Jump to content

Rage


Elldamar

Recommended Posts

Na prvo slusanje mi je album bio...mjeh, solidan, ali najslabiji Rage u poslednjih 15ak godina, tj. definitivno najslabiji rad u Smolski eri...vremenom mi se misljenje popravilo, ali ostaje mi u globalu najslabije Smolski era izdanje. Razocaran nisam svakako, album ima par fantasticnih pesama, i uzivanje je slusati Smolskog kako se "igra" i ovde :] Mozda malo preterujem kol'ko ga spominjem, ali smatram da je on minimum 50% Ragea u poslednjih 10ak godina, mozda i vise u poslednjih par. Andre mi je sooolidan bubnjar, definitivno ne koristi prostor neizivljeno kao Teranna, ali nemam ni sta da mu zamerim. Peavy zvuci as good as ever...a same pesme..

Edge Of Darkness mi je cool otvarac, koji (nesto kao "All I want") pocinje daleko bolje nego sto se nastavlja :] Tj. refren mi je malo nyah, al' sama pesma je jaka.

"Hunter And Prey" je down, ma soundchaser ovog albuma :rockdevil: Riffmania delight! Deo 3:10-3:33 Heljea. "Into The Light" je...OK :] "Begarov poslednji dim" mi se na pocetku nije nesto svideo, al' definitivno prirasta pesma jeb'o je zec :D I da, 'aj' mi recite da ima ovde neko da ga refren ne podseca na jedan Shakirin hit? :]

Nakon malo Laundry Service-a je IMHO vrhunac albuma, Empty Hollow :rockdevil: Dies Irae, Lord Of The Flies...svi mogu da se sagnu ovom epicu :da: (ne dissujem one pesme, volem gi, ali bre..) Malo mi samo onaj "connected" deo baaas odskace, netipicno za Rage, ali ostatak - :rockdevil: :awe:

I onda ide...dosadniji deo albuma. "Hellgirl" mi je kul, zabavna mjetal pesmica, ostalo.."Saviour" mi se kao i svideo na neko prvo slusanje, pa dosadio... Sve u svemu, deo albuma koji se vuce.

 

Evo mu ga 7.5/10 Pa nek nas usere da ih gledamo jos neki put :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je baš novi Rage nešto lego. I sad kad zamislim kako će super koncert biti u Diesel Klubu-ustvari ne smem ni da zamišljam:(

Ukratko, imam intervju sa Rage-om pa ako hoće neko da postavi neko pitanje nek slobodno postuje. Sigurno ću ga dodati u intervju jer vidim da su na ovoj temi svi normalni i predani ljudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, imam ja pitanje. Šta im daje toliku energiju da tako često izdaju nove albume sa velikim brojem pesama i da su stalno spremni na inovacije i eksperimente, kad je poznato da od toga ne mogu preterano da zarade, jer im je popularnost ograničena na relativno mali broj posvećenika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na prvo slusanje mi je album bio...mjeh, solidan, ali najslabiji Rage u poslednjih 15ak godina, tj. definitivno najslabiji rad u Smolski eri...vremenom mi se misljenje popravilo, ali ostaje mi u globalu najslabije Smolski era izdanje. Razocaran nisam svakako, album ima par fantasticnih pesama, i uzivanje je slusati Smolskog kako se "igra" i ovde :] Mozda malo preterujem kol'ko ga spominjem, ali smatram da je on minimum 50% Ragea u poslednjih 10ak godina, mozda i vise u poslednjih par. Andre mi je sooolidan bubnjar, definitivno ne koristi prostor neizivljeno kao Teranna, ali nemam ni sta da mu zamerim. Peavy zvuci as good as ever...a same pesme..

Edge Of Darkness mi je cool otvarac, koji (nesto kao "All I want") pocinje daleko bolje nego sto se nastavlja :] Tj. refren mi je malo nyah, al' sama pesma je jaka.

