Jump to content

Recommended Posts

Ghoul, jesi li ti provjerio informacije iz Zeitgeista? Ajd provjeri pa se javi

 

 

Ja jesam. Tachne su. Ima ih na sajtu za religijsku toleranciju.

 

Toliko o tebi i religiji. Hefest je bio bog naucnik i najpametniji medju bogovima tako da to budaletina lepi sebi a ne njemu.

 

Hermes je bio bog naucnik.

 

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
Ja jesam. Tachne su. Ima ih na sajtu za religijsku toleranciju.

 

 

 

Hermes je bio bog naucnik.

 

 

Nije tacno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Krišnu nije rodila djevica (bio je osmo dijete), kao ni Horusa.

 

Osiris i Isis, roditelji Horusovi, su bili brat i sestra, Osiris biva uništen od strane Seta da bi ga Isis ponovo oživjela.

 

itd itd... niz netačnosti se iznosi

Share this post


Link to post
Share on other sites

@imaginos

 

kao sto rekoh

Oni oce da sruse crkvu kao insituciju. Ne da ruse crkvu kao zgradu. DA bi srusili crkvu kao instituciju, moraju da ubiju ideju o bogu. Sto i rade.

 

I ti onda kazes

MERICAN ATHEISTS is a nationwide movement that defends civil rights for nonbelievers; works for the total separation of church and state; and addresses issues of First Amendment public policy."

 

- cilj ove ogranizacije nije nikakvo zabranjivanje religija i ubijanje ideje o bogu. ova organizacija je nastala u doba kad su ateisti u americi smatrani za nemoralne (ako nisi hriscanin, nisi bio bas podoban - nesto slicno kao kod nas "ako nisi clan partije"). ova organizacija se bavi zastitom prava ateista u AMERICKOM (dakle, strogo lokalnom) pravno/drustvenom sistemu - nema tu govora o ideologiji.

 

Ima govora o ideologiji, jer se bavi uredjivanjem sistema, i odvajanjem Crkve od Drzave, dakle ubijanje moci crkve ( kao sto vec rekoh u nekom postu ) a kazi mi kako ces da ubijes moc VERSKE organizacije?

- Tako sto ubijas veru.

 

Simple as that. DAkle samim tim ATEISTI se zalazu za SMRT religije. Bez obzira sta oni pisali tu.

Oni (ateisti) bar mnogi sa kojima sam do sad prichao ( iz srbije ) prichaju kako su Religiozni ljudi SUJEVERNE BUDALETINE, i da to treba da se istrebi i ubije.

Pa majku mu oni na sajtu mogu da prichaju sta hoce. Cinjenice govore jedno.

Kada se sukobe dva domena ( ateizam i teizam u konkretnom sluchaju ) jedan hoce da ubije drugi kako TEizam ateizam isto tako Ateizam teizam.

 

 

rec "ideologija" je upotrebljena na ovoj temi da bi se ateizmu dao "zli prizvuk", kao mozes misliti, to je ideologija, ispiranje mozga, opasnost, zlo, bla bla bla.. sve sa ciljem da se takvom retorikom iskrivi slika realnosti, tako da odgovara tezama onoga ko je to napisao. providno. busted! opasnost od ateizama ne postoji. opasnost od toga da se nadje par budala i interpretira religiju na opasan nacin, tako da dodje do ubistava - je vrlo realna i prisutna.

ovim je prica o ateizmu, kao IDEOLOGIJI - zavrsena. poraz te teze je potpun i konacan. ;-)

 

Opasnost od Ateizma postoji isto kao Opasnost od ORGANIZOVANIH religija, kao i opasnost od svake ideologije.

 

par budala i interpretira religiju na opasan nacin, tako da dodje do ubistava - je vrlo realna i prisutna.

 

Desila se koliko puta, dva puta ili jednom?

Komunisti nisu jahali popove? Nisu bile religije i svi religiozni ljudi da kazem "ugnjetavani"

 

Ne krivi se slika ateizma, i realnosti vec se upravo prikazuje realnost u punom obliku.

