Jump to content

Recommended Posts

Докажи да бог није свест.

 

То је поента.

 

Изнад осталог, џониззззз, ако ја почнем да поштујем атеизам то би значило да поштујем глупост, односно да поштујем људску глупост и још мали милион девијација везаних за исту, што никако и ни у каквом случају не могу обзиром да се бавим астрологијом. Ха!

opet ti o dokazivanju vere... vernik kome je potreban dokaz je... hmmm... paradoks? tj. nije vernik... nego budala kojoj je neko ili nešto "dokazalo" da ima boga...

 

nisam rekao da poštuješ ateizam već opredeljenje nekih ljudi da ne veruju... ne moraš da se slažeš sa tuđom filozofijom da bi umeo da pustiš ljude da veruju u šta god žele... i ateizam je podjednako velika glupost kao i bilo koja religija... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto bi iko nazivao svest bogom, bog je bog i bog je mrtav, a svest je svest. Isuse hriste!

 

 

I sta je svest? Posto bog nije svest?

 

Zato sto po danasnjem kvantnom shvatanju svest obiluje u svemu. Od kamena do coveka.

Cak je i zrnce prasine svesno, ili cak atom helijuma.

 

Ta svest u kolektivu = Bog.

 

Imamo debele probleme sa razumevanjem svesti, beskonachnosti ili nicheg.

Ko god mi kaze da razume te pojmove, moze slobodno da pojede to govno koje je israo.

 

Covek ne razume pojmove kao sto su beskonachnsot nista ili svest. Svako ko pricha o bogu mora prvo da razume te pojmove.

A onaj ko ih je razumeo nema potrebu da pricha.

 

 

 

 

 

Kazes da je ateizam glupost?!!

 

 

Ja se slazem, kao i svaka druga zatucana ideologija koja pokushava da ubedi svet da je ONA U PRAVU.

Nacizam, Komunizam, Anarhizam, Nacionalizam etc...

 

 

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Pa za mene i nije. :)

To je fakat cinjenica. Ako drvo padne u sumi, ti nisi svestan toga, nisi detektovao tebi nije realno da je drvo palo u sumi. Cak sta vise nemas veze sa time.

 

ako drvo padne u šumi ono će napraviti zvuk, imao ti veze sa tim ili ne.

 

Recimo, uzeo si malu granu od drveta, savio si je i ona je pukla.

Neko drugi ti kaze da je uzeo malu granu od drveta savio je i ona je pukla i tebi je to ok logichno jer ti imas isksutva da grane od drveta pucaju pod nekim pritiskom itd.

 

ovo nema veze sa logikom i ona se time ni ne bavi

 

Moze, ali da bi se dokazalo covek mora da ima isksutva da da mogu da postoje Milos, Dushan, i Stefan.

 

Kontas sad? Ako coek nikad nije video NIKOG SLICHNOG milosa, dushana i stefana, t.j nema iskustva sa nekim stvarima koje imaju Milos dusan is tefan kao pojmovi.

Evo uzmimo milosa, recimo Milos ima npr ( lupam) telekinezu.

I ti kazes ZNAM MILOSA IMA TELEKINEZU. Ako si ti imao iskustva sa nekim ko ima telekinezu, tebi je to logichno.

Sa druge strane ako nisi imao isksutva i ne verujes u celu tu pricu tebi je to nelogichno.

 

problem je što ti misliš da je ovo pitanje na istom nivou kao pitanje Boga, a nije. Čovjek je apstrakcija a bog nije.

 

Ili recimo prut u vodi.

Deluje savijen. Ako znash (tj imas isksutva ) sa pojmom pruta u vodi znash da je prut zapravo prav a da je refkleksiaj u vodi ono sto ga krivi.

Ali ako prvi put vidis vodu i prut u vodi, to ti je apsolutno nelogichno KAKO TO DA UDJE PRAVA STVAR U VODU I ISKRIVI SE.

 

DAkle- logiak to je skup isksutva. Nadam se da se sad razumemo.

 

ni ovo nema veze sa logikom

 

Jel mozes da ZNASH sta je sex isto kao sto zna sta je sex onaj koji je jebao?

Ne mozes. Ti mozes da znash da je to proces stavljanja odredjenog muskog organa u zhenski.

I da se tu javljaju neke emocije.

Ali ne mozes da zapravo ZNASH sta je sex ako ga nisi doziveo.

 

Drugim recima, ne mozes da znash sta je beskonacnost ako je nisi doziveo.

 

To je neki moj pristup stvarima, nadam se da ga razumes. Nije bash svakidasnji.

 

ja bih rekao da je ultrasvakidašnji, ali nevažno

 

opet pogrešna postavka.

1. beskonačnost postoji

2. doživio sam beskonačnost

 

dvije različite stvari. Prvo pripada logici, drugo ne.

 

Ne zahteva inteligenciju zahteva svest.

 

inteligencija i svijest su LJUDSKI fenomeni, mi ne znamo ni kako izgleda ni kako djeluje ni kako ''misli'' Bog, to nikako da razdvojiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Докажи да бог није свест.

 

То је поента.

 

Изнад осталог, џониззззз, ако ја почнем да поштујем атеизам то би значило да поштујем глупост, односно да поштујем људску глупост и још мали милион девијација везаних за исту, што никако и ни у каквом случају не могу обзиром да се бавим астрологијом. Ха!

