Jump to content

Recommended Posts

Ja se ubih od objašnjavanja al' kad čovek neće da shvati onda neće...

 

Ako baš tako hoćeš oni ne misle da idu da ga jašu. Mi kad prevedemo njihovu reč mislimo da oni idu da ga jašu. Razlika je OGROMNA!

 

To je izraz samo, nije to logika. Uzmi knjigu za srednju školu (ako si išao u istu) i obnovi gradivo. Logika se bazira na izvođenju zaključaka iz premisa. Ako je A jednako B i B je jednako C onda je A jednako C. Kapiraš?

 

Tu je jezik totalno nebitan i funkcioniše isto japancu i klingoncu, samo ne tebi. Reči označavaju pojam, bitno je da one ukazuju na stvar. Da si rekao da englezi voze bicikl unatraške jer im je tako logično pa ajd... Druga stvar je iz netačne premise izvesti zaključak sa čime bi zaključak postao netačan. Dakle logika može biti pravilna ili nepravilna, tačna ili netačna, ali ne može biti subjetivna ili objektivna. Može da potekne iz subjetktivne premise ali će logika uvek ostati objektivna.

 

Kao što sam već rekao nije logično ni voziti ni jahati bicikl. To je kao kad kažeš:"evo ovde je voda, voda je logično da se pije..."

 

 

[qoute]I to je moja cela poenta, ne moze ateizam da se bazira na razumu jer nema dovoljno cinjenica\znanja\iskustva u oblasti koja se zove bog, koja bi trebalo da zivi na nekoj dimenziji koju mi ne poznajemo i nemamo isksutva sa njom pa ne mozemo nit da je objasnim nit da je shvatio pa ne mozemo ni logikom da je poricemo.

 

U pitanju je stav. Ne verujem jer mi sve što sam do sada doživeo govori da on ne postoji, ne verujem dok se ne dokaže suprotno.

 

Ajde opet: nema dovoljno činjenica/znanja/iskustva u oblasti koja se zove Deda Mraz, koji bi trebao da živi u nekoj dimenziji koju mi ne poznajemo...

Nema dovoljno činjenica/znanja/iskustva u oblasti koja se zove Štrumf, koji bi trebao da živi u nekoj dimenziji koju mi ne poznajemo... :)

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da njima nije isto voziti bicikl i jahati konja, medjutim, ako ti tako smatras, uredu, misli kako hoces

Meni je sasvim svejedno da li oni misle da jasu ili voze :zeleni:

 

Ako koriste Isti pojam, za kontrolu i upotrebu konja i bickle znaci da im rade istu stvar. Isti pojam koriste. U istom kontekstu.

 

Hoces da kazes da se teizam bazira na razumu?? :)

 

 

Ne. Teizam se ne bazira na razumu to je jasno to niko nije rekao, ali se ne bazira ni Ateizam.

Teizam se bazira na necemu visem od razuma. Shvatanju, inspiraciji i osecaju.

 

Za to postoji jasan dokaz. Ako pogledamo u nazad vidimo raznorazne napredne civilizacije. Koje su dolazile do nekih wow ideja kako da urade neke stvari i ni dan danas nam nije jasno kako su to uspele.

Uspele su zahvaljujuci teizmu t.j verovanju. Tachnije shamani ( koji su jelte verovali u vise sile ) su ulazili u stanja transa i vracali se sa idejama. Nis dosli logickom dedukcijom kakvu mi danas poznajemo.

Ustvari vecina genija do svojih dela nije dosla toliko razumevanjem i logickom dedukcijom vise insporacijom. A inspiracija nije stvar razuma, vec neceg sasvim drugog.

 

Inache cisto da ponovim po hiljaditi put, kada kazem teizam mislim na to da postoji neka visa sila i da svet nije Kruta materija (kako tvrdi ateizam ) vec da je univerzum ZIV ( elementarna postvka teizma) Neki zivot tog univerzuma nazivaju bogom, drugi raznroaznim bogovima, itd.

 

Teisti u generalu(t.j sva teistichka ucenja ) Veruju da ne postoje sluchajnosti i da iza svega stoji neki master plan, veliku kolektivni um.

E sad razni ga definisu razno, ali to ne znaci da ne misle na istu stvar u korenu.

 

Ride, u korenu ima isti koren kao rec ici ( nasa)

Ride u prevudu dikretno znaci bi trebalo da znaci putujem.

Ali mi smo ga preveli jahati.

