Jump to content

Domaci Dens 90-ih


Acid Rain

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Ja bih da podsetim na jednu od mojih omiljenih.Od Ivana Gavrilovica, ide ovako:

"...A ja sam ceo zivot svoj dao njoj dao samo njoj

a ona mene nije shvatila i da je htela opet bi me vratila.."

 

 

Tu pesmu ne peva Ivan Gavrilovic, nego Energija.

Pesma se zove " Snage mi ponestaje"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako se zvala pevacica sto je pevala pesmu "Moj decko je bumbar". To je bio veliki hit. Limeni je bio hit sa pesmom Okreni Tockove. Ivan Gavrilovice je posle 200 na sat hteo samo da djuska. Beet Street je palio i zario sa opsesijom. Djogani je hteo na mars. Anabela iz Funky G je rekla da samo u snu ljubav postoji za nju i Djoletovog brata. Sestre Kovac su mrdale dupeta uz Jungle Maniju. Tapovci su ganjali Jeti Sumadinca. Ovi iz Moby Dicka nisu hteli kitu u usta. Bila su to zabavna vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako se zvala pevacica sto je pevala pesmu "Moj decko je bumbar".

 

Predpostavljam da mislish na ovu:

 

Lina

Bumbar

 

Te noci kasno sam izasla i sama

u diskoteci svoje sam drustvo trazila

Negde iz mraka prisao mi on

s'kravatom oko vrata i tezak kao slon

 

I rekao je da bi hteo da me vodi

negde preko bare ali prvo u separe

Da sednem malo pored njega

pitao me odmah sta cu piti

vidim nece dobro biti

 

Kad posla mu je ruka negde oko moga struka

shvatila sam sve i bilo mi je muka

 

Ref.

Bumbar, kome treba bumbar

pun para Bumbar, meni ne treba

bumbar, kome treba Bumbar

pun para bumbar, debeo i star

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.balkanmedia.com/m2/doc/4310-1.shtml

 

 

Husa - od densera do folkera!

 

Nekadašnji denser omaleni Husa nedavno je promovisao svoj solo album “Možda nisam dobar”, u ribljem restoranu “Penegale” koji se nalazi u Kotežu. Kako je promocija upriličena “Bogu iza tregera”, za novinare je organizovan prevoz ne bi li stigli do ovog prigradskog beogradskog naselja. Promocija je kasnila gotovo dva sata, a prvo je predstavljeno DVD izdanje o celokupnom radu grupe “Beat Street” i srećnim vremenima kada su harali estradom s pesmama poput “Opsesija”.

Od poznatih faca podršku Husinom solo projektu dali su Čeda Čvorak, voditeljka Mila Arsić, novi folker Igor Popović poznat po duetu s Džejom “Ima ona sve” i još nekolicina kolega. Čitava promocija u ambijentu restorana ličila je na pravu pravcatu svadbu, gde su se gosti dočekivali i ljubili kao da se slavljenik ženi, a ne objavljuje album. Iako se nekada bavio densom, nove pesme daleko više vuku na folk.

Od stare postave, Beba je dala podršku svom kolegi, dok Ljuba, koji se nakon osmogodišnje veze s pevačicom Elom B nedavno oženio i to javno u emisiji “48 sati svadba”, nije došao. Sve je na kraju zaslađeno velikom tortom, a Husa je otpevao nekoliko pesama sa svog debi solo albuma, među kojima i naslovnu “Možda nisam dobar”!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moby Dick

 

 

Maksi-singl na jesen!

 

Nakon dve pevačice, Ane Stanić i Aleksandre Perović s kojima je imao emotivno-poslovni odnos, osnivač i frontmen grupe “Moby Dick” Srđan Čolić se povukao u dvogodišnju ilegalu. Iako je radio u studiju za mnoge pevače, nije se oglašavao s novim albumum ili pesmom, sve do ovogodišnjih Sunčanih skala, kada je napokon prezentovao novu pesmu. Da li je ovo bio uvod u dugo očekivani album, Srđan otkriva:

 

Srđan - Moby Dick: Imao sam u planu album, ali nešto razmišljam da je bolje da objavim maksi singl sa četiri pesme. Posle nekog vremena ponovo maksi singl, pa još jedan, i onda “The best off”!! Uradio sam pesme, ali mi je potrebno još mesec dana studijskog rada da sve završim. Ako sve bude teklo po planu, početkom jeseni ću verovatno objaviti novo izdanje. Sada sam u godinama i poziciji kad ne moram više da se dokazujem i žurim, kao što sam radio dok sam pored sebe imao mlade pevačice željne dokazivanja. Ušao sam u neke mirnije vode i tako mi je jako lepo.

 

http://www.balkanmedia.com/m2/doc/4377-1.shtml

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Ivan Gavrilovic

 

200 na sat, obozavam tu brzinu...

 

Vrlo talentovanom fudbaleru, napadacu juniora "Crvene zvezde", Ivanu Gavrilovicu, bilo je draze juriti za curama po diskotekema, provoditi se, nego dva puta dnevno trenirati i juriti za dobrim ocenama u skoli. Pevao je pop-rok i cekao pravu sansu.

 

Sa kolegom Racom Milojevicem, i pevacem Dejanom Bodlovicem osnivao prvu nasu pop-dens grupu "Funky House Band", koja sa prvim albumom 1992. godine pravi bum u Beogradu. Sa samo nekoliko pesmama napunili su Centar "Sava", i preko noci osvojili publiku. Ocekivalo se da ce to biti nova hit-grupa, medjutim, Ivan prvi povlaci potez za njega dobar, ali koban za grupu. Napusta bend i krece sa solistickom karijerom.

 

Prvi album 1994. godine bio je pravi pogodak. Postaje iznenadjenje godine na svim top-listama, album je najsupesniji a hit-hodine u pop muziici pesma "200 na sat". Sa tog sjajnog albuma mega hitovi postaju i pesme "Igraj" i "O mladosti". Vrata su mu svuda otvorena, postaje kralj diskoteka, i jedno vreme je imao u Budvi letnji honorar od 2000 maraka po veceri!

 

Ivan lagano gradi karijeru sa lepim pesmama kao sto su "Hocu s tobom da djuskam", "Od kada tebe sa mnom nema", ali njegova licna karta je pesma "Idi muko", koja je 2000. godine usla i kao nova gradska pesma u kafani. Smesno, ali istinito, tu pesmu Dzej je odbio jer nije zeleo da plati onoliko koliko mu je Ivan trazio! Sa tom pesmom postize veliki uspeh na estradi. Uzgred, treba reci da je kao vrstan igrac u top-formi i jedan od najboljih clanova Estradne fudbalske rerprezentacije Jugoslavije.

 

http://www.balkanmedia.com/m2/doc/382-1.shtml

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veceras navatala na tv-u neki festival na RTS-u cinimi se...

Kad medju izvodjacima Beat Street i Ivan Gavrilovic... :)

Znaci LUDILO.... :da::)

Ja ne priznajem Beat Street bez Huse i onog sto se ozenio Ellom B! :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...