Jump to content

Recommended Posts

sto vise coveku postaje jasnije da nema argumente (ili ne ume da ih plasira), to on sve vise tone u besmisao i blamira se. poruke mu postaju sve besmislenije, cak prestaje da bude i smesno. ne zameri mi, ali ja ispitujem granicu do koje su ljudi spremni da ignorisu elementarnu logiku (koju su stekli u petoj godini zivota) zarad zivota u licnoj iluziji kako "razumeju kako svet funkcionise i nalaze se na pravom putu". :)

 

Da da, ja nemam argumenata.

 

I da, da bi razumeo kako svet funkcionise moras da izadjes iz logike koju si stekao u petoj godini zivota.

 

 

Sinak, ti nemash stavove. Polovinu vremena nisi ni sam siguran shta prichash.

 

Da imam, da jesam siguran u to sto pricham.

To sto vi ne shvatate nije moj problem.

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
Onda mi odgovori na jebeno pitanje. Bez sranja pishanja i okolishanja nego ga udri u centar mushki.

 

 

On bi ti odgovorio kada bi mogao. Isti je tip mudrosera kao i onaj Petar Deljan koji raspravljaju vise o semantickim pravilima, fonetici i lingvistici nego o samoj sustini stvari. Pokusavaju da sirenjem teme i zavlacenjem sagovornika dokazu neku svoju tezu, a u stvari zaista ne kazu nista vise nego da su cutali. Isto kao i politicari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda mi odgovori na jebeno pitanje. Bez sranja pishanja i okolishanja nego ga udri u centar mushki.

 

Deficitu mozga.

Ja ga opalio josh na pocetku.

Ateizam je kao bilo koji drugi izam koji cepa po socijalno\politickom zivotu na bilo koji nacin - Kurac i pisanje uz vetar.

 

A to sto je okolisano pitaj tvog drugara Dead Mana walkinga, ili ne znam ni ja kog drugara ovde smatras pametnim, koji su krenuli da mi objasnjavaju da ne mogu Pojam IZAM da vezujem za Ideologiju.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ateizam je kao bilo koji drugi izam koji cepa po socijalno\politickom zivotu na bilo koji nacin - Kurac i pisanje uz vetar.

Dakle ovo je tvoj stav?

Da ne bi jedan udarao u plochu a drugi o klin, objasni mi znachenje odnosno tvoju konotaciju sledechih termina i sintagmi:

"izam"-

"cepanje po socijalno/politichkom zhivotu" -

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

"izam"-

 

Sufix koji se dodaje ideologijama, filozofijama pogleda na nesto.

Ajd da budem josh precizniji, ism se dodaje systemu koji pociva na ideji koja se bazira na verovanju, doktrini, mitu ili teoriji.

"cepanje po socijalno/politichkom zhivotu" -

 

Sve sto vrsi uticaj na socijalno politicki zivot i rezim.

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sufix koji se dodaje ideologijama, filozofijama pogleda na nesto.

Dobro da pojasnim. Mislio si na sufiks koji se dodaje na koren rechi da bi joj dao znachenje sistema vrednosti verovanja koji je nachelo kojim se vodi neka drushtvena grupa. Je li tako?

 

sad mi pojasni shta to znachi "filozofija pogleda na neshto"-

Ja sam polagao filozofiju jezika, dodushe davno, ali medju drugim disciplinama filozofije nisu pominjali ovu. Ne znam da li su je uveli u medjuvremenu pa moram da pitam.

 

Sve sto vrsi uticaj na socijalno politicki zivot i rezim.

Hmm...

I ovde mi treba dodatna demistifikacija tvoje konotacije.

Na socijalno politichki zhivot mozhe da utiche toliko stvari da mislim da bi lakshe bilo popisati ono shto ne utiche.

Meni realno prve padaju napamet elementarne nepogode. Jedan zemljotres od 9 Rihtera u sred Bga ili super-vulkan bi mogao da izvrshi presudan uticaj na sav socijalno - politichki zhivot u Srbiji, tako da ne znam koliko se on uklapa u ono shto si hteo da kazhesh.

 

De pojasni mi ovo dvoje pa da rezimiramo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
Sufix koji se dodaje ideologijama, filozofijama pogleda na nesto.

 

 

Sve sto vrsi uticaj na socijalno politicki zivot i rezim.

 

 

Ovo prvo je uglavnom tacno dok ovo drugo ne pije vodu. Ne vidim u kojoj zemlji na svetu ateisticke grupe imaju uticaja na politicki i kulturni zivot. Cak je i samih grupa veoma malo ako izuzmemo neke grupe sociologa zanesenjaka(koji su ipak u pravu). Kamo srece da imaju uticaja u svakoj zemlji na svetu. Ne bi bilo dzihada, ne bi se raspala Juga(bar ne na ovaj nacin) i mnoge stvari na svetu bi bile dovedene u red. U stvari 90% svetskih problema bi bilo reseno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro da pojasnim. Mislio si na sufiks koji se dodaje na koren rechi da bi joj dao znachenje sistema vrednosti verovanja koji je nachelo kojim se vodi neka drushtvena grupa. Je li tako?

