Jump to content

Recommended Posts

Guest HEFEST

Ali uvek mogu biti sigurniji da ne postoji nego da postoji. Zar to nije lako logicki utvditi. Uzgred ipak je Hefest. Hermes je samo zastitnik izuma, ali ne i izumitelj.

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali uvek mogu biti sigurniji da ne postoji nego da postoji. Zar to nije lako logicki utvditi.

 

To sto je moguce nesto logicki utvrditi ne znaci i da je tachno.

 

Kao sto rekoh.

Ljudski um! 25 frejma po sekundi, 110 prosechan iq!

Cula VID SLUH MIRIS DODIR UKUS - DALEKO OD SAVRSHENSTVA.

 

Cime mi to mozemo da logicki zakljucimo da bog ne postoji nego da postoji?

Alo bre druze, mi do pre 100 godina nismo mogli logicki da utvrdimo da svet nema atome.

Pre 300 god smo logicki utvrdili da je zemlja ravna.

 

U skladu sa tim culima smo ogranicheni iskustvom od strane tih cula.

Da nam nije mikroskopa ne bi smo znali da postoje atomi. DA nam nije teleskopa ne bi smo znali da zemlja nije centar svega.

 

Al nemamo nista sto moze da izmeri, dokaze, ili pobije Boga.

Dakle logika tu nema puno udela.

 

Al izato imamo nesto sto se klroz ljucske glave vuche vec vekovima. Od pocetka covecanstva. Fenomen boga.

Danas ga shvatmo tako kako ga shvatamo ali je APSOLUNO SMESHNO OBJASNJENJE DA SU LJUDI ETO, IMAJU PSIHICKU FALINKU PA IM TREBA BOG.

Ne samo sto je SMESHNO, nego je i DRSKO!

 

Ajd reci mi molim te kojom si to merodovnom logickom metodom utvrdio da Bog ne postoji? Poceo si da slushash metal?

 

Uzgred ipak je Hefest. Hermes je samo zastitnik izuma, ali ne i izumitelj.

 

Hermes nije izumitelj?

HM!

Hermes, as an inventor of fire,[3] is a parallel of the Titan, Prometheus. In addition to the lyre, Hermes was believed to have invented many types of racing and the sport of wrestling, and therefore was a patron of athletes.[4]

 

Pa iz Imena HERMES i rec Hermetica

Hermes gives us our word "hermeneutics" for the art of interpreting hidden meaning. In Greek a lucky find was a hermaion.

 

Za nauku koja se bavi elementima. Vatra voda zemlja vazduh.

 

A hefest, inache pravilnije Hephaestus je kovao stvari, za bogove.

Stitove, raznorazne i tako.

 

Fin tip, al nije bog Naucnik vec bog vestine. Kovach konkretno.

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Ok. Imas ti teorije koje do odredjene mere mogu dosta ljudi da pokolebaju. Ajde reci sta si ti eksperimentalno utvrdio u vezi boga ili sta imas u planu da eksperimentalno utvrdis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok. Imas ti teorije koje do odredjene mere mogu dosta ljudi da pokolebaju. Ajde reci sta si ti eksperimentalno utvrdio u vezi boga ili sta imas u planu da eksperimentalno utvrdis?

Za tebe - nista.

Za sebe, sve sto mi treba.

 

kao sto rekoh lichno iskustvo.

Izadjes van Cula, inteligencije, uma. TAchnije skrenes sa uma na trenutak. :)

 

I shvatis postojanje, neceg iznad svih nas.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, nije mu ideja da gleda stvari onakve kakve jesu.

Pa i jeste novo "bog ne postoji" je poprilichno nova tvrdnja. Zar ne?

Ateizam ubija kreativno razmisljanje.

Jer ti u startu postavlja ideju " BOG NE POSTOJI" i isti zakon koji prati tu ideju.

 

Dakle, ako ateizam gleda stvari kakve jesu? OTKUD ONI DODJAVOLA ZNAJU DA BOG NE POSTOJI?

