Jump to content

Recommended Posts

Guest Bata Životinja
Не, не, ја никога не вређам, није ми то циљ.

 

Љубав у будизму...па, нисам реко да је то основ али јесте присутна. У неком облику, зар се не слажеш? А довољно је апстрактна те може постојати чак и у обради метала, односно лима... Ја то тако видим. Не знам о будизму много али сам сигуран да и у њему постоји неки облик ''воли ближњег свог'' или слично томе...исправи ме ко грешим. :]

 

prilično sam siguran da ''voli bližnjeg svog'' postoji u svakoj religiji na ovoj planeti. Ali ljubav u hrišćanstvu nije tek moralni ili emocionalni pojam, već kosmološki. Toga nema u budizmu. Nadam se da znaš na šta mislim kad kažem kosmološki? Tales tvrdi da je voda osnova svega, Heraklit vatra itd.... Hrišćanstvo tvrdi ljubav. Ne misli se na ono što je ljubav u svakodnevnom životu, to jeste dio učenja, ali na kosmološkom nivou to nosi i druga značenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

@imaginos

 

Ko koga ovde vredja je ocigledno. Ti vredjas mene i moju inteligenciju i to ne bas umeshno. Ja sam to rekao generalno kao cinjenicu ili pravilo tako da ako se ti ili neko iz tvoje porodice uklapa u taj okvir stvarno mi je zao. Kao sto ne volim lose stvari da se desavaju meni tako isto ne volim ni drugim ljudima da se dese. Takodje za to nije bila potrebna religija da me nauci kao sto vi pricate. Moralne i druge vrednosti crpim iz svog zdravog razuma i nije mi potrebna biblija da me bilo cemu nauci. Onaj kome je to potrebno onda i treba da je cita. Ja sam u odnosu na tebe intelektualno superioran i nemam ni najmanju potrebu da ti to dokazujem jer je to odlika malih ljudi. Svojim komentarima zelim da pomognem zaludjenim ljudima kako bi svoje slobodno vreme lepse potrosili nego da idu u crkvu i mole se Tomi Palcicu ili nekom drugom junaku iz bajki.

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

@imaginos

 

Ko koga ovde vredja je ocigledno. Ti vredjas mene i moju inteligenciju i to ne bas umeshno. Ja sam to rekao generalno kao cinjenicu ili pravilo tako da ako se ti ili neko iz tvoje porodice uklapa u taj okvir stvarno mi je zao. Kao sto ne volim lose stvari da se desavaju meni tako isto ne volim ni drugim ljudima da se dese. Takodje za to nije bila potrebna religija da me nauci kao sto vi pricate. Moralne i druge vrednosti crpim iz svog zdravog razuma i nije mi potrebna biblija da me bilo cemu nauci. Onaj kome je to potrebno onda i treba da je cita. Ja sam u odnosu na tebe intelektualno superioran i nemam ni najmanju potrebu da ti to dokazujem jer je to odlika malih ljudi. Svojim komentarima zelim da pomognem zaludjenim ljudima kako bi svoje slobodno vreme lepse potrosili nego da idu u crkvu i mole se Tomi Palcicu ili nekom drugom junaku iz bajki.

 

amen.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

HEFEST, natjeraćeš me da te stavim na ignore, a da otključam imaginosa, kunem se svim svetim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Slobodno. Sta se to mene tice. Ja iznosim cinjenice. Ako te cinjenice bole mozda je vreme da se preispitas. Ja nisam rekao da ima dokaza za nepostojanje Boga nego da nema dokaza za postojanje. Dok se ne dokaze suprotno Bog ne postoji bas kao ni Zlatna jabuka i 9 paunica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Postoji nebesko telo koje vidimo golim okom sa zemlje nocu, a ponekad i danju i koje nazivamo Mesecom. Dakle nasa predstava o mesecu je jasna kao dan u podne jer imamo njegov vizuelni prikaz!!! Krajnji dokaz bi bio sletanje na mesec i svojerucno opipavanje istog. Daj mi vizuelni prikaz boga i na dobrom si putu da dokazes svoju tezu!!!

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znate sta je jedino pozitivno u hriscanstvu za neke ? to sto neki ostaju jachi verujuci u boga i isusa , sto su mozda vishe optimisti , ali opet , Bog ne postoji i Hriscanstvo je sekta ! Ma zasto Bog treba velikim slovima ? e ne treba

 

bog bog bog bog bog bog.

 

A to kada kazu da vanzemljaci ne postoje i bog ne postoji naravno da cu verovati da bog ne postoji . sanse da vanzemljaci postoje u odnosu na boga su 10000000 : 1 jer u nashej galaksiji aka Mlecnom Putu ima ( gruba procena ) milijardu zvezda a postoji milijardu galaksija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Postoji nebesko telo koje vidimo golim okom sa zemlje nocu, a ponekad i danju i koje nazivamo Mesecom. Dakle nasa predstava o mesecu je jasna kao dan u podne jer imamo njegov vizuelni prikaz!!! Krajnji dokaz bi bio sletanje na mesec i svojerucno opipavanje istog. Daj mi vizuelni prikaz boga i na dobrom si putu da dokazes svoju tezu!!!

