Jump to content

Najbolji metal omoti


White Man

Recommended Posts

Nije nikakva zezancija to za Iron Maiden. To je ultra retko LP izdanje iz njihovog najranijeg perioda, imao sam priliku da ga preslušam i moram reći da zvuči sasvim dobro. U suštini, nije ništa posebno, klasični NWBHM ali pošteno odradjen. Najzagriženiji fanovi sigurno već znaju za ovo izdanje.

Edited by Whiteman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, ja jesam veliki fan Mejdena, ali prvi put cujem za ovo izdanje. Jel znas mozda naslove pesama?

 

Edit: sad sam malo proguglao, izgleda da si se zeznuo. To jeste retko izdanje, ali ne iz njihovog ranog perioda, vec neki live snimak sa sledecim pesmama:

Side A: Intro, Aces high, 2 minutes to midnight, The trooper, Revelations

 

Side B: The flight of Icarus, The rime of the ancient mariner, Losfer words (Big`orra)

 

Recorded live at Nürnberg / Nuremberg / Germany, 09.11.1984 / Nov. 11, 1984

 

Meni izgleda kao da je to neki butleg, mada mozda i gresim.

Edited by Sisus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej, pošto ja stvarno nisam fan Iron Maiden-a, jedva da sam preslušao par njihovih albuma, meni su pesme The rime of the ancient mariner i Relevations (koje sam i čuo s tog izdanja) zvučale novo pa sam pomislio da su to neke neobjavljene/raritetne stvari a u stvari su regularne pesme.

 

Ovo sigurno nije čizmanoga (tj. bootleg) već, koliko se sećam, zvanično only-Germany izdanje pa ga je zato teško naći.

Edited by Whiteman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, sve je moguće. Prvi put sam čuo za ovo izdanje kad sam ga video na eBay aukciji i tada je (renomirani) prodavac koji ga je prodavao tvrdio da se radi o zvaničnom izdanju a ne o butlegu. To mi je potvrdio i jedan kolekcionar koji ima tu ploču i koji mi je dao da čujem dve pesme sa tog izdanja. Sad, ko će ga znati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, sve je moguće. Prvi put sam čuo za ovo izdanje kad sam ga video na eBay aukciji i tada je (renomirani) prodavac koji ga je prodavao tvrdio da se radi o zvaničnom izdanju a ne o butlegu. To mi je potvrdio i jedan kolekcionar koji ima tu ploču i koji mi je dao da čujem dve pesme sa tog izdanja. Sad, ko će ga znati...

Wow... Ja isto prvi put čujem za to izdanje, i jako izgleda neobično tako da sam i ja pomislio da je bootleg. Kakav čudan omot, nikada ne bih pogodio da je Iron Maiden.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI
49024_49025.jpg

 

 

kako je ovo dobro.kad neki naš crtac bude ovako nešto crto nek se meni javi.ovo je vrh.bolji rad u zivotu nisam vido.onaj belphegor je za ovo golo govno.kao i pola omota koje ste istakli ovdekan.koja je ovo grupa??

omot je vrh!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, to je limited edition verzija pesme Porcelain Heart odsvirane samo na melotronu. Zvuči maestralno!

E, kad smo već kod Opeth-ovih singlova, ovaj mi je isto strava:

 

dsa.jpg

 

Samo je bedak što su skratili pesmu, ali dobro, to su ta glupa pravila radio stanica da pesma ne sme da traje duže od 4 - 5 minuta.

 

A, jel zna neko ko je autor ovog genijalnog Dio-vog:

 

dio.jpg

Edited by Whiteman

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako je ovo dobro.kad neki naš crtac bude ovako nešto crto nek se meni javi.ovo je vrh.bolji rad u zivotu nisam vido.onaj belphegor je za ovo golo govno.kao i pola omota koje ste istakli ovdekan.koja je ovo grupa??

omot je vrh!

To ja omot za split bendova Buzrael i Tears Of Christ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Штета што албум није у рангу омота... и немам појма ко га је радио.

 

 

Marc Sasso je radio artwork

 

čovek je ilustrator, strip crtač i dizajner.

nisam siguran, ali mislim da je radio i neke ilustracije za ''heavy metal'' časopis.

 

 

gotivan mu je stil,ali se danas služi i digitalijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

49024_49025.jpg

 

Zaista je pogubno kad ovakvim bolidima daju da se rade coveri. ovo kad sam video...

jes' da je bolje od maniac butcher-a, ali katastrofa...

 

ja sam ovako crtao u drugom srednje...

da je taj crtač tih godina, onda razumem.:D

 

 

evo jednog kultnog covera, od još kultnijeg ilustratora :D

wdOBkiYElRs8w==.jpg

 

 

a i ovaj od nazaretha, by legendarni David Roe

B000002GBD.01._SCLZZZZZZZ_.jpg

 

i da ne ispadne da frazetta nije radio covere za bendove:

cbfc280674d2a5beef1d5854e9f562a0_full.jpg

 

i što sam imao prilike da vidim frazettine stripove iz pedesetih...sledio sam se.takav tuš i crtež za ono vreme...rejmond i li su za njega bili deca.

Edited by Vlladimir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Штета што албум није у рангу омота... и немам појма ко га је радио.

 

Nemo' me zezaš, kako bre nije u rangu omota? Dobro sad, možda nije naj true heavy metal album ikada ali je skroz odličan i ultra melodičan. Jeste da je malo sporiji i malo više u hard rock fazonu ali je ipak :meshuggah: .

 

@Vlladimir: Uh, dobar je taj za Tankard, samo mi se ta slova "The Very Best Of" nikako ne uklapaju u ostatak slike...

Edited by Whiteman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Штета што албум није у рангу омота... и немам појма ко га је радио.

Meni je Master of the moon jedan od najdražih Diovih albuma, ako ne i najbolji. Tako je mračan, suptilan, jedinstven na svoj način. Mada, po meni, nijedan Diov solo album nije ni blizu savršenstva... To su Rainbow rising i Heaven and hell. :muzicar:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaista je pogubno kad ovakvim bolidima daju da se rade coveri. ovo kad sam video...

jes' da je bolje od maniac butcher-a, ali katastrofa...

 

ja sam ovako crtao u drugom srednje...

da je taj crtač tih godina, onda razumem.:D

A sta ocekivati od benda koji se zove Buzrael? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...