Jump to content

Recommended Posts

Ne razumem, sto je ljudima uvek bitno KO JE U CIJIM OCIMA I KAKO POSEBAN.

Bolje da radimo na tome da se oslobodimo sujete nego da pisamo po vatri sujete.

Time se samo shiri drugari shiri.. ne suzava ne nestaje.

Shteta je shto te je valjanje u sopstvenoj lishilo kapaciteta da prepoznash sarkazam.

Nema potrebe da se trudish. On mi je i dalje patetichniji od tebe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shteta je shto te je valjanje u sopstvenoj lishilo kapaciteta da prepoznash sarkazam.

Nema potrebe da se trudish. On mi je i dalje patetichniji od tebe...

 

Dakle bitno je ko je patetichan kome?

 

Pa dobro, cock fight.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bezlicni:

Brate, ne kapiram te, lepo je receno da oni nisu spoznali Boga kroz svoj svakodnevni zivot, i stoga i misle da ga nema. Oni koriste razum. Ti jesi spoznao po sopstvenim recima, i cao zdravo. Ovamo kazes da ti imas argument koji je tebi dovoljan, i koji nije "opsti", a ovamo opet trazis taj "opsti" argument od ateista. Oni su ti ga dali "njihov"- kroz sopstveni zivot nisu spoznali postojanje Boga. Sto je opet neka vrsta subjektivnog argumenta, vrednovana isto kao i tvoj. Jer da je "tvoj" argument opsti, svi bi ga razumeli.

 

*Cisto da napomenem da ja mislim da postoji ta neka univerzalna sila, mozes je zvati Bog (naravno, ne mislim kao na entitet; zato je i glupo nazivati je Bogom jer je ljudi automatski zamisljaju kao licnost kao i oni sami sto su, koja se morala nekad roditi itd.). Ja je zovem volja, i mislim da je, ovo je jedino recima moguce reci na ovaj nacin, ona je uvek bila, i uvek ce biti, a da smo mi samo manifestacija te volje. Npr. sta to nama daje zivot, tj. svest da postojimo, svest koju kamen nema? To je najkrace neka vrsta dokaza, i mislim da se to ne moze iskazati 0-1 "logikom", i tu vecina ljudi gresi. Traze crno na belo, sto je nemoguce, jer ni sam zivot nije takav, a kamoli nesto ovako.

Ali brate, mnogo si bre konfuzan.

 

Takodje bih primetio da ateisti poricu postojanje Boga vise na religijski nacin, odbija ih set pravila i tome slicno. A religije jesu uglavnom prevara.

 

Moje licno misljenje je da su velika vecina ateista ustvari agnostici, jer ne vide zasto bi verovali da Bog postoji (sem iz sebicnih razloga - recimo straha, jer kad npr. krenu bombe da padaju oko tebe, ti si nemocan i neki misle da im u tom slucaju jedino ostaje da se mole Bogu - a to nije dobro jer je izraz nemoci - treba ustati iz te situacije, a ne kukati. Mada, to i nije verovanje - vise je laganje sebe samog, covekovo poslednje utociste kad sve drugo vise nije moguce. Drugo, u tom slucaju opet ljudi zamisljaju Boga kao neko bice sa stapicem, sto "ono" nije. Sila, volja, svest, energija, sve manifestacije iste oko tebe - to mozes reci da jeste - ali nije bice), ali opet, ne mogu ni dokazati da Bog postoji. Slazem se da reci da "Bog ne postoji i to je to", je glupo i ograniceno, vec treba ostaviti neku mogucnost. Ali opet, zasto je uopste sebe stavljati u neki kos?

 

Kurobecate se ovde do besvesti.