 

sad mi pojasni shta to znachi "filozofija pogleda na neshto"-

Ja sam polagao filozofiju jezika, dodushe davno, ali medju drugim disciplinama filozofije nisu pominjali ovu. Ne znam da li su je uveli u medjuvremenu pa moram da pitam.

 

Dodao sam

"Ajd da budem josh precizniji, ism se dodaje systemu koji pociva na ideji koja se bazira na verovanju, doktrini, mitu ili teoriji."

 

 

 

 

Na socijalno politichki zhivot mozhe da utiche toliko stvari da mislim da bi lakshe bilo popisati ono shto ne utiche.

Meni realno prve padaju napamet elementarne nepogode. Jedan zemljotres od 9 Rihtera u sred Bga ili super-vulkan bi mogao da izvrshi presudan uticaj na sav socijalno - politichki zhivot u Srbiji, tako

 

Pricham o Izmima koji uticu na socijalno politicki zivot. Pokretima, organizacijama etc.

Realno radis istu stvar kao dead man. Prichamo o izmima. Dakle, da li je potrebno da definisem sta nije? I tebi i dead manu.

Ako je tako bolje da batalimo ovo.

 

Ovo prvo je uglavnom tacno dok ovo drugo ne pije vodu. Ne vidim u kojoj zemlji na svetu ateisticke grupe imaju uticaja na politicki i kulturni zivot.

 

Par desetina strana pre, sam dao sajt AmericanAtheist, gde oni ljudi tamo jasno pisu da imaju za cilj da odvoje religiju od politike. U svakoj zemlji svaka grupa ima potrebu za nekim uticajem.

U suprotnom bi samo postojanje grupe bilo besmisleno.

 

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Ti americki ateisti su osudjeni na propast bar za narednih 50 godina. Katolicki i jevrejski klan je toliko jak da doslovno upravlja celom Amerikom. U stvari religija uglavnom odredjuje i tok politike. Kao moderni nacisti, sto zapravo i jesu, okomili su se na pravoslavne, islamske i hindu narode pokusavajuci da im stave ular. Kasnije to naravno vodi u brisanje tih religija. Kako se ne prevarise i ne napadose Izrael ili neku katolicku zemlju. Nisu cak ni zapretili. Dobro to je ocigledno i necemo mnogo o tome. Pored borbe za novac i prirodne resurse jedan od glavih ciljeva Amerike je i religioznog karaktera. Sam dokaz za to je i angazovanje Pape u raznim sumnjivim poslovima, kao i u stvarno monstruoznimn poduhvatima. Po meni jedan od dokaza je i svojevremena izjava Kai Hansena da je morao da ode iz Helloween-a jer su Papa i britanska kraljica zbog samog imena grupe naredili spijuniranje njihovog benda kao i da je zapreceno svim svetskim izdavackim kucama da ne izdaju ni jedan njihov album vise sem ako muzika ne bude u stili Bon Jovi-a. Hansen nije mogao sa tim da se pomiri pa je napustio bend koji je sam osnovao i ulozio svoju zivotnu ustedjevinu u Hansen Studios u Hamburgu i tako se izborio da izdaje muziku koju voli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodao sam

"Ajd da budem josh precizniji, ism se dodaje systemu koji pociva na ideji koja se bazira na verovanju, doktrini, mitu ili teoriji."

Pricham o Izmima koji uticu na socijalno politicki zivot. Pokretima, organizacijama etc.

Dobro, sad ovako.

 

Prema tvom dosadashnjem izlaganju ja sam uspeo da shvatim sledeche (Budi strpljiv i prochitaj do kraja i tek onda odgovori)

 

 

Ateizam je kao bilo koji drugi (sufiks koji se dodaje korenu rechi, ali i sistemu(!!???WTF) koji pochiva na ideju koja se bazira na verovanju doktrini mitu ili teoriji) koji cepa po socijalno\politickom zivotu na bilo koji nacin kao pokret ili organizacija-Kurac i pisanje uz vetar

 

Ateizam po ovome ispada morfema sa mistichnim mochima.

Jel' tebi ishta ovde jasno? Meni nije.

 

A imam utisak da nije ni tebi. I onda se pitash shto te ljudi prozivaju. Imash paznju kao kolibri. Takav karakter neche nikad prizvati Srednji Strub a kamoli se astralno projektovati.

 

 

Realno radis istu stvar kao dead man. Prichamo o izmima. Dakle, da li je potrebno da definisem sta nije? I tebi i dead manu. Ako je tako bolje da batalimo ovo.

 

Pitao sam te to pre dva posta ti si mi dao odgovor

Sufix koji se dodaje ideologijama, filozofijama pogleda na nesto.

i onda editovao i dodao josh neshto.