Sve ideologije su LOSE. I teze da UBIJU nesto drug ( drugu ideologiju )

 

dakle, da rezimiramo: ateizam nije IDEOLOGIJA. nema jasno definisan cilj, opste prihvacen (ne misle svi ateisti da treba zabraniti sve religije, niti ce se ateisti sloziti oko toga, kao sto ce se SVI pacifisti sloziti da se treba zalagati za mir u svetu)

 

1. Moras da razvrstis ideologije po pripadnosti. Dakle Ateizam i Pacifizam nisu iz iste kategorije. Ateizam je iz religijske kategorije Pacifizam iz Politicke. Drugim recima ateizam se bavi religijom pacifizam vise politikom. ( nema doduse cciste podele )

2. Ateizam ima cilj. A to je ponistavanje boga. Naravno da nece svi ateisti da se sloze oko toga da treba zabraniti religije, ali ako imas ideologiju koja vodi ka tome da BOG Apsolutno ne postoji, reci mi cemu takva ideologiaj i gde vodi?

3. Kubizam koji si pomenuo i josh neke, jesu ideologije. Ideologije u umetnosti. Ali one se ne meshaju u politiku. Ajde da skratim, IZMI koji se meshaju u politiku zapravo imaju potrebu da pobiju "druge" izme koji se meshaju u politiku. Jasnije sad? A jasno je da se ateizam mesha u politiku.

ako ti nije jasno, objasnicu ti jos jednostavnije: neki belci misle da treba pobiti sve crnce, dakle (po tebi) zakljucak je da svi belci imaju ideologiju kojoj je cilj ubijanje svih crnaca. besmislica, ocigledno.

 

hah koji glup primer. Pa jel postoji IDEOLOGIJA WHITIZMA kojoj pripadaju SVI BELCI.

Ku klux klan je ideologija RASIZMA i ona misli da je bela rasa SUPERIORNIJA ( ka osto ateisti i teisti misle da su u pravu jedni u odnosu na druge i superiorniji )

Pa misle da posto su superiorniji treba pobibit CRNCE t.j bilo koju CRNACKU politicku moc.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krišnu nije rodila djevica (bio je osmo dijete), kao ni Horusa.

Da jeste bio osmo dete. Rodila ga je DEVICA ( ime ) zhena koja ga je rodila zvala se Devica, DEVAKI

"Devaki (देवकी) is the wife of Vasudeva and mother of Krishna and Balarama[1].

She was the daughter of Devaka, the younger brother of King Ugrasena of Mathura. She was a partial incarnation of Aditi, the mother of the Devas."

 

Deva ciju rec mi sad koristimo za nevinu devojku.

Ne pricha se tu o nevinoj devojci.

Niko nije rekao da je DEVA marija bila NEVINA, vec da nije imala decu, pre isusa.

A mogla je zato sto naprimer njen muz nije mogao da PRAVI Decu? Ili ona nije bila "zdrava"

Intepretacija na kilo.

;)

"Deva (देव in Devanagari script, English pronunciation: /ˈdeɪvə/) is the Sanskrit word for "god, deity". It can be variously interpreted as a God, spirit, demi-god, celestial being, deity or any supernatural being of high excellence. They are opposed to the usually demonic Asuras.[citation needed]"

 

Istrazuj dublje, dublje ces da dodjes.

Mnogo sluchajnih ( slichnosti)

Mi srbi koristimo DEVA, REc devica, nevina ( cista ) devojka.

A u Temi istorija srba postovao sam koliko slichnosti ima izmedju Sanskrita i srpskog jezika.

 

Osiris i Isis, roditelji Horusovi, su bili brat i sestra, Osiris biva uništen od strane Seta da bi ga Isis ponovo oživjela.

itd itd... niz netačnosti se iznosi

 

Ili niz pogreshno shvacenih, prevedenih i intepretiranih stvari kroz vekove nije objasnjenje.

Kazhem igra gluvih telefona.

Mrzi me da objasnjavam jer vidim sta se desi od kompleksnijih objasnjenja na forumu.