 

-----------------------------------------------------------

Edited by H.J

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se, nisam proctiao zadnju stranu-dve, jer mi je stranica iz kes memorije, nekako nisam reloadovao. :)

 

Hteo bih samo da podvucem "nevernicima" - ne posmatrajte Boga kao bice. Dakle, to sto je rec Bog muskog roda ne znaci da je bice. Drugo, mnogo gledate kroz oci religija. Zaboravite religije, i pravila, i njihove svete knjige - to nije bitno u ovoj prici. I sam sam se pre deklarisao kao ateista, a sad vidim da je to bio vise vid reakcije zbog manipulisanja ljudima kroz religije. Dakle, zajebite religije, zajedno sa njihovim planovima za sledbenike. Njihove falinke nisu ovde vas cilj, niti ono protiv cega se borite, i sta poricete. Prosto, uopste nisu validne u ovoj diskusiji (koja vise lici na pijacno pickaranje).

 

A Onime-u i Bezlicnom - malo prikocite sa vasim arogantnim nastupima. Mada ih ima i na "drugoj" strani.

 

 

Zajebite i Isusa, i Alaha i sve kultove licnosti - to je ljudska izmisljotina. Mozda su i postojali, ali su samo idoli.

 

Mi pricamo o tome da li su ljudi zapravo sami zasluzni za to sto imaju svest da su zivi, ili ne. Meni se cini da ne...sam sebi svest nisi dao, to je sigurno. Meni su i muzika i uopste razni oblici ljudske kreativnosti dokaz da su ljudi zapravo Bozanstva u malom, dakle njihova moc da stvaraju. Znate ono kada nesto procitate ili kad cujete ili sta god, i kad se osetite inspirisanim? (lican primer - kad god cujem Morbid Angel - "Formulas Fatal To The Flesh, Cynic - "Focus", "The Rite of the spring", Deveta od Betovena, itd.)

 

E, pa to je manifestacija tog pojma Bog, ili Volje. Toliko.

Edited by H.J

Share this post


Link to post
Share on other sites

jos samo ovo :D

Ostaje ti samo da verujes u njegovo POSTOJANJE ili da verujes u njegovo NEPOSTOJANJE.

Nije tacno. Neke to i ne zanima. Znaci ne veruju da postoji, ali ni da ne postoji. Zovu se agnostici.

Mada i tu ima vise "pravaca", ali generalno, to je to.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bezlicni:

Brate, ne kapiram te, lepo je receno da oni nisu spoznali Boga kroz svoj svakodnevni zivot, i stoga i misle da ga nema. Oni koriste razum. Ti jesi spoznao po sopstvenim recima, i cao zdravo. Ovamo kazes da ti imas argument koji je tebi dovoljan, i koji nije "opsti", a ovamo opet trazis taj "opsti" argument od ateista. Oni su ti ga dali "njihov"- kroz sopstveni zivot nisu spoznali postojanje Boga. Sto je opet neka vrsta subjektivnog argumenta, vrednovana isto kao i tvoj. Jer da je "tvoj" argument opsti, svi bi ga razumeli.

 

Vrednovana je isto kao moj, tu nema dileme.

Ali ne mogu da tvrde da koriste razum. Jer nemaju nikakav dokaz da ne postoji bog.

Jer nepostojanje dokaza nije dokaz.

Kontas?

Ateizam hoce da dokaze da NE POSTOJI BOG, i misli to ( sa tim nemam problema) ali se pozivaju kako je njihovo misljenje proizvod razuma i nije verovanje nego istina.

Ja nemam problema da se kaze da je ono sto ja Mislim VEROVANJE, jer nemam javni argument. Ali ga nemaju ni on to je poenta.

Ali brate, mnogo si bre konfuzan.

 

Nadam se da sam jasniji iznad?

Takodje bih primetio da ateisti poricu postojanje Boga vise na religijski nacin, odbija ih set pravila i tome slicno. A religije jesu uglavnom prevara.

 

Religije same po sebi nisu, religije su put, religije se koriste za prevare kao i ostali izmi. Naprimer komunizam. Kod nas je komunizam bio ceo birokratski sistem ali nisu ljudi.

