Jump to content

Nightwish


Recommended Posts

:confused:

 

 

OVU PESMU NE MOZE DA OTPEVA JER NEMA OPERSKI GLAS! to nije komentar njenih sposobnosti, ona devojka nema operski glas... :confused: jel neko misli da je ona operska pevacica, ne kapiram...? :confused:

joj, smorili ste s ovim drkanjima, kao vi ste troo metalci, hejteri bla bla wack wack... a uopste nemate moje smaracke sposobnosti... :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, necemo sad raspravljati ko je zasluzio warn a ko ne. Ona nije spamovala niti pisala gluposti vec jednostavno branila svoje msiljenje. Ne razumem samo taj fenomen Nightwisha- kada su postali poznati i pojavili se svi su odjednom poceli da ih kopiraju, toliko da su sve klinke koje pocinju da se bave pevanjem imale Tarju za uzor, a iskusni rok muzicari su se pitali da li je Nightwish iskvario pevacice, jer bendovi odjednom nisu vise mogli da nadju zenski rock vokal (postojala je cak tema na podforumu za musicare o tome). Kad je dosla na njeno mesto nova pevacica, koja nije operska, svi su odjednom poceli da pljuju po toj novoj, a bendovi poput Sirenie i slicnih i sami menjaju pevacice i opredeljuju se za neki pop-rock vokal. Pomirite se sa cinjenicom da kao i u modi, postoje trendovi i u muzici, koji traju nekoliko godina, pa se promene.

 

EDIT: AKO NEKO IMA OPERSKE SPOSOBNOSTI, MESTO MU JE U OPERI, ZAR NE? Ako je neko dobar operski pevac, trudice se da izgradi opersku karijeru i nece svoje sposobnosti trositi u nekom metal bendu sigurno, osim ako nije neko ko nema potencijale ni kapacitete da uspe u operi.

Edited by Shamandalie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, necemo sad raspravljati ko je zasluzio warn a ko ne. Ona nije spamovala niti pisala gluposti vec jednostavno branila svoje msiljenje. Ne razumem samo taj fenomen Nightwisha- kada su postali poznati i pojavili se svi su odjednom poceli da ih kopiraju, toliko da su sve klinke koje pocinju da se bave pevanjem imale Tarju za uzor, a iskusni rok muzicari su se pitali da li je Nightwish iskvario pevacice, jer bendovi odjednom nisu vise mogli da nadju zenski rock vokal (postojala je cak tema na podforumu za musicare o tome). Kad je dosla na njeno mesto nova pevacica, koja nije operska, svi su odjednom poceli da pljuju po toj novoj, a bendovi poput Sirenie i slicnih i sami menjaju pevacice i opredeljuju se za neki pop-rock vokal. Pomirite se sa cinjenicom da kao i u modi, postoje trendovi i u muzici, koji traju nekoliko godina, pa se promene.

 

 

:pivopije: svidja mi se ovo... :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

OVU PESMU NE MOZE DA OTPEVA JER NEMA OPERSKI GLAS! to nije komentar njenih sposobnosti, ona devojka nema operski glas... :confused: jel neko misli da je ona operska pevacica, ne kapiram...? :confused:

joj, smorili ste s ovim drkanjima, kao vi ste troo metalci, hejteri bla bla wack wack... a uopste nemate moje smaracke sposobnosti... :bigblue:

Nightwish nije operski orkestar, jbt. Stoga, nema potrebe za "operskom pevacicom".

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Shamandalie

 

Zajebi Zagreb, ajde sa mnom u Soze, jos ako bi kolima, do jaja! Ja placam benzin! :lol:

 

 

@ Tamna gospodjica

 

Tarja je samo u odredjenim delovima GLS pevala operskim glasom. Tacnije, samo u onom delu "Bring me home....". U ostalim delovima ili je neko cijukanje a lla Sharon (ali dobro zvuci, u svakom slucaju), ili neki polu-pop glas.

Nego, sto se tice Anetine izvedbe, ja sam bas prijatno iznenadjen. Mislio sam da ce iskasapiti pesmu poput ove, ali stavise, u nekim delovima mi njen glas mnogo bolje lezi nego Tarjin (recimo onaj deo"Redeem me into childhood"), i vice versa. Ne zelim da poredim sad njihove glasove, uzaludno je. Jednostavno, po meni je iznela pesmu mnogo bolje nego sto sam ocekivao, i ne bi mi bilo nimalo zao da je cujem uzivo s njom kao vokalom.

I Escapist mnogo dobro zvuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E skapirajte da kad se saznalo kod nas za NW i kada je bio u zamahu popularnosti (neka 2001-2004) svi su tada slushali NW i lozili se, a onda je posle toga postalo in i kul da ne slushash NW i da ga pljujesh. Sam sam svedok gomile ljudi koji su kukali shto 2003ce nisu mogli da idu na koncert NWa kako danas pljuju u fazonu da je NW sranje bend za nalozene klince. Da ne spominjem da su raznorazni idioti prestali da ih slusaju kada su otrkili da oni nisu gothic :rolleyes: a onda je josh vishe postalo kul pljuvanje kad je otishla Tarja. Vishe od pola nasih metalaca su isti ko fensici, prate trendove i ono sto je kul u metalu u tom trenutku.

 

 

Anywayz, ja bi ishao u Zagreb, ali zaista sumnjam da cu imati kesha za tu akciju. Nadam se da cu ih gledati na MoR, ali bi svejedno ishao za ZG, ako se desi neko cudo pa dobijem kesh, why not.

Baki, jebi se, nagledacesh se tamo koncerata koje mi ovde a ni u komshiluku videt necemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar ovaj "Live" samo tako :] Jebote, najezim se svaki put na "Poet...", kak'a svrshotina od pesme! Takodjer, "Escapist" mi sve vishe ulazi u uho, bolja od pola pesam na "DPP", a inace mi je taj album fantastichan :]

 

 

A nightingale in a golden cage

That's me locked inside reality's maze

Can't someone make my heavy heart light?

It all starts with a lullaby

 

:rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Telcontar

 

Veruj mi, vise dobrih muzicara pravi koncerte u Beogradu nego ovde u preriji. Za bilo sta sto me iole interesuje morao bih da se cimam do Ciksga, koji je 8 sati busom (kojeg nema, jel'te svaki dan) odavde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar ovaj "Live" samo tako :] Jebote, najezim se svaki put na "Poet...", kak'a svrshotina od pesme! Takodjer, "Escapist" mi sve vishe ulazi u uho, bolja od pola pesam na "DPP", a inace mi je taj album fantastichan :]

 

 

A nightingale in a golden cage

That's me locked inside reality's maze

Can't someone make my heavy heart light?

It all starts with a lullaby

 

:rockdevil:

 

Super album. Meni je "Escapist" i inace medju favoritima. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nightwish bez Tarje nije Nightwish..treba da promene ime..realno sa Anette NW vise nije ni power metal,vise mi vuku na neki blazi metal koj ce jednog dana preci u POP...odlika NW bio je Tarjin glas,zato je grupa bila posebna. bez toga NW vise ne postoji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nightwish bez Tarje nije Nightwish..treba da promene ime..realno sa Anette NW vise nije ni power metal,vise mi vuku na neki blazi metal koj ce jednog dana preci u POP...odlika NW bio je Tarjin glas,zato je grupa bila posebna. bez toga NW vise ne postoji

 

 

:pivopije: pa de si ti? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...