Jump to content

Keep Of Kalessin


kuruz

Recommended Posts

definitivno dobro da mase vide da metal nije samo gomila satanističke buke.

Da,mase ce biti odusevljene. Mozda ce se vratiti i u pradjedovsku vjeru, al da sacekamo do finala... preporucujem prvih 15 sekundi klipa sa Cobalt teme, cisto radi uvida.

Dan o kom je govorio Euronymous je stigao, ovo je 2012. godina za black metal.

 

Ego te absolvo in nomine Patris, et Filiii, et Spiritus Sancti ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,mase ce biti odusevljene. Mozda ce se vratiti i u pradjedovsku vjeru, al da sacekamo do finala... preporucujem prvih 15 sekundi klipa sa Cobalt teme, cisto radi uvida.

Dan o kom je govorio Euronymous je stigao, ovo je 2012. godina za black metal.

 

Ego te absolvo in nomine Patris, et Filiii, et Spiritus Sancti ...

 

Zašto? Zato što će da sruši naše blekmetalske elitističke zidove? Ja se neću osećati manje posebnim ako sto puta više ljudi bude slušalo black metal posle ovoga. Uostalom, ko smo ti, ja i Euronymous (a verovatno smo nas dvojica više kadri za to od njega) da odlučujemo ko treba da ima pristup black metalu, a ko ne? Od deset osoba, jednoj će da bude interesantno da pronađe šta je to taj "black metal". Od deset takvih osoba, jedna će da pusti black metal da čuje. Od deset takvih osoba, jednoj će da se svidi i nastaviće da sluša i istražuje pravac. To mu izađe da će svaki hiljaditi gledalac Evrovizije slušati black metal zbog ovog nastupa. I šta onda? Muka mi je od kvazielitističkih proseravanja black metalaca. I nemojte mi prozivati moje "religiozne" bendove zbog toga - Muutilation je taj na čijim diskovima pozadi piše "this is a reissue for you Jews who couldn't get hold of a copy" i "so few of you can actually understand my world of sorrow". Darkthrone je taj koji je napisao "Norsk Arisk Black Metal". Na NoEvDia diskovima toga nema. Elitizam duha nije funkcija brojnosti. Deathspell Omega je za svakoga i dostupna svakome. Kao i Beherit, kao i Ondskapt, kao i "it's all rock'n'roll" bendić Immortal. Let it spill! I makar me do groba prozivali zato što ga stalno citiram, ova rečenica bi trebalo da rezonira scenom: "If Watain ends up on MTV, it's not my integrity that should be discussed."

Edited by oʞɾoƃ
  • Upvote 4
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нисам џабе баш ја пре 4.5 године отворио тему о најфенси блек метал бенду. :mrgreen:

Песма је говно, али ми је драго што добро стоје.

 

Јесте крш, али је заразна у пм. :haha:

Edited by Pumbaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od deset osoba, jednoj će da bude interesantno da pronađe šta je to taj "black metal". Od deset takvih osoba, jedna će da pusti black metal da čuje. Od deset takvih osoba, jednoj će da se svidi i nastaviće da sluša i istražuje pravac.

 

Naravno. Mislim da su i Lordi na taj nacin jako puno ucinili za heavy metal generalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oбсидијан написао на форуму бенда:

 

We are fully aware that we're putting our heads out there by competing in this. Unfortunately there are some metalheads out there that shout before they think and also a full of double standards and probably will talk bullshit about us.

 

But, it would be a contradiction for us to be true to ourselves and NOT do this. Because we want to do it! And if we were not to do it, just because we're afraid of what others might say about us I think THAT would show alot less integrity than to actually do it.

 

And about sell-out or loosing cred. What is cred, really? Think about it for a sec. It is actually a pre-determined way of how you listen to the music! What happened to actually listening to the music on the musical terms?

 

And what band is really the most sell-out? The ones that does what they want? Or the ultra-true black metal band that is afraid of breaking the rules of the underground both musically and image-wise because they are afraid of loosing fans and albumsales?

 

And last, but not least. We're doing a big TV-show here in Norway...actually the biggest there is!! Much like the Norwegian Grammy's we did in January 2009. what's the big deal, really? Why all the fuzz? Why do people care soooo much about that this is so wrong? We're not changing our music or doing something we don't like. It's a cool thing. It's great to be a part of it and I think it will be both fun and interesting and we will learn alot!

What is so dangerous about it? What are the metalfans so afraid about when it comes to mainstream?

 

And what's so wrong about doing something fun? Even though we're serious about our music, we crack jokes and we laugh alot. We often laugh at our photo's and how stupid we look sometimes. I guess alot of people do that, but suddenly when you're a metal musician you either have to be a total bullshit "funny-metal"-band and mock everything or you have to be dead serious! What's wrong with a serious band doing something for fun?

 

And just one more thing...

 

I entered the metalscene and then the black metal scene because I felt the music and because I believe in the individual and the freedom of the individual. To me black metal is all about freedom.

But if by calling it black metal, we will be forced to be held back my limitations to what we can do or how we make our music I hereby announce that we're an extreme metalband and I have never been playing black metal.

 

Epic Extreme Metal forever!!