Itd... nisu religije te koje ne valjaju, ili ideologije ( izmi ) vec ljudi, oni su ti koji ne valjaju.

 

To je problem sto se mene tiche sa svim ideologijama, zapravo - ljudi su problem.

 

Moje licno misljenje je da su velika vecina ateista ustvari agnostici, jer ne vide zasto bi verovali da Bog postoji (sem iz sebicnih razloga - recimo straha, jer kad npr. krenu bombe da padaju oko tebe, ti si nemocan i neki misle da im u tom slucaju jedino ostaje da se mole Bogu - a to nije dobro jer je izraz nemoci - treba ustati iz te situacije, a ne kukati. Mada, to i nije verovanje - vise je laganje sebe samog, covekovo poslednje utociste kad sve drugo vise nije moguce. Drugo, u tom slucaju opet ljudi zamisljaju Boga kao neko bice sa stapicem, sto "ono" nije. Sila, volja, svest, energija, sve manifestacije iste oko tebe - to mozes reci da jeste - ali nije bice), ali opet, ne mogu ni dokazati da Bog postoji. Slazem se da reci da "Bog ne postoji i to je to", je glupo i ograniceno, vec treba ostaviti neku mogucnost. Ali opet, zasto je uopste sebe stavljati u neki kos?

 

 

Do nekle se slazem sa tvojim lichnim misljenjem.

To zasto ne veruju u boga, ima razlicite motive.

 

 

 

jos samo ovo :D

 

Nije tacno. Neke to i ne zanima. Znaci ne veruju da postoji, ali ni da ne postoji. Zovu se agnostici.

Mada i tu ima vise "pravaca", ali generalno, to je to.

 

 

Pa dobro mjaku mu, ateista je ateista agnostik je agnostik :D

 

Zajebite i Isusa, i Alaha i sve kultove licnosti - to je ljudska izmisljotina. Mozda su i postojali, ali su samo idoli.

 

E UBO SI GA PRAVO U CENTAR cele moj filozofije.

Vidis, kao sto vec rekoh gore PROBLEM JE U LJUDIMA.

JER IM TREBAJU IDOLI.

 

Uzmi za primer komunizam. U svakoj zemlji imas nekog baju ko je idol komunizma kad on ode - raspada se komunizam.

Tito u Yugi, Staljin u rusiji, a videcemo sta ce kastro da uradi.

Doduse kina se kanda odrzava.

Tako je isto i sa religijama njima trebaju ti IDOLI da bi covek imao na koji "materijalni" Argument da se osloni. Isusa, papu, alaha, ovog,onog.

 

To opet nije do religije to je do ljudi.

 

Zato se ja karekterisem Spiritualan ne religiozan

 

Hail Eris Aum Om Amen.

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodje bih primetio da ateisti poricu postojanje Boga vise na religijski nacin, odbija ih set pravila i tome slicno. A religije jesu uglavnom prevara.

pa otprilike... mogu da ne verujem (i ne verujem) u boga kakvim ga religije predstavljaju... a ako pričamo  o bogu koji je "nešto iznad nečega što ne razumemo", dakle o nekom nedefinisanom bogu, ni moj stav ne može biti definisan... kao što ni vi nemate stav o žnjorksu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

"ideologija" podrazumeva da postoje neki CILJEVI te ideologije. na primer ideologija komunizma ima za cilj da uspostavi drustveno uredjenje po tom-i-tom modelu. neke (!) organizovane religije su ideologije jer imaju ciljeve, itd.. a sad mi reci, koji je to CILJ ateizma. jedan jedini CILJ mi navedi. reci mi za sta se to ateisti ZALAZU.

 

ideologija uglavnom ima neki vid organizacije iza sebe. za komunizam je to drzavni aparat. za organizovne religije - to je crkva. reci mi koja to ORGANIZACIJA radi na ostvarenju CILJEVA ateizma (i prethodno mi reci koji su to ciljevi).