 

Boze dragi kad bi postojao mislim da bi se smejao ko u tebe veruje :mrgreen:

Isto kao da si rekao, dokazi da deda mraz nije svest!!

 

ili, dokazi da branko kockica nije marihuana, sta ti pricash covece? ccccccc

 

 

Nemam ja nishta protiv religioznih osoba, samo ste mi smeshni. Mi smo bili paganski narod, imali smo svoje bogove i potom su nas obmanom navukli na nekakvo hriscanstvo u koje se sad svi zaklinjete (ovde govorim o hriscanima) i cije ikone nosate po naruknicama a to bode ochi, i ja samo komentarishem.

 

I dobro, da prichamo argumentovane, chak i da deda mraz jeste svest, koja je korist WTF od njega? zasto mu se klanjati, moliti, ocekivati vecni raj kao nagradu za kukavcko ulizivanje "deda mrazu", verovati?....... ja verujem u svest. ccccccccc :udri:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako drvo padne u šumi ono će napraviti zvuk, imao ti veze sa tim ili ne.

 

Ima veze, ako je drvo palu u sumi ono ce napraviti zvuk. Postoji pitanje DA LI JE DRVO PALO U SUMI.

Drugim recima tebi neko moze da kaze da je drvo palu u sumi, al ti to dok ne dozivis, za tebe ko da nije palo, sto se razuma tiche ti verujes u njegovu rec.

 

 

 

 

 

 

 

ni ovo nema veze sa logikom

 

Samo sto stoji kao jedan od primera u udzbeniku za logiku.

Al mozda ja ucio neku drugu logiku od tvoje.

 

 

 

 

opet pogrešna postavka.

1. beskonačnost postoji

2. doživio sam beskonačnost

 

dvije različite stvari. Prvo pripada logici, drugo ne.

 

Oba savrsheno pripadaju logici. Logika je subjektivna stvar. Gledano sa psiholoske strane.

Dakle doziveti beskonachnost je meni logichno. Jer sam je doziveo. Nelogichno je tebi jer ja tebi ne mogu da objasnim, jer nemamo reci da se to objasni nedostaju nam pojmovi i iskustva i jer je nisi doziveo.

Ali oba pripadaju logici.

inteligencija i svijest su LJUDSKI fenomeni, mi ne znamo ni kako izgleda ni kako djeluje ni kako ''misli'' Bog, to nikako da razdvojiš.

 

Ne, nisu.

Za pocetak mi ne znamo tachno sta je svest. Drugo ne znamo tachno ni sta je inteligecija.

Sve ti je to nesto kao gravitacija, znamo rezultat znamo kako izracunati ali ne znamo odakle potiche i sta je to zapravo. Sta je to zapravo svest? Moze li neko da odgovori?

Je li kuche ima svest?

 

Nit su fenomeni nit su iskljucivo ljudski.

Jedino sto covek ima je RAZUM. T.j sposobnost da razume. T.j inteligenciju i svest u takvoj gradji da ima proizvod ono sto se zove razum, sto mu daje mogucnost da predvidi buducnost, razume stvar kako radi itd.

 

Evo ti dva klipa koja ce ti mozda pruziti ideju da preispitas svoje stavove o Svesti i tako tim stvarima

http://www.time.com/time/magazine/article/...1580394,00.html

i drugi nije klip negclanak

http://www.time.com/time/magazine/article/...1580394,00.html

 

 

 

Danasnje teorije inteligencije i svesti, idu do toga da kao sto rekoh, kamen ima inteligenciju u svest.

 

 

 

 

Boze dragi kad bi postojao mislim da bi se smejao ko u tebe veruje :mrgreen:

Isto kao da si rekao, dokazi da deda mraz nije svest!!

 

Nidje veze totalno si omasio poentu.

 

 

 

Nemam ja nishta protiv religioznih osoba, samo ste mi smeshni. Mi smo bili paganski narod, imali smo svoje bogove i potom su nas obmanom navukli na nekakvo hriscanstvo u koje se sad svi zaklinjete (ovde govorim o hriscanima) i cije ikone nosate po naruknicama a to bode ochi, i ja samo komentarishem.

 

I dobro, da prichamo argumentovane, chzasto mu se klanjati, moliti, ocekivati vecni raj kao nagradu za kukavcko ulizivanje "deda mrazu", verovati?....... ja verujem u svest. ccccccccc :udri:

1. Kakve veze ima hriscanstvo sa celom pricom. Ateizam ne porice hriscanstvo vec nepostojanje bilo kakve vise sile osim ovog sto mi znamo materija + 4 sile + energija. Sto kvantna fizika opet pobija na neki nacin. Jer za kvantnog fizicara mi smo skup vibracija.

2. Da pricamo argumentovano, opet omasio si temu price. TEma price nije TREBA LI SE KLANJATI BOGU, vec postoji li neka visa sila iznad nas t.j TEizam protiv ateizma.

3. Meni su smesni ateisti po cijem pogledu na stvari ceo svet je 16 biliona godina srecnih malih sluchajnosti.

 

 

I na kraju. Sta je svest, pitah te ne dobih odgovor?

