Jump to content

Recommended Posts

She wants to know go(oooo)d , feel god , inside of her , deep inside of her!!!!!

 

Refren : Isus Krist lichi na me , Isus Krist , daaaaaaaaa !!! ( Jesus Christ Looks like me )

 

Type O Negative

 

 

Da prostis al jebo te vise Isus.

Ako oces da pricas o Hriscanstvu imas temu za to.

 

Ko o cemu ti o isusu.

 

Ateizam pobija postojanje svih bogova i spiritualnosti.

Hriscansko, Jevrejsko, Muslimansko, Evropsko pagansko, indijsko pagansko bilo koje spiritualno\religiozno ucenje.

 

hehe.. primer koji sam ja tebi naveo uospte nije glup - nego je sasvim dovoljan da razori tvoju tezu i da dokaze da je pogresna i besmislena. tebe to boli (sto je dokazano da nisi u pravu) i sad se koprcas kao ribica u mrezi. ;-)

 

Ma da, prvo taj Whitizam si ti ubacio.

Drugo sto patis od izmisljanja primera.

Trece, danas se za ideologiju vaistinu uglavnom vezuje nesto socijalno politicki.

Ali ideologija je ideologija. Pravac, stil, za ispunjavanje nekog cilja.

 

Umetnost je slobodnija od politike.

 

A ako nisi primetio, sve pravce u umetnosti, prate odredjeni nacini sviranja, odredjena tematika u lirikama.

Ili u slikarstvu takodje odredjeni nacini slikanja odredjene tematike koje se slikaju, odredjene poente.

 

Isto kao sto politicke ideologije imaju odredjena uredjenja drustva itd.

 

kazes iz kubizma su nastajali drugi pravci? Pa iz jednog pravca u politici su nastali drugi pravci.

 

samo sto je umetnost vise individualna nego politika, pa je i ideja samim tim lichnija i slobodnija.

Ne upravlja nikim.

 

Dok politika upravlja.

 

Interesatno je to kako ste skrenuli sa teme. Raspravljajuci o pojmu ideologije i suffixu ism.

 

A moja cela poenta je bila DA JE ATEIZAM LOS KAO I BILO KOJA DRUGA RELIGIJA.

Cak sta vise LOSIJI jer pobija elementarnu drevnu potrebu coveka za SPIRITUALNOSCU, i sve svodi na suvi materijalizam.

 

I ja ne vidim da mi je iko to pobio.

Nego kad ne mozemo da pobijemo nesto sto nije spekulativno, ajde da se bavimo spekulativnim stvarima, kao sto je IDEOLOGIJA i SUFIX ism. :)

 

- nema svrhe vise raspravljati da li je ateisam ideologija ili nije. u ovom postu sam van svake sumnje dokazao da nije:

 

Ajde onda budi malo korisniji, pa objasni sta ateizam jeste? :)

Posto svi objasnajvaju STA NESTO NIJE?

Lako je negirati stvari, malo teze objasniti ih.

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
ti si sve zajedno star nešto preko 8 hiljada dana, a pročitao si mnogo hiljada knjiga? Pa ti si genije.

 

Hvala. Jesam. Citao sam u proseku 3 knjige dnevno. Sada citam 3 nedeljno u proseku. Mada ima dana kada procitam i 5 dnevno pod uslovom da taj dan ne radim i da sam bas zaludan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala. Jesam. Citao sam u proseku 3 knjige dnevno. Sada citam 3 nedeljno u proseku. Mada ima dana kada procitam i 5 dnevno pod uslovom da taj dan ne radim i da sam bas zaludan.

 

sta sad, oces orden ne kapiram?

Kakve to veze ima sa bilo cime?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
sta sad, oces orden ne kapiram?

Kakve to veze ima sa bilo cime?

 

 

Pa sam si mene citirao u fazonu da to nije istina. Ako me ne poznajes kako mozes da tvrdis nesto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Kada bi racunao slikovnice, bojanke, stripove, mikijeve i politikine zabavnike, pisane romane(ninja, dok holidej, vajat erp, sejn, lun kralj ponoci i slicno) cifra bi bila mnogo veca. Kao klinac drzao sam stripoteku na koju bi i beogradske stripoteke bile ponosne. Dan danas jos uvek volim da citam stripove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sam si mene citirao u fazonu da to nije istina. Ako me ne poznajes kako mozes da tvrdis nesto?

 

ja tvrdio da nije istina?

Sto se mene tiche nek je istina da si procitao celu nacionalnu biblioteku amerike.

 

 

sjajno, pa što se ne javljaš 3 puta nedjeljno na temi koju knjigu trenutno čitate?