 

aman covece..

jedno je zvucati pametno, komplikovano i biti pun nekih mudrih recenica koje nemaju konkretno znacenje nego se interpretiraju na milion nacina ("sve je relativno", "sve je bog", "metafizicki apsolutno apstraktni entitet sa senfom i kecapom"), bla bla bla.. a sasavim druga je imati neki KONKRETAN STAV, izneti ga, i imati dovoljno razuma da saslusas neistomisljenike bez da upotrebljavas upadice tipa "uvreda za inteligenciju i slicno", "ateizam je njesra", "ateisti su takvi jer mrze crkvu", itd...

 

fokusiraj se i iznesi svoj stav konkretno, jasno i precizno. da bi to mogao, treba ti sledece:

1) jasno definisi SAM SEBI sta hoces da kazes

2) potrudi se da to kroz reci lepo prenese drugima. ako ti vestina pisanja nije na tom nivou, potrudi se da bolje preneses svoje misli na ekran kad pricas sa neistomisljenicima, a ne da bljujes vatru kad god te neko pritera uza zid.

3) imaj dovoljno hrabrosti da svoj stav ne razblazavas "verski korektnim" izajavama. to odaje cinjenicu da ni sam nisi siguran sta mislis i sta hoces da kazes i jasno je da ti stav ne stoji na cvrstom osloncu i argumentaciji.

 

u prevodu - sminka retorike i nekonkretnih teza ne moze da sakrije manjak supstance i ideje. kad u glavi imas jasnu misao, jasan stav i kad imas dovoljno samopouzdanja da ga izneses drugima - onda ce ti i poruke biti "jace", i ostavljace jak utisak na citaoca (a vidim da je to ono sto zelis, da nas fasciniras svojim velikim intelektualnim kapacitetom). to je ok, samo imaj na umu da ti auditorijum ovde nisu deca predskolskog uzrasta.

 

 

a koran? njega je napisao alah (jedini bog) licno, diktirajuci muhamedu u pero, tako da je koran autenticna knjiga koja potice od jedinog boga - alaha.

jel mozes ti da dokazes da to nije tako? ne mozes? e, onda je sve to sto si ti rekao - "njesra".

 

(ovako bi izgledala tvoja retorika u ustima fanaticnog muslimana. mislim da je korisno da pogledas kako tvoje pisanje deluje iz drugog ugla).

 

Хајде одјеби више. Да те не сахраним логиком. Иш. Неко је доколан да слуша твоје критике и остале глупости. Изволи и реци шта имаш за себе и нека остане на томе. Немаш паметнија посла него да кењаш по форуму и другим закераш шта не ваља, а шта ваља. Сад ћеш ти да ми доказујеш шта је идеологија, а шта није. Е баш си фаца... Бежи бре у три лепе!

 

П.С. Надам се да си разумео моју поенту сада, не?

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa otprilike... mogu da ne verujem (i ne verujem) u boga kakvim ga religije predstavljaju... a ako pričamo  o bogu koji je "nešto iznad nečega što ne razumemo", dakle o nekom nedefinisanom bogu, ni moj stav ne može biti definisan... kao što ni vi nemate stav o žnjorksu...

 

 

A to tebi treba? Definicija?

Bog je (jasno treba da bude svakom ko je proucavao religije ) Princip, inteligentna sila i svest koja je kreirala sav ovaj univerzum, apsolutnije deo njega, od najsitnijeg detalja i u isto vreme kompletan univerzum takodje, a uz to mi smo svi deo njega t.j mi smo svi on. I on je svi mi.

 

Eto mozes da iams stav?

 

ja o znjorksu imam stav. Imem mu je kul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хајде одјеби више. Да те не сахраним логиком. Иш. Неко је доколан да слуша твоје критике и остале глупости. Изволи и реци шта имаш за себе и нека остане на томе. Немаш паметнија посла него да кењаш по форуму и другим закераш шта не ваља, а шта ваља. Сад ћеш ти да ми доказујеш шта је идеологија, а шта није. Е баш си фаца... Бежи бре у три лепе!