 

 

:) :) rece covek koji je lupio da je "ateizam smesan jer su naucnici pokazali da postoji 27 dimenzija". hahahahaha!!!!! :))))))))))))

 

Postoji dimenzija kol'ko oces verovatno.

Ako ne i beskonachno.

 

E sad, to sto mi nemamo cula i organe da ih detektujemo, boze moj.

Nemamo ni CULO za vreme, al opet smo ga svesni, mada ga ne razumemo bash najbolje.

 

Po hiljaditi put, zamislite da ste dvodimenzionalno bice, i pokushajte sebi da objasnite vasom dvodimenzionalnom logikom trodimenzionalni objekat?

Ne moze jer nemamo isksutva sa tri dimenzije. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boze dragi kad bi postojao mislim da bi se smejao ko u tebe veruje

 

Колико ти, душо бела, имаш годиница?

 

Isto kao da si rekao, dokazi da deda mraz nije svest!!

 

Није исто већ слично. Постоје разлике између термина ''исто'' и термина ''слично'', али управу си. Баш као да сам то рекао, с тим што постоје битне разлике између метафоричног хватања Бога у односу на традиционално схватање Деда Мраза.

 

Nemam ja nishta protiv religioznih osoba, samo ste mi smeshni.

 

Ја нисам религиозан, нимало. То си негде пропустио/ла. По питању традиције подржавам било коју религију која промовише или у свом предавању поседује неки облик промовисања идеологије о љубави. Претежно православље, с изузетком одређених облика прастарих обичаја који су остали као манифестација икона и светаца у нашем друштву.

С друге стране, ја сам поприлично окренут к ''духовности'', ''спиритуализму'', ''спиритуалности'', филозофији, логици, науци, астрологији, постојању, реалности и апсурдности о постојању. Мада, највише од свега к знању. То нека ти буде јасно.

 

Mi smo bili paganski narod, imali smo svoje bogove i potom su nas obmanom navukli na nekakvo hriscanstvo u koje se sad svi zaklinjete (ovde govorim o hriscanima) i cije ikone nosate po naruknicama a to bode ochi, i ja samo komentarishem.

 

Пронађи где сам говорио о хришћанству и ко то, на овој теми у последњих две странице прича било шта везано за наше старословенске народе као и паганство, као и шта конкретно означава термин паганство и када је и због чега настао па можемо да даље дискутујемо на правилан начин без твојих предрасуда. Нико овде не брани Бога као симбол Хришћанства (или неке религије), а поготово не ја. То ти је поново промакло.

 

I dobro, da prichamo argumentovane, chak i da deda mraz jeste svest, koja je korist WTF od njega? zasto mu se klanjati, moliti, ocekivati vecni raj kao nagradu za kukavcko ulizivanje "deda mrazu", verovati?....... ja verujem u svest.

 

Обзиром да се алудира на Бога, нико овде не говори да је молитва добра или лоша, нити неко говори о томе да је потребно клањати се Богу или ''га'' поштовати или било шта слично томе. То зависи од религије.

 

Поента моје читаве приче гласи да човек нема апсолутно све знање и да као такав не може да дефинитивно сматра, веровањем у принцип атеизма, да Бог не постоји.

 

Упркос томе, оно шта већина атеиста не схвата јесте то да Бог НЕ МОЖЕ да се схвата буквално као чикица који седи на небу како га иначе приказују. Стога је апсурдно веровати у атеизам обзиром да он тврди оно што се подразумева здраво за готово, а то је да не постоји Супер Сајан Гоку који иде по небу и сева негативца спашавајући Чи Чи и остале заврзламе. Стога је сам атеизам једноставно глуп принцип који се базира на изразито баналним претпоставкама (не и доказима) да Бог не постоји.

Готова прича.

-----------------------------------------------------------

opet ti o dokazivanju vere... vernik kome je potreban dokaz je... hmmm... paradoks?

 

Вера је принцип човекове жеље за спознајом истине. Тежња, вапај, ехо. Ради се о следећем. Човек је себи надоградио логику поводом принципа веровања, тј. да верује у оно што се покаже истинитим САМО за човеково окружење и оно шта човек сматра СВОЈОМ реалношћу, ико то можда није ''права истина''.

Принцип Матрикса, једноставно. Ако си гледао/ла филм. Реалност можда није онаква каквом се чини. Скупљамо чињенице, скупљамо доказе, скупљамо нешто што ћемо да карактеришемо АПСОЛУТНОМ ИСТИНОМ, а онда ћемо се поново изје6ати када откријемо да оно у шта смо веровали и ЧВРСТО сматрали да је истина једноставно потоне у воду.

Историја човечанства је доказ томе.

Вера је индивидуална ствар, али сваком вернику је пре или касније потребан доказ - на овај или онај начин. Заправо, сама вера би била узалудна уколико не постоји макар трачак доказа који наглашава да ''нешто може постојати''. Вера се битно разликује од религије.

Заправо, постоји три врсте вере

 

- Религијска вера (пратиш принцип религијског учења, без обзира какво оно било)

- Слободна вера (пратиш оно шта ти ''срце'' налаже, односно разум, интелигенција, како год)

- Затворена вера (пратиш и усклађујеш свој живот само онако како мислиш да је потребно с чврстом идеологијом поводом материјалног света. Идеологија ''тврд асфалт пре свега'', имати па бити итд глупости. Верујеш само у оно шта видиш или се прихвата као ''тачно'', а као потврду имаш једино своје постојање, банализација...)