Jel imaju dokaz eksperiment sta pa da mogu to slobodno da tvrde?!

 

Zbunjen si ali nema veze, ti si pobednik sve si u pravu. :)

 

Haha, prvo je bilo ubija ideju, mada sad mislim da je ovo još gore. Ubija kreativno razmišljanje, hahaha :)

Dakle ja kreativno razmišljam ako mislim da smo svi nastali od jednog džinovskog krastavca, a ateista ne razmišlja kreativno ako kaže da nema Boga?

Da li hoćeš da kažeš da izumitelji, umetnici, i svi koji stvaraju nešto "novo" ne mogu da budu ateisti? :)

 

Luuuupetaš gluposti sve u šesnes.

 

Ideja da Bog ne postoji nije nova, svi se rađaju kao ateisti.

 

Užasno sam zbunjen ne znam gde bih pre :rolleyes:

 

 

Pa kad je nesto suprotno ne moze da bude MALO SUPROTNO ili malo vise suprotno.

No hvala ti na prosvetljenju, da se ne ubijaju SUPROTNI izmi, nego TOTALNO SUPROTNI IZMI.

 

ti si pobednik sve si u pravu. :)

 

Pa ti si rekao da se SVI izmi (u početku si govorio baš svi) koji su socijalno-politički ubijaju.

 

 

A ti razmisli sta znaci izam. Sta znaci ideologija, i sta znaci ideja.

Sve si u pravu ja nisam nista ti si pobednik.

 

Jaaaaooo. Pa što da razmišljam kad si ti sve to fino gore napisao. Kratko i jasno. I NETAČNO!

 

 

U sta da poveruje? Pa jel mozes na jedno platno da stavis Realizam i Sur realizam? Ne mozes.

Jel mozes u jednoj drzavi u isto vreme da imas kapitalizam i socijalizam? Ne mozes.

 

Sve si u pravu ja nisam nista ti si pobednik.

 

Hahaha, postaješ patetičan ponovo. A je l' možeš u jednoj državi da imaš liberalizam i pacifizam? Komunizam i marksizam? Fažizam i nacizam?

 

 

Da jeste. Sve sto ima ideju je ideologija.

Jeste to podrzavam. Kao sto rekoh ne podrzavam ideologije koje uticu na socijalno politicki zivot.

To sto smo svi mi delovi boga i imamo dosu, ne utice nicim ni na tebe ni na nekog drugog.

Utice samo na onog ko to prihvati.

Od njega se ne trazi nista, niti zahteva nista.

Kao sto se od umetnika ne trazi nista dok slika sliku i prezentuje svoju ideju.

 

Ali se druze moj u politici trazi. Kodeks, zakon, bilo sta. OVisno od politicko-socijalne organizacije.

Religija ima svoju dogmu.

 

A kako to što je neko ateista utiče na njegov socijalno politički život? Da li on ide ulicom i dere se "Ja sam ateista".

Da li se od njega traži nešto ili zahteva?

Da li on ima bilo kakav ritual ili nešto slično po čemu bi neko mogao da zaključi da je on ateista. Upravo su ateiste najpovučeniji ljudi koje ja znam, ljudi koji ne idu okolo sa bilo kakvim obeležjima i koji su NALIBERALNIJI pre svega, i ako tako hoćeš NAJOTVORENIJEG UMA zato prekini da lupetaš.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Za tebe - nista.

Za sebe, sve sto mi treba.

 

kao sto rekoh lichno iskustvo.

Izadjes van Cula, inteligencije, uma. TAchnije skrenes sa uma na trenutak. :)

 

I shvatis postojanje, neceg iznad svih nas.

