Jump to content

Recommended Posts

Fakin' znam da sam u pravu.

Znash kako su ljudima koji su tvrdili da je zemlja orkugla davali jebeno dobre i lepe argumente da mora da bude ravna?

U ne bi verovao. Za GENERALNo slaganje oko pojmova TOG doba to je delovalo savrsheno racionalno.

 

A najjače je što se porediš sa nekim mesijom, prorokom, prosvetljenim likom ili ne znam šta. Ovo ti je dokaz koji me je oborio. Zaista, ovde je sve što sam rekao palo u vodu. Ti si u pravu i ispred našeg doba si, tako su isto govorili i Galileju i ispalo je da je on u pravu. Ko sam ja da protivrečim.

 

Da li je pojam IDEOLOGIJA, danas usla primarno u politicki zargon ? DA. DA li to znaci da ne moze da se primeni u zargonu umetnosti? Ne. Ili u zargonu, ideologije borbe. Da.

 

U "žargonu umetnosti"!

Sad polako prelazimo na žargonsko izražavanje :)

 

Nego šta bi sa onim jedna ideologija ubija drugu i to?

 

 

A ovo je već mazohizam:

Da li je sve sto nosi sufiks izam oznacava ideologiju, pravac ili nesto slichno? Da. ( u drugim jezicima ) Da.

 

Jel hoces to da ti dokazem? Prostim quotom? EVO IZVOLI.

"The suffix -ism denotes a distinctive system of beliefs, myth, doctrine or theory that guides a social movement, institution, class or group."

 

I sve to mozes da ubrojis u IDEOLOGIJU.

 

sto kaze ovde

"Its usage has since been extended to signify the ideology or philosophy surrounding the element to which the suffix is added."

 

Sad smo došli i do "pravca ili nešto slično". Još malo nam fali pa da dođemo i do stava. ;)

 

"Has since" ŠTA? "Been extended..."! Dakle niko nije osporavao da su ideologije izmi, ali druga je stvar reći da su svi izmi ideologije :)

A i piše mu, samo se pravi lud:"system of beliefs, myth, doctrine or theory that guides a social movement, institution, class or group".

 

 

I STA JE MENI KO OD VAS KOJI KURAC OBJASNIO? NIKO NISTA! STA JE KO DOKAZAO? NIKO NISTA.

 

Moje poslednje shanse, DAJ JEBENO NEMOJ DA ME ZASMEJAVAS VISE TIM JADNIM KURCHENJEM "ja sam pametan ti si glup"

 

BUDI TI PAMETAN PA PROVERI ONO STO HOCES DA DISKRIMINITUJES!

 

The first recorded usage of the suffix ism as a separate word in its own right was in 1680. By the nineteenth century it was being used by Thomas Carlyle to signify a pre-packaged ideology

 

Objašnjeno ti je brdo stvari a između ostalog šta je ideologija, i šta je ateizam. Nekoliko puta. I to na srpskom ;)

 

I šta si dokazao ako ga je taj i taj koristio da označi ideologiju?

 

JA PRAVIM JEBENO NOVE PODELE? ne JA SAMO OTVARAM UM, za ONO ZA STA STE VI ZATVORILI. Za cinjenice koje ste zaporavili i pojmove KOJE STE STROZIJE DEFINISALI da bi Mogli LAKSE DA VODITE KAFANSKE SPIKE.

[/b]

 

Ove kuotove ovde vidis da se SAVRSHENO UKLAPA U SVE STO SAM REKO vezano za IZME.

 

 

Ubedjen sam da sam u pravu, jer sam iskusio nesto sto ti nisi. I zalim te zbog toga.

 

"Ja samo otvaram um"

"Iskusio sam nešto što ti nisi"

 

:(

 

Jel hriscanstvo promovise zemaljsku ljubav ili kaze bog je ljubav?

Posto je napustanje zhene i dece napustanje zemaljske ljubavi.

Cisto da te informisem.

Ili ti drkost usadjena u glavu ne dozvoljava to da shvatis?