 

Такорећи, свако мора да верује у нешто јер је то на неки начин основа живота. Свако живо биће мора поседовати било какав облик ВЕРЕ јер у супротном не би ни било могуће имати било какав животни циљ.

 

tj. nije vernik... nego budala kojoj je neko ili nešto "dokazalo" da ima boga...

 

Доказ за постојање Бога је апсолутно ненадмашан, тренутно. Заправо, можда и заувек обзиром да баш као и љубав, Бог представља апсолутан апстрактан појам и сваки облик или могућа форма тотално и на сваки могући начин не представљају Бога. Изнад осталог, човек није у стању да тврди да Бог не постоји, када се не зна ни да ли постоји. Упркос томе, Бог сигурно мора да постоји обзиром да и ми постојимо. Можда смо ми Бог? Можда је Бог све оно што видимо око нас? Можда је Бог све оно што не видимо око нас? Или ће наука да сјебе саму себе рекавши да је универзум, односно само ПОСТОЈАЊЕ, настао/ла случајно? Хахахахахахаха!

Изнад осталог, човек све схвата здраво за готово, поготово у оваквом модерном друштву јер да не би било толико ствари за преокупације, када не би било јурњаве за новцем који је творевина ужасног монетарног система који је нанео превише бола и разарања, људи би се запитали због чег поседују свест и због чега су толико савршени у вом постојању онога што представљају сами за себе... Дођеш и размишљаш због чега у општем смислу ми постојимо и шта има изнад тог постојања, обзиром да је немогуће да је крај универзума(заправо, читавог космоса), заправо, могућ.

У суштини можеш веровати у шта желиш, рецимо да је неки ''Бог'' убио другог Бога тако што га је претворио у универзум и поделио на милион фрагмента који представљају животну форму како би што више научио поводом материјалног постојања и овладао техникама материјалног постојања пре него што постане, поново, савршено биће?! Можда смо ми сви заједно, заправо, једно те исто (један дух, једна душа, једна апстракција, небитно) која је независна од материје, времена и простора, али поново морамо да проживимо сваки могући живот у овом затвору сачињеном од физике?! Јер ми нисмо слободни у постојању, наша свест није слободна да ''ради шта жели'' већ има ограничења у виду разума, у виду форми постојања, димензија, могућности и варијација које постоје. Ми можемо да разумемо само оно што постоји у универзуму јер смо и део њега колико је универзум део нас, али даље од тога...барикада, блокада.

 

Поента око атеизма, а ово понављам по последњи пут, јесте НЕГИРАЊЕ БОГА ИАКО СЕ НЕ ЗНА ШТА ЈЕ БОГ. Само по себи апсурдно за људски разум и логику. Само по себи банално и глупо. Негирање чике који седи на небу се подразумева и за такВо нешто није потребно бити атеист. Мада, поново, то само важи за ОВО постојање и ОВАКАВ облик постојања у ком МИ ЕГЗИСТИРАМО.

 

А можда је све ово само још један супер кул MMORPG где свако има онолико живота колико уплати времена у играоници xD :] Тако да...оно што се не зна не може да се тврди! Чак ни чињенице нису апсолутно знање.

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Megatrol
Tipa ideš svemirskim brodom i lupiš u nevidljivi zid iza kojeg ništa ne vidiš niti tvoji uređaji nešto ocrtavaju. Gdje se ti u tom trenutku nalaziš?
Finitisticki kosmoloski modeli drze da je tvoj prelazak granice univerzuma jednak Magelanovom padanju preko ivice Zemlje. No, to nije poenta.

 

Ako si "lupio u zid", ocigledno nisi presao granicu i u tom trenutku se, ocigledno, nalazis unutar prostora univerzuma.

Drugo, na neki nacin ima smisla reci da bi svaki tvoj pokusaj da predjes preko granice prostora univerzuma u nista rezultovao neuspehom. Pre svega, zbog nedostatka prostora koji bi mogao da okupiras!

Trece. Nacin na koji postavljas ova pitanja je kao da je nistavilo zapravo nesto, sto mi onda nazivamo "nista". Nije.

Ili obrnuto ideš svuda i u svim smjerovima i nigdje ne nazireš kraj. Da li je moguće takvo FIZIČKO RASPROSTIRANJE? U nedogled?

Da. Noviji kosmoloski modeli ga ukljucuju. Sto znaci da, ako je univerzum beskonacan fizicki entitet, a po definiciji iz tvog posta Bog je nefizicki entitet, logicki sledi da univerzum nije Bog.

Samim tim što je Bog nefizička kategorija na njega ne može da se primijeni ni kategorija svjesnosti ni fizika. Prosto to je van našeg uma, mi ne možemo da damo odgovor na to.
To je kamen temeljac za razne forme nekognitivistickog negativnog ateizma.

Mora da bude, jer neverovanje u postojanje duha, duse i vise sile po imenu Bog u bilo kom religijskom obliku, jeste sustina ateizma. A spritualizam je nerazdvojan od boga. A materijalizam ( verovanje samo krutoj materiji ) je suprotno od Spiritualizma ( verovanje da postoji nesto iza krute materije, Bog - Dusha, Dushevna ravan itd ).