 

U principu koren reci Ride je rec RAIDHO sto znaci PUT, PUTOVANJA. ( rec je nordijska sa obzirom da su Anglosaksonci ( englezi) kada su dosli na britanska poluostrva zatekli plemena srodna nordisjkim)

Ali vidis kako se logika vremenom izvrce, i kako na kraju od ICI dobismo srpski prevod reci JAHATi.

 

Lingvistika je odlichna da se shvati kako su razliciti delovi sveta razlicito razmisljali i imali razlicitu ali opet slichnu logiku.

Kako jedna rec u jednom jeziku dobija razlicita znacenja i kontekste i nalazi velike slichnosti sa recima u drugom jeziku, a opet ima i neka koja kada bi se rekla u drugom jeziku nemaju apsolutno nikakve logike.

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se ubih od objašnjavanja al' kad čovek neće da shvati onda neće...

 

Ako baš tako hoćeš oni ne misle da idu da ga jašu. Mi kad prevedemo njihovu reč mislimo da oni idu da ga jašu. Razlika je OGROMNA!

 

Da idu da ga "jashu"

KAKO BRATE RAZLIKA AKO RADIS ISTU STVA KONJU I BICIKLI AKO SI IGLEZ

DOK TOTALNO DRUGACIJU STVAR RADIS KONJU I BICIKLI AKO SI SRBIN.

DRUGIM RECIMA KORISTIS TOTALNO DRUGACIJI POJAM U TOTALNO DRUGACIJEM KONTEKSTU.

 

Bolje se ubij od razmisljanja vise ce da koristi.

 

STO SVEDOCI O RAZLICI.

To je izraz samo, nije to logika. Uzmi knjigu za srednju školu (ako si išao u istu) i obnovi gradivo. Logika se bazira na izvođenju zaključaka iz premisa. Ako je A jednako B i B je jednako C onda je A jednako C. Kapiraš?

 

Uzmi ti degeneriku jedan logiku, pa citaj o SMISLU POJMA. Sta je pojam kako se koristi itd.

 

IDIOTE NA STA TI JA LICIM TEBI DA MI PRICAS TU GLOPOSTI.

TO NIJE IZRAZ - TO JE POJAM.

 

NEGO SI TI PAJSER KOJI CE KONSTATNO DA BUJE GLAVOM U ZID UMESTO DA SKONTA DA SE LOGIKA BAVI POJMOVIMA NE JEDNACINAMA.

TIME SE BAVI MATEMATIKA!

 

OSTALO NECU NI DA TI CITIRAM DOK NE SKONTAS DA SE OVDE NE PRICA O JEZIKU NEGO O KORISCENJU RAZLICITOG POJMA.

 

JEBOTE IDI PROCITAJ OPET TU KNJIGU O KOJO KENJAS TOLIKO MAJMUNE RASPALI.

NA KURAC MI SE POPNE KAD VIDIM DA JE NEKO TOLIKO PUKO DA MORA PONAVLJAS ISTO 100 PUTA SAMO DA ISRO DA JE ON U PRAUV.

 

EVO DA TI NACTTAM PO POSLEDNJI PUT

Logika se bazira na izvođenju zaključaka iz premisa. Ako je A jednako B i B je jednako C onda je A jednako C. Kapiraš

 

 

Ne ne kapiram, ja sam glup, ajde bezi u kurac. Ne smaraj. Zivi u ubedjenju da sam ja glup a da si ti u pravu. Draze mi tako da ne moram sa debilima da se objasnjavam cesce.

 

 

 

Čoveče druga je stvar što ti svoje pogrešno izvođenje logičkih zaključaka pripisuješ subjektivnosti logike. I govoriš da ateisti ne veruju u Boga jer ga se plaše :)

 

1. Glup si

2. Nije pogresno izvidjenje logickih zakljucka.

 

3. Jedan od motiva ne verovanja u Boga svakako moze da bude strah. No problem je sto si ti glup vidis, ne kontas bash kako um funkcionise ( ili ne zelis da rpiznas). Postoje razni motivi za NE VEROVANJA

U BOGA. Jedan isti motiv kod razlicitih karaktera moze da proizvede sasvim razlicitu reakciju TO BI VALJDA TREBALO DA TI BUDE JASNO, AKO VIDIS DA COVEKA NAPADNE KUCE JEDAN CE DA POBEGNE DRUGI CE DA GA SUTNE. AKO NEKO POMISLI DA MOZDA IMA BOGA NEKO CE DA PARA VIJUGE OKO TOGA DA POSTOJI DRUGI CE DA BEZI I DA PRICA DA NE POSTOJI. NEMA TU JEBENO NISTA NELOGICHNO. SAVRSHENO LOGICHNO EKSPRIMENTALNO DOKAZIVO.