 

Zajebi me vise ogranicheni stvore, nije ovde poenta u diksusiji, vec u tome da ti hoces od diskusije da napravis MACHEVANJE BESPOTREBNIM PROSERAVANJEM IZMEDJU MENE I TEBE.

 

Rekao sam SVE sto sam imao NA OVU TEMU.

 

Dakle sledecim osobama od ovog trenutka ne odgovaram:

Dead man walking.

Petar Deljan.

Iz razloga :

1. ulaze u konverzaciju iz drskosti ne radi debate. ( sto bi vecini trebalo da je jasno meni jeste kome nije njegov problem )

2. Jer podcenjuju sagovornika( u konkretnom sluchaju mene a video sam i na drugim temama )

3. (najmanje bitno ali ne apsolutno nebitno ) ne provaravaju informacije koje diskriminituju. Vec ih diskriminituju po svom osecaju.

4. Kvare mi psihu, svojim nastupom i postavljanjem, ja nisam Sidarta Gotama da mogu uz svaku drskost i zlobu da prelazim sa smeshkom. Nazalost nisam josh toliko stabilan.

 

Sad sam i "ograničeni stvor" :)

 

Gde to hrišćanstvo kaže "Bog je ljubav"?

Naravno da hrišćanstvo promoviše ljubav prema porodici, to je jasno kao dan. Kao i zemaljsku ljubav naravno. "Ljubi bližnjeg svoga." Jedna od zapovesti...

 

Ja ne moram da proveravam informacije koje znam ceo svoj život, koje su očigledne svima samo tebi nisu.

I za ovo zadnje si me pogodio u srž. Šta ću ja bez tebe :no:

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

p.s.

@Dead man walkin'

 

 

A za onu podelu koju ja "izmisljam"

 

evo ti citat sa vikipedije

 

The -ism suffix can be used to express the following concepts:

-religion or belief system (e.g. Buddhism, Mormonism, Protestantism)

-doctrine or philosophy (e.g. pacifism, olympism, nihilism)

-theory developed by an individual (e.g. Marxism, Maoism, see also List of ideologies named after people)

-political movement (e.g. feminism, egalitarianism)

-artistic movement (e.g. cubism)

-action, process or practice (e.g. voyeurism)

-characteristic, quality or origin (e.g. heroism)

-state or condition (e.g. pauperism)

-excess or disease (e.g. botulism)

-prejudice or bias (e.g. racism, sexism)

-characteristic speech patterns (e.g. Yogiism, Bushism)

 

I sve to spada u kategoriju IDEOLOGIJE\FILOZOFIJE

 

Kao sto vidis NISTA JEBENO NISAM IZMISLIO. Nego si ti drsko nainformisano djubre, koje vole da se pravi pametnije i informisanije sto jeste. I najtuznije u celoj prici svega toga, intelgentan si a dopustio si sebi da se spustis na tu granu da koristis tudja neznanja da bi profurao svoje drskosti.

 

Izvini, al malo si se zajebo. Malo sam informisaniji neg' sto si se nadao.

 

Josh pre 10 strana sam rekao "kada smo rekli -izmi su losi ( svi izmi ) mislili smo na izme koji se odnose na politicku ideologiju a ne neku drugu, oni teze ubijanju DRUGIH izma"

I kada su u pitanju socijalni ili politicki IZMI oni su u direktnom sukobu JEDNI sa DRUGIMA.

A Religija je srodna socijalno politickim izmima jer igra OGROMNU ulogu u socijalno-politicki izmima.

 

E ovo je za Specijalce, posto tebi mora tako.

 

I piše to express following concepts a on je momak pročitao ideologies.

 

A zašto kaže još da su sve ovo ideologije/filozofije? Zato što ovde piše što je citirao gore sledeće: "Its usage has since been extended to signify the ideology or philosophy".

Jer je prošireno značenje (od nekada) da označava i ideologiju ili filozofiju. Ali to za gospodina Bezličnog znači to označava SAMO ideologiju i filozofiju (prvo je bilo samo ideologiju, dobro je, napredujemo polako).

 

"podelu koju ja izmišljam" i onda bolduje za kubizam: artistic movement (u njegovoj glavi) = "umetnička ideologija" i tu me zajebe skroz.