Tako da biti Ateista i Spiritualista? Znaci biti teista. tachnije nesto blisko budisti.

Cak i ako ti dozvolim ovu poentu, ovo je lazna dihotomija. Ateizam je u skladu sa raznim formama dualizma, ontoloskog i supstantivnog pluralizma, idealizmom...

Pa ti vidi koliko npr. nematerijalni um spada u materijalizam.

 

+ Postoje forme ateistickog Budizma.

http://www.youtube.com/watch?v=aYyFmllA29M

 

Objasnjava zasto iza Materije mora da postoji Svest ( bog)

Par astrologa, par nju ejdz televangelista, covek koji veruje da svetom vladaju vanzemaljski shapeshifting gusteri, i covek koji misli da "kvantim lecenjem" moze da zaustavi starenje a ocigledno je ostario punim plucima i nemaju neki kredibilitet. Narocito kad cujes kako lupetaju o kvantnoj fizici. Takodje, cinjenica da medju njima ima ljudi koji nisu teisti ne ide ti bas u prilog.

 

Dr. Heinz Pagels:

My summary opinion, as a theoretical physicist specializing in the area of quantum field theory, is that the views expressed in the literature that purport to find a connection between the recent ideas of theoretical physics--unified field theory, the vacuum state and collective phenomena--and states of consciousness attained by transcendental meditation are false and profoundly misleading. No qualified physicist that I know would claim to find such a connection without knowingly committing fraud.

 

Individuals not trained professionally in modern physics could easily come to believe, on the basis of the presentations in the Maharishi literature, that a large number of qualified scientists agree with the purported connection between modern physics and meditation methods. Nothing could be further from the truth.

 

The notion that what physicists call "the vacuum state" has anything to do with consciousness is nonsense. The claim that large numbers of people meditating helps reduce crime and war by creating a unified field of consciousness is foolishness of a high order. The presentation of the ideas of modern physics side by side, and apparently supportive of, the ideas of the Maharishi about pure consciousness can only be intended to deceive those who might not know any better.

 

Reading these materials authorized by the Maharishi causes me distress because I am a man who values the truth. To see the beautiful and profound ideas of modern physics, the labor of generations of scientists, so willfully perverted provokes a feeling of compassion for those who might be taken in by these distortions. I would like to be generous to the Maharishi and his movement because it supports world peace and other high ideals. But none of these ideals could possibly be realized within the framework of a philosophy that so willfully distorts scientific truth.

 

Ма свака част. Човек је претражио свако могуће постојање и непостојање и пронашао је невидљивог бога и затим евидентирао да он, заправо, не постоји већ спада у облик шизофреније. Хаха.

 

За крај. Бог, виша сила или како год хоћете да разумете - постоји. Зашто? Зато што и ми постојимо и имамо свест о постојању које је морало да се догоди неком вишом силом... Атеизам? Њесра жешће.

Dakle, tvoj argument ide ovako:

Covek nije u epistemickom polozaju da zna da Bog ne postoji.

Stoga, Bog postoji.

 

Kad se u ovoj formi primeni na drugi pasus:

Covek nije u epistemickom polozaju da zna da mi nismo dosli u postojanje bez Bozanske akcije.

Stoga, mi smo dosli u postojanje bez Bozanske akcije.

 

Osim sto je post samo-porazavajuci, ovo je verovatno najgori oblik argumenta koju sam ikad video.

Поента моје читаве приче гласи да човек нема апсолутно све знање и да као такав не може да дефинитивно сматра, веровањем у принцип атеизма, да Бог не постоји. 

 

Упркос томе, оно шта већина атеиста не схвата јесте то да Бог НЕ МОЖЕ да се схвата буквално као чикица који седи на небу како га иначе приказују. Стога је апсурдно веровати у атеизам обзиром да он тврди оно што се подразумева здраво за готово, а то је да не постоји Супер Сајан Гоку који иде по небу и сева негативца спашавајући Чи Чи и остале заврзламе.

To nije ateizam, to je ono sto ti mislis da je ateizam. Sad, po formi tvog argumenta, ja stvarno ne vidim zasto ti mislis da se podrazumeva da ne postoji cikica koji sedi na nebu. Nemas apsolutno znanje, i sigurno nisi istrazio svaki kutak neba, sto znaci da nemas razloga da verujes da ne postoji. Stavise, po tvojoj logici, ti moras da verujes da on postoji!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не морам да познајем атеизам тотално када у основ стоји да не прихвата било какав облик вида бога или божанстава. То је апсолутно и сасвим довољно. Мада, можеш ме просветлити тиме што ћеш објаснити ''шта је атеизам'', сврха атеизма и основа атеизма када већ можеш да туторишеш...

 

Најгори или најбољи аргумент, тотално је небитно обзиром да атеизам и даље остаје - њесра. С друге тачке, твоја аргументација, осим закерања, је...шта прецизно? Доказивање другим људима да су глупи обзиром да налазиш длаке у јајету поводом онога о чему су писали. Заобиђи просту логику и површно посматрање као и своје квази-жаргонске про-интелектуалне термине и дај разлоге због чега је то, заправо, атеизам одличан и супер-повољан. Пошто ја не видим било какав разлог нити евиденцију поводом тога да постоји било каква корист од атеизма.

