Jump to content

Recommended Posts

ААААААРРРРРГГГГХХХХХХ!!!!!!! :violent: Колико пута треба да поновим да се ова ваша идеологија назива антитеизам,а не атеизам!!!! Елитиста,тотално те разумем за искуства при медитирању! Искусио сам и ја то на својој кожи,али и даље ми не успева да останем непомерљив! Мој тренер падне у транс и нас седморица не можемо да га померимо с места. Питао сам га како то ради,али ми каже да сам још увек млад и да не треба да то покушавам,каже да имам потенцијала и зато не треба да почнем одмах са тим јер се дешавало да људе полуде од тога! Ево вам га,антитеисти задатак! Објасните ми како сам ја после медитације са мојих 65 кила одбацио човека од 112 на други крај доџоа само једним ударцем!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam. Time se bavi hefest on cita knjige za ceo forum. DA ja ne moram. \

Sa cim se konkretno ne slazes?

 

Sta bi to da dopunis sto nije u sadrzaju i predgovoru?

 

S obzirom na ove fragmente koje posedujes i review knjige bi bio pomak napred.

Ne bih da me uvuces u zivo blato bespotrebne rasprave kao imaginos, matatrtu, i dead mana.

Treba dici spomenik tim zrtvama altruizma.

 

 

...

Објасните ми како сам ја после медитације са мојих 65 кила одбацио човека од 112 на други крај доџоа само једним ударцем!

 

levo levo gore gore kvadrat iks krug ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ААААААРРРРРГГГГХХХХХХ!!!!!!! :violent: Колико пута треба да поновим да се ова ваша идеологија назива антитеизам,а не атеизам!!!! Елитиста,тотално те разумем за искуства при медитирању! Искусио сам и ја то на својој кожи,али и даље ми не успева да останем непомерљив!

 

Ne znam dal jesi ili nisi.

 

Мој тренер падне у транс и нас седморица не можемо да га померимо с места. Питао сам га како то ради,али ми каже да сам још увек млад и да не треба да то покушавам,каже да имам потенцијала и зато не треба да почнем одмах са тим јер се дешавало да људе полуде од тога!

 

Vecina trenira aikidoa ne mora da padne u trans da niko ne moze da ih pomeri smesta.

Guranjem naravno.

Gozo shiodu gurnes i ti padnes a ne on.

Al to nema veze sa "magijama" i sl.

Vec sa odlichnim poznavanjem citanja tela. Naravno, nesvesno, instinktivno i navezbavno.

 

 

Објасните ми како сам ја после медитације са мојих 65 кила одбацио човека од 112 на други крај доџоа само једним ударцем!

 

 

Sumnjam da si ti odbacio na drugi kraj jednim udarcem. Vidjao sam ljude koji "odbacaju" ljude u picku materinu jednim udarcem. Malo ih je, i retki su i cesto jako matori. Tako da sumnjam da si ti jedan od njih. To je varijanta tih "Sitnijih"

 

Naravno i bokseri. Ali boskeri udaraju snagom, ovi gore udaraju umom.

I ne nije telekineza. Vec ubezbavanje da izvuces sto vise od udarca stezanjem zila u odredjenom trenutku.

Kao sto je to za obaranje drzanje ravnoteze ne pravom mestu.

 

To se navezbava i ulazi u instinkt.

 

Ne bih da me uvuces u zivo blato bespotrebne rasprave kao imaginos, matatrtu, i dead mana.

 

Svasta. Editovacu, ne bih te vise zadrzavao.

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Елитиста,погрешно си ме схватио. Нисам говорио о магији већ о медитацији. Веруј ми,лик је летео 4м,имам пун курац сведока! То није аикидо,већ таи чи у практичној примени,нешто што је мој тренер реконструисао! Ти вероватно знаш да таи чи људи углавном користе ради медитације,лечења шта знам,али ово је таи чи у пракси,у борби! Одлична ствар!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Елитиста,погрешно си ме схватио. Нисам говорио о магији већ о медитацији. Веруј ми,лик је летео 4м,имам пун курац сведока! То није аикидо,већ таи чи у практичној примени,нешто што је мој тренер реконструисао! Ти вероватно знаш да таи чи људи углавном користе ради медитације,лечења шта знам,али ово је таи чи у пракси,у борби! Одлична ствар!

 

Da prostis al ne seri.

Upoznao sam dosta ljudi u borilackim vestinama.

 

Tai chi chuan ti nije borilacka vestina. Vec meditavina.

Nema puno primene u borbi.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da prostis al ne seri.

