Jump to content

Vukodav


Recommended Posts

Nisam nigde našao threadove vezane za ovu knjigu. Izdata je '96-te godine. Knjigu sam dobio nedavno, tek sam počeo da je čitam ali kako sad vidim ova knjiga je odlična. Knjiga je ispirisana slovenskom mitologijom tj. bazirana je na njoj. Ima četiri dela ako se ne varam (tetralogija). Iza nje stoji ruska spisateljica Marija Semjonova. Knjiga je veliki bestseler i najavljen je film. Svi koji su zainteresovani da čitaju Vukodavove avanture, mogu nabaviti knjigu kod domaćeg izdavača Laguna http://www.laguna.co.yu/naslovi.php?id=240. Ukoliko ovaj topic već postoji slobodno obrišite ovo. Za kraj evo jedan deo teksta iz knjige : Izvadio je nož, zasekao prst i na ogoljenom stablu nacrtao osvećeni Znak Vatre: točak sa tri paoka povijena u pravcu kretanja sunca. Pod hladnim, mrtvačkim svetlom krv je izgledala crna. Vukodav priljubi oba dlana i čelo uz drvo i postoja tako neko vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

HA, gle'! Tek sad vidim ovu temu.

 

Ja sam se oduševila knjigom još pre no što sam je kupila. Jeste videli tu predivnu kampanju? Mač i oklop u izlogu knjižare sa velikim plakatom. Naravno, ugledavši taj sjajni metal, dobila sam želju da knjigu moram da posedujem. Tako je i kupih, još početkom leta.

 

Avaj, zamislite moje razočarenje! Ne mogu reći da je knjiga nemaštovita, neinventivna, neorginalna. Ali, nije ono što sam očekivala. Više je interesantna prosečna knjiga koja se čita u pauzama u učenju. Pamtiću je kao knjigu koja mi je prekratila nekoliko dana - koliko se ja sećam cela dva. I to je to.

 

STil pisanja mi se više ne svidja, no svidja. Jeste da mi se svidja ideja o velikom ratniku Vukodavu varvarinu sa dugom svetlo-smedjom kosom, upletenom u pletenicu i dubokog glasa, koji mora da se sagne da bi ušao u sobu. I sve te mačo ideje, što neko već reče Konana Slovena i black knjiga. ALi, ne svidja mi se pompeza koja totalno patetično zvuči u odredjenim delovima. Ne znam, možda je zbog prevoda....

 

A prevod je katastrofalan. Gospodja, koja je prevodila, je bez pardona mešala imena likova u knjizi. Neoprostivo!

 

Zato, da ne dužim, vredi da se pročita, ali nije neophodno. Naročito ne sa ovim prevodom.

 

icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

HA, gle'! Tek sad vidim ovu temu.

 

Ja sam se oduševila knjigom još pre no što sam je kupila. Jeste videli tu predivnu kampanju? Mač i oklop u izlogu knjižare sa velikim plakatom. Naravno, ugledavši taj sjajni metal, dobila sam želju da knjigu moram da posedujem. Tako je i kupih, još početkom leta.

 

Avaj, zamislite moje razočarenje! Ne mogu reći da je knjiga nemaštovita, neinventivna, neorginalna. Ali, nije ono što sam očekivala. Više je interesantna prosečna knjiga koja se čita u pauzama u učenju. Pamtiću je kao knjigu koja mi je prekratila nekoliko dana - koliko se ja sećam cela dva. I to je to.

 

STil pisanja mi se više ne svidja, no svidja. Jeste da mi se svidja ideja o velikom ratniku Vukodavu varvarinu sa dugom svetlo-smedjom kosom, upletenom u pletenicu i dubokog glasa, koji mora da se sagne da bi ušao u sobu. I sve te mačo ideje, što neko već reče Konana Slovena i black knjiga. ALi, ne svidja mi se pompeza koja totalno patetično zvuči u odredjenim delovima. Ne znam, možda je zbog prevoda....

 

A prevod je katastrofalan. Gospodja, koja je prevodila, je bez pardona mešala imena likova u knjizi. Neoprostivo!

 

Zato, da ne dužim, vredi da se pročita, ali nije neophodno. Naročito ne sa ovim prevodom.

 

icon_da.gif

Sacekajte vi moju knjigu..kakav tolkin,vukodav.. icon_twisted.gificon_twisted.gificon_twisted.gif

Edited by Thor the Guardian

Share this post


Link to post
Share on other sites

za dva dana si je procitala pa meni je trebalo skoro dve nedelje

Jeste! Sećam se da sam nekome rekla: ''550 strana za 2 dana.'' Iskreno, sve vreme sam htela da vidim šta će da se desi sledeće... I kao što rekoh, što se toga tiče knjiga je zanimljiva. icon_da.gif Ima nekih jako originalnih ideja i zapleta, ali opet, barem po mom mišljenju, nije mi ništa posebno.

 

Kao kad čitam Politikin Zabavnik, interesantno je, ali ne uspevam da se uživim. icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam je procitala za tri dana.. I nije losa. U stvari, bolja je od ne-lose. Posto mi je bila muka od all-look-alike fantastika kojima nas zasipaju, Vukodav je naisao kao prijatan odmor, nista posebno, al dobro. Za razliku od kojekakvih Letova zmajeva, Ratova kapija sveta itd..

Preporucujem.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Knjiga je bezveze

 

Mada sam ja, mozda, previse ocekivao posto mi ju je drugar strasno nahvalio (on je poseduje pa, mozda, ne zeli da prizna da je bacio lovu, ko ce ga znati...)

 

Nisam siguran da je prevod glavni krivac, mada teta Eva ima pravo

 

Podseca me na Edingsa, samo nabaca desavanja jedno na drugo, ko da slaze drva, ne obracajuci paznju na detalje a kada se zaglavi glavni lik poludi i pobedi sve uz veru u kralja i otadzbinu, ili mu neko jednostavno pomogne

 

Zliklovci su svi do jednog retardirani gubavci dok je nas junak blistavi dijamant

 

Neshvaceni dragulj dobrote i odanosti igrom zlohude sudbine biva bacen u govna do guse i samo zahvaljujuci visokoj viskoznosti svog neizmerno dobrog srca uspeva da se ne ispralja

 

Ukratko - pukeface.gifwallbash.gificon_spava.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...