Ja te opet pitao za pojashnjenje da bih mogao da vodim dijalog a ne ti monolog i ti me pitash opet hochesh li da ti definishem?

 

Jel' vidish koliko glupo sve to izgleda?

Ovako belo na crno.

 

Ajde sad se saberi uzmi neku korisnu knjigu u ruke istishaj sa sujetom. Nechesh ispasti pametniji ako vishe lupetas, nego ako vishe znash i manje reagujesh. Knjigu u shake i gledaj i upijaj.

 

 

 

 

Par desetina strana pre, sam dao sajt AmericanAtheist, gde oni ljudi tamo jasno pisu da imaju za cilj da odvoje religiju od politike. U svakoj zemlji svaka grupa ima potrebu za nekim uticajem.

U suprotnom bi samo postojanje grupe bilo besmisleno.

Ti na osnovu jednog sajta u Americi prichash o pokretu? Znash li ti koliko je to apsurdno? Koliko im je chlanstvo, posechenost aktivnosti?

 

ATEIZAM postoji kao termin mnogo pre nego shto se ta grupica istomishljenika okupila da pravi sajt. Albanija je sve do smrti Envera Hodze bila jedina ateistichka zemlja na svetu. A nigde vishe mudzosa.

Edited by matatrtaDtopikkiller

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene si nasao. Svasta.

Smejurija. Moja sujeta pazi bogati ajdmo ovako.

Posto nisam siguran dal si glup il se samo pravis.

 

Ajde da budem josh precizniji posto to treba isto kao i dead menu kome nije dovoljno reci SUPROTNI, nego TOTALNO SUPROTNI.

 

1. Ism je sufix koji se dodaje korenu odredjene reci. Kada se doda jelte cini sasvim novu rec. Ta rec koja cini novu rec sa sufixom ism je system nekog shvatanja\ideje zasnovan na teoriju, verovanju, doktrini ili mitu.

Onda si ti rekao jelte ovo:

Ateizam je kao bilo koji drugi (sufiks koji se dodaje korenu rechi, ali i sistemu(!!???WTF) koji pochiva na ideju koja se bazira na verovanju doktrini mitu ili teoriji) koji cepa po socijalno\politickom zivotu na bilo koji nacin kao pokret ili organizacija-Kurac i pisanje uz vetar

 

Kao sto rekoh izgleda da sve treba da definisem.

 

Prvo podebljano ovo u zagradi. "(sufiks koji se dodaje korenu rechi, ali i sistemu(!!???WTF)"

Dakle kada sam rekao da je "Ateizam kao svi drugi izmi"

Cim sama rekao izmi u mnozini - logichno da sam mislio na grupu reci koja nosi sufix izam. Dakel, Socijalizam, kapitalizam, marksizam, Fashizam, militarizam. Etc.

( toliko o tvojoj logici o kojoj mi seres po pvt )

 

Pitao sam te to pre dva posta ti si mi dao odgovor

 

Zvbog ovakvih stvari kao do sad, ja sam ti lepo rekao da batalimo. Trudis se da mi okrenes i obrnes svaku rec.

Ako kazem IZMI U mnogzini NORMALNO da se NE MISLI NA JEBENI SUFIX - kako si ti pokushao da napravis.

 

A imam utisak da nije ni tebi. I onda se pitash shto te ljudi prozivaju. Imash paznju kao kolibri.

A ti imas toliko jadne fore za pobednika debate, tako da molim te idi pridruzi se Dead MAn walkingu na postolju. I ti si pobednik.

 

Takav karakter neche nikad prizvati Srednji Strub a kamoli se astralno projektovati.

 

Srednji stub je toliko nepotpun ritual, sto samo govori da o njemu znash iz knjiga.

O astralnoj projekciji necu ni da pricham. Apsurdna, nepotrebna i besmislena stvar.

O tome sto sudis o uspesnosti rituala po karakteru, o tome tek necu da pricham.

 

Ti na osnovu jednog sajta u Americi prichash o pokretu? Znash li ti koliko je to apsurdno? Koliko im je chlanstvo, posechenost aktivnosti?

ATEIZAM postoji kao termin mnogo pre nego shto se ta grupica istomishljenika okupila da pravi sajt. Albanija je sve do smrti Envera Hodze bila jedina ateistichka zemlja na svetu. A nigde vishe mudzosa.

 

Na osnovu sajta jednog od najjachih ateistiskich drustva. I to je samo jedan naveden primer.

Zanima te koliko im je clanstvo, prosechna aktivnost? Take a look idiot.

Imas ga na netu.

KJel tesko da se pogleda.

 

ATEIZAM postoji kao termin mnogo pre nego shto se ta grupica istomishljenika okupila da pravi sajt. Albanija je sve do smrti Envera Hodze bila jedina ateistichka zemlja na svetu. A nigde vishe mudzosa.

 

So what? Organizacije jachaju, menjaju se, na bolje il na gore.

Samim tim se menjaju i ideje, samim tim i pojmovi.