Upoznao sam dosta ljudi u borilackim vestinama.

 

Tai chi chuan ti nije borilacka vestina. Vec meditavina.

Nema puno primene u borbi.

 

Јеб'о те коњ! Читај мало боље! Рекао сам да није борилачка вештина,али да је мој тренер нашао начин да га примени у борби! Дођи до Краљева после септембра,ако желиш да се увериш!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јеб'о те коњ! Читај мало боље! Рекао сам да није борилачка вештина,али да је мој тренер нашао начин да га примени у борби! Дођи до Краљева после септембра,ако желиш да се увериш!!!

 

Mozda i dodjem.

Kako ti se zove taj trener koji primenjuje tai chi chuan u borbi?

 

Mada ne vidim potrebu za primenjivanjem tai chi chuana u borbi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze o religiji da pricha neko ko nije imao religijska iskustva. Ili o nepostojanju boga.

 

Aha, to ono po sistemu "samo onaj ko svira gitaru kao Kirk Hammett može da sudi o veštini Kirka Hammetta"? Sorry brate, ja možda ne umem da snesem jaje, ali znam koje je mućak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, to ono po sistemu "samo onaj ko svira gitaru kao Kirk Hammett može da sudi o veštini Kirka Hammetta"? Sorry brate, ja možda ne umem da snesem jaje, ali znam koje je mućak.

 

Ne mozes da sudis o necemu o cemu nemas apsolutno nikakva iskustva.

Bar tesko da mozes da doneses kvalitetan sud.

Upotrebio sam pogresan pojam. Zapravo o religiji moze.

O spiritualnosti u religiji moze, ako nije imao spiritualna iskustva.

 

A o religijskim knjigama i njihovim moralnim, etickim i filozofskim pogledima na svet, moze da donosi sud. Mozda cak i ispravan, bez debljih iskustva.

Zavisi od sluchaja do sluchaja.

 

Naprimer, da je apsolutno smeshno da svako ko ne veruje u boga ide u pokao.

Tu se postavlja prosto pitanje, sta je sa dushama koje su pomrle pre nego sto su dobile priliku i ucenje o Biblijskom bogu.

 

Etc.

 

Takve stvari mogu bez ikakvog iskustva da se premotavaju, peglaju i diskutuju.

Ili Sto Bog menja raspolozenje kao beba pelene.

Cas je ljut na ceo svet, sve ih podavi, cas je super i sjajan i dobar i ljubav.

 

Svi ti paradoksi ukazuju na to da tri teze

Biblija fejk.

Ili biblija zestoko preradjena.

Ili biblija zestoko preradjena i pogreshno shvacena.

 

Ja zastupam trecu tezu.

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Елитиста,тренер се зове Макарије Блажа Ивановски,али сви га знају као Маки. Веруј ми,таи чи у борби се одлично показује! :rockdevil:

Edited by Emperor 1385

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Megatrol
Sufix koji se dodaje ideologijama, filozofijama pogleda na nesto.Ajd da budem josh precizniji, ism se dodaje systemu koji pociva na ideji koja se bazira na verovanju, doktrini, mitu ili teoriji.

Ateizam nije dodao nikakav sufiks, onda bi bio ate-izam. Sufiks pripada reci teizam, kojoj je a-teizam dodao prefiks a-

Par desetina strana pre, sam dao sajt AmericanAtheist, gde oni ljudi tamo jasno pisu da imaju za cilj da odvoje religiju od politike.

Brate, ti pravis gresku neosnovanih generalizacija, eto ja se ne slazem sa mnogim ateistima, sto znaci da mi ti stavljas reci u usta.

Osim toga, to nije ateizam, to je sekularizacija. Ne moras biti ateista da bi se borio za institucionu sekularizaciju, stavise veliki broj razumnih vernika danas je za nju. A ideja joj je jednakost medju svima a ne unistenje opozicije. Ovo je nebitno za temu.

Ja sam rekao sta sam osetio. Ne, nisam lud, ko zna neurogoliju zna da ne mogu da budem. 

Ne nisam istripovao. To je nesto sto ne moze da se istripuje. Simple.

I da, pricao sam sa ljudima koji su imali NDE ( near death ) osetili su istu stvar.

Neurolog ti ne bi rekao da si lud, ali da imas neuronalni poremecaj, mozda.

Dobro je dokumentovano da usled malfunkcija u levoj hemisferi dolazi do raznih osecaja neogranicenosti sopstvenog tela, sjedinjenja sa univerzumom i slicnih pizdarija. Cesto kod hemoragicnog sloga u levoj hemisferi mozga. A ako se moze indukovati transkranijalnim stimulatorima, mozda moze i meditacijom.