 

П.С. Надам се да си разумео моју поенту сада, не?

 

Mislim i kako posle ovako nečega čovek da te shvati ozbiljno? Kao dete od 9 godina si...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa otprilike... mogu da ne verujem (i ne verujem) u boga kakvim ga religije predstavljaju... a ako pričamo  o bogu koji je "nešto iznad nečega što ne razumemo", dakle o nekom nedefinisanom bogu, ni moj stav ne može biti definisan... kao što ni vi nemate stav o žnjorksu...

Ako je tako, onda nisi ateista (mislim, kad vec imas potrebu da se klasifikujes), vec agnostik.

____________________________________________________

Onime,

 

Slobodno se upucaj sto se ove teme tice. Jebote!

 

Uclani se u Obraz :rolleyes:

____________________________________________________

Bezlicni,

 

Zato ti i kazem da mi se cini da su oni agnostici, jer oni u sustini ne kazu da Bog ne postoji, vec da ga nisu spoznali.

 

Inace, ja mislim da ovde postoji kod "vernika" neka vrsta zablude sta je ateizam.

Primetio bih da ateizam nije toliko krut u tom "verovanju" da Bog ne postoji. Pricam sustinski.

Ateizam pobija religije, pobija Boga kao entitet, a ne Boga kao silu.

 

On je i nastao kao reakcija na religije.

To sto ga mnogi lose razumeju kao vi ovde, to je druga stvar.

Edited by H.J

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim i kako posle ovako nečega čovek da te shvati ozbiljno? Kao dete od 9 godina si...

 

Па није некима било тешко још од почетка да се на тај начин постављају не само према мени већ и према више чланова, што само по себи говори о ''некима''. Елем, бејах веома озбиљан. Бејах веома прецизан. Веома и изричито исказао своје мишљење ''Атеизам је њесра'', дао чињенице поводом тога, три пута поновио готово једно те исто на различите облике, евидентирао све на што простији могући начин...али изгледа да највише функционише само онај најпростији начин вређања и псовања обзиром да је тај начин комуницирања најприближнији затуцаним мозговима па реко' да искористим да би што лакше разумели. Разумеш ли то или да и теби одговорим на такав начин?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne brini. Sigurno ima mnogo devojaka koje misle da si mistichan i poseban. Evo ja vishe nechu da ti spushtam. Dobro, mozhda malkice s vremena na vreme, al' ne puno. I ne u odsudnim momentima.

Zaslepljen sam tvojim mentalnim kapacitetima. Odavno nisam video intelgentniju amebu.

Izvini,

Evo sad stvarno nechu vishe...

Edited by matatrtaDtopikkiller

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim i kako posle ovako nečega čovek da te shvati ozbiljno? Kao dete od 9 godina si...

 

 

Ovaj forum je inache jako ozbiljno mesto gde raspravlajmo o jako ozbiljnim stvarima svi na jako ozbiljnom nivou i tu ce da se donesu neke jako vazne i ozbiljne odluke.

Alo brate, koga boli kurac ko ce koga kako da shvati.

 

Iznesemo misljanja i stavove u nasem imidzu ili sta vec po karakteru kako se ko izrazava i ponasha, ljudi citaju pa ko shvati shvatio je ko nije nije.

 

Ne pisemo jebene eseje i naucne radove koje mora da razume NAUCNA zajednica inache NAJEBA PLANETA.

 

Ne brini. Sigurno ima mnogo devojaka koje misle da si mistichan i poseban. Evo ja vishe nechu da ti spushtam. Dobro, mozhda malkice s vremena na vreme, al' ne puno. I ne u odsudnim momentima.

 

Realno ti vise radis na tom imidzu posebnog i mistichnog.