 

Ajde bre komplekse leci na drugom mestu. Ovde je tema Ateizam, a ne koliko je hefest nacitan.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

tema je ateizam, ne Franc Bardon. Ako je već i Bardon tema, onda su i pročitane knjige tema. I jesam li tebi nešto rekao? Ne ometam te u tvojim tripovima, zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

ja ne znam šta tu ima da se priča, dođu ignoranti, ima i dvije vrste, jednima je Bog na dnu pive, drugima se priviđa beskonačnost. Mislim savršeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ne znam šta tu ima da se priča, dođu ignoranti, ima i dvije vrste, jednima je Bog na dnu pive, drugima se priviđa beskonačnost. Mislim savršeno.

 

A nekima nije ni na dnu pive nit im se prividja beskonachnost. Samo pisaju u prazno.

Nikom se ne prividja beskonachnost petre, ne moze da se prividja.

Bar ne meni, moja konstrukcija lichnosti je sklona neurozama ne psihozama.

Tako da priche o nekim culnim iluzijama - nema nishta bolan.

Mogu il da te lazem, ili da sam ozbiljan.

Sad ti biraj sta ces od ta dva, al zamolio bih te da ne pravis od mene ludaka, ako je moguce?

inace cu biti primoran na neke svakojake stvari. :)

 

Slabo ti idu drustveno-religijske teme. drzi se ti politike, religija je kompleksna tema za tebe.

 

Poenta? Ateizam je besmislena politicko religijska zajednica koja deluje socijalno politicki krijuci se pod velom nauke.

Drugim recima "naucnici" koji bi da deluju politicki al ih toboze sramota da se uclane u stranku ili da se misli da oni imaju ikakve veze sa politikom.

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

A odakle tebi to da sam ja ateista? :)

 

Ja to nigdje nisam rekao, upravo suprotno - rekao sam da sam vjernik.

 

I kao vjernik znam da je nemoguće doživjeti ili spoznati beskonačnost. Zato sam te i pitao koji to mistik tvrdi i nisi mogao da jedno jedino ime navedeš. Mislim da ti poštuješ neka osnovna pravila ljudskosti poslije toga se više ne bi ni javljao na ovoj temi, ili bi se bar izvinio, ali ništa... stoga šta da ti radim.

 

Konkretno što se pravoslavlja tiče, Grigorije Palama je govorio o sozercanju i kontaktu ljudi sa Bogom, predvodio je tzv isihastički pokret. Napao ga je Varlaam koji je rekao da isihasti šire po narodu laži da je moguće doživjeti ili spoznati Boga, i odgovor Palame je bio da sozercanje ne služi tome - nemoguće je spoznati Boga ili beskonačnost. To suština isihastičkog spora u pravoslavlju, a ti si našao da sad tvrdiš da je moguće doživjeti nešto što je nemoguće doživjeti :)

 

Svako dalje moje pojavljivanje na ovoj temi je besmisleno kad ne možeš ime i prezime tog nepostojećeg mistika da navedeš. Ne može on da pobije nešto o čemu se u Carigradu raspravljalo nekoliko stotina godina, da bi se došlo do zaključka da je NEMOGUĆE DOŽIVJETI BESKONAČNOST.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A odakle tebi to da sam ja ateista? :)

 

Gde sam ja rekao da si ateista?

Ja to nigdje nisam rekao, upravo suprotno - rekao sam da sam vjernik.

 

Dobro, ja sam reko da ne zauzimas "stranu"

 

I kao vjernik znam da je nemoguće doživjeti ili spoznati beskonačnost.

Zato sam te i pitao koji to mistik tvrdi i nisi mogao da jedno jedino ime navedeš.

Mislim da ti poštuješ neka osnovna pravila ljudskosti poslije toga se više ne bi ni javljao na ovoj temi, ili bi se bar izvinio, ali ništa... stoga šta da ti radim.

 

Ama covece, konkretno stepen adepta je taj filing.

ne pise nijedan mistik istim recima jer nemamo te "pojmove"

Uostalom aj se ne bavim cisto misticizmom vec occultnim ucenjima.

Sta ima da se ne javljam, ja sam ti reko sta sam aj doziveo, i da je to cilj stepena adeptizam, to stanje svesti.

Ja ti lepo kazem, nema pojmova da se to opise.

Da si doziveo znao bi.