Dobri moj Imaginuse, Bog je dao ljudima slobodu da upravljaju i uređuju ovaj svet (kao i slobodu volje da veruju i ne veruju u njega (eto ti si čist primer )), po svojoj volji, tako da je dete koje umire od gladi isključivo posledica ljudskog uređivanja sveta.
Taman posla da je iskljucivo posledica ljudske aktivnosti. Recimo, cesto je posledica suse ili neke druge prirodne katastrofe, a ako je doktrina nadzora i svemoci tacna, onda je svako prirodno zlo, zapravo, moralno zlo.

Ovaj problem je previse komplikovan i previse se grana da bi ga tek tako obrisao sa ramena.

 

 

Da sad Bog uzme i uredi svet skroz kako bi trebalo, ne sumnjam da bi se javilo milione njih koji bi zahtevali da se "tiranija" prekine i da se treba izboriti za slobodu ljudskog roda. 

Tako da... uživaj u slobodi.

Pedvidjas neka sranja u raju?

 

Izvoli nadogradi logiku uceci kvantnu fiziku.

Ne druze moras da izadjes. Jer je to van pojmljenja ljudski cula. Sve sto je van pojmljenja ljudskih cula mora da se izadje iz granica logike. 

Objasni sad ti svetu, logicki shvatljivo, da Vakuum zapravo nije prazan prostor.

I da jedan elektron prodje kroz dve rupe i usto vreme?

 

Imaginos je u pravu. Nisi mogao bolje da ilustrujes "nadogradnju" logike od ovoga - nadogradnja klasicne logike kvantnom logikom, bivalentne trivalentnom, itd.

Nema probijanja granice logike kad razumes sta logika zapravo jeste kao formalni sistem, a ne kao sto baba Smiljka koristi tu rec kad ju neko kaze da zajase biciklu.

 

Ono sto je nelogicno je ono sto ovi tvoji prodavaci kvantne magle rade kad projektuju osobine kvantnih konstituenata na celinu koju cine, i u procesu prave gresku kompozicije.

 

Ja ne vidim sto je toliko bitno da li je ateizam ideologija ili nije.

Da li su svi izmi losi.

Ateizam ima uverenje. To je dosta.

A to uverenje jeste da bi svet bio bolji bez verovanja.

Totalno je nebitno da li je ateizam ideologija ili ne, ali je bitno da je ovo apel na posledice.

Da li je predlog dobar ili los, da li ti se svidja ili ne, nema nikakve veze za njegovom istinitoscu.

 

+ateizam nije uverenja da bi svet bio bolji bez "verovanja". Zapravo, ja sam ateista i ja verujem da je svet bolji sa verovanjima.

Takodje mogu da ti nabrojim gomilu primera gde ateisti brane teisticka verovanja. Npr ovo i ovo.

-Ateizam je los.

Ateizam je los, jer poriche nesto sto nije dokazao pozivajuci se na racio. Pobija nesto sto racio ne moze da pobije.

Ne moras nista da dokazujes da bi bio bezboznik. Zapravo, vecina onoga sto sam ovde procitao moze se skresati verovatnocama i principom parsimonije.

Sumnjam da si ti odbacio na drugi kraj jednim udarcem. Vidjao sam ljude koji "odbacaju" ljude u picku materinu jednim udarcem. Malo ih je, i retki su i cesto jako matori. Tako da sumnjam da si ti jedan od njih. To je varijanta tih "Sitnijih"

Jel o ovome pricate?

 

P.S. Pogledaj i ostala sranja od Brauna, poput onoga u vozu.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam sa svojih 70 iz jednog poteza bacio lika od 120 kao da je perce.Odgovor je-DZUDO!

 

Ja sa svojih 78 kila mogu vas dvojicu zajedno da izbacam ko nista. Odgovor je Aikido + Wing tsung :P I josh neke stvari.

 

MY KUNG FU IS BETTER THEN YOUR.

 

 

Nisi mogao bolje da ilustrujes "nadogradnju" logike od ovoga - nadogradnja klasicne logike kvantnom logikom, bivalentne trivalentnom, itd.

Nema probijanja granice logike kad razumes sta logika zapravo jeste kao formalni sistem, a ne kao sto baba Smiljka koristi tu rec kad ju neko kaze da zajase biciklu.

 

JA to ne bih nazvao nadogradjenjom jer se tu logika zasniva na totalano drugacijem systemu od onog na kom se zasniva nasa logika.