 

dakle, vazduh, bakterije, virusi, ultravioletni zraci itd - ne postoje? Pošto nemamo vizuelni prikaz

 

a fatamorgane, halucinacije i tome slično postoje, pošto imamo vizuelni prikaz? :)

 

Ok, genijalno.

 

 

vidjeti ili opipati nešto nije dokaz postojanja tog predmeta. Jer ti ne možeš da dokažeš ni da ti postojiš. Ajde idi pipaj samog sebe pa mi javi šta si napipao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
dakle, vazduh, bakterije, virusi, ultravioletni zraci itd - ne postoje? Pošto nemamo vizuelni prikaz

 

a fatamorgane, halucinacije i tome slično postoje, pošto imamo vizuelni prikaz? :)

 

Ok, genijalno.

 

 

vidjeti ili opipati nešto nije dokaz postojanja tog predmeta. Jer ti ne možeš da dokažeš ni da ti postojiš. Ajde idi pipaj samog sebe pa mi javi šta si napipao.

 

Ovo ide direktno u najgluplji postovi!!! Naravno da fatamorgane potoje kao i halucinacije!!! Ko kaze da nemamo vizuelni prikaz bakterija, virusa i ultraljubicastog zracenja? Znaci ti si na nekim drogama!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

dakle, vazduh, bakterije, virusi, ultravioletni zraci itd - ne postoje? Pošto nemamo vizuelni prikaz

 

Vazduh udishemo i za to postoje dokazi ,zar ne ?

 

Bakterije i virusu postoje , ljudi umiru zbog toga , ljudi imaju fizicke promene zbog toga , jel to dokaz ili mozda znak od boga ?

 

Si nekad cuo za mikroskop ?Tamo bakterije i virusi mogu da se vide a vas bog , ne moze :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

ja koliko znam, droge izazivaju halucinacije :)

 

mi ne vidimo viruse, virusi se vide po mikroskopom, što znači da ih ljudi hiljadama godina nisu vidjeli, što bi opet značilo da bi neki Hefest ateista u 15. vijeku tvrdio da virusi ne postoje, jer nema vizuelni prikaz virusa! :)

 

Za Hefesta 15. vijeka ultravioletno zračenje ne postoji, jer ga ne vidi! :)

 

A Hefest 21. vijeka mora da prizna da postoji ultravioletno zračenje i da je njegov predak iz 15. vijeka bio budaletina.

A šta onda za Hefesta 21. vijeka ne postoji, jer ga ne vidi? Šta će reći Hefest 23. vijeka za Hefesta 21. vijeka? :)

 

Ovo je ''sindrom sina-Petra-Popare-zvanog-Crni'' :) Tata vidi jelen, vidi sunce. Nije to sunce sine, to je mjesec :)

 

Ajde šetaj bre...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Setaj ti matori!!! Hefest bilo kojeg veka ti moze reci da boga ne vidi niti ce ga ikada videti kao sto ni Petar Deljan nije niti ce videti svog voljenog bogu!!! Ali put do mudrosti je tezak i uzak. A Hefesta 15. veka si ti ubacio u pricu. A antickoj Grckoj su ljudi verovali u mnogo bogova, pa i u Hefesta. Gde je tvoj bog bio tada???? Nije bio ni u hiljadugodisnjem planu!!!!

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Ali put do mudrosti je tezak i uzak.

 

put je uzak, nije mudrost uska :)

 

Gde je tvoj bog bio tada?

 

nije moj, kunem se da ne poznajem dotičnog :)

 

A Hefesta 15. veka si ti ubacio u pricu.

 

pa naravno da jesam, jesam li možda krio da sam uveo tu budaletinu u priču?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
put je uzak, nije mudrost uska :)

 

 

 

nije moj, kunem se da ne poznajem dotičnog :)

 

 

 

pa naravno da jesam, jesam li možda krio da sam uveo tu budaletinu u priču?

 

Toliko o tebi i religiji. Hefest je bio bog naucnik i najpametniji medju bogovima tako da to budaletina lepi sebi a ne njemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znate sta je jedino pozitivno u hriscanstvu za neke ? to sto neki ostaju jachi verujuci u boga i isusa , sto su mozda vishe optimisti , ali opet , Bog ne postoji i Hriscanstvo je sekta ! Ma zasto Bog treba velikim slovima ? e ne treba

 

bog bog bog bog bog bog.

Pa veliko slovo ide u zavisnosti od toga da li pričaš o monoteističkim ili politeističkim bogovima.

Ako je monoteizam (jedan vrhovni Bog), onda se piše sa velikim, kao što se i Alah piše sa velikim A.

Ako je u pitanju politeizam, onda se piše sa malim slovom, na primer: "bogovi sa Olimpa".

