i da stvarno nema vise razloga da offtopic-ujemo.

 

pozdrav!

 

 

Da tako ispada, ali nije ni daleko od istine...i sam znas da ste vi doprineli loshem glasu koji vas je pratio...mozda niste bili silovatelji jer to nisam ni rekao, ali da niste bili cvecke i da niste prvi radili ono sta ste pricali , znaci friendhip unity hardcore racpalac - i to niste, pricalo se jedno radilo se driugo...nisu za to krivi ni svilajncani , ni pokojna Tanja, a ni Tombba Di Bombba..znas i sam da su posle toga isla i neka cirkularna pisma po fanzinima, bojkoti, i da se ne ponavljamo vishe, bilo je proshlo je nek ste vi zivi i zdravi, ono sto se ceni je vasha iskrenost sada i to postujem.

A da odgovorim i Shildu...Znaci da li je Zika pipnuo Tanju...sigurno da jeste , ali pitaj njega kako i na koji nacin je on nju pipao...Da li je Zika razvalio -plafon...ispada da nije on , ali i sami organizatori kazu da je to neko iz te ekipe uradio...Da li je Zika krao pedale ? To on najbolje zna, pedala nije bilo nisu isparile same od sebe, mozda nije Zika ukrao a mozda i jeste...tako da ne idem ja ovde i ne sirim prazne price, nije Tombba pravio sranja devedesetih po svirkama i nije Tombba dissrespectovao domacine nego Zika, pa se za sve obrati njemu.

 

 

Edited by Tombba Di Bombba

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 years later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 7 months later...
  • 10 years later...

Ovo se čeka! Ide novi Hang.

Quote

We're very proud to say that our new album "Nothingness" is finished. First one in 12 years. Mixed by Slobodan Đukić aka Jimi Triple B at "Dreamweaver" studios and mastered by great Vladimir Krkljuš aka Mr. K at Sick Touch studios. 
8 brand new songs and 2 old revisited and re-arranged. Cover design, our first video single, release date and more info coming very soon...Stay tuned!
HANG - "Nothingness" 2024. 
01. ISOLATION PROCESS
02. BLOODSHED
03. EMPIRE OF GODS & RATS (feat. special guest on vocals)
04. MASS HYSTERIA
05. FALL TO RISE
06. NOTHINGNESS
07. ONE LAST STRIKE
08. MORPHECIDE (revisited)
09. HANG 'EM ALL (revisited)
10. SORROW LINE
Dr. Horror - vox, guitars
Jimi Triple B - vox, guitars, samples
Pretty Boy Bob - bass 
Megamass 2000 - bass
Count Boris - drums

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...