Ak' me ne bude mrzelo pisacu sa Mitolosko-Astroloske strane, o potencijalnim promasenim intepretacijama kroz vekove aka gluvi telefon.

malo lingvistike, malo mitologije, pomesa se izmesa se, pa ko ce da razmisi taj covor? :)

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Безлични, претходне две странице су ПРАЈСЛЕС!

 

Људи, да не би писали више о атеизму и наставили ову фину и романтичну дискусију, пребацимо се на ''општа тема'', обзиром да је ту и место :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Deva ciju rec mi sad koristimo za nevinu devojku.

 

wow, šta se dobija kad čovjek izgubi svaki racionalni kompas :)

 

a ona se zvala Deva ali nije bila deva, a Marija se nije zvala Deva ali je bila deva, u horoskopu i u himenu, tako mi Davida. Jeste, jeste sve se uklapa, k'o šećer i kokain, Kramer je sve dokazao :)

 

u beskonačnosti je zapisano! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desila se koliko puta, dva puta ili jednom?

 

:)

 

Nisu bile religije i svi religiozni ljudi da kazem "ugnjetavani"

 

Od strane drugih religioznih ljudi u 97% slučajeva. Da budem precizan ;)

 

 

 

2. Ateizam ima cilj. A to je ponistavanje boga. Naravno da nece svi ateisti da se sloze oko toga da treba zabraniti religije, ali ako imas ideologiju koja vodi ka tome da BOG Apsolutno ne postoji, reci mi cemu takva ideologiaj i gde vodi?

Ama stav da nema smisla verovati u boga. I nije ideologija objasnio ti je... Stvarno ne znam gde vodi, al siguran sam da ćeš nam ti objasniti.

 

 

A ovo mi je omiljeni deo, ja ovo nazivam priceless:

 

Sve ideologije su LOSE. I teze da UBIJU nesto drug ( drugu ideologiju )

 

3. Kubizam koji si pomenuo i josh neke, jesu ideologije. Ideologije u umetnosti. Ali one se ne meshaju u politiku. Ajde da skratim, IZMI koji se meshaju u politiku zapravo imaju potrebu da pobiju "druge" izme koji se meshaju u politiku. Jasnije sad? A jasno je da se ateizam mesha u politiku.

 

Kubizam ideologija i još je loša, teži da ubije druge ideologije, ahahahahaha :)

Nacizam, rasizam, fašizam, pobijaju se? :)

 

Matori ti ne znaš osnovne stvari. "Ideologija u umetnosti" :)

Zašto? Zato što ti tako kažeš!

Knjige nisu bitne, ustaljeni nazivi, definicije, forme koje postoje, bitan je samo onaj naziv koji mu ti nadeneš. Nema veze što nije tačno i što nema veze sa mozgom, samo da se gura...

 

Ja nisam video veću propast na forumu skoro :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Књиге су написане од стране људи. Ништа не побеђује људски мозак и људско размишљање.

 

Идеологије су креација ума које морају да у сваком облику, ма како да се помисли, имају свој циљ. Циљ илити нешто што је коначно се налази у свему.

 

Сваки изам је, заправо, успостављен на и по основи једне или више идеологија.

 

Уметност је, такође, идеологија али с поприлично субјективним аспектом посматрања. Зависи.

 

Ama stav da nema smisla verovati u boga. I nije ideologija objasnio ti je...

 

Атеизам јесте идеологија, а ни ти, а ни имагинос нисте никакви научници нити било какви фактори у читавој причи око логике.

Циљ атеизма је негирати бога. Докажи супротно.

Једно је имати став да не постоји хришћански и буквални Бог, а друго је одбијати сваку могућу дефиницију Бога или божанстава.

Циљ атеизма је поприлично баналан и нелогичан јер нико не зна да дефинише Бога.

Толико и о томе.

 

a ona se zvala Deva ali nije bila deva, a Marija se nije zvala Deva ali je bila deva, u horoskopu i u himenu, tako mi Davida.

 

А ти си видео да ли је било ко био невин или не пре скоро две хиљаде година? И још се подсмеваш човеку на коректним информацијама. Свашта.