 

С треће стране, твоја целокупна поента би гласила...?

 

С четврте стране, ја нисам износио нити сам писао да би неки паметњаковић, попут тебе, изводио себи својствене аргументе - већ чињенице. Уколико можеш да докажеш да Бог постоји или не постоји, ја ћу радо прихватити твој аргумент и благу осуду као критику, али овако уопштено и епистемолошки говорећи - било какви видови аргумената нису потребни.

 

Dakle, tvoj argument ide ovako:

Covek nije u epistemickom polozaju da zna da Bog ne postoji.

Stoga, Bog postoji.

 

Kad se u ovoj formi primeni na drugi pasus:

Covek nije u epistemickom polozaju da zna da mi nismo dosli u postojanje bez Bozanske akcije.

Stoga, mi smo dosli u postojanje bez Bozanske akcije.

 

Osim sto je post samo-porazavajuci, ovo je verovatno najgori oblik argumenta koju sam ikad video.

 

Смири коње, полако. Видиш, није лепо изводити закључке на конту ...ма што у општем смислу да пишем. Ово је жалосно за твоју логику!

Да ти објасним, пошто не разумеш. Пази. Види.

 

Човек не поседује све знање. Какав црна епистемолошка идеологија? Чињеница!

 

Постојање или непостојање, како сам навео, могу да означавају Бога. Мишљење!

 

Обзиром да човек не поседује знање о постојању и непостојању (очигледно) није у стању да ЗНА да ли Бог постоји или не постоји. Конклузивна чињеница!

 

Основа атеизма (демантуј ме ако можеш) лежи у негирању постојања Бога! Чињеница!

 

Обзиром да нико од људи не зна да ли Бог, у ма којој форми постојања или непостојању, егзистира - нелогично је тврдити да он, заправо, не постоји. Логична конклузивна чињеница.

 

Стога следи - атеизам је њесра.

 

Просто к'о смоки.

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cak i ako ti dozvolim ovu poentu, ovo je lazna dihotomija. Ateizam je u skladu sa raznim formama dualizma, ontoloskog i supstantivnog pluralizma, idealizmom...

Ma vazi. Ispada iz svake logike gledano sa psihicke strane.

Pa ti vidi koliko npr. nematerijalni um spada u materijalizam.

Za vas Ateiste um ne moze da bude nista nematerijalno, jer mora da se nalazi u mozgu i sa mozgom da umre.

 

Par astrologa, par nju ejdz televangelista, covek koji veruje da svetom vladaju vanzemaljski shapeshifting gusteri, i covek koji misli da "kvantim lecenjem" moze da zaustavi starenje a ocigledno je ostario punim plucima i nemaju neki kredibilitet. Narocito kad cujes kako lupetaju o kvantnoj fizici. Takodje, cinjenica da medju njima ima ljudi koji nisu teisti ne ide ti bas u prilog.

 

Ja tamo nisam video nijednog astrologa.

Nema medju njima ljudi koji nisu Teisti, u smislu da su ateisti. Medju njima ima spiritualnih ali ne religioznih ljudi a to mu dodje isto sto i teista veruje u visu silu al ne pripada ijednoj religiji.

 

No! Na pocetku vidis davida lyncha, ako pogledas snimak odakle je to uzeto on prica o transcedentalnoj meditaciji pored njega josh i gostuju Neki Doktor Neurologije i Doktor Kvantne Fizike ( kredibilni)

Evo ti jedan bolji ako ti ovo nije dovoljno kredibilno.

 

John Hagelin, Ph.D on Consciousness, 1/2

 

John Hagelin, Ph.D on Consciousness, 2/2

 

 

Jako mi je smeshno, kad mi tako kazete nema kredibilnih bla bla bla, sve sto treba jeste da presvrljate po netu.

A simpa mi je kad kaze voditeljka " So Vedic had a right all this time"

i to sto na kraju ispade da smo svi zapravo vibracije a pocetak pa 90 % religionzno\spiritualnih tekstova pocinje sa U POCETKU BESE REC ( ne direktno ) a rech je nista drugo do vibracija. I ti "Bogovi prichaju"

 

Pa ko hoce - nek ih odbaca. Ja cu da ih razumem.

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Logika je subjektivna stvar.

 

edit: :)

 

Apsolutno logika je posledica inteligencije a inteligencija je subjektivna stvar.

 

Dokaz:

Englezu je logichno da se bicikla jashe.

Srbinu je logichno da se bicikla vozi

 

 

Edit:

Debili ne utrose 2 mozdane celije da razmile sta si rekao pa se odmah smeju ha-ha funny. FUCK OFF fakin' dickhead.

Here - song for ya:

http://www.youtube.com/watch?v=Fvn2okqNeZU

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takmichenje "nadjite uljeza u sledechoj rechenici":

 

С друге стране, ја сам поприлично окренут к ''духовности'', ''спиритуализму'', ''спиритуалности'', филозофији, логици, науци, астрологији, постојању, реалности и апсурдности о постојању. Мада, највише од свега к знању. То нека ти буде јасно.

 

Kojoj si bre ti nauci naklonjen a da ona ne zalazi dalje od udzbenika za 5 razred? A i brate nepismen si. Puni ti postovi varvarizama.