 

Aha...sad ide posle dve strane, mislili smo ovako...drugačije... A bar dva puta si rekao svi izmi loši. Al' ajd ako ćemo i tako:

Pacifizam - socijalno politička ideologija - loša.

Socijalizam - loše. Liberalizam - loše. Čak je tu i izraz Democratism (isto kao Democracy) koji takođe postoji i isto označava demokratiju. Itd itd itd itd itd...

 

Direktni sukob? Nisam baš siguran. Koliko ja znam brdo ovih može da funkcioniše zajedno (i ateizam naravno). To sam ti već navodio...

 

 

Urnebesan si.

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Za ove temu je bilo dovoljno napisati jednu recenicu i mirna Backa. Bog ne postoji nista vise nego drugi junaci iz bajki kao sto su Bas Celik, Toma Palcic, Biberce, Aladin, Ali Baba i mnoooogi drugi!!! Ti likovi iz bajki i bog imaju sasvim isto pravo da postoje. Prica o bogu nije ni za dlaku istinitija nego prica iz ovih bajki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Knjige nisu bitne, ustaljeni nazivi, definicije, forme koje postoje, bitan je samo onaj naziv koji mu ti nadeneš. Nema veze što nije tačno i što nema veze sa mozgom, samo da se gura...

 

Ja nisam video veću propast na forumu skoro :)

 

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Nirvana

 

Dakle ne treba da se "prelama u mozgu" vec jednostavno da se procita i lako se nadje paralela.

 

sa istog sajta

 

Gautama Buddha: Where there is nothing; where naught is grasped, there is the Isle of No-Beyond. Nirvana do I call it.

 

inače, to što ti lupetaš nije nirvana kao kosmološki pojam

 

thank you and good night :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto postoji Big Foot , Loh Nes Monster , Vampiri , Vukodlaci , tako postoji i bog , hm......computer , activate brain . God Do Not Exist !

Cak i kada bi postojao (koliko god to bilo nemoguce), kako mozete znati da je on na nasoj strani, a ne nas ne prijatelj ili robovlasnik, samo zato sto je on rekao da nije? :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa istog sajta

 

Gautama Buddha: Where there is nothing; where naught is grasped, there is the Isle of No-Beyond. Nirvana do I call it.

 

inače, to što ti lupetaš nije nirvana kao kosmološki pojam

 

Koji jadni pokushaj vadjenja. Dead mana necu ni da komentarisem al ovo moram. :D

Druzhe, nothing u materijalnom smislu te reci. Ne emocionalnom stanju. :)

 

thank you and good night

 

Thank you and fuck off :P

Sve je objasnjeno.

 

A ko oce dalje da mi objasnjava sta su ideologije i izmi, ima lepo quotovano sa koliko toliko kvalitetnog sajta kad su takvi tekstovi u pitanju, tako da ne razumem uopste trud DeadManWalkin'.

Koji mi samo ponavlja isto, okrece, obrce, demagogija, spekulacija i tako to... sa jednog skace na drugo.

 

Ima quotove, pa nek mi ponovi opet da "mi je objasnjeno"

:D:) :) :)

 

Ja ne moram da proveravam informacije koje znam ceo svoj život, koje su očigledne svima samo tebi nisu.

 

Vidim 'ebes kevu kako ih znash. :D

 

Lepo sam ti gore odgovorio na svako pitanje koje si postavio u quotu.

svi -izmi su ideologije.

Ideologiju danas vezujemo uglavnom za POLITICKU IDEOLOGIJU, ali sve sto ima izm je ideologija (kako je quotovano) i moze da se nazove ideologijom (opet kako je quotovano)

No, radi lakse kafanske spekulacije toboze za umetnost kazemo PRAVAC! U ZARGONU ( za sta si se odmah uhvatio) medjutim posto nosi suffix izm totalno je ispravno reci i IDEOLOGIJA.

 

I kao sto sam rekao JEBENIH 15 PUTA A TI NIKAKO DA PROCITAS SOCIJALNO-POLITICKE IDEOLOGIJE SU LOSE.