 

 

Sve ideologije su LOSE

 

Управо.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

lik povezuje informacije PO ANALOGIJI! Alo, mislim kao što rekoh, to je po nivou gluposti jednako poređenju šećera i kokaina od strane Kramera, glumca koji je morao da se predstavi kao advokat da bi branio prevaranta zavisnog od čokoladnih slatkiša :)

 

pijačarska metodologija, koju je naučio gledajući nižerazredne holivudske filmove, pa se u pubertetu okrenuo Ivanu iz Hadersfilda.

 

Knjige nisu bitne, ustaljeni nazivi, definicije, forme koje postoje, bitan je samo onaj naziv koji mu ti nadeneš. Nema veze što nije tačno i što nema veze sa mozgom, samo da se gura...

 

Ja nisam video veću propast na forumu skoro :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vredi da pricaju ateista i teista. Uvek ce biti "ti si glup, nije to tako" itd...

Ne mozes ti cvrstom ateisti i teisti da dokazes suprotno...

 

Ja sam veliki ateista i slazem se sa Farelom do tacke ;):pivopije:

 

I sad ce me hriscani napasti :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Књиге су написане од стране људи. Ништа не побеђује људски мозак и људско размишљање.

 

Идеологије су креација ума које морају да у сваком облику, ма како да се помисли, имају свој циљ. Циљ илити нешто што је коначно се налази у свему.

 

Сваки изам је, заправо, успостављен на и по основи једне или више идеологија.

 

Уметност је, такође, идеологија али с поприлично субјективним аспектом посматрања. Зависи.

 

Атеизам јесте идеологија, а ни ти, а ни имагинос нисте никакви научници нити било какви фактори у читавој причи око логике.

Циљ атеизма је негирати бога. Докажи супротно.

Једно је имати став да не постоји хришћански и буквални Бог, а друго је одбијати сваку могућу дефиницију Бога или божанстава.

Циљ атеизма је поприлично баналан и нелогичан јер нико не зна да дефинише Бога.

Толико и о томе.

 

Управо.

 

Kažeš da je umetnost ideologija pa da su ideologije loše. Pa onda opet ponavljaš o izmima iako tu niste mogli gore proći, realno.

Zašto cilj? Mesto na koje treba da stignem na završetku, zar ne? Ako se budem dobro potrudio i zasuko rukave uspeću da negiram boga?

 

Ko što reče Marčelo:

"Da ima tastaturu i majmun bi imao šta da kaže,

možda bi tipkao đokom al' bi ipak tipkao,

ne bi to bila misao ali neko bi to čitao".

 

Tako da sam ja još veći majmun što uopšte čitam ove budalaštine.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

wow, šta se dobija kad čovjek izgubi svaki racionalni kompas :)

 

a ona se zvala Deva ali nije bila deva, a Marija se nije zvala Deva ali je bila deva, u horoskopu i u himenu, tako mi Davida. Jeste, jeste sve se uklapa, k'o šećer i kokain, Kramer je sve dokazao :)

 

u beskonačnosti je zapisano! :)

 

 

Kao sto si rekao, Petre Deljane, to su pricali i galileju kada je prichao da je zemlja Okrugla, ili nekim raznoraznim ljudima kada su tvrdili razlicite "neracionalne" stvari.

To si rekao hefestu, treba li da te citiram?

 

Tvoj kreativni kompas je toliko sjeban da se cudim kako nadjes jaknu na civiluku.

Lepo sam ti gore rekao da je DEVA prvenstveno izraz za CISTU devojku, a hriscanstvo je to prebacilo Cista\Nevina ona koja se nije jebala pre braka. Think about that.

 

Interesatno da Hindusi istu rec koriste (deva za ono sto ja kazem )

 

Marija je bila DEVA- cista, a to da li je bila deva ( da li je imala sex pre nego sto je rodjen isus ) to ne znamo.

Znamo da je nazivaju DEVOM Virgo.

 

Ali ajde da pogledamo rec virgo pretpostalvjajuci da je prevedeno sa latinskog:

 

sta znaci virgin... zapravo?

 

vir·gin (vûrjn)

no.

