Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

Jebem ti onu prevaru Frontline, macak nije imao buve jedno 4 dana, sad se opet cese k'o lud, a mene izjedose. Postoji li ista efikasno protiv tih sranja?

Advantage, Stronghold... Ili injekcija ivermektina. Stronghold je odličan, protiv je svih parazita kod mačaka i pasa i nekih drugih životinja.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam s kevom celu kucu usisao pa parocistacem presao, sve duseke, jastuke, cebad itd, kapiram da su preostale larve buva pocrkale, a ovaj Frontline bi trebalo da spreci razmnozavanje ostalih koje dodju do macka i da ih ubije u narednom danu ponovo, jer se valjda ubaci u lojne zlezde i sama koza ga luci (tako nesto). Ako mi se ne svide rezultati u narednom periodu, verovatno cu probati Advantage formulu :) Hvala svima za savete :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osim ovoga sto su ti vec naveli, mogu da ti kazem da je najbolje da nakon par dana opet sve usisas. Ja sam se isto jedva resio buva, koristio sam Fyprist koji ti je identican po hemijskom sastau kao Frontline ali ga proizvodi Krka pa je jeftiniji. Usisavao sam svaki drugi dan 2 nedelje

 

MissionVao, hvala, probacu ove stvari, mada sam sirce vec, nema nekog efekta :(

 

Milose, frontline se sipa na vrat, i ono kao valjalo je par dana, ali da li su se larve buva koje mi je posejao po kuci izlegle ili sta ne znam, opet ih ima svugde i ludim, a on se samo cese (a taman mu zarasle kraste). Ma zvacu veterinara u ponedeljak da dodje da ga pregleda, iako mi je on savetovao frontlajn.

 

EDIT Sad iscitah neka sranja na sajtu frontlajna, izgleda da on postepeno ubija svaku buvu koja dodje u kontakt s mackom, a kao najbolje je da se ceo stan detaljno iscisti protiv buva. Imam onaj parocistac pa cu probati sutra da sprzim sve sto stignem :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram tako :) Btw malopre mi u pet shopu u kraju preporucise i onu ogrlicu za macke protiv buve, je l' imao neko iskustva s tim? (rece mi da siri miris kojim ih tera s macke)

 

Moje to nose celog zivota. Bitno je da buvice istrebis sa njih, onda im stavis ogrlicu, koja stiti ubuduce. Znaci nece rasterati buve koje su vec na ljubimcu, ali ce ih koliko toliko zaobici ubuduce.

Ali i tu ima raznih proizvodjaca, menjaj dok ne nadjes neku koja odgovara.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni crkao hrchak skoro. 4 godine proziveo. Ochekivao sam da ce da rikne, jbg, mator je bio, slep i gluv, ali je na njuh sve radio i uredno se mazio. Zablejali poslednjih sat-dva, a onda sam plakao kao kisha zbog pacova... konj od 30 godina i 120 kila.

 

U procesu sam trazenja drugog. Iako se ne vezuju za vlasnika, totalno su do jaja ljubimci.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...