Sve ti je posebno i "mistichno" i nekako KREATIVNO.

POcev od aidsa, pa fazona exports department (shatro shirim aids)

sto znaci da jebem ( t.j jebes) pa do slike na profilu, i slike u about me.

PA na kraju citat o vaznosti sexa.

 

I tu tu ispadas baja sa imidzom i filozofskim stavom o jebanju u svetu. Imas 29 godina blejis po forumu.

Vi ste mi najdraza sorta.

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj deo foruma se bar trudi da priča bude koliko toliko ozbiljna, razumna i argumentovana. Ako nisi spreman na argumentovanu raspravu ne trebaš pisati ništa. Tj, napiši svoje mišljenje neko će da napiše svoje i gotovo.

Ako se u drugom slučaju iskenjaš po masi ljudi tvrdeći kako si baš ti prodro u suštinu onda ne sumnjaj da će da se pojavi neko ko će da pokuša da ti "objasni".

 

 

A matatrta uglavnom kaže onako kako dobar deo misli, samo što se većina ustručava da postavi stvar baš tako :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj deo foruma se bar trudi da priča bude koliko toliko ozbiljna, razumna i argumentovana. Ako nisi spreman na argumentovanu raspravu ne trebaš pisati ništa. Tj, napiši svoje mišljenje neko će da napiše svoje i gotovo.

Ako se u drugom slučaju iskenjaš po masi ljudi tvrdeći kako si baš ti prodro u suštinu onda ne sumnjaj da će da se pojavi neko ko će da pokuša da ti "objasni".

 

Ne mozes ti da argumentovano pricas o prici o BOGU.

Ja ti prichao argumentovano o tome.

Kenjam se po ateistichkoj masi, jer, rade isto sto i vernici - veruju.

A pozivaju se na navodno razum i logiku.

 

Kao sto vec rekoh.

I to sam obrazlozio.

Ne verovati u postojanje je zapravo verovati u nepostojanje.

Ako nemas dokaze cinjenice da nesto postoji ili ne - jednostavno verujes u njegovo postojanje ili verujes u njegovo nepostojanje.

 

Kao sto ovaj Zakshda (dzonijev ) moze da postoji ili kao sto babaroga moze da postoji.

 

 

A matatrta uglavnom kaže onako kako dobar deo misli, samo što se većina ustručava da postavi stvar baš tako :D

 

 

Sad je bitno i kako vecina misli.

O sujeto, i crnom vragu si teska.

 

Jako si ti logichan, sve pucas od logike i razuma. kad ti je bitno sta vecina misli. :)

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad si kao iznad situacije, a?

 

Погрешно си додао/ла ''Као''. :pivopije:

--------------------------------------

 

Ovaj deo foruma se bar trudi da priča bude koliko toliko ozbiljna, razumna i argumentovana. Ako nisi spreman na argumentovanu raspravu ne trebaš pisati ništa. Tj, napiši svoje mišljenje neko će da napiše svoje i gotovo.

Ako se u drugom slučaju iskenjaš po masi ljudi tvrdeći kako si baš ti prodro u suštinu onda ne sumnjaj da će da se pojavi neko ko će da pokuša da ti "objasni".

 

Ти желиш аргументације о Богу. Браво.

 

Аргументације разумног дела? Ко су то, ти Ма трта на ливади и још понеки ту? Који ће да заобилазе поенту и трагају за длакама у јајету због тога што им је сујета превелика те не знају како другачије да одбране неко своје мишљење, а чак и да нису атеисти, и даље ће да серу како све најбоље знају? 'Ајде, бежи тамо. Аргументи... Од тих људи који лају више него што нешто паметно искажу. Шта покушавају да изигравају? Смејурија. Сада да ја кренем да јурим ликове у теми о порнићима и да им исправљам свако слово поред тога да им псујем мајку и да будем паметан, је л'?