 

Odjebi, drski stvori.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene si nasao. Svasta.

Smejurija. Moja sujeta pazi bogati ajdmo ovako.

Posto nisam siguran dal si glup il se samo pravis.

dakle na ovoj strani te tri puta pitam i ti mi tri puta dopunjavash odgovor.

 

Ajde da budem josh precizniji posto to treba isto kao i dead menu kome nije dovoljno reci SUPROTNI, nego TOTALNO SUPROTNI.

 

1. Ism je sufix koji se dodaje korenu odredjene reci. Kada se doda jelte cini sasvim novu rec. Ta rec koja cini novu rec sa sufixom ism je system nekog shvatanja\ideje zasnovan na teoriju, verovanju, doktrini ili mitu.

Onda si ti rekao jelte ovo:

 

Kao sto rekoh izgleda da sve treba da definisem.

 

Trebalo ti je tri posta i dva dana da bi to konachno napisao. Fala kurcu.

 

Prvo podebljano ovo u zagradi. "(sufiks koji se dodaje korenu rechi, ali i sistemu(!!???WTF)"

Dakle kada sam rekao da je "Ateizam kao svi drugi izmi"

Cim sama rekao izmi u mnozini - logichno da sam mislio na grupu reci koja nosi sufix izam. Dakel, Socijalizam, kapitalizam, marksizam, Fashizam, militarizam. Etc.

( toliko o tvojoj logici o kojoj mi seres po pvt )

 

Ne bi ti falilo da obratish pazhnju na ono shto se pishe. OVO JE MENI POSTALO JASNO IZ TVOJA 2 JEBENA POSTA. TEK SI SE U TRECHEM JEBENO UDOSTOJIO DA NE LUPETASH NEGO DA FORMULISHESH RECHENICU.

A sad dalje Manirizam, Orijentalizam, Konfuchizam, Taoizam, antidisestablishmentarianijanizam, fanatizam...

 

DAKLE NISHTA JOSH NISI OBJASNIO.

 

 

Zvbog ovakvih stvari kao do sad, ja sam ti lepo rekao da batalimo. Trudis se da mi okrenes i obrnes svaku rec.

Ako kazem IZMI U mnogzini NORMALNO da se NE MISLI NA JEBENI SUFIX - kako si ti pokushao da napravis.

 

A ti imas toliko jadne fore za pobednika debate, tako da molim te idi pridruzi se Dead MAn walkingu na postolju. I ti si pobednik.

Zbog ovakvih stvari se ljudi bave komunikologijom. Jer to shto ti zagadjujesh isti kanal potpuno redundantnim elementima te ne chini ozbiljnim komunikatorom. I svako ko nije jebeni sharlatan poput tebe, che ti tako objasniti stvari.

ALi NE, priucheni nadriastrolog i okultista to jebeno ne mozhe da shvati jer je jedino orudje u njegovim rukama kojim pokushava da zaintrigira neobaveshtene i priglupe upravo gomila djubreta kojom napumpava balon u komunikaciji i istovremeno svoj sopstveni jebeni ego.

ETO TO JE SUJETA.

To shto sebi uspevash da zamazhesh ochi govnima ne znachi da nema ljudi koji vide.

 

Srednji stub je toliko nepotpun ritual, sto samo govori da o njemu znash iz knjiga.

O astralnoj projekciji necu ni da pricham. Apsurdna, nepotrebna i besmislena stvar.

O tome sto sudis o uspesnosti rituala po karakteru, o tome tek necu da pricham.

On je vrlo potpun samo si ti nesposoban.

 

 

Na osnovu sajta jednog od najjachih ateistiskich drustva. I to je samo jedan naveden primer.

Zanima te koliko im je clanstvo, prosechna aktivnost? Take a look idiot.

Imas ga na netu.

KJel tesko da se pogleda.

 

Na osnovu drzhave iz vrlo bliskog okruzhenja ti nisi nishta shvatio. Sutra chu ja da otvorim sajt ateista Kanarskih Ostrva i da ga reklamiram na GoogleADwords i neko sa IQom izmedju kvasca i amebe che da pomisli kako je to Masonsko udruzhenje.

 

 

So what? Organizacije jachaju, menjaju se, na bolje il na gore.

Samim tim se menjaju i ideje, samim tim i pojmovi.

I SHTA TO TREBA JEBENO DA DOKAZHE!!??? Priznaj da uzhivash u smradu sopstvenog prdezha inache se ne bi ovoliko prosipao.

 

Odjebi, drski stvori.

Odjebi ti nepismena priuchena neobrazovana malogradjanska propalice.