"Hunter And Prey" je down, ma soundchaser ovog albuma :rockdevil: Riffmania delight! Deo 3:10-3:33 Heljea. "Into The Light" je...OK :] "Begarov poslednji dim" mi se na pocetku nije nesto svideo, al' definitivno prirasta pesma jeb'o je zec :D I da, 'aj' mi recite da ima ovde neko da ga refren ne podseca na jedan Shakirin hit? :]

Nakon malo Laundry Service-a je IMHO vrhunac albuma, Empty Hollow :rockdevil: Dies Irae, Lord Of The Flies...svi mogu da se sagnu ovom epicu :da: (ne dissujem one pesme, volem gi, ali bre..) Malo mi samo onaj "connected" deo baaas odskace, netipicno za Rage, ali ostatak - :rockdevil: :awe:

I onda ide...dosadniji deo albuma. "Hellgirl" mi je kul, zabavna mjetal pesmica, ostalo.."Saviour" mi se kao i svideo na neko prvo slusanje, pa dosadio... Sve u svemu, deo albuma koji se vuce.

 

Evo mu ga 7.5/10 Pa nek nas usere da ih gledamo jos neki put :]

 

Tako nekako. Na prvo slušanje - razočaranje. Onda su stvari legle na svoje mesto. Hunter and Pray i Empty Hollow su highlight albuma. Poslednjih par stvari više da popune prostor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

German metallers RAGE will enter Twilight Hall Studio in Grefrath, Germany in mid-October to begin recording their new album for a March 2012 release via Nuclear Blast Records. The recordings will once again be helmed by Charlie Bauerfeind, who has previously worked with SAXON, BLIND GUARDIAN, HAMMERFALL and HELLOWEEN, among others.

 

As a direct consequence of RAGE's decision to release orchestral compositions under the LINGUA MORTIS ORCHESTER banner in the future (with the first album due in 2012), the bandmembers will fully concentrate on producing their "hardest" album to date.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

German metallers RAGE entered Twilight Hall Studio in Grefrath, Germany earlier in the month to begin recording their 21st studio album for a March 2012 release via Nuclear Blast Records. The recordings are once again being helmed by Charlie Bauerfeind, who has previously worked with SAXON, BLIND GUARDIAN, HAMMERFALL and HELLOWEEN, among others. Songtitles set to appear on the 10-track CD include "Twenty One" and "Serial Killer".

 

Commented RAGE bassist/vocalist Peter "Peavy" Wagner: "We [are] also thinking about taking '21' as the album title.

 

"Probably you've heard that our new album will be pretty heavy. We've sparkled in creativity and it was great fun to work out these songs; it was real teamwork.

 

"It's so great to work together with such fantastic musicians like Victor [Smolski, guitar] and André [Hilgers, drums]."

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

German metallers RAGE entered Twilight Hall Studio in Grefrath, Germany last month to begin recording their 21st studio album, titled "21", for February 24, 2012 release via Nuclear Blast Records. The recordings were once again helmed by Charlie Bauerfeind, who has previously worked with SAXON, BLIND GUARDIAN, HAMMERFALL and HELLOWEEN, among others. Songtitles set to appear on the 10-track CD include "Psycho Terror", "Forever Dead", "Twenty One", "Serial Killer", "Concrete Wall" and "Death Romantic".

 

rage21.jpg

 

Ni cover ni naslov ne pucaju od inspiracije (naslovi pesama tek), ali odavno nisu omanilu, tako da sam bez straha...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

Ni cover ni naslov ne pucaju od inspiracije (naslovi pesama tek), ali odavno nisu omanilu, tako da sam bez straha...

 

Have no fear, Rage kao Rage - novi album standardni kvalitet koji se dobija od njih u prethodnih nekoliko godina, znači nije da padneš u nesvest ali nije ni neko smeće, jednostavno ne omanjuju oni niti će ikad izgleda. Ima album manje pesama od prethodnog ali su duže, ova prva je intro glupavi tako da sve u svemu ostaje deset komada u skoro sat vremena pa Smolski ima više prostora da se zajebava i solira.

 

Jeste da tekstovi nisu baš vrhunac poezije (I'm killing you serial mislim da kaže haha) ali to nikad nije ni bila Rejdžova jača strana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...