A TAMO SAM TI I POSTOVAO PODELU IZMA ( IDEOLOGIJA ) ZA KOJU SI MI REKAO DA TOBOZE JA LICHNO IZMISLIO! OH JA IZMISLJAC.

 

Smeshan si. Pali.

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji jadni pokushaj vadjenja. Dead mana necu ni da komentarisem al ovo moram. :D

Druzhe, nothing u materijalnom smislu te reci. Ne emocionalnom stanju. :)

 

A ko oce dalje da mi objasnjava sta su ideologije i izmi, ima lepo quotovano sa koliko toliko kvalitetnog sajta kad su takvi tekstovi u pitanju, tako da ne razumem uopste trud DeadManWalkin'.

Koji mi samo ponavlja isto, okrece, obrce, demagogija, spekulacija i tako to... sa jednog skace na drugo.

 

Ima quotove, pa nek mi ponovi opet da "mi je objasnjeno"

:D:) :) :)

 

Pobio sam svaki argument i svaki "quote" koji si napisao. Nije ti ostalo ništa pa pišeš gluposti. Dakle zamenio si reči koje pišu onima koje tebi odgovaraju misleći da neće niko primetiti.

 

Kažeš Hrišćanstvo ne promoviše ovozemaljsku ljubav? :huh:

Ja ti navedem božiju zapovest "Ljubi bližnjeg svoga".

 

Normalno da nećeš da komentarišeš kad ne znaš šta bi rekao a da ima smisla. Postaješ patetičan.

 

Vidim 'ebes kevu kako ih znash. :D

 

Lepo sam ti gore odgovorio na svako pitanje koje si postavio u quotu.

svi -izmi su ideologije.

Ideologiju danas vezujemo uglavnom za POLITICKU IDEOLOGIJU, ali sve sto ima izm je ideologija (kako je quotovano) i moze da se nazove ideologijom (opet kako je quotovano)

No, radi lakse kafanske spekulacije toboze za umetnost kazemo PRAVAC! U ZARGONU ( za sta si se odmah uhvatio) medjutim posto nosi suffix izm totalno je ispravno reci i IDEOLOGIJA.

 

I kao sto sam rekao JEBENIH 15 PUTA A TI NIKAKO DA PROCITAS SOCIJALNO-POLITICKE IDEOLOGIJE SU LOSE.

A TAMO SAM TI I POSTOVAO PODELU IZMA ( IDEOLOGIJA ) ZA KOJU SI MI REKAO DA TOBOZE JA LICHNO IZMISLIO! OH JA IZMISLJAC.

 

Smeshan si. Pali.

 

Tačno tako. Nisam čak ni morao da citiram wikipediju ili ne znam ni ja šta. Čekao sam da ti to uradiš i nasedneš sam na svoje zamke.

 

Ajde opet. Gde to piše da su svi izmi ideologije?

Ovde? Ovo si citirao:

"Its usage has since been extended to signify the ideology or philosophy". Pa ti ni englski ne znaš :)

 

Dakle ponavljam. Citiraj mi taj famozni qoute u kome piše da su SVI izmi ideologije.

I nemoj sad da moram da ti objašnjavam i šta je žargon i govor u žargonu a šta je nazivati stvari drugim imenom jer ne poznaješ materiju. ;)

 

A ja ti naveo socijalno-političke ideologije koje su "loše". I još si rekao da se ubijaju međusobno :)

 

Dakle da rezimiramo, iz moja dva prethodna posta nisi uspeo da pobiješ ni jedan jedini argument, ništa. Pored svega još si i odvratni lažov.

Nije da nisam očekivao tako nešto al opet si uspeo da padneš još niže.

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Knjige nisu bitne, ustaljeni nazivi, definicije, forme koje postoje, bitan je samo onaj naziv koji mu ti nadeneš. Nema veze što nije tačno i što nema veze sa mozgom, samo da se gura...

 

Ja nisam video veću propast na forumu skoro :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ovo mi nije jasno. Kad nema ništa u materijalnom smislu onda si u nirvani?