 

7. Ateisti konstatno pokushaju da je RAZUM motiv za ne verovanje u boga zapravo nije. Nema tu nista razumno. Podjednako je razumno koliko i VEROVANJE U BOGA.

 

8. Glup si opet jer neces da se pomiris sa brojem sedam.

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde sad što ti inteligencija nije jača strana, što si nepismen, neobrazovan, nego što si i bezobrazan. Al ne krivim te, to uglavnom ide u kombinaciji ;)

 

Ne radiš konju i biciklu istu stvar ako si englez. Koristiš isti izraz ali definitivno ne radiš istu stvar konju i biciklu. I zapravo koristiš drugu reč ali u istom kontektsu.

 

 

Brate ja imao 5 iz logike u srednjoj, nema potrebe da čitam opet :mhihi:

Logika se bavi pojmovima i jednačinama naravavno u smislu odnosa između pojmova.

 

 

Alo Kruševac ako se nečega bojiš automatski veruješ u to. U tom slučaju nisi ateista.

A ti kontaš kako um funkcioniše? Kladim se da si pravi psiholog. :)

 

Nego nisi mi odgovorio kako si ti to iskusio Boga i kakav je osećaj? :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde sad što ti inteligencija nije jača strana, što si nepismen, neobrazovan, nego što si i bezobrazan. Al ne krivim te, to uglavnom ide u kombinaciji ;)

 

Ne radiš konju i biciklu istu stvar ako si englez. Koristiš isti izraz ali definitivno ne radiš istu stvar konju i biciklu. I zapravo koristiš drugu reč ali u istom kontektsu.

 

Vazi. Ja sam nisko inteligentan nepismen i neobrazovan.

To mi reche madjar iz shida.

Ta moja nepismenost je zapravo starinski sprski.

No nebitno. Ne vredi bacati bisere pred svinje.

 

Brate ja imao 5 iz logike u srednjoj, nema potrebe da čitam opet :mhihi:

Logika se bavi pojmovima i jednačinama naravavno u smislu odnosa između pojmova.

 

Odlichno samo je tuzno sto si uspeo sve to da nabubvas.

Ja sam imao cetri, nije mi se slihtalo profesoru i odgovaralo za pet.

SJEBO SI ME! SVAKA TI CHAST!

 

 

Alo Kruševac ako se nečega bojiš automatski veruješ u to. U tom slučaju nisi ateista.

A ti kontaš kako um funkcioniše? Kladim se da si pravi psiholog. :)

 

Pa bolje kontam od tebe ocigledno.

Uh..

Kad se recimo bojis da nema babaroge ispod kreveta.

Ti pricas sebi, nema babaroge.

Vremenom babaroge stvarno nema, ni znaka od nje.

Prestajes da se bojis i prestajes da verujes.

 

Ali to nece da znaci Da babaroga nikad inje postojala.

( doduse mi znamo da nije postojala )

 

Tako ti je i za boga, bojis se da postoji zapravo neka visa sila? Odreagovaces tako da vremenom prestajes da verujes u njeno postojanje odbijas. I na kraju ti to vise nije ni strah vec cisto neverovanje.

Ali korenski motiv je strah.

 

Alo gosim debil-streber koliko puta treba da ti ponavljam.

Nego nisi mi odgovorio kako si ti to iskusio Boga i kakav je osećaj? :)

 

Meditacijom, sam iskusio postojanje vise sile, inteligencije, boga, kolektivne svesti nazovi ga kako oces.

OSecaj je osecaj beskonachnosti i neki vid srecne depresije. E sad je to sklono svacijoj intepretaciji.

Osecas se depresivno, prazno, ali si opet u isto vreme beskrajno srecan.

Nis srecan kao lik na dopu pasivno, slichno ali si aktivno srecan, svesno srecan, svestan si svega u trenutku.

Svet je tvoj, sve vidis sve cujes sve znas. Ali opet to sve znati videti i cudi nema veze sa razumom, sluhom i vidom.

Vidis, tu ispada logika. Jer nemamo pojmove jer se nasi pojmovi baziraju na nasim culima, a ovo je nesto van cula.

 

Imao sam poznanicu koja je dozivela klinicku smrt, i imala je isti osecaj kao ja dok je bila "mrtva" tih par minuta.