И, шта сте ти и ма трта ливада нешто поред осталих исказали? НИШТА. Доносили сте својствене закључке на конту онога што су људи писали (претежно ја и Безлични уз оног чикицу) и онда још и вређали, а поенту разумели нисте ни малчице. И шта онда који qrac да било шта пишем када сте говеда...?

И нико није доказао нити показао због чега је то атеизам ДОБАР нити ПОВОЉАН тако да, бође ћути. Између осталог, какав ''разум''? Погледај око себе и види шта и како људи причају и разговарају на и по форуму. Очекујеш нешто ''нормално'' и едукативно? Тешко, јако тешко. Изнад осталог филозофија не захтева аргументацију, тако да ће твој подзнак Девице морати да издува за сада.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slušaj govedo. Niko ovde nije počeo sa uvredama pre Bezličnog i tebe (izuzev Sapiensa, al to je njegova praksa i pričalo se o drugim stvarima). I čitaj malo šta pišem nigde nisam pominjao argumentacije o Bogu. Samo sam tražio malo razuma u govoru. Dakle da i mi neprosvetljeni smrtnici možemo da razumemo.

Ti si jednostavno došao na temu i iskenjao se. Tačka.

 

Nisam ja došao na temu o Astrologiji i Mayanskom kalendaru i rekao: "Astrologija i Mayanski kalendar je njesra" nego si ti to uradio ovde. Dakle kad to uradiš onda snosi posledice. I ajde ne seri, ko je ovde kome psovao majku?

 

A vi ste mi pa dokazali zašto je ateizam loš i nepovoljan :)

I ako nekog znam da piše puno teksta a ne kaže ništa onda si to ti zato tišina.

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хахахаха. Ау јбт, смешан си много.

 

За тебе су увреде само ако су псовке, је л'? Па лепо. Не знам ко је сапиенс нити ме то занима, пусти ти њега или њу :] .

Ја сам исказао много пута и дао одређене аргументације које сте ви исмевали зато што нисте разумели. Капираш? И онда сте вређали како немамо логику нити интелект нити нешто сасвим десето да би на крају исказали како ''тај бог ког ми видимо'' можда може да постоји и да се с тим слажете.

 

1. Напали сте нас сматрајући да се ради о хришћанском и буквалном облику бога. - Прва увреда.

2. Напали сте нас да немамо логику ико нисте разумели. - Друга увреда.

3. Исказивали сте својствене закључке на конту нашин исписаних речи уместо да затражите да појаснимо, поново омаловажавајући не само наш труд већ и логику - Трећа увреда.

4. И након три пута објашњавања (свака част Безличном, ја сам у последње време врло кратког фитиља) и даље сте вртели исту причу, и даље омаловажавали - четврта увреда.

 

Има их још доста, а онда када ми је пуко филм рекох да лепо појасним где, шта и како. И, не можеш да побијеш чињеницу. Ти си говедо. Ја нисам. Ја сам астролог. :] Хехехе

 

Дакле, да завршим причу! У атеизму се вређа здрава интелигенција. Манифестција Бога, н овај или онај начин, постоји. Атеизам је њесра.

Ето, што простији, што баналнији начин. Шта ту нема да се разуме?

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

A vi ste mi pa dokazali zašto je ateizam loš i nepovoljan :)

 

Da.

Suzbija jednu ideju, ne proucava je - dakle nepovoljan je. KAo i svako drugo slepo verovanje.

Cim ti nesto odbijas i cim se nesto cemu pripadas bavi odbijanjem neceg - nepovoljno je.

Jos ako se deklarises, pravis modu i imidz od toga ( ne ti konkretno nego ateisti) josh je nepovoljnije.

 

 

Moderacija ovaj post i stajem.

Ima veze sa temom - nije spam. Tako da nije ni problem.

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ма ок, није проблем, постао сам превише мек у последње време... :)

 

Немојте псовати једни друге. Безвезе је, а и ништа не добијате, осим бана и брисања инкриминисаног поста...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...