Nadogradja bi mu bila kad nesto imas IZGRADJENo, pa dodas to isto. Valjda.

Ovo nije bash iusto.

 

To je opet nebitno posto zavisi od perspektive gledanja na stvari.

Za mene nadogradjnja zgrade, i rusenje zgrade da bi mogao da dignes novu, nije ista stvar.

 

Jel o ovome pricate?

 

No. One inch punch.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
Svi ti paradoksi ukazuju na to da tri teze

Biblija fejk.

Ili biblija zestoko preradjena.

Ili biblija zestoko preradjena i pogreshno shvacena.

 

Ja zastupam trecu tezu.

 

 

Kako onda objasnjavas to da je Biblija totalni plagijat i da je to samo desetina glavne Zaratrustrijanske religijske knjige? Ajde reci majke ti. I nemoj pricati da to nije tacno jer je to cinjenica, a cinjenice znamo sta su. Cak i ne moram da se sluzim svojim najjacim oruzjem tj. razumom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
Ovde svi pričaju o nekim činjenicama, a ja još nijednu ne videh...

 

 

Do originalnih knjiga stare persijanske religije nije lako doci jer su to zesci antikviteti. Ali zato se o tim knjigama moze procitati najvise u istorijskim knjigama. Ja sam ih citao vise koje sadrze i odlomke te knjige kao i sazet prikaz knjige. Mada nije lako sazeti knjigu 10 puta vecu od biblije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde svi pričaju o nekim činjenicama, a ja još nijednu ne videh...

 

Атеизам је увреда за интелигенцију савременог човека.

 

Рече неко ''Наука има одређене границе, а онда долази ''Бог''''.

 

А, видите људи, смешно је што овде свако прича, када се помене ''Бог'', н конту оног како ''га доживљава''. Неко као суперентитет, неко као апсолутно све, неко као Исуса, неко ко мит, неко ко заблуду, неко као губљење времена, неко као шрбрлђ, неко као нешто што не постоји ( :) ), а неки тамо као операцију за демантовање.

 

 

Пробудите се из сна, човек је ГЛУП у свом НЕЗНАЊУ. А Атеизам НЕМА чврсту ПОТПОРУ због ТОГ НЕЗНАЊА! Заснива се на ВЕРИ обзиром да докази нису пронађени. Исти принцип као и ''ако нема оружја, злочин није почињен''. Човек не зна шта има изван универзума, изван оваквог облика постојања, а свима је и више него логички јасно да једноставно МОРА постојати нешто више од ''логичног и опипљивог'' и овим не алудирам на Гокуа већ на СВЕ оно што човек не познаје већ МИСЛИ да зна. Ко, заправо, може да тврди да је овај облик постојања један једини? Нико. О томе се ради.

 

Нема ту даље расправе, а тема је ОДАВНО за лок пошто заиста нема више смисла да се о било чему расправља, а поготово НЕ о томе ко има бољу логику.

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Атеизам је увреда за интелигенцију савременог човека.

Svaka rechenica koja funkcionishe po formuli "IMENICA+ je uvreda za inteligenciju savremenog coveka" je uvreda za inteligenciju.

Рече неко ''Наука има одређене границе, а онда долази ''Бог''''.

Reche neko i da kad bi baba imala tochkove da bi bila tramvaj, al' to ne znachi da posle toga dolazi tramvaj.

А, видите људи, смешно је што овде свако прича, када се помене ''Бог'', н конту оног како ''га доживљава''.

Meni je smeshno shto ti sebe smatrash za autoritet "dozhivljaja" Boga.

Неко као суперентитет, неко као апсолутно све, неко као Исуса, неко ко мит, неко ко заблуду, неко као губљење времена, неко као шрбрлђ, неко као нешто што не постоји ( :) ), а неки тамо као операцију за демантовање.

Bravo! Jesi sad shvatio za shta sluzhe diskusije? Za iznoshenje razlichitih mishljenja.

Пробудите се из сна, човек је ГЛУП у свом НЕЗНАЊУ.

Dakle i ti si glup u svom neznanju.

А Атеизам НЕМА чврсту ПОТПОРУ због ТОГ НЕЗНАЊА!

Shto znachi da ga automatski nema ni teizam.

Заснива се на ВЕРИ обзиром да докази нису пронађени.

Ne zasniva se na veri nego njenom nedostatku.

Исти принцип као и ''ако нема оружја, злочин није почињен''.

?