 

 

Konkretno što se pravoslavlja tiče, Grigorije Palama je govorio o sozercanju i kontaktu ljudi sa Bogom, predvodio je tzv isihastički pokret. Napao ga je Varlaam koji je rekao da isihasti šire po narodu laži da je moguće doživjeti ili spoznati Boga, i odgovor Palame je bio da sozercanje ne služi tome - nemoguće je spoznati Boga ili beskonačnost. To suština isihastičkog spora u pravoslavlju, a ti si našao da sad tvrdiš da je moguće doživjeti nešto što je nemoguće doživjeti :)

Svako dalje moje pojavljivanje na ovoj temi je besmisleno kad ne možeš ime i prezime tog nepostojećeg mistika da navedeš. Ne može on da pobije nešto o čemu se u Carigradu raspravljalo nekoliko stotina godina, da bi se došlo do zaključka da je NEMOGUĆE DOŽIVJETI BESKONAČNOST.

 

 

konkretno sto se hriscanstva tiche, jedino sto me interesuje jeste - BIBLIJA i moje shvatanje nje.

Sve ostalo ja nametljivo.

 

Moguce je doziveti. Znam jer sam ga doziveo.

 

To sto neko kaze da je nesto nemoguce, i ceo svet da kaze da je nemoguce - ako si osetio a znash da nisi lud znash da je moguce.

Pobogu sta bih dobio laganjem?

 

Jel bi mi neko rekao BRAVO CARE SVAKA TI CAST.

Dozivljavaju ljudi razne stvari niko ih ne jebe 2 %.

 

To sam izjavio, cisto da bih otvorio ljudima um da je moguce. Jer sam ga ja doziveo.

 

Problem je sto se ti pozivas na iskljucivo mistike jedne odredjene religije.

A ja se pozivam na raznorazne occultiste koji su proucavali vise-manje sve religije.

Nabrojao sam ti ih tamo.

 

I opet ti ponavljam, taj osecaj, to je jednostavno SVE u TRENUTKU.

Neki to zovu "ziveti u trenutku" ja to zovem doziveti beskonachnost.

 

E ako ti nije jasno, opet ti kazem nije moj problem. Nema sta da se ne pojavljujem, cist sam.

 

To mi je na neki nacin spoznaja da postoji VISA SILA.

 

I molim te batali me sa Grigorijima, i ostalim hriscanskim nazovi misticima.

Samo se setim "podele" andjela ( nidje veze ) covek resio da poredi hiararhiju na nebu sa zemljom, pa andjele dozivljavamo danas kao "entitete" same za sebe, a debelo je pitanje jesu li to uopste.

Ne veruj misticima koji su pribrani samo jednoj religiji. Uvek moraju da iamju delove lazi u svojim delima.

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
ja ne znam šta tu ima da se priča, dođu ignoranti, ima i dvije vrste, jednima je Bog na dnu pive, drugima se priviđa beskonačnost. Mislim savršeno.

 

 

Znaci samo tvoje misljenje je merodavno. Ja kazem bog ne postoji i tacka. Najzad mi smo na temi ateizma i ako ti se ne svidja ono sto pisem idi na pravoslavlje ili slicno i tamo mudroserisi!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

...prethodni deo poruke necu da komentarisem, posto sam vise puta objasnio to sto pominjes. necemo se vrteti u krug, tako da cu se skoncentrisati samo na "nove momente".

 

kazes iz kubizma su nastajali drugi pravci? Pa iz jednog pravca u politici su nastali drugi pravci.

nikad ja nisam rekao da su "iz kubizma nastajali drugi pravci" (mada je to delimicno tacno, to nisam rekao).

 

ono sto sam rekao to je da su umetnici koji su slikali u stilu kubizma, takodje slikali i u nekim drugim (totalno razlicitim) stilovima. dakle, teza da kubizam ima nesto zajednicno sa nekom ideologijom je takodje besmislena. ne mozes biti istovremeno rasista i pacifista, ali mozes istovremeno biti kubista i impresionista.

 

Interesatno je to kako ste skrenuli sa teme. Raspravljajuci o pojmu ideologije i suffixu ism.

nemoj da lazes, niko ovde nije blesav. ako pogledas poruke od ranije videces da si ti taj koji se zakacio za sufix "izam", u momentu kad sam ti pokazao da ateizam nema atribute ideologije.

 

ateizam je ovde kvalifikovan kao ideologija - da bi se nekom retorikom ocrnio u predstavio kao nesto lose, opasno i pogubno. to nije argument, i zasluzuje da bude sruseno.

 

A moja cela poenta je bila DA JE ATEIZAM LOS KAO I BILO KOJA DRUGA RELIGIJA.

Cak sta vise LOSIJI jer pobija elementarnu drevnu potrebu coveka za SPIRITUALNOSCU, i sve svodi na suvi materijalizam.