1. A person who has not experienced sexual intercourse.

2. A chaste or unmarried woman; a maiden.

3. An unmarried woman who has taken religious vows of chastity.

4. Virgin The Virgin Mary.

5. Zoology A female insect or other arthropod that produces fertile eggs without copulating.

adj.

1. Of, relating to, or being a virgin; chaste.

2. Being in a pure or natural state; unsullied: virgin snow.

3. Unused, uncultivated, or unexplored: virgin territory.

4. Existing in native or raw form; not processed or refined.

5. Happening for the first time; initial.

6. Obtained directly from the first pressing: virgin olive oil.

7. Zoology Producing fertile eggs without copulating.

 

E sad razmisli da li je ta rec imala isto znacenje sa istim smislom 3000 godina pre.

Povezi spiritualno DEVICA sa materijalno DEVICA.

Think forest think, bije nas po usima, budale samo nece da istraze i default odbace.

 

Sad je pitanje da li se DEVICA uz marija dolazi kao PRIDEV ili kao IMENICA? Oduvek?

 

 

Nisam ja izgubio dodir sa Raciom, vec sam nanjusio da smo mi nesto davno znali pa smo zaboravili. ;)

Gledajuci racionalno stvari oko sebe - ne postoji drugo objasnjenje za nazovi "Sluchajnosti" i slichnosti.

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)

Od strane drugih religioznih ljudi u 97% slučajeva. Da budem precizan ;)

 

Upravo. Sad ateizam pokushava da uradi religiji, na finijem terenu.

Isti kurac manje krvi.

 

 

Ama stav da nema smisla verovati u boga. I nije ideologija objasnio ti je... Stvarno ne znam gde vodi, al siguran sam da ćeš nam ti objasniti.

 

Jeste IDEOLOGIJA. To sto ste ti i on malo ogranicheni pa dozivljate ideologiju obavezno ko nesto politicki\socijalno, to je vas problem.

NEMA SMISLA Verovati u BOGA.

NEma smisla da Germani (visa rasa ) budu na istom nivou kao jevreji REce hitler. I bi klanje.

Nema smisla dozvoliti jeretike rece vatina i opet bi klanje.

Nema smisla verovati u boga, i nema smisla podrzavati ljude koji su "iracionalni" rece Ateizam. Sva sreca te se ljudi okrecu spiritualnost ne-religiji, i ne ideologiji se vise i vise apolitichnih ljudi.

A ovo mi je omiljeni deo, ja ovo nazivam priceless:

 

Drago mi je da sam zadovoljio tvoje egoisticke tripove da od stavova sa kojima se ne slazes zbijas salu i pravis od sebe kul tipa. :)

 

 

 

 

Kubizam ideologija i još je loša, teži da ubije druge ideologije, ahahahahaha :)

Nacizam, rasizam, fašizam, pobijaju se? :)

 

Ne glupavi kao sto ti rekoh, kubizam je ideologija u umetnosti.

Dakle ideja, da se tako i tako izrazava na platnu, misao i ideja.

Politicka ideologija je nesto drugo.

Matori ti ne znaš osnovne stvari. "Ideologija u umetnosti" :)

Zašto? Zato što ti tako kažeš!

Knjige nisu bitne, ustaljeni nazivi, definicije, forme koje postoje, bitan je samo onaj naziv koji mu ti nadeneš. Nema veze što nije tačno i što nema veze sa mozgom, samo da se gura...

Ja nisam video veću propast na forumu skoro :)

 

Svasta.

Ajde da krenemo ovako:

- Ideologija, prati neku ustaljenu ideju, nacin da se nesto iskaze ili uradi na neki nacin.

(oce da kazes da nije tachno?)

- U umetnosti ideja kubizma je tu da sedefinise nacin na koji je pablo pikaso slikao ( tachnije onaj baja pre njega )

 

Sustinski, ne razlikuju se politicke ideologije i umetnicki pravci (ideologije) samo sto zaboravljas jednu stvar, umetnost je individualna stvar zahteva slobodu.

socijalno-politicke ideologije uglavnom zahtevaju pravial za sve, dok u umetnosti nema "pravila za sve"

 

Knjige nisu bitne, ustaljeni nazivi, definicije, forme koje postoje, bitan je samo onaj naziv koji mu ti nadeneš.

