Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

Mašala. Probaj da ih ne 'raniš par dana, a sve u isti koš.

A je l' Alexu inače ispale tako oči, ili si ga malo jače stisn'o? :zuba:

Edited by B@K@
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meggy & Molly su degui, right? :D Malo je mutno pa zato pitam. Kad budem uzela te miseve napravicu im neki predrkani kavez s vise nivoa, taman da sredim i potrebu za majstorisanjem :D A i vise se isplati prostor kad napravis neki visi ali uzi kavez, taman za u cosku umesto sobne biljke :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne smrde, nisu zahtevni, veoma su pitomi i prosto fantastični za držanje. Samo što ih moraš držati u nekom višem akvarijumu jer skaču izuzetno visoko. I moraš držati minimum dva komada jer su grupne životinje. Samo spustiš ruku i sami uleću. Odmah ostvaruju dobar odnos sa vlasnikom. Grizu sve, pogotovo one rolne od toalet papira i sve kartonsko (i ne kartonsko :haha:) što im padne pod zubiće. Plastiku bilo kakvog karaktera će pojesti u roku od nedelju dana (zavisi od veličine) pa tako je bolje staviti metalne posudice za hranu. Mada, ja im držim plastičnu. :haha: Po radnjama imaš one standardne mešavine suve hrane za glodare + seno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno, zvuci kao idealan ljubimac za mene :D Zavetovala sam se da necu vise nikad kupiti nesto sto ce se 2 godine kasnije i dalje upisavati od straha kad hocu da ga pomazim :udri: Jos ako bi trcali u nekom velikom tocku (cisto radi odrzavanja kondicije jer ih ne bih previse pustala po stanu) - genijalno. Imam veliki kavez za zeceve u kom je trenutno morsko prase pa kad skikne bice useljen gerbilima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da, hocu :da:

Ne zam da li imaju problem s noktima, recimo kad se drze jezevi unutrasnjost tocka se oblozi finom smirglom (bez zezanja, nije opasno) i onda posto nocu prelaze i 10km ne moras da ih juris s grickalicom :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, dobra fora sa smirglom, isto je i sa psima, oni koji trce po betonu sami izdelju nokte, ne moras da ih juris i seces kao onima koji zive po stanu... Sreca, ovaj moj i po kuci i po dvoristu, ima i onih kocki betonskih, ima trave, plocica po kuci, moze da bira podlogu xD

Edited by ShinigаmY

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da, hocu :da:

Ne zam da li imaju problem s noktima, recimo kad se drze jezevi unutrasnjost tocka se oblozi finom smirglom (bez zezanja, nije opasno) i onda posto nocu prelaze i 10km ne moras da ih juris s grickalicom :haha:

 

Gerbili su jako zahvalne životinje i retko sa kojom ćeš imati problem. Retko (skoro nikada) će ugristi,a pritom su umiljate i vole da se maze. Ostvari dobar odnos sa njima i biće vam fenomenalno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zen: Pa da, zbog toga nemam papagaja jer necu da bude stalno zatvoren. I bila sam u fazonu 'Jebote, sto neko ne napravi jebene gace za jebenu pticu' i PUF 15 godina kasnije - trikoi za ptice :D Videla u nekoj emisiji na Animal Planetu o zanimljivim proizvodima za ljubimce.

Recimo postoje vratanca za macke koja se otvaraju kad macka stane ispred njih, ako ima odgovarajuci cip u sebi (da ti ne bi ulazile random macke). I lopatica na teleskopskoj drsci koju podmetnes ispod kuceta dok sere da ne bi morao da skupljas (vadi se taj deo u koji udje izmet i baca). Pa neko sranje s kojim mozes lopticu da bacis keru 3x dalje da bi te manje smaralo igranje s njim :D I tako...

Edited by MissionVao
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...