Jump to content

НАРОДЊАЦИ


Recommended Posts

 

Ako niko od vas nije dosad čuo pesmicu "Oj, Angelino" u Cunetovom izvođenju pogotovo, toplo preporučujem :da: Prava izvorna, a vi to bajagi cenite. :D

 

Da, Cune Gojkovic je legenda, to je prava izvorna narodna muzika, covek ima odlican glas. Greh je i spominjati ove gologuze glupace sa takvim velikanom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest oldschool

E ljudi na forum sam se prijavio samo zbog ove teme...

Ovo je vrh tema, i to na metalskom forumu... how ql is THAT!

 

U stvari sam sluchajno nabasao na forum...

 

Ja sam mislio da na ovakve forume dolaze samo neard likovi tipa "juuuuuuu zamisli kad bi pevacica iz najtvisha igrala warhammer, koji bi lik bila...", i neki pateticni likovi koji shatro pishu svoje pesme o smrti i demonima i zamjevima i ostalim sranjima...

 

Ja ne ali moj brat je bash skroz za metal, ono anderground demo albumi iz bocvane i to...

Nekad je bio tr00 kako vi kazete, sad se smirio... Ali sam se sa nim dosta toga naslusao, mislim ovog novog metala...

 

Ja sam uvek gotivio rock i punk, muziku i sve u vezi toga... Life, razvrat cugu skandal hedonizam

 

No, zasto mi se jako dopala tema o narodnjacima?

 

Ko kaze da ne slusa narodnjake a ima izmedju 14 i 40 godina 100% sere!!!

Nisam za ono "nema provoda bez narodnjaka", ali nekad legnu, ko budali shamar, jos kad se cuuuuga... JOJ!

Samo ako si true black dark kill pain goth nabedjeni lik, onda namerno neces nekad otici u kafanu!

 

Otprilike ima isto shabana u prosecnom narodnjackom klubu i na jazz festivalu u NSu, ISTI, bre, broj!

 

Shatro-intelektualizam! Klasican!

 

E a pazi sad: iz drustvenog mraka i propasti jedne ideje, kada cela nacija grca od rata i kriza, javlja se pravac u muzici koji predstavlja potpunu antitezu patnji nacije, govori o ljubavi, sexu. razvratnom zivotu, alkoholu, zenama, dekadenciji i bahatosti... turbo folk!

 

HOW ROCK IS THAT!

 

Recite, a?!

 

A sa muzicke strane vecina toga je vrh aranzirana, i vrh vrh producirana (ne sve, ali ima dosta)!

 

Nije turbo folk odgovoran za propast mladih i ostala sranja bla bla... e da je tako jednostavno!

 

Uopste mi nije jasno sto se ljudi bune ovde! I mislim da to nema veze sa tolerancijom i open minded..noscu(?!), klasicno proseravanje....

 

E da i za kraj, nek se jave ljudi koji znaju i obozavaju pesmu "Kobra" by Shaban (malo starije)

 

Peace out i ROCK ON :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam tek zadnjih dana izvalila kako Amadeus bend ima dobar "novi" album... imala sam ga i ranije al nesto ga tek sad slusam... :muzicar:

dobre su mi "Crna vatrena", "100%" i "Iznad kolena" :rockdevil:

 

sto posto kad si s njim ti mislish na meeeene, sto posto kad me vidish uvek zaplachesh.

super stvar :meshuggah: upravo slusham :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

 

E a pazi sad: iz drustvenog mraka i propasti jedne ideje, kada cela nacija grca od rata i kriza, javlja se pravac u muzici koji predstavlja potpunu antitezu patnji nacije, govori o ljubavi, sexu. razvratnom zivotu, alkoholu, zenama, dekadenciji i bahatosti... turbo folk!

 

E da i za kraj, nek se jave ljudi koji znaju i obozavaju pesmu "Kobra" by Shaban (malo starije)

 

Peace out i ROCK ON :rockdevil:

 

 

mislim da definicija vishe odgovara densu 90ih (bahatost,kola,sex,kajle, trenerke, sve uvucheno)

 

 

 

a shto se tiche shabana....to mi je jedna od omiljenih,bolje su mi 'ajde mala da pravimo lom','uvenuce narcis beli'.....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest oldschool

Uvenuce narcis beli... fucking classic man!