 

Jesu bitne, ali kao sto rekoh gluvi telefoni.

Razliciti jezici i razliciti stare ideologije imaju reci koje ne mogu direktno da se prevode na danasnje jezeike.

Fak it i danasnji jezici imaju reci koje nemaju pravilan direktni prevod na druge jezike.

 

Danasnji "termini" su ustvari kovanice, stvarane vremenom (poslednjih 2000 god vise manje)

A posebno zadnjih trista.

 

Mi danas ( opet moras da se slozish ) ne znamo tachno sta je to Bog.

 

A aj drzim do toga da su ga oni koji su stvorili ZNALI sta je to bog malo bolje od nas i da smo mi u igri gluvih telefona te pojmove koje su oni koristili i njihovo znacenje izgubili.

 

Pa tako hemija trazi svoje pojmove, moram i ja da traazim neke pojmove da objasnim neke stvari u nedostatku postojanja istih.

 

E sad ako je tebi to priceless. Fak it ja radim na tome vi serete na forumu. :)

Al drago mi je pomazete mi sta treba jasnije da izdefinisem. :)

 

 

Ne vredi da pricaju ateista i teista. Uvek ce biti "ti si glup, nije to tako" itd...

Ne mozes ti cvrstom ateisti i teisti da dokazes suprotno...

 

Ja sam veliki ateista i slazem se sa Farelom do tacke ;):pivopije:

 

Iz poprilichno si Ateistickog mesta Valhale. Blago nama za danasnje ateiste.

 

I sad ce me hriscani napasti :) :) :)

 

I see no Christan Here.

 

Kažeš da je umetnost ideologija pa da su ideologije loše. Pa onda opet ponavljaš o izmima iako tu niste mogli gore proći, realno.

Zašto cilj? Mesto na koje treba da stignem na završetku, zar ne? Ako se budem dobro potrudio i zasuko rukave uspeću da negiram boga?

 

Opet ti ponavljam. Ono se odnosilo na SOCILANO-POLITICKE ideologije.

Organizovana religijska ( ili anti religijska organizacija ) kao sto je ateizam je socialno-politicka ideologije.

 

Kao sto rece onaj sa sajta ZELIMO DA ODVOJIMO RELIGIJU OD DRZAVE. Meni to lici na poprilichno politicki potez?

 

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste IDEOLOGIJA. To sto ste ti i on malo ogranicheni pa dozivljate ideologiju obavezno ko nesto politicki\socijalno, to je vas problem.

NEMA SMISLA Verovati u BOGA.

NEma smisla da Germani (visa rasa ) budu na istom nivou kao jevreji REce hitler. I bi klanje.

Nema smisla dozvoliti jeretike rece vatina i opet bi klanje.

Nema smisla verovati u boga, i nema smisla podrzavati ljude koji su "iracionalni" rece Ateizam. Sva sreca te se ljudi okrecu spiritualnost ne-religiji, i ne ideologiji se vise i vise apolitichnih ljudi.

 

Evo sledeći hint na čemu treba da poradiš: analogija.

 

Praviš podele koje ne postoje. Tj postoje u tvojoj glavi. Pasta za zube je ideologija, ako dovoljno budeš prao zube, zubi će ti biti idealno beli. To se naziva higijenska ideologija.

 

I još Onime reče: "s poprilično subjektivnim aspektom posmatranja" umetnost je ideologija. :)

 

Sa poprilično subjektivnim aspektom posmatranja svi smo mi potekli od krastavaca sa planete Zjaks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sledeći hint na čemu treba da poradiš: analogija.

 

Praviš podele koje ne postoje. Tj postoje u tvojoj glavi. Pasta za zube je ideologija, ako dovoljno budeš prao zube, zubi će ti biti idealno beli. To se naziva higijenska ideologija.

 

I još Onime reče: "s poprilično subjektivnim aspektom posmatranja" umetnost je ideologija. :)

 

Sa poprilično subjektivnim aspektom posmatranja svi smo mi potekli od krastavaca sa planete Zjaks.