Ne nego isti "princip" kao i "ochigledno nisam s tim rodjen, a niko me tome nije uchio".

Човек не зна шта има изван универзума, изван оваквог облика постојања, а свима је и више него логички јасно да једноставно МОРА постојати нешто више од ''логичног и опипљивог'' и овим не алудирам на Гокуа већ на СВЕ оно што човек не познаје већ МИСЛИ да зна.

??

Ovde nema nicheg logichnog...

Ко, заправо, може да тврди да је овај облик постојања један једини? Нико. О томе се ради.

???

Uopshte se o tome ne radi. Ja samo nisam siguran da Bog postoji barem u judeo-hrishchanskom smislu. Lichno nemam nishta protiv zamishljanja npr. zhelatinastih bicha koja dishu metan i komuniciraju bojama.

Нема ту даље расправе, а тема је ОДАВНО за лок пошто заиста нема више смисла да се о било чему расправља, а поготово НЕ о томе ко има бољу логику.

Tu je teren za raspravu odlichan ali su neophodni kompetentni sagovornici. Ne mladichi koji se bave astrologijom iz hobija.

Edited by matatrtaDtopikkiller

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ал' је овај Елитиста досадан дечко, читам пар дана ове теме овде и све што он каже представља као апсолутну истину.

 

I kakve veze osudjivanje mene i nacin predstavljanje mojih stavova ima sa ateizmom?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Megatrol
Пробудите се из сна, човек је ГЛУП у свом НЕЗНАЊУ. А Атеизам НЕМА чврсту ПОТПОРУ због ТОГ НЕЗНАЊА! Заснива се на ВЕРИ обзиром да докази нису пронађени. Исти принцип као и ''ако нема оружја, злочин није почињен''. Човек не зна шта има изван универзума, изван оваквог облика постојања, а свима је и више него логички јасно да једноставно МОРА постојати нешто више од ''логичног и опипљивог'' и овим не алудирам на Гокуа већ на СВЕ оно што човек не познаје већ МИСЛИ да зна. Ко, заправо, може да тврди да је овај облик постојања један једини? Нико. О томе се ради.

A straw man argument is an informal fallacy based on misrepresentation of an opponent's position. To "attack a straw man" is to create the illusion of having refuted a proposition by substituting a superficially similar proposition (the "straw man"), and refuting it, without ever having actually refuted the original position.

 

 

Extra! Extra! Read all about it!

 

 

 

Ал' је овај Елитиста досадан дечко, читам пар дана ове теме овде и све што он каже представља као апсолутну истину.

 

Elitista je interesantan decko. Prvo kaci one demotivacione postere, koji kao ismevaju "ateizam", zatim provede dane ispisivajuci stranice i stranice ovde, da bi na kraju okacio ovaj citat:

 

"svaka istina ima tri elementarne staze, prva je apsolutno ismevanje, druga je snazno odbacivanje, treca je prihvatanje"

 

Interesantan decko.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elitista je interesantan decko. Prvo kaci one demotivacione postere, koji kao ismevaju "ateizam", zatim provede dane ispisivajuci stranice i stranice ovde, da bi na kraju okacio ovaj citat:

"svaka istina ima tri elementarne staze, prva je apsolutno ismevanje, druga je snazno odbacivanje, treca je prihvatanje"

Interesantan decko.

 

Da, drugi inache ne predstavljaju svoje stavove kao istinu. Samo ja. :)

Hvala na komplimentima anyway.

 

Postri objasnjavanju. Ne znam sto vam toliko smetaju, jel ste se pronasli ili sta?

 

I ja sam sam sebi interesatan ali su mi interesatniji Ateisti. Ljudi koji tvrde da nesto ne postoji, jer eto koriste "razum" i "logiku".

Nisam znao da je koriscenje razuma "Ako nisam video, ne postoji. " meni to vise lici na ignorisanje i odbacivanje bezrazumno.

 

 

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Матрта...

 

Svaka rechenica koja funkcionishe po formuli "IMENICA+ je uvreda za inteligenciju savremenog coveka" je uvreda za inteligenciju.

 

0_o ? Ово је твој покушај да будеш духовит? Покушавај и даље.

 

Reche neko i da kad bi baba imala tochkove da bi bila tramvaj, al' to ne znachi da posle toga dolazi tramvaj.

 

А ово је твој успешан покушај да кажеш апсолутно ништа што побија оно што сам ја написао у реченици коју си цитирао.

 

Meni je smeshno shto ti sebe smatrash za autoritet "dozhivljaja" Boga.