Edited by matatrtaDtopikkiller

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da, ja nemam argumenata.

pokusao si nesto da argumentujes, ali ti je vecina argumenata na ovoj temi razbijena (sto nije bilo tesko). nisi se bas proslavio. jedino sto si nam pokazao je da si cvrsto i beskompromisno uveren u to sto pricas. kao i verski fanatici. :) na primer, neki mudzahedin je cvrsto uveren da ga gore ceka 70 devica. ;-)

 

I da, da bi razumeo kako svet funkcionise moras da izadjes iz logike koju si stekao u petoj godini zivota.

ne, nego da je nadogradis. :udri:

kako covek stari, tako mu postaje jasnije da mu je znanje i razumevanje sveta ograniceno. neki se onda prepuste raznim ubedjenjima i verovanjima (koja uglavnom pokupe iz svoje sredine) da bi im bilo lakse, i to posmatraju kao "istinu", a svaki (pa i krajnje logican i ocigledan) argument koji se ne slaze sa tom iluzijom - odbijaju bez razmisljanja, i beze u sve vece besmislice.

 

kad procitas svoje poruke na ovoj temi nakon 2-3 meseca ili nakon 2-3 godine bice ti jasno da si zvucao neubedljivo i na momente besmisleno..

 

Da imam, da jesam siguran u to sto pricham.

u tome i jeste problem. imas ljude koji su sasvim sigurni da je zemlja ravna ploca. kad god vidim nekoga da je "sasvim siguran" u nesto i da ne zeli ni da razmatra mogucnost da nije u pravu - obicno se ispostavi da taj covek ima ruzicasti povez preko ociju, i da pojma nema o cemu zapravo prica. :) duboka ubedjenost je posledica toga sto se covek zakljucao u minijaturni kavez kome jasno zna granice i tu mu je udobno jer "je sve jasno i na pravom je putu". :udri:

 

pretpostavljam da takva osoba (definitivno uverena u bilo sta) oseca fizicki bol i velki bes kad joj se predoci prost i jednostavan primer iz realnosti koji demantuje njeno verovanje. kao kad verniku hriscaninu pokazem sliku deteta koje umire od gladi i pitam "jel ovo dozvoljava tvoj bog koji je istovremeno 'milostiv' i 'svemocan'??". onda krenu da me pljuju kako sam ovakav i onakav, kako sam "opasan po drustvo", "zao", "nemoralan", i izbija bes iz vernika. :) obicno su taj bes i mrznja posledica velikog (i realnog) straha od cinjenice da su njihova verovanja neutemeljena u realnosti. :) :)

 

---

 

Ako kazem IZMI U mnogzini NORMALNO da se NE MISLI NA JEBENI SUFIX - kako si ti pokushao da napravis.

cas pricas jedno, cas pricas drugo.. nisi konzistentan uopste. dogovori se sam sa sobom sta zaista hoces da kazes. samo par poruka ranije napisao si ovo:

 

Sufix koji se dodaje ideologijama, filozofijama pogleda na nesto.

...

Jeste idologija je. Jel ima IZMI.

Sve sto ima IZMI sufiks je ideologija.

a jel i "organIZAM" ideologija? :) kazem ja lepo.. sve dublje i dublje tones u besmisao. daj, resetuj se, dozovi se pameti. nece ti se niko smejati, ja cu te licno vise postovati ako kazes: "ok, bio sam ljut i besan jer nisam znao da vodim dijalog, sad cemo lepo da pricamo".

 

cilj dijaloga nije da "pobedis" niti da ubedis nekoga u svoje stavove, niti je cilj dijaloga da nekoga prosvetlis i promenis. jel tebi toliko tesko da prihvatis razmenu misljenja i argumenata kao nesto sto je sasvim ok, cak i ako se ljudi ne slazu po nekom pitanju? primetio sam da je to jako tesko ljudima koji su "cvrsto i sigurno" ubedjeni da znaju neku "istinu", bilo da je to postojanje ili nepostojanje boga ili sta vec..

 

---

 

da ponovim. teza da je ateizam ideologija je oborena u ovoj poruci:

http://www.yumetal.net/forum/index.php?s=&...t&p=1996628

 

ateizam je kvalifikovan kao ideologija da bi mu se dao negativan prizvuk, da bi se ateizam pokazao kao nesto lose i stetno po drustvo. naravno, elementarna logika je zanemarena tom prilikom: cak i ako PRETPOSTAVIMO da je tacno da je ateizam los po drustvo (sto naravno, nije) - to ne znaci da bog postoji, odnosno iz toga ne proizilazi validan zakljucak da je ateisticki pogled na bogove netacan. elementarna logika koju ima dete od 5 godina je ovde odbacena i ustupila je mesto alatima preuzetim iz propagande. :udri:

 

ovakvi pokusaji argumentacije nisu nista novo. taktika je uvek ista: ocrni, napljuj "suparnicki tabor", kazi kako su opasni, indukuj strah od njih, zatim i mrznju, koristi se propagandnim govorom - i "poentiraj" u raspravi. pri tome je najvaznije stalno postavljati neistomisljenika sto dalje na negativan deo moralnog koordinatnog sistema koji si skrojio po svojoj meri. :udri:

 

 

----------

 

Takav se covjek jos nije rodio niti ce ikada prohoditi ovu zemlju.