 

I ja ne vidim da mi je iko to pobio.

vidis, ne funkcionise to tako... ako izneses neku tezu ili misljenje - TI SI TAJ KOJI TREBA DA JE ARGUMENTUJE. a ne da lupis nesto i onda to uzimas kao tacno "dok drugi ne dokazu suprotno". evo, tako ja mogu da kazem "moja macka je bog - i ne vidim da mi je iko dokazao suprotno". dakle, da cujemo tvoje argumente:

zasto je ateizam los?

zasto je "bilo koja druga religija" losa?

kako si zakljucio da ateizam sve svodi na suvi materijalizam?

sta je to spiritualnost?

izneo si 4 stavke koje treba da odbranis i argumentujes (mnogo je za jednu raspravu, ako mene pitas, ali dobro..)

 

Ajde onda budi malo korisniji, pa objasni sta ateizam jeste?

pa zar nisam vec rekao sta je ateizam, par poruka unazad?

ateizam je neverovanje u bogove i natprirodne sile. ateista je covek koji ne veruje da postoje bogovi.

 

to je to. prosto kao pasulj. svo dalje sirenje price i ubacivanje dodatnih elementata (tipa: ateizam je ideologija, ateisti imaju taj-i-taj cilj) je jednostavno netacno, jer ne definise ateizam. imas ateiste koji mislie da treba pobiti sve svestenike i srusiti sve crkve. imas ateiste kojima ne smeta ni jedna religija i sasvim su ok sa tim i misle da svako treba da veruje u ono sto zeli i oseca. to dvoje ateista se dosta razlikuju. jedino zajednicko im je da ne veruju u bogove.

 

naravno, najvise ima budala koji veruju ili ne veruju u nesto i misle da je njihova tacka gledista jedina ispravna i da ceo svet treba da misli kao oni. kad takvi ulete u raspravu, onda pocne besmisleno prepucavanje pomocu slabih i smesnih argumenata, logickih zabluda, podmetanja i padanja u vatru.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Problem je sto se ti pozivas na iskljucivo mistike jedne odredjene religije.

A ja se pozivam na raznorazne occultiste koji su proucavali vise-manje sve religije.

Nabrojao sam ti ih tamo.

 

okultiste :) što je najgore, ti to izgovaraš kao da su oni neki autoritet :rolleyes:

 

i nije ovo pitanje nekih vizantijskih mistika i njihovih rasprava. Isihasti su pokret. To znači da je postojalo HILJADE LJUDI, a možda i stotine hiljada koje su radile isto i niko nije doživio beskonačnost, jer je to božije znanje i ničije drugo.

 

to što ti tvrdiš da si nešto doživio i dao mu ime beskonačnost ne znači da to stvarno jeste beskonačnost. Možda nešto jeste bilo, npr isihasti tvrde da sozercanjem može da se doživi ZRNO božije suštine, ali ne i beskonačnost. Šta si ti doživio i kako to nazivaš su potpuno drugačije stvari.

 

------------------------------

 

Znaci samo tvoje misljenje je merodavno.

 

ne baš. Samo sam pitao kako izgleda svemir po ateistima, konačan ili beskonačan, i ti to ne možeš da odgovoriš.

 

1. konačan - šta je iza granice?

2. beskonačan - beskonačnost je božanska osobina, ima je samo Bog i niko drugi

 

to je zagonetka koju ateisti ne znaju da riješe

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne baš. Samo sam pitao kako izgleda svemir po ateistima, konačan ili beskonačan, i ti to ne možeš da odgovoriš.

 

1. konačan - šta je iza granice?

2. beskonačan - beskonačnost je božanska osobina, ima je samo Bog i niko drugi

 

to je zagonetka koju ateisti ne znaju da riješe

u mojoj glavi beskonačnost (prostorna i vremenska) nema nikakve veze sa bogom... niti umem ikako drugačije da zamislim prostor i vreme osim kao beskonačne, bez početka i kraja...

 

inače, koji je to bog koji jedini ima beskonačnost? pošto ovde kruže razne verzije bogova, svako ima neko svoje viđenje boga, pa rekoh da priupitam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

ja ne znam šta ti pričaš

i po big bang teoriji prostor je imao početak, a imaće i kraj.

 

samo kategorija boga sadrži beskonačnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ne znam šta ti pričaš

i po big bang teoriji prostor je imao početak, a imaće i kraj.

 

samo kategorija boga sadrži beskonačnost.

ako ne verujem u boga to ne znači da automatski prihvatam bigbang teoriju... na kraju krajeva i to je samo teorija... a beskonačnost meni ne zvuči nikako neprirodno-natprirodno, pa je ja nikako ne povezujem sa bilo kakvim bogom... kažem, lakše mi je da zamislim beskraj nego kraj ili početak prostora i vremena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

ovako: to što tebi nešto ''ne zvuči'' sljedeći put zadrži za sebe, ok? ako bi mogao, stvarno bi te molio

 

a ovdje samo činjenice da se iznose

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...