 

izađeš VAN UMA PA ONDA SHVATIŠ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha, taj rad :)

 

Nisam još video onaj deo gde leči decu od mokrenja u krevet :)

 

 

priceless edit:

 

REPTOID MASKIRAN U ČOVEKA

 

PREPOZNAJU SE PO MOĆI ('PO DELIMA NJIHOVIM') I PO OČIMA (povremeno se pojavljuje vertikalan otvor zenice). ONI SE NE SKRIVAJU, LAKŠE IM JE DA MANIPULIŠU ČOVEKOVIM UMOM TAKO DA NE VERUJETE DA POSTOJE I ZATO IH NE VIDITE

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi, da mi ne gubimo vrijeme na to da li postoji bog, upravo sam otkrio da bezlični ima lice!

 

Portret%202.jpg

 

http://www.ivantic.net/

 

provaljen si!

 

haha, nisam to ja. Pu pu boze sacuvaj. Dal si lud.

evo sam ja posto vidim da umires od zelje da znash ko sam.

http://www.myspace.com/djomla87

 

izađeš VAN UMA PA ONDA SHVATIŠ?

 

Vidis o tome ti pricham. Da izadjes van uma.

Al kako ja to da objasnim sta to zapravo znaci?

 

Kompleksne teme su kompleksne za shvatanje. A nije um ono sto moze da pojmi boga, vec svest.

Um je samo alat.

 

Ako hoces da shvatis moju verziju spiritualnosti boga etc. Citaj allana wattsa i pogledaj film Peacefullwarrior.

A mozes i da slushash allana wattsa ima ga na you tube.

Pa mozda razumes malo bolje o cemu pricham. jer stvarno, ja ne znam koje termine da iskoristim za neke stvari koje se dozive.

 

Hahaha, postaješ patetičan ponovo. A je l' možeš u jednoj državi da imaš liberalizam i pacifizam? Komunizam i marksizam? Fažizam i nacizam?

 

Sasvim sluchajno zato sam napisao SUPROTNI IZMI.

Ja ne znam od kad su komunizam i Marksizam suprotni izmi.

 

I ja postajem patetichan? JEL VIDIS TI BRE SEBE STA RADIS? JA JASNO NAPISEM SUPROTNI IZMI, TI MI DODAJES TOTALNO SUPROTNI.

JEL KOMUNIZAM I MARKSIZAM SUPROTNI IZMI?

STA ces da se obrces oko pojmova.

 

Bezi bre jadnice idi budi srecan REKO SAM TI TI SI POBEDNIK ZAOBIDJI ME VISE SA TVOJIM GLUPOSTIMA!

Znaci skreces, spekulises, nisi konstruktivan nisi prodkuktivan, nisi kreativan, jednom recju... nisi vise zanimljiv.

 

Osecam se kao da smo igrali fudbal i sad mi kazes da nije go jer je duvao vetar sa istoka! I da se oko toga peglamo par sati.

Daj batali me.

 

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sasvim sluchajno zato sam napisao SUPROTNI IZMI.

Ja ne znam od kad su komunizam i Marksizam suprotni izmi.

 

I ja postajem patetichan? JEL VIDIS TI BRE SEBE STA RADIS? JA JASNO NAPISEM SUPROTNI IZMI, TI MI DODAJES TOTALNO SUPROTNI.

JEL KOMUNIZAM I MARKSIZAM SUPROTNI IZMI?

STA ces da se obrces oko pojmova.

 

Bezi bre jadnice idi budi srecan REKO SAM TI TI SI POBEDNIK ZAOBIDJI ME VISE SA TVOJIM GLUPOSTIMA!

 

Ajde citiraj gde si napisao suprotni pa da vidimo ko laže :)

Hoćeš da ti citiram bar 2-3 puta gde si rekao da su SVI izmi loši i da se SVI izmi ubijaju međusobno? :)

 

Ali tako to ide, nisam ni očekivao da nećeš polako da menjaš priču... :)

 

Nego još nisi napisao zašto je pacifizam loš? Democratism? Liberalism?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisao sam, nisi procitao.

I ne necu da ti citiram.

 

Ajde citiraj gde si napisao suprotni pa da vidimo ko laže :)

Hoćeš da ti citiram bar 2-3 puta gde si rekao da su SVI izmi loši i da se SVI izmi ubijaju međusobno? :)

 

 

Racunao sam da pricham sa dovoljno inteligentnim ljudima da mogu da akzem izmi se ubijaju medjusobno i da ce da znaju na sta konkretno mislim.