 

.....

 

Videh megatrolove postove i onda kapiram da je i moje uletanje malo suvishno.

 

 

EDit

Debili ne utrose 2 mozdane celije da razmile sta si rekao pa se odmah smeju ha-ha funny. FUCK OFF fakin' dickhead.

Here - song for ya:

http://www.youtube.com/watch?v=Fvn2okqNeZU

OVO JE GENIJALNO!!!! DR NERMIN PADEŽ SA INSTITUTA ZA JEZIK, KNJIŽEVNOST, MALOPRIVREDU I TELEKOMUNIKACIJE IZ ČAJNIČA BUAHHHHAAAHAHAHA

Edited by matatrtaDtopikkiller

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno logika je posledica inteligencije a inteligencija je subjektivna stvar.

 

Dokaz:

Englezu je logichno da se bicikla jashe.

Srbinu je logichno da se bicikla vozi

 

To nije dokaz i to naravno nije logika. Vrati se u školu.

 

Kačenjem ovih slika si dokazao samo koliko si glup. Ateizam pre svega nije religija.

 

Znaš onaj osećaj kad gledaš neku glupu tinejdžersku komediju pa te bude sramota umesto likova u njoj kada se nađu u glupim situacijama? E takav ja osećaj imam čitajući tvoje postove ovde i na još nekim temama.

 

Od pojave filmova "What the bleep do we know" i sličnih sve sa ovom new age "filozofijom" zaista svakakvi likovi misle da su upravo posisali svu pamet sveta i da su verovatno nešto posebno jer su shvatili kako svemir funkcioniše...

 

 

Megatrol je super objasnio. :da:

 

@Onime

 

Uz svo dužno poštovanje čovekov post je pun argumenata dok, zaista kao neutralni posmatrač (nisam ateista, pre agnostik), u tvom postu ne vidim ni jedan osim dobrog starog: "Čovek ne zna da li postoji Bog - nelogično je tvrditi da Bog ne postoji".

Malo je to slabo... I sam znaš da to može na obe strane da ide...

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ateizam naravno nije idealan, međutim za njega reći da je "njesra" je neprihvatljivo, ateizam se u suštini svodi na odbijanje "klanjanja" nekoj sili za koju nije dokazano da postoji, pa neka mi neko objasni zašto je to "njesra"??

 

_ _ _ _ _ _ _ _

 

Vidim da su izvesni pokupili svoja izlaganja sa vikipedije.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nije dokaz i to naravno nije logika. Vrati se u školu.

Naravno da jeste dokaz logika je subjektivna stvar.

 

 

Koliko je u srbiji logichno reci " JA JASHEM BICIKLU!? "

(jako puno)

 

 

 

Kačenjem ovih slika si dokazao samo koliko si glup. Ateizam pre svega nije religija.

 

Jeste. Jer se bazira na verovanju. Oces da kazes da se ne bazira na verovanju? :)

Vi zapravo znate da ateizam ne postoji?

 

Da jeste, ja sam glup jer se ATEIZAM zapravo ne bazira na VEROVANJU I IDEJI ( kao i religija ) vec na cvrstim dokazima!!!!

Slike su genijalne.

 

Znaš onaj osećaj kad gledaš neku glupu tinejdžersku komediju pa te bude sramota umesto likova u njoj kada se nađu u glupim situacijama? E takav ja osećaj imam čitajući tvoje postove ovde i na još nekim temama.

 

I to me boli kurac kakav ti osecaj imas. :pivopije:

Od pojave filmova "What the bleep do we know" i sličnih sve sa ovom new age "filozofijom" zaista svakakvi likovi misle da su upravo posisali svu pamet sveta i da su verovatno nešto posebno jer su shvatili kako svemir funkcioniše...

 

No znash, kad konstatno blenes u sunce i zaboravis da postoji mrak, ni ne mozes da vidis ostale zvezde.

Sve je kristalno jasno, samo ako oces da otvoris um.

 

 

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

T

OVO JE GENIJALNO!!!! DR NERMIN PADEŽ SA INSTITUTA ZA JEZIK, KNJIŽEVNOST, MALOPRIVREDU I TELEKOMUNIKACIJE IZ ČAJNIČA BUAHHHHAAAHAHAHA

 

Imas nesto protiv psycho mike-a ? :)

 

 

Individuals not trained professionally in modern physics could easily come to believe, on the basis of the presentations in the Maharishi literature, that a large number of qualified scientists agree with the purported connection between modern physics and meditation methods. Nothing could be further from the truth.

 

John Hagelin, Ph.D on Consciousness, 1/2

 

John Hagelin, Ph.D on Consciousness, 2/2

 

Dao sam ti vec. So... i tamo vesla rat? KO JE U PRAVU KO JE U PRAVU?

Dacu ti i jedan duzi, gde prichaju neurohirurg, ovaj isti kvantni fizicar (iz ova dva klipa koja sam ti dao ) i lynch

 

EDIT!

Nasao sam

Consciousness, Creativity and the Brain

IZVOLI.

 

Izvin'te droogari, ali gosim Megatrol ima par likova sa istim statusom kao gospoda koju on citira koji prichaju drugaciju prichu.