 

da li vise odgovara densu devedesetih, turbo folku, grandu, nije previse bitno...

 

poenta posta i tog pasusa bas, je da ljudi koji pisu na forumu cija je glavna tema muzika ili neka vrsta iste, ne bi trebali muziku da gledaju tako jednolicno, ovo valja ovo ne...

uvek se moze naci neki drugi point of view

a to bi bas ljudi koji prate extremniju muziku trebali bolje da znaju

 

I nisam sve procitao ali mislim da niko nije pomenuo HIMNU!!! "Nazdravite drugovi.."

Ta pesma zasluzuje da bude pomenuta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se odrece Tine?

Из принципа ... И видевши да не иде више тако ... Избрисао сам из телефона и слику и песму, све... Ниједном нисам пустио њену песму од тада и тако, а прошло је већ 50ак дана ...

 

Иначе, нау плејин Аца Лукас - Умри у самоћи... Најјача песма ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa ne može nadići začuđujući apsurd onoga "Subota je pijem sam u kafani ceo dan kiselu vodu kiselu vodu... a ja volim viski i rado ga se sećam... ni kelneri ni devojke ne vole takve momke... hahahaha". Osim, možda, pojave relativno dugokosog & masnokosog Acike sa pratećim mu bendom u crnom izdanju na ružičastoj sceni. Sve je za ljude! :seronja::icon_neutral:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јел' ви стварно слушате народњаке кад сте сами или их слушате на свадбама итд? Интересује ме јер ми је незамисливо да неко слуша народњаке док је сам у соби. Незамисливо ми је и у другим ситуацијама, али то могу да разумем.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јел' ви стварно слушате народњаке кад сте сами или их слушате на свадбама итд? Интересује ме јер ми је незамисливо да неко слуша народњаке док је сам у соби. Незамисливо ми је и у другим ситуацијама, али то могу да разумем.

 

Ja da, ali PRAVE NARODNJAKE, ne turcizam.

Hvala Bogu.

 

A ovi iznad mene slusaju i turcizam, pa tako nije mi jasno koga pitas, jer se narodnjaci i turcizam razlikuju.

:da:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јел' ви стварно слушате народњаке кад сте сами или их слушате на свадбама итд? Интересује ме јер ми је незамисливо да неко слуша народњаке док је сам у соби. Незамисливо ми је и у другим ситуацијама, али то могу да разумем.

pa valjda ti je zamislivo kada mozes da razumes.... :);)

 

scena od srede kasno uvece....

 

zvoni fiksni telefon zove mene komsija da se zali zbog preglasnog r'n'r-a.... :)

 

bejah korektan pa ugasih, a uostalom ko jebe sisatu skrndeljku asistentkinju na genetici na medicinskom fakultetu, i ne treba da spavaju Pre ponoci..... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa valjda ti je zamislivo kada mozes da razumes.... :);)

 

Замисливо ми је јер сам се већ налазио у таквим ситуацијама. Седим негде, пијем са неким људима и туку неко народњаци, или нека слична ситуација. Оно што је незамисливо (нисам јасно дефинисао, па отуд неспоразум) у првом и у другом случају је да ја иницирам слушање народњака, народски речено - да их пустим.

 

Но, хвала свим ана одговорима.

 

@Мишко

На те сам и мислио, оне људе коју слушају азијатско запомагање бих пред зид.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Фала Богу па модерна јел ли фолк музика нема везе са запомагањем из Азије, а ни српским наслеђем, па се ја не стидим да је слушам, и волим да слушам ...

 

Тине сам се одрекао због свог менталног здравља, хехе, а Аца Лукас има најјачи албум на коме је горе поменута Умри у самоћи, али и песме Лична карта, Неће мама доћи, Кафаа на Балкану и остале ... :rockdevil:

 

 

Иначе ја о свадбама ни не слушам барем нисам до сад слушао, већ једино овако нормално као и сваку другу музику ... И није то ништа зло и наопако, с тим да на њу не гледам као што гледа обичан свет или као неко ко је мрзи ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...