Osetila je prazninu, odsustvo emocija ( emocije kakve mi poznajemo ) ali neku beskonachnost i srecu.

Ona je to osecaja.

A Telo joj je bilo mrtvo?

I ona se toga seca?

 

 

 

 

Pogledaj film peacefullwarrior mozda ce da ti pomogne da skontas na sta ja mislim.

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da idu da ga "jashu"

KAKO BRATE RAZLIKA AKO RADIS ISTU STVA KONJU I BICIKLI AKO SI IGLEZ

DOK TOTALNO DRUGACIJU STVAR RADIS KONJU I BICIKLI AKO SI SRBIN.

DRUGIM RECIMA KORISTIS TOTALNO DRUGACIJI POJAM U TOTALNO DRUGACIJEM KONTEKSTU.

o moćni google, pokaži nam put!!!

 

srčing imidžes "riding a bike"

rizolt faund:

 

bike-776114.jpg

 

 

srčing imidžes "vožnja biciklom"

rizolt faund:

 

84106916.jpg

 

meni ovo dođe nekako isto ...

 

ne znam šta si ti čuo da englezi rade svojim bajkovima, ovi što sam ih ja vid'o rade isto što i ja, voze je, samo to drugačije zovu...

 

u svakom slučaju, mnogo glup primer a držiš ga se kao nezdrav... paralela toga moglo bi da bude da ti isto doživljavaš kada džaraš net i džaraš dimnjak... ili, kada visiš sa društvom, kada visiš na vratilu, kada visiš sa omčom oko vrata i kada visiš na netu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necu da odgovorim na ovo negu cu ja malo vas da driblam. jer mi se ne ponavljaju iste stvari. I psoto sam rekao sve sto sam imao da se prebacim malo na vas teren. Samo pitate a odgovor nijedan niste dali sami, vec konstatno kritikujete moje.

 

1. Po cemu je razumno da bog ne postoji?

 

Ko mi da RAZUMAN odgovor dam mu 8 flasi piva. Ili nesto drugo.

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po cemu je razumno da bog ne postoji??

Ja bih to ovako, po cemu je razumno da postoji?? ;)

 

Razumna je cinjenica da na svetu ima 6-7 milijardi ljudi i da oni imaju razlicita verovanja, da je bog stvarno stvorio svet, hteo bi, stavise UCINIO bi da svi ti ljudi veruju u njega, znaju za njegovo postojanje, jer ih je on stvorio, pa mu to nekako dodje logicki

Sta je bog radio pre stvaranja sveta?

Ko i kada je stvorio(napravio,rodio) boga??

:zeleni:

Edited by Vitorias123

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po cemu je razumno da bog ne postoji??

Ja bih to ovako, po cemu je razumno da postoji?? ;)

 

 

Jako logichno objasnjenje koje totalno objasnjava da je RAZUMNO DA BOG NE POSTOJI.

Ako vam je to sav razum koji iamte, da cvrsto temeljite svoj ateizam, onda sam od samog starta bio u pravu, Nemate argument dovoljno jak da bog ne postoji, niti eksperimentali dokaz.

 

tako da to nije stvar razuma. :) Ve verujte u nepostojanje boga.

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vazi. Ja sam nisko inteligentan nepismen i neobrazovan.

To mi reche madjar iz shida.

Ta moja nepismenost je zapravo starinski sprski.

No nebitno. Ne vredi bacati bisere pred svinje.

 

Sve da sam i mađar opet bi bilo na mestu. Samo zaboravio si i bezobrazan.

 

Tvoja nepismenost je zapravo nepismeni srpski. Jer ne znaš da koristiš znakove interpunkcije, da sastaviš rečenicu kao i da reč napišeš a da su sva slova na mestu.

Ostavljaš utisak vrlo površne osobe čije sam postove jedno vreme čitao i smatrao da je ispod časti i upuštati se u raspravu sa takvima. Sada žalim što sam i počinjao.

 

Pa bolje kontam od tebe ocigledno.

Uh..

Kad se recimo bojis da nema babaroge ispod kreveta.

Ti pricas sebi, nema babaroge.

Vremenom babaroge stvarno nema, ni znaka od nje.

Prestajes da se bojis i prestajes da verujes.

 

Ali to nece da znaci Da babaroga nikad inje postojala.

( doduse mi znamo da nije postojala )

 

Tako ti je i za boga, bojis se da postoji zapravo neka visa sila? Odreagovaces tako da vremenom prestajes da verujes u njeno postojanje odbijas. I na kraju ti to vise nije ni strah vec cisto neverovanje.