 

:смајликојиаплаудира:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto? Zato što će da sruši naše blekmetalske elitističke zidove? Ja se neću osećati manje posebnim ako sto puta više ljudi bude slušalo black metal posle ovoga. Uostalom, ko smo ti, ja i Euronymous (a verovatno smo nas dvojica više kadri za to od njega) da odlučujemo ko treba da ima pristup black metalu, a ko ne? Od deset osoba, jednoj će da bude interesantno da pronađe šta je to taj "black metal". Od deset takvih osoba, jedna će da pusti black metal da čuje. Od deset takvih osoba, jednoj će da se svidi i nastaviće da sluša i istražuje pravac. To mu izađe da će svaki hiljaditi gledalac Evrovizije slušati black metal zbog ovog nastupa. I šta onda? Muka mi je od kvazielitističkih proseravanja black metalaca. I nemojte mi prozivati moje "religiozne" bendove zbog toga - Muutilation je taj na čijim diskovima pozadi piše "this is a reissue for you Jews who couldn't get hold of a copy" i "so few of you can actually understand my world of sorrow". Darkthrone je taj koji je napisao "Norsk Arisk Black Metal". Na NoEvDia diskovima toga nema. Elitizam duha nije funkcija brojnosti. Deathspell Omega je za svakoga i dostupna svakome. Kao i Beherit, kao i Ondskapt, kao i "it's all rock'n'roll" bendić Immortal. Let it spill! I makar me do groba prozivali zato što ga stalno citiram, ova rečenica bi trebalo da rezonira scenom: "If Watain ends up on MTV, it's not my integrity that should be discussed."

U sadasnjoj epohi interneta i hiper produkcije, glupo je govoriti o nekom rusenju elitnih bm zidova, koji su uzgred odavno sruseni(ako su uopste i postojali, hah). Inace, muzika(kao masovni medij) je vrsta 'elitizma' u kojoj utociste mogu traziti iskljucivo mediokriteti i iskompleksirane osobe. Prava elita je uglavnom nedodirljiva, i nije okrenuta prema spolja(masama, svijetu), tako da ja taj termin ne bih ozbiljno dovodio u vezu sa metalom(iako nekad iz zajebancije pisem elita, kult isl.). Al to je drugi trip, zajebancija, ko kapira..

 

Poenta moje kritike jeste - black metal bendovi sve vise teze komercijalnim stazama, i samim tim se obezvrednjuje. Samim tim sto teze evroviziji i MTV-u, znaci da im se jebe za bilo kakve standarde, i da je jedina poenta slava i novac. Taj isti Watain koji ti citiras, bi ocigledno prodao guzicu da se zavrti malo po emtiviju. Nemam nista protiv, al neka ne seru o nekom integritetu. Doduse, black metal kao sam nikad nece postati trend kao Rijana, vidimo po reakcijama one gospode iz Cobalt klipa kako dozivljavaju ovakav tip muzike (we are super cool, we are normal, look at this soldier metal head, he is retard). I sad mene zanima, jel normalno takvima prezentovati ovakvu muziku. A opet, licemjerno je koristiti nesto sto tezi da bude mizantropsko, ispunjeno mrznjom isl. da bi se primakao sirokim narodnim masama. Zbog istorijata i ekstremne ekspresije, neko bi stekao utisak da BM iskljucivo rade zajebane face, zli ljudi, a evil is cool, moze donijeti extra money, ribe, slavu, auru.

 

Ako je BM spao na to da vrbuje segrte medju evrovizijskom publikom, onda stvarno mislim da je propao. I dalje ce biti dosta bendova koji ce stvari raditi na pravi nacin, al opet ostaje taj 'da nije tuzan, a onda smijesan' fakt o probijanju ekstremista putem eurovision & Mtv. I sto je jos smjesnije, fanova koji to opravdavaju. No svako ce dobit ono sto je trazio, tako da sam ubjedjen da ce i ovi emo ekstremisti naci put do vasih usiju i srca.

 

To je to, sve je rekao.

Da, profesionalno se iskenjao. Razumijem covjeka.

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

A što se tiče tog vrbovanja, zar smo se svi mi rodili s black metalom u srcu? I ja sam slušala MTV, a i Gojko koliko znam, pa smo eto nekako stigli do black metala.

 

Takođe bitna stvar kod Black metala je slobodna volja, neki će paliti crkve jer to žele, drugi, pak, imaju drugačije ambicije pa će ići na Evroviziju. Obsidian je lepo objasnio.

 

Uostalom, zar je uopšte toliko bitno kakvi su stavovi članova benda? Naravno da je poželjno da nisu debili (više ću ceniti takve bendove), ali nisam primetila da npr. Belphegor gubi fanove zbog toga što Helmuth nema 2 grama mozga. Sve dok prave dobru muziku, briga me za njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, tu su već ukusi u pitanju. Nekima se ne sviđa ništa posle Reclaima, al' meni su dobri i Armada i Kolossus. Videćemo već kakav će novi biti. Ova Dragontower pesme mi je ušla u uši posle par slušanja, ne mogu je izbaciti iz glave. xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

A što se tiče tog vrbovanja, zar smo se svi mi rodili s black metalom u srcu? I ja sam slušala MTV, a i Gojko koliko znam, pa smo eto nekako stigli do black metala.

 

Takođe bitna stvar kod Black metala je slobodna volja, neki će paliti crkve jer to žele, drugi, pak, imaju drugačije ambicije pa će ići na Evroviziju. Obsidian je lepo objasnio.

 

Uostalom, zar je uopšte toliko bitno kakvi su stavovi članova benda? Naravno da je poželjno da nisu debili (više ću ceniti takve bendove), ali nisam primetila da npr. Belphegor gubi fanove zbog toga što Helmuth nema 2 grama mozga. Sve dok prave dobru muziku, briga me za njih.

Kao sto rece Bojan, dobre muzike je sve manje. A opet, nije sve i u njoj, ima nesto u stavovima, tekstovima. Sve to utice na ukupnu atmosferu i dozivljaj benda/albuma.

Daleko da smo se svi rodili sa BM u srcu, al nisam do njega stigao uz pomoc mtv definitivno. Ja sam ipak fan VH1.

 

A Obsidian nek i dalje lijepo objasnjava, kao sto je objasnio ovom ocajnom pjesmom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...