Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

Jeste videli novi pet shop madrlend? fisherman's partner, na 1000 kvadrata (tako kaze reklama) novi beograd kod uprave carine. a unutra je ogroman! ima boga i oca. stvarno. ima i mali zoo vrt - iguanu, letece veverice, jezeve, skocimiseve ... :)

 

sve u svemu, sad sam se vratila i hocu akvarijum....

 

Gde kod uprave carine? Danas sam bas bio tamo, kolega sa posla mi zivi u zgradi pored carine, ali nisam video tamo neki pet shop :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

skocimisevi :wub:

 

meni je zelja da, posto bi trebalo da nabavim cincili drustvo, uzmem vevericu jednu (ili chipmunka jos bolje), ali nesto ne verujem da su kompatibilni previse kao drustvo :D

 

edit: daj neki link ili tacnu adresu ili nesto...

 

edit2: sa druge teme: fereti nisu glodari

Edited by niking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svrati, super je :da: Ja cu sutra da uzmem skalameriju za macke (klupicu sa kucicom i grebalicom i tako to).

 

Da, i odusevilo me je, moram da uzmem, imaju rukavicu na kojoj je pet miseva na kanapu, na svakom prstu po jedan :)

I cebence za macke koje je na zicanoj konstrukciji koja se stavi na radijator :)

 

Doduse nemaju enzimska sredstva za ciscenje niti imaju feliway, ali jbg.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih rado kupio tih 5 misheva na kanapu, ali moj Malishko nema pojma kako mish izgleda, mislim da bi zagonetno gledao u to cudo. jednom je neki mish upao u amfort kod mene i nije imao gde da pobegne, ja doveo macka a on gleda misha i ne reaguje, a jadni mish premro od straha ..... mada ko zna, mozda je bila neka vrsta misheva koje macka ne voli ... ili je moj macak navikao na mnogo bolju klopu ;)

 

Svraticu cisto da kupim Friski a i da bacim pogled sta sve ima .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih rado kupio tih 5 misheva na kanapu, ali moj Malishko nema pojma kako mish izgleda, mislim da bi zagonetno gledao u to cudo. jednom je neki mish upao u amfort kod mene i nije imao gde da pobegne, ja doveo macka a on gleda misha i ne reaguje, a jadni mish premro od straha ..... mada ko zna, mozda je bila neka vrsta misheva koje macka ne voli ... ili je moj macak navikao na mnogo bolju klopu ;)

 

Svraticu cisto da kupim Friski a i da bacim pogled sta sve ima .....

 

Mozda tvoja maca vise voli pticice? Idi na www.indoorcat.org imas dosta lepe price o igrackama ;)

 

Ja sam mojima uzela perje na drski (pored gomile drugih igracaka, da me neko ne shvati pogresno pa da mi nakaci orku na vrat haha :) ) i to je bilo svrsavanje od srece ;) ne znam ko je bio srecniji, macke ili ja ;)

 

Mozes da kupis i pticice i miseve da das maci da se sigra hahhaha :)

 

Obrati paznju kad udjes unutra sa desne strane odmah imas pet shop cafe haha :)

Ma, skroz je super radnja :da:

 

Jos ako si pecaros ili lovac ima da se useres od srece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa u pravu si, treba kupiti i pticice i sve to. Nego meni je Smorock dala ideju sa onim pacovima sto je htela da kupi umesto macke, mogao bih taman ja da pazarim par komada tih zivih pacovcica, par pticica pa da ubacim kod Malishka da se igra malo sa zivim stvorenjima a ne sa pernatom dascicom ;) XAXAXA salim se, naravno, ne bih ja to nikad uradio ;)

 

MOj macak inace najvise voli da jede ribu tako da mu svaki vikend kupujem u ribarnici onu sitnu jeftinu ribu, a on je ludak obozava, bukvalno ne zna koliko je dosta. A da mu se ne bi smucila povremeno mu kupujem i piletinu, ponekad granulice .... uglavom hrani se sto puta bolje od vecine njegovih drugara iz kraja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svrati, super je :da: Ja cu sutra da uzmem skalameriju za macke (klupicu sa kucicom i grebalicom i tako to).

 

Da, i odusevilo me je, moram da uzmem, imaju rukavicu na kojoj je pet miseva na kanapu, na svakom prstu po jedan :)

I cebence za macke koje je na zicanoj konstrukciji koja se stavi na radijator :)

 

Doduse nemaju enzimska sredstva za ciscenje niti imaju feliway, ali jbg.