Ali korenski motiv je strah.

 

Ali ateisti ne veruju u postojanje boga. Oni nisu u stadijumu poricanja radi sopstvene dobrobiti. A i zašto bi? Čak i kad smo se složili da mi ovde ne govorimo o hrišćanskom, muslimanskom ili nekom drugom bogu koji sudi, stavlja na muke ili nešto drugo, nema razloga zašto ga se bojati posle svega toga.

 

I kako znamo da Babaroga nije postojala? Da li si ti pogledao ispod svakog kreveta i uverio se da ona nije tamo? :mhihi:

 

Meditacijom, sam iskusio postojanje vise sile, inteligencije, boga, kolektivne svesti nazovi ga kako oces.

OSecaj je osecaj beskonachnosti i neki vid srecne depresije. E sad je to sklono svacijoj intepretaciji.

Osecas se depresivno, prazno, ali si opet u isto vreme beskrajno srecan.

Nis srecan kao lik na dopu pasivno, slichno ali si aktivno srecan, svesno srecan, svestan si svega u trenutku.

Svet je tvoj, sve vidis sve cujes sve znas. Ali opet to sve znati videti i cudi nema veze sa razumom, sluhom i vidom.

Vidis, tu ispada logika. Jer nemamo pojmove jer se nasi pojmovi baziraju na nasim culima, a ovo je nesto van cula.

 

Imao sam poznanicu koja je dozivela klinicku smrt, i imala je isti osecaj kao ja dok je bila "mrtva" tih par minuta.

Osetila je prazninu, odsustvo emocija ( emocije kakve mi poznajemo ) ali neku beskonachnost i srecu.

Ona je to osecaja.

A Telo joj je bilo mrtvo?

I ona se toga seca?

 

Sve što si iskusio meditacijom moglo je proizaći samo iz tebe i tvog mozga. Kao što sam već nekoliko puta rekao ako u nešto čvrsto veruješ tako će ti i biti.

E sad što ti znaš kako je kad si na dopu a ja ne znam...to ti jedino mogu priznati kao prednost :)

 

Van čula i van (raz)uma za nas ne postoji.

 

Kada je neko "klinički mrtav" mozak mu ne odumre još neko vreme. Tako da u tom periodu sve što se doživi može biti ekvivalentno običnom snu. Tako da i dalje sve dolazi iz mozga. ;)

 

Ljudi koji su umislili raj u tim trenutcima vide tunele, raj i tako to... A opet, ko može znati da oni jednostavno ne lažu.

 

 

Po cemu je razumno da bog ne postoji??

Ja bih to ovako, po cemu je razumno da postoji?? ;)

 

Upravo ;)

 

Dokazivati da nešto ne postoji je besmisleno ako pre toga ne postoje dokazi da to nešto postoji. To je poenta.

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako logichno objasnjenje koje totalno objasnjava da je RAZUMNO DA BOG NE POSTOJI.

Ako vam je to sav razum koji iamte, da cvrsto temeljite svoj ateizam, onda sam od samog starta bio u pravu, Nemate argument dovoljno jak da bog ne postoji, niti eksperimentali dokaz.

 

tako da to nije stvar razuma. :) Ve verujte u nepostojanje boga.

 

 

Navedi mi JAK argument da bog postoji, mislim na cvrst, jak argument, koji necu moci da demantujem 1 recenicom, prosvetli me

Edited by Vitorias123

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve što si iskusio meditacijom moglo je proizaći samo iz tebe i tvog mozga. Kao što sam već nekoliko puta rekao ako u nešto čvrsto veruješ tako će ti i biti.

 

Ne. NIje moglo proizaci samo iz mene i iz mog mozga.

Vec iz moje svesti.

Da li je svet u mozgu? Postovao sam link sa predavanja coveka koji je Phd Kvantne fizike, i Neurohirurga sa harvarda sa teorijom koja ide u korist tome da svest NIJE U MOZGU.

Tako da, argument ti je klimav.

Sem ako naravno nisi spreman da kazes da su ljudi iz tih oblasti sa harvarda zapravo seratori i supci?

 

To sto sam ja osetio meditacijom uopste ne mora da ima veze sa mojim mozgom. ;)

 

Konsultuj neurologe. Neki ce da se sloze sa tobom, neki pak nece. :)

 

Navedi mi JAK argument da bog postoji, mislim na cvrst, jak argument, koji necu moci da demantujem 1 recenicom, prosvetli me

 

 

Nemam jak argument koji ce tebe da prosvetli, ali imam jak argument koji mi je dovoljan da ja budem siguran. Da bog postoji.