 

Znači cigani i beskućnici su u nirvani? Do jaja.

 

 

 

I onda mi gore kazes "pobio sam ti svaki argument"

 

A ovde spekulises recima CIGANI BESKUCNICI SU U NIRVANI?

 

Pa cigani nemaju monetarno, imaju materijalno telo :D

Imaju materijlane emocije (lucenje kiselina )

itd...

 

Sta si mi bre pobio hahaha bezi tamo. Ako je ono pobijanje ja sam jebeni apolon. :D

 

KONSTATNO zaboravljas SUSTNSKI sukob NASE KONVERZACIJE.

JA VERUJEM ( Tj znam a i ima ljudi pametnih i obrazovanih koji se slazu samnom ) DA POSTOJI SVEST VAN MATERIJE.

TI - NE VERUJES.

 

Tako da za mene postoji EMOCIJA i VAN MOZGA i EMOCIJA, KAD SI MRTAV.

 

I stanje svesti cak KAD SI MRTAV.

 

CAK POSTOJI I SVEST KAD SI MRTAV.

 

( ko po obicaju ponovices da to nema veze sa mozgom sto samo dodatno potvrdjuje opis tvoje ogranichenosti i plitkosti )

 

Stop wastin' my time. :)

 

U proslim postovima sam objasnio sve, pametan covek ce da procita pa da pokupi sta smatra korisnim.

Glup ce da razmislja ko je od nas dvojice pametan ko je glup i ce da se prislihta jednom od ta dva misljenja.

 

znaš li uopšte šta je kosmologija? :)

 

Ne znam prike. :D Ja za vas dvojicu sta god da znam, nista ne znam. :D

Mogu ja da imam sta ocu iza svojih reci, ja ne znam. :D

So, stop wastin' my time. :)

 

Pali.

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ovde spekulises recima CIGANI BESKUCNICI SU U NIRVANI?

 

Pa cigani nemaju monetarno, imaju materijalno telo :D

Imaju materijlane emocije (lucenje kiselina )

itd...

 

Magarče Nirvana je stanje uma, za to se ne govori da je materijalno stanje.

Postoje i emocije u nirvani. To je npr sreća koja se opisuje.

 

 

KONSTATNO zaboravljas SUSTNSKI sukob NASE KONVERZACIJE.

JA VERUJEM ( Tj znam a i ima ljudi pametnih i obrazovanih koji se slazu samnom ) DA POSTOJI SVEST VAN MATERIJE.

TI - NE VERUJES.

 

A gde sam ja to rekao? :)

Ti si rekao da znaš da je tako. Hoćeš da ti citiram deo gde kažeš da si doživeo Boga? :)

 

 

Ne znam prike. :D Ja za vas dvojicu sta god da znam, nista ne znam. :D

Mogu ja da imam sta ocu iza svojih reci, ja ne znam. :D

So, stop wastin' my time. :)

 

Pali.

 

Lepo je to što se ti interesuješ za neke stvari i to. Kul je. Nego moj savet ti je da uzmeš jednu oblast i da je naučiš kako valja, a ne da čitaš od svega po malo...onda ti se pobrkaju lončići malo u glavi.

I nije sramota reći ne znam. Sramota je kad se praviš pametan i pričaš napamet. Jako brzaš sa zaključcima, izlećeš se, generalizuješ...

Uopšte nije teško voditi diskusiju protiv tebe kad toliko loše barataš pojmovima i veruj mi ja to činim sa minimalno napora.

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

vazi dobrotvore. Lepo je to sto ti mislis na mene. Kul je.

Nego moj ti je savet da odjebes.

Ili josh bolji, uzmi citaj konverzaciju unazad, razlozi, povezi, pa opravdaj sebi peticu iz logike.

 

 

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema problema, ja uvek par puta pročitam nešto pre nego što postujem. Ne editujem svaki post 12 puta.

Praktično nema delova tvojih postova koje ti nisam citirao i kontra argumentovao. Ti si na drugu stranu preskočio brdo stvari i pitanja.