 

А овде имамо и халуцинације. Хоће то. :]

 

Bravo! Jesi sad shvatio za shta sluzhe diskusije? Za iznoshenje razlichitih mishljenja.

Јаој, како си смешан с тим квази-едукативним приступом омаловажавајући попут некога ко је покупио сву памет света...

Мени је мало мука од мишљења па реко' да му га дам по чињеницама, као што можеш и сам увидети :] :) или не увиђаш...Ипак је оно након ''или''.

 

Dakle i ti si glup u svom neznanju.

Ја се не стидим свог незнања :] за разлику од многих којима се одмах повреди сујета када нешто није како њима одговара :] но о атеизму знам савршено довољно да кажем - њесра. И то жешће њесра. Ја, као човек, јесам глуп али само захваљујући незнању поводом овог материјалног постојања. То да ти буде јасно.

 

Shto znachi da ga automatski nema ni teizam.

Нема, али је далеко логичнији пошто атеизам баш и не објашњава постојање док основе теистичких идеја леже у филозофији о постојању, а то су битне разлике. Ако ти до сада није било јасно, ја нисам религиозан нити се ослањам на било какве теолошке принципе. Једноставно кажем да је нелогично тврдити да не постоји нешто што се не зна ни шта је. Но, људска глупост је бесконачна, а ароганција људског интелекта је ту негде такође.

 

Ne zasniva se na veri nego njenom nedostatku.

То је само једно посматрање на атеизам, а недостатак вере је апсурд. Свако мора да верује у нешто, макар оно било пуко постојање кроз вид нихилистичких идеја. Но, човек поново не може да апсолутно сигурно потврди да је ово постојање материјалног смисла једино коректно. Но, управу си донекле. Управо си навео разлог због ког је атеизам њесра.

 

?

Ne nego isti "princip" kao i "ochigledno nisam s tim rodjen, a niko me tome nije uchio".

 

Разочарао си ме овим покушајем. Напомена: Стоп! Не покушавати преформулисати моје реченице бедном логиком. Заправо, извињавам се, искористићу твоју реченицу да окарактеришем, поново, твоју реченицу.

 

??

Ovde nema nicheg logichnog...

 

Дакле, финална верзија изгледа овако.

---------------------------------

?

Ne nego isti "princip" kao i "ochigledno nisam s tim rodjen, a niko me tome nije uchio".

??

Ovde nema nicheg logichnog...

----------------------------------

 

Ко, заправо, може да тврди да је овај облик постојања један једини? Нико. О томе се ради.

Uopshte se o tome ne radi. Ja samo nisam siguran da Bog postoji barem u judeo-hrishchanskom smislu. Lichno nemam nishta protiv zamishljanja npr. zhelatinastih bicha koja dishu metan i komuniciraju bojama.

 

Управо се о томе ради, управо о томе пишем све време! Обрати пажњу уместо што покушаваш да ме шиканираш својим постовима. Нелогично је демантовати Бога ( не говорим у теолошком смислу већ метафоричном ) јер човек нема апсолутно знање па да може чињенично да потврди да исти (та енергија или апстракција или како год) и не постоји. Човек нема појма ни шта је постојање, а то само по себи довољно говори о томе колико је свест човека ограничена на материју.

 

Tu je teren za raspravu odlichan ali su neophodni kompetentni sagovornici. Ne mladichi koji se bave astrologijom iz hobija.

 

Још један покушај паметовања. Само настави, можда те једном узмем за озбиљног саговорника ком нећу морати да цртам. Подсећаш ме на Рогозуба, бог да му душу прости.

 

 

Edit:

meni to vise lici na ignorisanje i odbacivanje bezrazumno.

 

Није да личи него јесте... Не разумем како неко може упорно да тврди да Бог не постоји а да притом не зна ни шта је исти, а још се ослања на теологију и сличне којештарије које не морају (нису) да буду истините. И уопште се не ради о доживљавању Бога ко нешто што је супер или слично већ о самом постојању и схватању тога шта је Бог, а атеизм НЕГИРА сваки могући облик постојања Бога - макар то било и метафорично.

 

 

Ех, да, само да нагласим и да не буде неких увреда или слично - није ми то намера...Ја нећу читати даље постове овде. Погрешио сам једном, и други пут...више не. Асталхуедо штагод.

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si bash odluchio da mi se dvaput penalish danas.Nemash sreche imam brdo vremena za trachenje.

Матрта...

 

Svaka rechenica koja funkcionishe po formuli "IMENICA+ je uvreda za inteligenciju savremenog coveka" je uvreda za inteligenciju.