jel bi taj arhaicni govor "niti ce ikada prohoditi ovu zemlju" trebalo da zvuci autoritativno, mesijanski, murdrijaski ili sta? :)

 

evo, imam predlog za tebe, malo cu da izmenim recenicu, da bi zvucala jos mocnije:

"Takav se covjek jos rodijo nije niti ce ikada prohoditi zemlju ovu."

jel tako da sad zvuci bolje? ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao kad verniku hriscaninu pokazem sliku deteta koje umire od gladi i pitam "jel ovo dozvoljava tvoj bog koji je istovremeno 'milostiv' i 'svemocan'??". onda krenu da me pljuju kako sam ovakav i onakav, kako sam "opasan po drustvo", "zao", "nemoralan", i izbija bes iz vernika. :) obicno su taj bes i mrznja posledica velikog (i realnog) straha od cinjenice da su njihova verovanja neutemeljena u realnosti. :) :)

Kakvi su to vernici koji bi ti pljuvanjem i ljutnjom odgovorili na tu, toliko puta izvikanu frazu o nemilosrdnom Gospodu i gladno, ubogom detetu? :)

Dobri moj Imaginuse, Bog je dao ljudima slobodu da upravljaju i uređuju ovaj svet (kao i slobodu volje da veruju i ne veruju u njega (eto ti si čist primer ;) )), po svojoj volji, tako da je dete koje umire od gladi isključivo posledica ljudskog uređivanja sveta.

Da sad Bog uzme i uredi svet skroz kako bi trebalo, ne sumnjam da bi se javilo milione njih koji bi zahtevali da se "tiranija" prekine i da se treba izboriti za slobodu ljudskog roda.

Tako da... uživaj u slobodi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne, nego da je nadogradis.

kako covek stari, tako mu postaje jasnije da mu je znanje i razumevanje sveta ograniceno. neki se onda prepuste raznim ubedjenjima i verovanjima (koja uglavnom pokupe iz svoje sredine) da bi im bilo lakse, i to posmatraju kao "istinu", a svaki (pa i krajnje logican i ocigledan) argument koji se ne slaze sa tom iluzijom - odbijaju bez razmisljanja, i beze u sve vece besmislice.

 

kad procitas svoje poruke na ovoj temi nakon 2-3 meseca ili nakon 2-3 godine bice ti jasno da si zvucao neubedljivo i na momente besmisleno..

 

Izvoli nadogradi logiku uceci kvantnu fiziku.

Ne druze moras da izadjes. Jer je to van pojmljenja ljudski cula. Sve sto je van pojmljenja ljudskih cula mora da se izadje iz granica logike.

Objasni sad ti svetu, logicki shvatljivo, da Vakuum zapravo nije prazan prostor.

I da jedan elektron prodje kroz dve rupe i usto vreme?

 

 

 

kao kad verniku hriscaninu pokazem sliku deteta koje umire od gladi i pitam "jel ovo dozvoljava tvoj bog koji je istovremeno 'milostiv' i 'svemocan'??". onda krenu da me pljuju kako sam ovakav i onakav, kako sam "opasan po drustvo", "zao", "nemoralan", i izbija bes iz vernika.

 

Opasan si po drustvo podjednako koliko i hriscanin. A zao si i nemoralan kao i vecina sveta. Kao ivecina nazovi hriscana.

Al to nije razlog da lecis komplekse tako sto ces furati fazon da "vise sile ne postoje" i da je to stvar razuma.

 

oseca fizicki bol i velki bes kad joj se predoci prost i jednostavan primer iz realnosti koji demantuje njeno verovanje.

 

Rekjao si kondradiktornu recenicu. Demantovati verovanje. Ne mozes da dematujes kad neko veruje da postoji bog. Jer nemas dokaza za to.

Mozes da demagujes da nije bash onakav kakvim ga neko zamislja ali ne da arugmentovano demantujes da ne postoji.

To bi bilo paradoksalno.

 

a jel i "organIZAM" ideologija? kazem ja lepo.. sve dublje i dublje tones u besmisao. daj, resetuj se, dozovi se pameti. nece ti se niko smejati, ja cu te licno vise postovati ako kazes: "ok, bio sam ljut i besan jer nisam znao da vodim dijalog, sad cemo lepo da pricamo".

 

Ok, nisu svi izmi ideologije. Neki su systemi.

Ali to idalje ne menja cinjenicu da je Ateizam ideologija.

 

 

edino sto si nam pokazao je da si cvrsto i beskompromisno uveren u to sto pricas. kao i verski fanatici. na primer, neki mudzahedin je cvrsto uveren da ga gore ceka 70 devica. ;-)

 

Mozda ga i ceka otlkud ti znash?

 

 

kako covek stari, tako mu postaje jasnije da mu je znanje i razumevanje sveta ograniceno

 

Upravo se o tome i radi. Znanje i jeste ogranicheno. I razumevanje.

Jer smo ogranicheni culima i inteligencijom.