Ili pak ako nisu sigurni pitace. Al sam se zajebo. I to mnogo.

 

 

 

LAZEM POBEDIO SI ODJEBI! :D

e stvarno, brate, nisi zanimljiv batali me. Jos koliko puta treba da napisem da si pobedio.

 

Jel si uzivo tako retorichan, voleo bih da prodiskutujemo malo uzivo? :)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako vam ne dosadi ovo, \'leba vam milog? :)

 

 

meni dosadilo.

 

No sta sam hteo da ti kazem. Njemu nije zbog ovog.

 

Ja sam pobedio pre nego što je rasprava i počela.

 

On je chkode pobednik. :D

 

Što? Ja mogu ovako godinama

 

Tebi je bash vazno da budes pobednik.

zato ova nazovi debata ( kurac lipov od debate ) nije vredeo dva posto.

Posto si ti odma podelio teren.

 

No vidis takmicim se u sporotovima. Tu idem na pobedu

A debatujem iz profita.

 

no, ti izgleda debatujes radi pobede, i svakim postom pokazujes koliko ti je vazna pobeda u debati :))

 

 

E brate. TI SI POBEDNIK!

 

hahahaha koji pacenik ne mogu da verujem JA SAM POBEDNIK U DEBATI hahahahahah

I POSLE MENI KAZES DA ODRASTEM :D

hahahahaha

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si taj koji meni poslednjih nekoliko postova pišeš da sam pobednik, a ja naravno nemam ništa protiv toga. ;)

 

Al' kad sam napisao da sam pobedio i pre nego što je počela rasprava tada naravno nisam mogao misliti na raspravu ;)

 

 

I nije ni čudo da ne znaš da može rasprava da se dobije kad ni jednu nikada nisi dobio. To ti je kao kad izađeš iz granica uma i emocija i spoznaš boga. Ne mogu ti opisati, to moraš doživeti :)

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

I nije ni čudo da ne znaš da može rasprava da se dobije kad ni jednu nikada nisi dobio. To ti je kao kad izađeš iz granica uma i emocija i spoznaš boga. Ne mogu ti opisati, to moraš doživeti :)

 

 

Fala bogu da nisam.

Dal' me boli kurac da dobijam rasprave po internetu. :)))

Svasxta s' tobom. :)

 

 

I da normaln oda moras, da znash iole nesto malo O SPIRITUALNOSTI. Ne bi se smejao. No ko te jebe tvoja steta. Ako te zadovoljava to da si PObednik, fine with me.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam dovoljno o spiritualnosti da sam siguran da je odlikuje skromnost, dakle ne dokazuje se po forumima, ne šepuri se njome i ne nabada se drugim ljudima na nos kako je nemaju. Još sigurno je ne prati generalizacija bilo koje vrste.

 

A pre svega kad želi nešto "mudro" da se stavi u potpis onda se ne koristi devet puta veći font od standardnog.

 

Daleko si ti od toga da budeš spiritualan druškane.

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daleko si ti od toga da budeš spiritualan druškane.

 

Sad si postao strucnjak i za duhovnost? Jel? Jel si i iz toga imao peticu koju ti je profesor dao jer si bio mnogo genijalan, logichan i toliko spiritualan da ti se svi krste?

 

Ja sam zadivljen kolichinom sujete koju nosis u sebi. I koliko sve gledas kroz machevanje tvog ega i ega sagovornika.

"ko je pobednik u konverzaciji" na forumu sindrom. Do APSOLUTNE potrebe za UNISTENJEM necije poruke. Bez obira koliko je moja poruka dobra.

Sve to zarad hranjenja sopstvene sujete.

 

Ne patim ( uglavnom ) od sindroma od kojih ti patis. To mi je za pocetak dovoljno. Al vaistinu jesam daleko. Niko nije bio jako blizu toga da bude spiritualan u 21 godinu.