 

0_o ? Ово је твој покушај да будеш духовит? Покушавај и даље.

 

Reche neko i da kad bi baba imala tochkove da bi bila tramvaj, al' to ne znachi da posle toga dolazi tramvaj.

 

А ово је твој успешан покушај да кажеш апсолутно ништа што побија оно што сам ја написао у реченици коју си цитирао.

Ne bre. Prvi kvout je pokazatelj kako ogoliti jeftinu demagogiju. Drugi je pokushaj da budem duhovit. Jer, "neko je rekao" pracheno parafrazom uvijenom u citat su tri uzastopne kardinalne greshke u pokushaju da se predstavish ozbiljnim.

 

Meni je smeshno shto ti sebe smatrash za autoritet "dozhivljaja" Boga.

 

А овде имамо и халуцинације. Хоће то. :]

А, видите људи, смешно је што овде свако прича, када се помене ''Бог'', н конту оног како ''га доживљава''. Ili ti nisi ovo rekao? Braate, ukratko ova rechenica kazhe vi ste smeshni ja sam prosvetljen. To prosto moli za napushavanje.

 

Јаој, како си смешан с тим квази-едукативним приступом омаловажавајући попут некога ко је покупио сву памет света...

Мени је мало мука од мишљења па реко' да му га дам по чињеницама, као што можеш и сам увидети :] icon_smile.gif или не увиђаш...Ипак је оно након ''или''.

Jesi li ti imao prilike da nachujesh neshto o sarkazmu? Nekad, mozhda, nisi bash toliko mlad....

 

Dakle i ti si glup u svom neznanju.

Ја се не стидим свог незнања :] за разлику од многих којима се одмах повреди сујета када нешто није како њима одговара :] но о атеизму знам савршено довољно да кажем - њесра. И то жешће њесра. Ја, као човек, јесам глуп али само захваљујући незнању поводом овог материјалног постојања. То да ти буде јасно.

Ni ja se ne stidim svog neznanja. Ali ni svog iskustva. Kad vidim govance, znam da je ono govance. Cenim da je tebi moj takav pristup odavno postao jasan.

 

Shto znachi da ga automatski nema ni teizam.

Нема, али је далеко логичнији пошто атеизам баш и не објашњава постојање док основе теистичких идеја леже у филозофији о постојању, а то су битне разлике. Ако ти до сада није било јасно, ја нисам религиозан нити се ослањам на било какве теолошке принципе. Једноставно кажем да је нелогично тврдити да не постоји нешто што се не зна ни шта је. Но, људска глупост је бесконачна, а ароганција људског интелекта је ту негде такође.

Pretpostavljam da si zheleo da mi natuknesh da su to ontoloshka pitanja? Kojima se su se bavili od Aristotela na ovamo? Ili hochesh da mi kazhesh da je Hajdeger uticao na mene?

 

Ne zasniva se na veri nego njenom nedostatku.

То је само једно посматрање на атеизам, а недостатак вере је апсурд. Свако мора да верује у нешто, макар оно било пуко постојање кроз вид нихилистичких идеја. Но, човек поново не може да апсолутно сигурно потврди да је ово постојање материјалног смисла једино коректно. Но, управу си донекле. Управо си навео разлог због ког је атеизам њесра.

Doooobro, dakle to shto nemam pojma da li neshto postoji a i dalje verujem u to je ispravno, a ako preispitujem to svoje neznanje je apsurd. Kul, dobro. A ovo ostalo shto si napisao, izvini, glup sam, nemam pojma shta si hteo da kazhesh.

 

?

Ne nego isti "princip" kao i "ochigledno nisam s tim rodjen, a niko me tome nije uchio".

Разочарао си ме овим покушајем. Напомена: Стоп! Не покушавати преформулисати моје реченице бедном логиком. Заправо, извињавам се, искористићу твоју реченицу да окарактеришем, поново, твоју реченицу.

??

Ovde nema nicheg logichnog...

Дакле, финална верзија изгледа овако.

?

Ne nego isti "princip" kao i "ochigledno nisam s tim rodjen, a niko me tome nije uchio".

??

Ovde nema nicheg logichnog...

----------------------------------

????(!) auf, ipak sam te precenio.

 

Управо се о томе ради, управо о томе пишем све време! Обрати пажњу уместо што покушаваш да ме шиканираш својим постовима. Нелогично је демантовати Бога ( не говорим у теолошком смислу већ метафоричном ) јер човек нема апсолутно знање па да може чињенично да потврди да исти (та енергија или апстракција или како год) и не постоји. Човек нема појма ни шта је постојање, а то само по себи довољно говори о томе колико је свест човека ограничена на материју.