Dead man gore rece da je to produkt mog mozga, medjutim, to je klimavo. Al' ja znam da nije. Opet lichnim iskustvom, jer sam doziveo stvari koje ne mogu da budu PRODUKT MOZGA.

O kojima ne bih da pricham.

 

haha, a sto bezite od toga da vi navedete jak argument koji neki TEISTA nece moci da dematuje jednom recenicom? :D

kao sto sam vec postovao sliku:

 

 

atheism1.jpg

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponavljam

 

Razumna je cinjenica da na svetu ima 6-7 milijardi ljudi i da oni imaju razlicita verovanja, da je bog stvarno stvorio svet, hteo bi, stavise UCINIO bi da svi ti ljudi veruju u njega, znaju za njegovo postojanje, jer ih je on stvorio, pa mu to nekako dodje logicki

Sta je bog radio pre stvaranja sveta?

Ko i kada je stvorio(napravio,rodio) boga??

:zeleni:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo

 

Dokazivati da nešto ne postoji je besmisleno ako pre toga ne postoje dokazi da to nešto postoji. To je poenta.

 

Ajme vi ateisti onda radite besmislenu stvar? Dokazujete da bog ne postoji.

Inache samo potvrduje ono sto sam rekao VI VERUJETE U NEPSOTOJANJE BOGA.

Sam si rekao.

 

Ponavljam

 

Razumna je cinjenica da na svetu ima 6-7 milijardi ljudi i da oni imaju razlicita verovanja, da je bog stvarno stvorio svet, hteo bi, stavise UCINIO bi da svi ti ljudi veruju u njega, znaju za njegovo postojanje, jer ih je on stvorio, pa mu to nekako dodje logicki

Sta je bog radio pre stvaranja sveta?

Ko i kada je stvorio(napravio,rodio) boga??

:zeleni:

 

Fundamentalna greska. O tome ja konstatno pricham, da je bog kao pojam pogresno shvacen.

 

Svi ljud imaju razlciita verovanja u smislu, da li je bog jedan ili ih je sto, ali je sustina ista "iznad nas postoji visa inteligencija, svesna sila kreacije.

Koja komaduje svime. To je poenta boga.

 

stavise UCINIO bi da svi ti ljudi veruju u njega, znaju za njegovo postojanje,jer ih je on stvorio, pa mu to nekako dodje logicki

 

Ha-ha.

Samo cu ovo da kazem.

Otkud ti znash sta je bogu logichno?

 

Ko i kada je stvorio(napravio,rodio) boga??

 

Sreco uci malo fizike, vreme nije linearno.

 

Ma zajebite me. :D

 

Nemate dve informacije vredne paznje izgubih 2 dana sa vasim proseravanjima. :)

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovde nas teraš da dokazujemo da bog ne postoji...

Samo pitate a odgovor nijedan niste dali sami, vec konstatno kritikujete moje.

 

1. Po cemu je razumno da bog ne postoji?

 

Ko mi da RAZUMAN odgovor dam mu 8 flasi piva. Ili nesto drugo.

a ovde:

Po cemu je razumno da bog ne postoji??

Ja bih to ovako, po cemu je razumno da postoji?? ;)

i ovde dobijaš odgovor:

Dokazivati da nešto ne postoji je besmisleno ako pre toga ne postoje dokazi da to nešto postoji. To je poenta.

da je nepotrebno da ateista dokazuje nepostojanje...

i onda na osnovu zaključuješ da je neko pokušavao da ti dokaže nepostojanje boga i da stoga mi zapravo VERUJEMO u nepostojanje...

evo ovde:

Ajme vi ateisti onda radite besmislenu stvar? Dokazujete da bog ne postoji.

Inache samo potvrduje ono sto sam rekao VI VERUJETE U NEPSOTOJANJE BOGA.

slabo...

 

ateist ne treba da dokazuje nepostojanje boga... nešto ne postoji dok se ne dokaže da postoji...

teist ne treba da dokazuje postojanje boga... već samo da veruje... i tu vi pokazujete kakvi ste vernici... vernik kome treba dokaz nije vernik... zato ti ja ni u jednom postu nisam DOKAZIVAO da bog ne postoji jer ta vera treba da bude u tebi... i niko ne može da ti je uzme... niti da ti je nametne ako je već nemaš... već sam samo osporavao vaše postove u kojima poništavate ateizam i dokazujete boga (čime poništavate i njega samog)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

a je nepotrebno da ateista dokazuje nepostojanje...

i onda na osnovu zaključuješ da je neko pokušavao da ti dokaže nepostojanje boga i da stoga mi zapravo VERUJEMO u nepostojanje...

evo ovde:

 

slabo...