 

Postojanje dushe i vise sile, moze da se oseti tek kada se na neki nacin sklonimo van tih ogranichenja prosirimo.

I nebitno koje je religije, to moze da se postigne. Da se oseti na majusni trenutak. Ne mora da se umre.

 

Ja sam rekao sta sam osetio. Ne, nisam lud, ko zna neurogoliju zna da ne mogu da budem.

Ne nisam istripovao. To je nesto sto ne moze da se istripuje. Simple.

I da, pricao sam sa ljudima koji su imali NDE ( near death ) osetili su istu stvar.

 

I nista, ali NISTA nece da me uveri u suprotno. U suprotno od toga da postoji DUSHA, da covek ne umire posle smrti, i postoji neka visa sila iznad svih nas.

To su fakat cinjenice koje sam osetio na svojoj kozi.

 

I sad, vi mozete da kazete ZNASH DRUZE NEMAS ARGUMENATA.

Nemam za tebe, za sebe imam.

 

Samo svojim recima otvaram ljudima UM, da budu svesni da MOGU DA OSETE i da SPOZNAJU to sto sam ja spoznao makar na taj trenutak.

 

ne znam da l se ide u raj i pakao, dal se budis u sledecem zivotu kao bubasvaba ili princ, al izna mjedno TO POSTOJI.

I ne nije igra mog mozga.

I ne nije igra moje svesti.

Jer svest moze da se igra sa culima, moze da se igra sa osecanjima, ono je bilo van svakog poznato osecanja\osecaja. Ono je nesto sto culima ne mogu da zamislim.

 

Det is d hol point.

 

I opet kazem, svako moze da kaze sta oce, ne postoji masina da se vrati kroz vreme dogadjaj, pa da se isprati ili da ja sad prenesemo memorije o dogadjaju. Da objasnim ne umem.

Jedino sto znam da sam to doziveo u toku meditacije.

I da imam golemo iskustvo sa meditiranjem.

 

I da nisam siguran da li zelim da mi se ponovi.

 

I ne zelim vise da pricham, jer stvarno nema smisla. Vi ocete dokaz, ja dokaz nemam.

Al sam svestan da su svi ti socio-politicki izmi, pokreti, ideologije. Ma definisi ih kako god oces SAVARSHENO JE NEBITNO. Losi su.

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Svaka ideologija mora da ima koncept. Koji je koncept Ateizma? Jedna recenica bogovi ne postoje. Da li je to po tebi ideologija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka ideologija mora da ima koncept. Koji je koncept Ateizma? Jedna recenica bogovi ne postoje. Da li je to po tebi ideologija?

 

Ja ne vidim sto je toliko bitno da li je ateizam ideologija ili nije.

Da li su svi izmi losi.

Ateizam ima uverenje. To je dosta.

A to uverenje jeste da bi svet bio bolji bez verovanja.

I to uverenje je poenta cele ove priche.

Dok vi raspravljate samnom o tome da li je ateizam ideologija da li su svi izmi losi ili sta vec, konstatno skrecemo sa glavne teme.

 

-Ateizam je los.

 

Ajd ovako da vam ucinim za milo. Aposlutno mi je nebitno da li je ateizam ideologija ili ne.

 

Moja tvrdnja:

Ateizam je los, jer poriche nesto sto nije dokazao pozivajuci se na racio. Pobija nesto sto racio ne moze da pobije.

 

i ja sam budala kad sam se upleo u vrazje kolo.

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Vidis moj avatar!!! :twisted::bigblue:

 

Naravno da racio moze pobiti postojanje visih sila. Bar je to svakom coveku koji postuje principe logike (svesno ili nesvesno) jasno. Znaci koje cemo bozanstvo da dezintegrisemo prvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidis moj avatar!!! :twisted::bigblue:

 

Naravno da racio moze pobiti postojanje visih sila. Bar je to svakom coveku koji postuje principe logike (svesno ili nesvesno) jasno. Znaci koje cemo bozanstvo da dezintegrisemo prvo?

 

Evo pozivam sve koji postuju principe logike da mi objasne zasto se partikli u atomu ne ponasaju po zakonima prirode?

I da mi objasne logikom kako se ponasaju ti partikli.

 

Ajme, manite me. Zakoni logike su za neistrazeno polje kurac na bajsu.

 

Ja opet pomiljem davali su jako logichne stvari za argumente da je zemlja ravna. Ono sto nas je teralo da razmisljamo da je to logichno jeste to sto nismo imali iskustvo.

 

Ne moze o religiji da pricha neko ko nije imao religijska iskustva. Ili o nepostojanju boga.

 

A to ateizam radi. I ateisti.

 

 

 

Zelim samo da dodam\objasnim, zasto u ovakvim stvarima jednostavno NASA LOGIKA, nije dovoljna.

 

Uzecu malo blizi primer, koji je nasoj logici, pa jebena stvar za shvatanje.

 

Razvoj kvantne mehanike, posto me to dosta interesuje.

 

Krece ovako.