Sad bi i epistemologijom da se bavish? Ta hardcore mislilashtva se u obrisima nadju u popularnoj komercijalnoj literaturi, ali teshko tebi ako pomislish da si ishta saznao o njima koristechi se samo takvim izvorima

 

Још један покушај паметовања. Само настави, можда те једном узмем за озбиљног саговорника ком нећу морати да цртам. Подсећаш ме на Рогозуба, бог да му душу прости.

Hvala ti. Pochastvovan sam. Volim kad mi crtaju. Nishta sranje. Samo grafikoni.

aj sad odo ja da jebem neshto.

ch.

Edited by matatrtaDtopikkiller

Share this post


Link to post
Share on other sites

Матрта...Take 2.

 

Ti si bash odluchio da mi se dvaput penalish danas.Nemash sreche imam brdo vremena za trachenje.

Знам. То је све што ти заправо и радиш. А ти си ми много посебан, љуби те Бог.

 

Ne bre.

HAHAHAHA

 

Prvi kvout je pokazatelj kako ogoliti jeftinu demagogiju.

Демагогију...занимљиво :]

 

Drugi je pokushaj da budem duhovit

То ти причам.

 

Jer, "neko je rekao" pracheno parafrazom uvijenom u citat su tri uzastopne kardinalne greshke u pokushaju da se predstavish ozbiljnim.

Непотребно утрошене речи. ''Неко је рекао'' је сасвим коректно и фино. :]

 

Ili ti nisi ovo rekao? Braate, ukratko ova rechenica kazhe vi ste smeshni ja sam prosvetljen. To prosto moli za napushavanje.

И ти си дошао да покушаваш да ме ''напушаваш''. Боље се сагни. Као што се може видети у датој мојој реченици

 

А, видите људи, смешно је што овде свако прича, када се помене ''Бог'', н конту оног како ''га доживљава''.

 

ја сам дао до знања како је смешно то што свако користи своје виђење форме ''Бога'' и онда се свађа с другима око себе, а сви су управу на конту онога што пишу. :) Дакле, халуцинираш поводом тога. Ја себе не уздижем изнад других, док си ти доказао да то покушаваш да урадиш. Битан акценат остављамо на ''покушаваш''.

 

Jesi li ti imao prilike da nachujesh neshto o sarkazmu? Nekad, mozhda, nisi bash toliko mlad....

Оно је био сарказам? Дођи да те промувам кроз људе на ФОН-у па да ти покажем шта и како се користи сарказам. Оно је био покушај сарказма, а ту поново доводимо акценат на ''покушај'' с тим што можемо да додамо и ''баналан''. :]

 

Ni ja se ne stidim svog neznanja. Ali ni svog iskustva. Kad vidim govance, znam da je ono govance. Cenim da je tebi moj takav pristup odavno postao jasan.

Хоћеш кашику, можда? -_-

 

Doooobro, dakle to shto nemam pojma da li neshto postoji a i dalje verujem u to je ispravno, a ako preispitujem to svoje neznanje je apsurd

Не него је апсурд да се негира нешто шта се не зна ни шта је. ;] Веруј у шта желиш, али да ли си сигуран у то да је ово постојање једно једино, да ли можеш с сигурношћу рећи да знаш шта је постојање и који је смисао читаве апсурдности овог постојања...? Не. А и да нема неког смисла, а и да је поново све максимално анархично - далеко лепше је веровати него ли изигравати паметњаковића негирањем. И на крају, која је вајда од тога што неко негира Бога? Шта тиме добија? Једно је негирати Бога, али оно к чему већина стреми јесте негирање религијских видов божанстава, односно бога. И након тога, поново, то је само негација. Ништа више.

 

auf, ipak sam te precenio.

Рекох ти већ, халуцинираш. Хоће то :) :]

 

Sad bi i epistemologijom da se bavish? Ta hardcore mislilashtva se u obrisima nadju u popularnoj komercijalnoj literaturi, ali teshko tebi ako pomislish da si ishta saznao o njima koristechi se samo takvim izvorima

Је л' те?! Не бих да псујем али ј36ал3 те литературе и остали бакрачи. Користи мозак.

 

Hvala ti. Pochastvovan sam. Volim kad mi crtaju. Nishta sranje. Samo grafikoni.

aj sad odo ja da jebem neshto.

ch.

Е, коначно испаде човек духовит. :D Мисли да може да yе63 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...