 

ateist ne treba da dokazuje nepostojanje boga... nešto ne postoji dok se ne dokaže da postoji...

teist ne treba da dokazuje postojanje boga... već samo da veruje... i tu vi pokazujete kakvi ste vernici... vernik kome treba dokaz nije vernik... zato ti ja ni u jednom postu nisam DOKAZIVAO da bog ne postoji jer ta vera treba da bude u tebi... i niko ne može da ti je uzme... niti da ti je nametne ako je već nemaš... već sam samo osporavao vaše postove u kojima poništavate ateizam i dokazujete boga (čime poništavate i njega samog)...

 

Ja ne dokazujem Boga, ja dokazem da ateizam nije stvar RAZUMA nego stvar VERE isto kao teizam.

Jer se ateisti konstano postavljaju kako su oni ti RAZUMNI i PAMETNI, dok su teisti POREMECENI DEBILI BEZ GRAMA MOZGA.

 

Pa ako nemate dokaz da nesto ne postoji, kako mozete da tvrdite da je RAZUMNO razmisljati da ne postoji?

O tome se radi u celoj ovoj diskusiji. To nije razum to je verovanje. Sve za sta se nema dokaz, nije razum vec je verovanje. Za sta se nema eksprimentalna provera nije logika vec verovanje.

 

 

Pacifisti bi rekli stvar izbora.

Ja nisam vernik, u smislu u kom ti koristis rec. Ja sam spiritualan ne religiozan.

 

 

 

Slabo.....

Mislite vi o meni sta hocete bole me brige, da sam glup, da sam plitak itd nebitno ALI SE POMIRITE SA JEBENOM CINJENICOM, BITI ATEISTA NE ZNACI BITI RAZUMAN.

PODJEDNAKO JE RAZUMAN ATEISTA KAO I TEISTA.

Ima 10001 motiv i za ateizam i za teizam. To se i trudim da objasnim ovde.

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne dokazujem Boga, ja dokazem da ateizam nije stvar RAZUMA nego stvar VERE isto kao teizam.

Jer se ateisti konstano postavljaju kako su oni ti RAZUMNI i PAMETNI, dok su teisti POREMECENI DEBILI BEZ GRAMA MOZGA.

 

Pa ako nemate dokaz da nesto ne postoji, kako mozete da tvrdite da je RAZUMNO razmisljati da ne postoji?

O tome se radi u celoj ovoj diskusiji. To nije razum to je verovanje. Sve za sta se nema dokaz, nije razum vec je verovanje. Za sta se nema eksprimentalna provera nije logika vec verovanje.

 

 

Pacifisti bi rekli stvar izbora.

Ja nisam vernik, u smislu u kom ti koristis rec. Ja sam spiritualan ne religiozan.

 

 

 

Slabo.....

Mislite vi o meni sta hocete bole me brige, da sam glup, da sam plitak itd nebitno ALI SE POMIRITE SA JEBENOM CINJENICOM, BITI ATEISTA NE ZNACI BITI RAZUMAN.

PODJEDNAKO JE RAZUMAN ATEISTA KAO I TEISTA.

Ima 10001 motiv i za ateizam i za teizam. To se i trudim da objasnim ovde.

 

Spiritualan si koliko i moja papuča. Spiritualnost izbija iz tebe na sve strane sa tendencijom da nas sve ovde zaslepi.

 

 

"Pa ako nemate dokaz da nesto ne postoji, kako mozete da tvrdite da je RAZUMNO razmisljati da ne postoji? "

 

Haha, urnebesan si :)

Na to sam ti odgovorio već milion puta.

 

Hoćeš opet da pričamo o Deda Mrazu ili šta? :mhihi:

 

 

Matori sve i da postoji neka viša sila koja ima plan za sve sigurno joj ne treba izaslanik na zemlji kao što si ti da nama slepima ukaže na pravi put. Tako da sigurno da ima plan i zašto postoje ateisti. Tako kako god okreneš ti i dalje ispadaš spiritualan kao moja papuča.

:)

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spiritualan si koliko i moja papuča. Spiritualnost izbija iz tebe na sve strane sa tendencijom da nas sve ovde zaslepi.