Jedan fini tip se bori za to da ATOMI postoje, naucni svet ga ismeva, gazi bukvalno intelektualno.

On se obesi.

Dodje anstajn posmatra kako se krecu cestice polena u vodi, objasni postojanje atoma. Na jedvate jade prihvate.

Krene da stanca teorije.

Dodje Nils Born, ismejase ga ko ludog za neke stvari koje je iskazao a ispostavise se tachne. Padose u depresiju i on i njegova ekipa.

Posle toga uz trud neke nove generacije Naucnika spoje se ajstajnovi i nilsovi stavovi, na jedvate jade i njih nazivase debilima idiotima neracionalnim nelogichnim. ( prica se vec drugi put ponavlja )

na kraju lik dodje sa teorijom u paralelnim univerzumima - i njega ismevase ispalise nagrdise ( opet se pricha ponavlja ) on rikne u 50 godina, jer je posle cele priche pio i pusio ko smuk, i cerka se ubije brzo za njim.

 

Danas se njegova teorija smatra jednom od najboljih objasnjena u fizici. Teorija o paralelnim svetovima. Ne, nije naucna fanatistka, vrlo verovatno potencijalna naucna realnosti.

Dakle sve su to u trenutku bile nelogichne stvari. Na kraju se ispostavise tachne - a ispase idalje NELOGICHNE?!?

 

Dakle, mi zapravo ne mozemo da objasnimo ATOM. I da se svi lepo sloze oko toga dokazu eksperimentom i logikom.

 

I sad, vi meni prichate o logici kada se objasnjava Bog? KOji sam posebi MORA DA BUDE mnogo KOMPLEKSNIJI.

 

Nema jednostavno... smisla. Drsko je.

Ono sto vecina fizicara radi prihvata cinjenice koje ima zdravo za gotovo I NE TRUDI SE DA UDJE DUBLJE. Cak se i plasi. Jednostano cuti i barataj sa onim sto imas.

I o kakvoj logici vi prichate kada je komplsna teorija kao sto je BOG u pitanju?

 

I sad ja vas pitam, koliko vas logichnih treba da baca ljude u depresije, tako sto ce da ih ismeva, kritikuje i sere po njima?

Ako vec vidite da neko istrazuje neku oblast, majku mu POZITIVNA KRITIKA, NE PODSMEH.

 

Uostalom, ko vas jebe.

 

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
Evo pozivam sve koji postuju principe logike da mi objasne zasto se partikli u atomu ne ponasaju po zakonima prirode?

I da mi objasne logikom kako se ponasaju ti partikli.

 

Ajme, manite me. Zakoni logike su za neistrazeno polje kurac na bajsu.

 

Ja opet pomiljem davali su jako logichne stvari za argumente da je zemlja ravna. Ono sto nas je teralo da razmisljamo da je to logichno jeste to sto nismo imali iskustvo.

 

Ne moze o religiji da pricha neko ko nije imao religijska iskustva. Ili o nepostojanju boga.

 

A to ateizam radi. I ateisti.

 

Evo odma objasnjenja. Partikli se ne ponasaju po zakonima prirode jer se po njenim zakonima ponasaju samo ziva bica tj. zivotinje i biljke dok se partikli ponasaju po zakonima fizike i hemije. To sto fizika i hemija nisu dale svoju zadnju rec ne znaci da trebamo stvari da objasnjavamo principom iz mracnog doba. Ranije su gromove pripisivali bogovima, ali su se rodili tesla and company i lepo demantovali. Proces demantovanja zabluda covecanstva je ipak proces, a ne cin ili akt i za to treba vremena. Mnogi koji su ideoloski slicni tebi koce taj proces i ulazu silne napore da ga zaustave iako je ocigledno da je taj proces nemoguce zaustaviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo odma objasnjenja. Partikli se ne ponasaju po zakonima prirode jer se po njenim zakonima ponasaju samo ziva bica tj. zivotinje i biljke dok se partikli ponasaju po zakonima fizike i hemije. To sto fizika i hemija nisu dale svoju zadnju rec ne znaci da trebamo stvari da objasnjavamo principom iz mracnog doba.

 

Sta da ti kazem, sem da se slabo razumes u partikle.

Ne partikli se ne ponasaju po zakonima fizike koji vladaju za mene, tebe, tenisku loptu, klavir, ili bilo sta drugo sto je vece od partikla.

 

Jel tebi logichno da jedna teniska lopta moze da bude na 2 mesta u isto vreme?

 

ima jedna stvar u kvantnoj mehanici koju su pre nazvali "god particle" jedan deo atoma.

Danas ga zovu Goddamn particle, jer im zadaje muke tantalove.

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti, care, ko da ne citas te knjige nego samo sadrzaj i predgovor.

 

Ne znam. Time se bavi hefest on cita knjige za ceo forum. DA ja ne moram. \

Sa cim se konkretno ne slazes?

 

Sta bi to da dopunis sto nije u sadrzaju i predgovoru?

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...