 

Ne, sustinski mogu da postoje. Samo ih nismo tako izdefinisali.

 

Stvari napreduju, definisu se, nove stvari traze nove definicije.

 

Face it.

Nema sta da poradim na tome, ne razmisljam u granicama ovog sveta jednostavno. Jer to nigde ne dovodi.

 

No, ajd posto delis hintove ja tebi da podelim par informacije o kojima ti trebas da razmislis onako solidno.

 

"An ideology is a set of aims and ideas, especially in politics. An ideology can be thought of as a comprehensive vision, as a way of looking at things (compare Weltanschauung), as in common sense (see Ideology in everyday society below) and several philosophical tendencies (see Political ideologies), or a set of ideas proposed by the dominant class of a society to all members of this society. "

 

A sta radi kubista sa slikom? IZRAZAVA CILJ ( izrazavanje nekog shvatanja ) u setu odredjenog nacina, jasno izdefinisanog.

Sad to sto se rec IDEOLOGIJA primarno koristi za politiku, ne menja cinjenicu da je koren IDEOLOGIJE rec IDEJA.

Sta hoces da kazes da slika nije expresija ideje.

 

Za umetnsot koristimo rec PRAVAC U UMETNOSTI (zanr doduse) ali se bazira na istoj stvari na kojoj ideologija. Ideji.

 

Pa imam slobodu da pravim te podele.

 

E SAD STO TI NE ZELIS DA PRIHVATIS JEDNU JEBENU PROSTU CINJENICU, LJUDI SE NE SLAZU OKO GENERALNIH TUMACENJA POJMOVA - MNOGIH. Ne POSTOJI NIJEDAN POJAM KOJI JE NEPROMENLJIVO DEFINISAN. DE TI JE TA JEBENA TA PETICA IZ LOGIKE KAD OVO ZABORAVLJAS KONSTATNO.

 

Sa poprilično subjektivnim aspektom posmatranja svi smo mi potekli od krastavaca sa planete Zjaks.

 

Subjektivni aspekt gledanja na stvari ne znaci i pogresan.

Svi mi na kraju krajeva gledamo subjektivno.

Objektivno je dogovor vise subjekata.

 

A da je ovo danasnje objektivno kvalitetno, ne bi postojala potreba subjekata za menjanjem iste.

 

Tako da zajebi me sa tim prichama "subjektivni" aspekt.

Moj aspekt gledanja nije uopste toliko subjektivan koliko ti mislis. Mozda je u manjini generalno - no nije toliko subjektivan koliko bi ti voleo da bude.

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napokon je neko primetio. Vreme je da se promeni ;)

A i to sam ismejavao nista vise, nemoj ozbiljno da shvatas Bezlicni ;)

 

 

Stavi "dark Matter" vise je ateisticki :P

 

Ili Kvantni nivo materije.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Petar Deljan

 

Možda postoje neki prelomi mozga koji dovode do zaključka da su ljubav i ništavilo jedno te isto

 

Posto si me povezao sa ovom recenicom, cisto da te informisem Nirvana ne znaci nistavilo. ;)

Buda prica o stanju konstatne srece. I to stanje konstatne srece sjedinjenja sa univerzumom je nistavlo.

 

A kako ces biti srecan bez ljubavi?

 

Ajde molim te objasni mi.

 

Dalje sta je to zapravo Niravana sto mi primitivno prevodimo kao "nistavilo"

 

 

Sve da si procitao, ne bi manipulisao pojmovima tako:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Nirvana

 

Dakle ne treba da se "prelama u mozgu" vec jednostavno da se procita i lako se nadje paralela.

 

"Nirvana as Moksha

Uttaradhyana Sutra provides an account of Gautama explaining the meaning of nirvana to Kesi a disciple of Parsva. [67]

“ There is a safe place in view of all, but difficult of approach, where there is no old age nor death, no pain nor disease. It is what is called Nirvâna, or freedom from pain, or perfection, which is in view of all; it is the safe, happy, and quiet place which the great sages reach. That is the eternal place, in view of all, but difficult of approach. Those sages who reach it are free from sorrows, they have put an end to the stream of existence. (81-4)" (opis nirvane)

 

Zar ti ne lici na pojmljenje RAJA?