 

 

"Pa ako nemate dokaz da nesto ne postoji, kako mozete da tvrdite da je RAZUMNO razmisljati da ne postoji? "

 

Haha, urnebesan si :)

Na to sam ti odgovorio već milion puta.

 

Hoćeš opet da pričamo o Deda Mrazu ili šta? :mhihi:

 

 

Ti si urnebesniji. Sa tom potrebom da se dokazujes kako si ti zapravo RAZUMAN tip.

Slsuhaj druze jedno je cinjenica RAZUM se bazira na dokazu, analitic, dedukciji itd.

 

Sve sto ne moze da se proveri\dokaze (kao npr bog ) nije stvar razuma, vec stvar verovanja.

 

 

Ili verujes u njegovo postojanje ili u njegovo ne postojanje.

 

Sto sam ti rekao, dedamraz moze da se proveri eksperimentom. To je razum.

Bog ne moze, to je verovanje.

 

Ostaje ti samo da verujes u njegovo POSTOJANJE ili da verujes u njegovo NEPOSTOJANJE.

Spiritualan si koliko i moja papuča. Spiritualnost izbija iz tebe na sve strane sa tendencijom da nas sve ovde zaslepi.

 

Razumom si zakljucio da sam ja spiritualan ko tvoja papuca.

Spiritualan sam isto koliko i ti.

Ili bilo ko drugi.

Jedina je razlika sto ja istrazujem svoju spiritualnsot - ti ne.

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne dokazujem Boga, ja dokazem da ateizam nije stvar RAZUMA nego stvar VERE isto kao teizam.

Jer se ateisti konstano postavljaju kako su oni ti RAZUMNI i PAMETNI, dok su teisti POREMECENI DEBILI BEZ GRAMA MOZGA.

 

Pa ako nemate dokaz da nesto ne postoji, kako mozete da tvrdite da je RAZUMNO razmisljati da ne postoji?

O tome se radi u celoj ovoj diskusiji. To nije razum to je verovanje. Sve za sta se nema dokaz, nije razum vec je verovanje. Za sta se nema eksprimentalna provera nije logika vec verovanje.

 

 

Pacifisti bi rekli stvar izbora.

Ja nisam vernik, u smislu u kom ti koristis rec. Ja sam spiritualan ne religiozan.

 

 

 

Slabo.....

Mislite vi o meni sta hocete bole me brige, da sam glup, da sam plitak itd nebitno ALI SE POMIRITE SA JEBENOM CINJENICOM, BITI ATEISTA NE ZNACI BITI RAZUMAN.

PODJEDNAKO JE RAZUMAN ATEISTA KAO I TEISTA.

Ima 10001 motiv i za ateizam i za teizam. To se i trudim da objasnim ovde.

Ne možeš im dokazati,a i nema potrebe.Hrpa takvih ljudi živi u mojoj okolini.Metal je postao trend,a s tim trendom,došao je i ateizam.A,eto,vidiš,oni i ne znaju šta je ateizam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne možeš im dokazati,a i nema potrebe.Hrpa takvih ljudi živi u mojoj okolini.Metal je postao trend,a s tim trendom,došao je i ateizam.A,eto,vidiš,oni i ne znaju šta je ateizam.

 

Ne dokazujem ja njima, vec zarad sujete branim svoj stav, isto kao i oni.

Jer sam tako izabrao to je moj put.

 

Samo sto ja ( za sebe ) imam jachi dokaz da sam u pravu nego oni za sebe.

A taj dokaz ne moze da se pruzi na proveru. Jos uvek.

 

 

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čekaj priklane, ti kažeš Bog. Nisi ga video nikada i ne znaš šta je. A ja treba tebi da dokazujem da to ne postoji.

 

Video sam ga znam sta je.

 

Uspecu da ti objasnim sta je onda kad ti objasnis coravom coveku sta je crvena boja. ( pod uslovom da je corav od rodjenja )

vazi? :) :) :)

 

Ja kažem Šmrljf. Dokaži mi da ne postoji. :)

 

Nikad nisam ni rekao da ne postoji pa nemam potrebu da dokazujem da ne postoji? Zar ne? :D:)

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa........moram se umiješati!!!!!!!!

Uporno vrtite po istom.

Bog je obična riječ od tri slova.

Ali,da li postoji viša sila?

To je pitanje.

Ne znaš,jer nisi mrtav.Tačka.

To je s objektivne tačke gledišta.I logično je i jednostavno je.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...