Tako sam barem ja to skontao. :)

 

A što se tiče toga da li, i zašto se Bog ne pojavljuje... dajte ljudi, pa bilo bi potpuno smešno da se pojavi. Narušio bi slobodu vas ateista da ne verujete u njega. :)

Nije li to očigledno? :)

A sa druge strane, Bog se jeste pojavljivao i pojavljuje i danas, samo u drugom obliku nego u onom u kojem ga vi očekujete da se pojavi. ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
Pa veliko slovo ide u zavisnosti od toga da li pričaš o monoteističkim ili politeističkim bogovima.

Ako je monoteizam (jedan vrhovni Bog), onda se piše sa velikim, kao što se i Alah piše sa velikim A.

Ako je u pitanju politeizam, onda se piše sa malim slovom, na primer: "bogovi sa Olimpa".

Tako sam barem ja to skontao. :)

 

A što se tiče toga da li, i zašto se Bog ne pojavljuje... dajte ljudi, pa bilo bi potpuno smešno da se pojavi. Narušio bi slobodu vas ateista da ne verujete u njega. :)

Nije li to očigledno? :)

A sa druge strane, Bog se jeste pojavljivao i pojavljuje i danas, samo u drugom obliku nego u onom u kojem ga vi očekujete da se pojavi. ;)

 

Mozda nam On sada prica kroz tebe!!! Hmmmmmm!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Ghoul, gledao sam to i to ništa ne dokazuje, u stvari tumačenje je prilično sakato i svedeno na solarne teorije s početka 19. vijeka. Čak i da je sve tačno, ne dovodi hrišćanstvo u pitanje ni jedan milimetar, čak naprotiv - osnažuje ga.

 

 

Toliko o tebi i religiji. Hefest je bio bog naucnik i najpametniji medju bogovima tako da to budaletina lepi sebi a ne njemu.

 

pa jesi li ti bog? Ja ne govorim ovdje o antičkom bogu već o jednom tupavom forumašu i njegovim viševjekovnim reinkarnacijama. Prva ne vjeruje u viruse i UV zračenje, druga ne vjeruje u Boga, treća će se stidjeti i prve i druge reinkarnacije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
Ghoul, gledao sam to i to ništa ne dokazuje, u stvari tumačenje je prilično sakato i svedeno na solarne teorije s početka 19. vijeka. Čak i da je sve tačno, ne dovodi hrišćanstvo u pitanje ni jedan milimetar, čak naprotiv - osnažuje ga.

 

 

 

 

pa jesi li ti bog? Ja ne govorim ovdje o antičkom bogu već o jednom tupavom forumašu i njegovim viševjekovnim reinkarnacijama. Prva ne vjeruje u viruse i UV zračenje, druga ne vjeruje u Boga, treća će se stidjeti i prve i druge reinkarnacije :)

 

Stvarno bih ti drage volje odgovorio na ove tvoje baljezgarije samo kada bi mogao da shvatim sta se u tvom pomucenom umu desava!!! O kakvim inkarnacijama i reinkarnacijama ti pricas???? Vidjao sam drogirane i zbunjene ljude i ranije, ali ti si brate sampion!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Petre , ti si stvarno kritican lik .

 

Kako nista ne dokazuje , pa jebem ga valjda postoje spisi iz doba Egipcana gde se pokazuje da je Horus bio takav i takav i ostali bili takvi i takvi , mnogo pre Isusa.

 

Ako je sve od Horusu i ostalima bilo izmisljeno , onda samo moze i prica o Isusu da bude izmisljena.

 

U ovom slucaju to nije tako , nego je prica o Isusu samo jedna od kopija od gore navedenih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda ce napraviti bogoskop gde ces moci da vidis boga kao kada vidis virus u mikroskopu.

 

Petre , znas li prichu o Horusu ?

 

Pogledaj ovo ako oces , malo ce ti biti jasnije

 

 

 

Opet vezujete Hriscanstvo i boga. E metal kompleksi.

Onda uzmes malo proucavas astrologiju, al ne tako sto ces da citas sta su drugi rekli nego sto ces sam da proucis.

 

I shvatis da je sva ta mitologija bazirana na astrologiji, i da su sve CIVILIZACIJE praktikovale astrologiju na ovaj ili onaj nacin.

Civilizacije koje nisu imale dodira jedna sa drugom.

 

Pa onda uzmes jungovu teoriju sihroniciteta, i Piter Russela i slushash malo sta je to Svest.

I onda imas vec malo jachi uput sta je to verovatno Bog, i koliko smo mi zapravo "zaboravili"

 

Kako nista ne dokazuje , pa jebem ga valjda postoje spisi iz doba Egipcana gde se pokazuje da je Horus bio takav i takav i ostali bili takvi i takvi , mnogo pre Isusa.

Ako je sve od Horusu i ostalima bilo izmisljeno , onda samo moze i prica o Isusu da bude izmisljena.

 

1. bog nije fenomen iz hriscanstva. Ateizam nije negiranje hriscanstva vec vise sile.

2. Nije izmsljena, vec astroloska. A za astrologiju ti odgovorih gore.

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...