 

What will we do now? ha?

http://hagelin.org/

 

http://en.wikipedia.org/wiki/John_Hagelin

 

John Hagelin, scientist, educator, and three-time Natural Law Party candidate for President of the United States, is Professor of Physics and Director of the Institute of Science, Technology and Public Policy at Maharishi University of Management, Executive Director of the International Center for Invincible Defense, President of the US Peace Government, and Raja of Invincible America.[1][2] In 1992, Hagelin was honored with a Kilby International Award for his work in particle physics leading to the development of supersymmetric grand unified field theories, for his innovative applications of advanced principles from control systems theory and optimization theory to digital sound reproduction, and for his research of human consciousness.[3] Hagelin attributes his unusual career path, from physicist to spokesman for global human concerns, to his practice of the Transcendental Meditation technique, and to his studies with the founder of the technique, Maharishi Mahesh Yogi.

 

In 1982, after graduating from Harvard, Hagelin became a researcher at CERN (the European Center for Particle Physics) in Switzerland, and from 1983 to 1984 was appointed to a post doctoral research position at SLAC (the Stanford Linear Accelerator Center). In 1984, Hagelin shifted his appointment from SLAC to Maharishi International University, where he continued research in physics, pursued a long-time interest in brain and cognitive science research, and established a graduate program in theoretical physics.[5]

 

E sad, svaki put kad mi kazete da sam glup setite se da iza mojih reci stoji OVAJ COVEK?

 

Posebno ovaj dead man, a i ostali.

 

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko sektaša na jednom mestu :D

 

tačno je da se ateizam bazira na verovanju... ako si time hteo da kažeš da se bazira na neverovanju... pa da, mi nemamo apsolutno znanje i ne možemo da tvrdimo da neverovanje nije isto što i verovanje... kao što je oduzimanje zapravo sabiranje... samo negativnih brojeva...

 

i da, meni je vrlo logično da kažem da zajašem bajs ovde u srbiji jer zaista to i radim... leva noga na pedalu, ufatim ga za nežno rogove i zajašem desnom nogom... ali i da nije, to što englezi kažu da jašu bajs a mi da ga vozimo, to je samo eksprešn, oni doživljavaju vožnju bajka isto kao i mi... mada malo češće po kiši... sa druge strane, delimično se slažem da logika jeste subjektivna...

 

edit... i gde nestade onaj post... ne znam u čijem postu (i u kom kontekstu) sam pročitao neku frazu tipa: "...da bog u svom postojanju ili nepostojanju egzistira..." :wub: jao kako je simpatično :wub:

Edited by johnnyzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da jeste dokaz logika je subjektivna stvar.

 

 

Koliko je u srbiji logichno reci " JA JASHEM BICIKLU!? "

(jako puno)

 

Ta izjava ne može da bude logična ili nelogična. Ona može biti samo gramatički ispravna ili ne. Ponavljam, to nije logika.

 

Jeste. Jer se bazira na verovanju. Oces da kazes da se ne bazira na verovanju? :)

Vi zapravo znate da ateizam ne postoji?

 

Nije. Bazira se na svemu suprotnom od verovanja što mu i samo ime govori.

 

No znash, kad konstatno blenes u sunce i zaboravis da postoji mrak, ni ne mozes da vidis ostale zvezde.

Sve je kristalno jasno, samo ako oces da otvoris um.

 

Kao što rekoh ranije. Videćeš ono što želiš da vidiš. Ako želiš da to za tebe ima smisla, imaće.

U pravu si. Moj um je zatvoren. O nebesa, ti vidiš tako više od mene. Ti zapravo imaš uvid u celu sliku, a ja ne vidim dalje od svog nosa. Kada bih samo otvorio svoj um uspeo bih da vidim svu lepotu sveta... Moj život više nikada ne bi bio isti. I ja bih konačno shvatio! O sudbino kleta zašto sam rođen ovakav... :no:

 

 

 

tačno je da se ateizam bazira na verovanju... ako si time hteo da kažeš da se bazira na neverovanju... pa da, mi nemamo apsolutno znanje i ne možemo da tvrdimo da neverovanje nije isto što i verovanje... kao što je oduzimanje zapravo sabiranje... samo negativnih brojeva...

 

Ako tako gledaš onda za sve možeš da kažeš da se bazira na verovanju. Ali nije smisao razlagati sve dotle.

Npr može se reći da svako saznanje koje neka jedinka poseduje se bazira na verovanju. Verovanju čulima, verovanju razumu i ono treće verovanju u deda mraza.

 

Kada tako postaviš sve je verovanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako tako gledaš onda za sve možeš da kažeš da se bazira na verovanju. Ali nije smisao razlagati sve dotle.

Npr može se reći da svako saznanje koje neka jedinka poseduje se bazira na verovanju. Verovanju čulima, verovanju razumu i ono treće verovanju u deda mraza.

 

Kada tako postaviš sve je verovanje.

pa da, bio sam delimično ironičan na temu toga što tvrdi da je neverovanje (ateizam) bazirano na verovanju... i jabuka je zapravo kruška... da, naravno... u raspravi u kojoj sve preispituješ i redefinišeš svako može da tvrdi šta hoće... i da bude u pravu... i da rasprava nema nikakvog smisla... kao što već nema...

Edited by johnnyzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...