Mogu da i ih i ponovim, nije frka :)

 

 

A inače jesam dobrotvor, to mi i natal kaže :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma mani se gluposti brate. Tu proklinjete ovu modernu astrologiju i dnevne horoskope a ti si nekog prokljuvio posle nekoliko postova i još imaš neke individualne informacije o meni...ma daj.

Odrasti, život nije tako jednostavan i u tome je sva lepota.

 

:))

 

Ja proklinjem dnevne horoskope ne modernu astrologiju.

A o tebi imam ceo natal.

Reko si mi gde ti 2 kuce pocinju, znam datum, dosta da odradim natal.

 

ccc, e stvarno se zapitam kako dobi peticu iz logike :)

 

Ja kao astrolog iskusio sam koliko je zivot kompleksan i prost u isto vreme. Verovao ili ne. No, do sad sam shvatio da ti je tesko da shvatis uproscenost kompleksnih stvari.

Sto se tiche odrastanja, mene vodi inspiracija mog lichnog iskustva. Ne znam sta tebe vodi. Nit zadirem u to. To bi ti morao sam sa sobom da resavas.

 

 

 

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Ala ste vi ostrasceni!!! Blebecete o obicnim izmisljotinama i glupostima u postovima epskih proporcija. Bolje da se udruzite i napravite neko delo epske fantastike.

Razlozi za to su:

  1. Delo ce biti veoma dugacko,
  2. Bice dosta proseravanja,
  3. Bice dosta izmisljotina,
  4. Bice fantazija najbolje vrste,
  5. Takodje bice komicno,
  6. Bice haoticno jer ste kao rogovi u vreci.
  7. Necete raditi nista sto vec ne radite sada,
  8. Clanovi ovog foruma i moja malenkost ce rado citati ono sto napisete.
Ako vec niste toliko pametni onda cu da otvorim i temu bajki gde cemo da komentarisemo o bajkama kao sto su:

 

 

 

  1. Devojka brza od konja,
  2. Cardak ni na nebu ni na zemlji,
  3. Ishak iz mosula,
  4. Farizada
  5. I mojoj omiljenoj burmanskoj bajci - Pijanica i pusac opijuma-.
Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Umro je jedan bradonja na krstu i odjednom se pojavio bog , zasto niko ranije nije verovao u tog jednog boga ?

 

Isus Hristos im je ochi otvorio , krmelje izvadio i mudrost podario

 

Како није? :) :) :) :) :)

 

О, не брини, теби ни грамчић мудрости није подарен. Само опуштено, тако мање боли глава.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, ne mozes sa sigurnoscu tvrditi da postoji, a ne mozes sa sigurnoscu tvrditi ni da ne postoji... Ni jedni, ni drugi ne mogu dokazati svoju tvrdnju. Nego sve zavisi od sopstvenog misljenja, ono u sta ti verujes, ili, pak, ne verujes.

 

da upravo to,tako da je ateizam jedanko naucno zasnovan i dokazan isto kao i hriscanstvo,islam ili bilo koja druga religija

Edited by Теша Тешановић

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Axeanosilas Ok Hriscanine. :)

 

A ti zato sto si moderator automatski imas Bad Karmu , -2 na intelligence i -5 charisma :)

 

@ Teso , zamisli da mi do 2000. godine nismo bili hriscani uopste , da nisu postojale religije , i sada se pojavi neki tamo koji ce da shiri tu novu hriscansku "filozofiju " Mislis da bi to proslo u danasnjem drustvu ?

 

Ono je bilo pre 2000 godina , ljudima je bilo dosadno nisu imali tv , kompjuter , mobilne , morali su da smisljaju neke gluposti i filozofiraju, danas to ne bi bilo tako.

Edited by Feral Ghoul

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Axeanosilas Ok Hriscanine. :)

 

A ti zato sto si moderator automatski imas Bad Karmu , -2 na intelligence i -5 charisma :)

 

Не, не шалим се, било је људи који су пре Христоса веровали у једног Бога. Истог тог, само друго лице. А било их је и пре.

 

Грешиш и кад је ово друго у питању...

 

untitled-2.jpg

 

ScreenShot0_cr.jpg

 

ScreenShot1_cr.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...