 

Znachi, osecjam muchninu, barouz je mali meca za tebe :mrtav:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa u pravu si, treba kupiti i pticice i sve to. Nego meni je Smorock dala ideju sa onim pacovima sto je htela da kupi umesto macke, mogao bih taman ja da pazarim par komada tih zivih pacovcica, par pticica pa da ubacim kod Malishka da se igra malo sa zivim stvorenjima a ne sa pernatom dascicom ;) XAXAXA salim se, naravno, ne bih ja to nikad uradio ;)

 

MOj macak inace najvise voli da jede ribu tako da mu svaki vikend kupujem u ribarnici onu sitnu jeftinu ribu, a on je ludak obozava, bukvalno ne zna koliko je dosta. A da mu se ne bi smucila povremeno mu kupujem i piletinu, ponekad granulice .... uglavom hrani se sto puta bolje od vecine njegovih drugara iz kraja ;)

To je bila i moja ideja ;) Na zalost imam roditelje... hahah

 

Znachi, osecjam muchninu, barouz je mali meca za tebe :mrtav:

 

Ne znam ko je barouz, al za probavu je dobar loperamid.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja sestra je jednom imala neku zebu i otvori se jedan dan kavez i ona izleti, ali posto je bila nekako dobela i troma jedva je letela i to nisko i kratko, svakih desetak metara je morala da se odmori na nekom drvetu ili slicno i najjaca scena mi je bila: ona leti onako nisko i polako, a macak je prati kopnom i zvera kada ce joj koncentracija popustiti, a seka vristi na mene da trcim za mackom i da mu ne dam da je pozdere. Na kraju je macak bio najbrzi, ptica je sletela na neko nisko drvo, on je uhvatio bas u casu kada sam stigao, i dzaba sam se proderao, on je vec pticu ponosno nosio u zubima. Jbg, bilo mi je zao ptice, ali mi je macak bio jos smesniji ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja inace macke najvise volim kada su male. I neverovatno je koliko tu ima slicnosti sa ljudima. Recimo macka kad aje mala svima je slatka, svi joj tepaju, maze je, a ona je luda, skace, igra se, nikako da se umori. Onda polako kako vreme ide sve se vise uozbiljuje i kad dodje vreme parenja pocinje da biva ozbiljniji, pa mu je glupo da se igra, vise voli da zvera kroz prozor ili sa terase da li ima neka cica maca napolju. I na kraju kad skroz omatore tada se ugoje, nema sanse da se igraju, cak ni u cice nesto preterano ne zveraju, samo spavaju po ceo dan i svima su samo "dosadna matora macka". Na kraju kada crkne gazde samo konstatuju "crkao stari macak' .........

 

Znaci zitije jedne prosecne macke uzasno je slicno zitiju prosecnog coveka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha to nalaze same (to i golubove, vrapce i sl :) )

nego mislim na kvalitetniju hranu za macke, to im kupujem kao slatkise ;)

 

Pa gde ces kvalitetniju hranu od vrabaca, miseva i golubova. Mozda je tebi ukusniji rostilj i sarma, ali macka ima drugaciji ukus i njoj je miki maus sto puta drazi. Jesi li videla nekad sa kakvom slascu i uzivanjem mu hrska lobanju, kako prede od uzivanja kada pucketaju koscice mikija mausa, pa mu poede glavu, utrobu i na kraju sa uzivanjem pogricka repic .... ne moze da se poredi sa Friskijem i ostalim smecem iz prodavnice .... znaci samo domaca hrana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa gde ces kvalitetniju hranu od vrabaca, miseva i golubova. Mozda je tebi ukusniji rostilj i sarma, ali macka ima drugaciji ukus i njoj je miki maus sto puta drazi. Jesi li videla nekad sa kakvom slascu i uzivanjem mu hrska lobanju, kako prede od uzivanja kada pucketaju koscice mikija mausa, pa mu poede glavu, utrobu i na kraju sa uzivanjem pogricka repic .... ne moze da se poredi sa Friskijem i ostalim smecem iz prodavnice .... znaci samo domaca hrana

Pa ono, ne slazem se sa tobom. Dosad sam imao samo jednog macka koji je redovno lovio miseve (a taj se na zalost nije dugo zadrzao) i nijednog nije pojeo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je u tome sto one non stop jedu i sigurno ne lovi zato sto je gladna, nego jednostavno voli da lovi, sedne na sred dvorista i kida plen a ostali mackici nesmeju da pridju na 5m od nje jer odmah rezi kao divljak. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ladno je Milica preko noci uspela da se provuce kroz 2x2cm rupu u kartonskoj pregradi i zateknem ih zajedno bez hrane :lol: Pregradim opet ovog puta bez glory hole-a i odmah panika, ona pokusava da preskoci nesto duplo vishe od nje, na kraju je ostala da visi pola tamo pola 'vamo, nisam mogla da gledam pa sam sklonila. Uzimam jos jedan kavez :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E u qrac :cry: :cry: :cry:

Zivim u jako prometnoj ulici tako da sam dosta puta prosla kroz to. Uzas zivi...

Uzmi novo mace, tako se najlakse prebrodi...

Mada ako i ti zivis u prometnom delu grada bolje uzmi nekog ljubimca koji nece toliko traziti da setka napolju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da, mora da je kreten :) A to sto oni sami nekad podlecu i istraumiraju i vozaca ljubitelja zivotinja nikom nista. Gledam one kucice sto bukvalno svrsavaju na to da pridju sto blize njuskom pod tocak i ostanu zivi, ko da se igraju kukavice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...