No. ne brini cekamo te.

Trebao sam odmah da izbegavam razgovor sa tobom, prenosis mi taj sindrom jake sujete. U poslednjih nekoliko postova ga i ja imam.

Sto nije dobro. Osecam se smoreno, iscrpljeno. A to izvini me ne zelim vise. Sizifov poso ostavljam sizifu.

 

 

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shto me samo dovodi do glavnog pitanja za ovu diskusiju:

Da li je Bog stvorio Internet?

 

Ja sam odavno pocheo da ozbiljno zavidim Bezlichnom. Biti svesno toliko glup za posledicu mora da ima ogromnu lichnu srechu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam odavno pocheo da ozbiljno zavidim Bezlichnom. Biti svesno toliko glup za posledicu mora da ima ogromnu lichnu srechu.

 

Da imam. Piskim od sreece, zini.

 

Ja zavitim tebi. Biti bez toliko postovanja prema nekom ko tebi lichno i direktno nije rekao nijednu losu bez da si ti njemu prvi, i nazivati ga glupim jer se ne slazes sa njegovim stavovima i jer nece da prihvati tudje. Bez trunke srama.

Izvinite sto nisam pametan po vasim kriterijumima.

Nego, ja bih te zamolio da objasnis meni glupom sto sam glup? Ako smatras da je u granicama mojih mogucnosti?

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poenta? Ateizam je besmislena politicko religijska zajednica koja deluje socijalno politicki krijuci se pod velom nauke.

opet neka paranoja i propaganda? :) sad ateizam ne samo da je "ideologija" nego je cak i "religijiska zajednica", pa je jos i "politicka" (a o "besmislena" i da ne govorimo). ma bre, ateisti su toliko opasni kao i masoni, iluminati i tajno udruzenje baba-sera. ;-) buuuu, narode, plasite se.. dolaze zli ateisti, donose smrt, glad i posast.. straaasnoooo.. :)))))

 

---

 

sto vise coveku postaje jasnije da nema argumente (ili ne ume da ih plasira), to on sve vise tone u besmisao i blamira se. poruke mu postaju sve besmislenije, cak prestaje da bude i smesno. ne zameri mi, ali ja ispitujem granicu do koje su ljudi spremni da ignorisu elementarnu logiku (koju su stekli u petoj godini zivota) zarad zivota u licnoj iluziji kako "razumeju kako svet funkcionise i nalaze se na pravom putu". :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
opet neka paranoja i propaganda? :) sad ateizam ne samo da je "ideologija" nego je cak i "religijiska zajednica", pa je jos i "politicka" (a o "besmislena" i da ne govorimo). ma bre, ateisti su toliko opasni kao i masoni, iluminati i tajno udruzenje baba-sera. ;-) buuuu, narode, plasite se.. dolaze zli ateisti, donose smrt, glad i posast.. straaasnoooo.. :) ))))

 

---

 

sto vise coveku postaje jasnije da nema argumente (ili ne ume da ih plasira), to on sve vise tone u besmisao i blamira se. poruke mu postaju sve besmislenije, cak prestaje da bude i smesno. ne zameri mi, ali ja ispitujem granicu do koje su ljudi spremni da ignorisu elementarnu logiku (koju su stekli u petoj godini zivota) zarad zivota u licnoj iluziji kako "razumeju kako svet funkcionise i nalaze se na pravom putu". :)

 

Najzad da se slozimo oko necega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zavitim tebi. Biti bez toliko postovanja prema nekom ko tebi lichno i direktno nije rekao nijednu losu bez da si ti njemu prvi, i nazivati ga glupim jer se ne slazes sa njegovim stavovima i jer nece da prihvati tudje.

Sinak, ti nemash stavove. Polovinu vremena nisi ni sam siguran shta prichash.

Evo da povuchem crtu:

U jednoj rechenici rezimiraj svoj stav po ovom pitanju. Jezgrovito i smisleno. I onda da elaboriamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...