UOPSTE NE!!!!

Da li ti ovaj opis gore LICI na nistavilo? Kako ga ti pojmis? Ne.

So, mate... back the fuck up. :>

 

A sto se tiche onog citata koji konstatno ponavljas, samo cu citirati tebe.

Za Hefesta 15. vijeka ultravioletno zračenje ne postoji, jer ga ne vidi!

A Hefest 21. vijeka mora da prizna da postoji ultravioletno zračenje i da je njegov predak iz 15. vijeka bio budaletina.

A šta onda za Hefesta 21. vijeka ne postoji, jer ga ne vidi? Šta će reći Hefest 23. vijeka za Hefesta 21. vijeka?

 

Dakle sam svedocis, kako se stvari i pojmljenje stvari - menja. Kao i poojmljenje racia, logike itd.

E sad to prebaci na sebe " sta ce reci Petar iz 25-tog veka, za ovog petra koji pricha da Ljubav (hriscanska ) i nistavilo ne oznacavaju istu stvar? Isto stanje svesti."

Think about that.

Uostalom. Kada mi pokaze neko jevrejsko grcku verziju gde se prica o ljubavi, i iz starogrckog i Hrebrejskog recnika TACHNU DEFINICIJU te reci, onda moze da prichamo

- Da li se tu misli na ovo sto mi danas pojmimo kao ljubav ili zapravo nesto drugo? :)

 

DEFINICIJE, PRAVILA, EDGE SHAPE FORM! fuck it.

 

 

Zato, tu drskost nabij tamo gde sunce ne sija.

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

E SAD STO TI NE ZELIS DA PRIHVATIS JEDNU JEBENU PROSTU CINJENICU, LJUDI SE NE SLAZU OKO GENERALNIH TUMACENJA POJMOVA - MNOGIH. Ne POSTOJI NIJEDAN POJAM KOJI JE NEPROMENLJIVO DEFINISAN. DE TI JE TA JEBENA TA PETICA IZ LOGIKE KAD OVO ZABORAVLJAS KONSTATNO

 

Ne. Ljudi se slažu oko generalnih tumačenja pojmova, problem je kad dođe neko priučen kao ti i od svega počne da pravi neku nakazu pod izgovorom da je sve subjektivno.

 

Naravno nema potrebe da se komentariše ono što si pisao u gornjem postu, osim:

 

A sta radi kubista sa slikom? IZRAZAVA CILJ ( izrazavanje nekog shvatanja ) u setu odredjenog nacina, jasno izdefinisanog.

Sad to sto se rec IDEOLOGIJA primarno koristi za politiku, ne menja cinjenicu da je koren IDEOLOGIJE rec IDEJA.

Sta hoces da kazes da slika nije expresija ideje.

 

Ovakav način zaključivanja se može sresti samo u specijalnoj školi i na yumetal forumu.

 

Isti takav način zaključivanja se vidi u gornjem postu.

 

E sad to prebaci na sebe " sta ce reci Petar iz 25-tog veka, za ovog petra koji pricha da Ljubav (hriscanska ) i nistavilo ne oznacavaju istu stvar? Isto stanje svesti."

 

I šta ti reći posle ovoga, ljudi su ti tako lepo sve objasnili ali ti si i dalje ubeđen da si u pravu.

Znaš da je Sidarta Gotama napustio ženu i dete da bi se prosvetlio?

I onda reći da je hrišćanska ljubav i budističko nistavilo isto stanje svesti. Hajde reci to naglas par puta...to ti je stvarno jedna od poslednjih šansi...ako ti se ne učini ni malo glupo onda nema nade za tebe...

 

 

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne. Ljudi se slažu oko generalnih tumačenja pojmova, problem je kad dođe neko priučen kao ti i od svega počne da pravi neku nakazu pod izgovorom da je sve subjektivno.

 

ne slazu se mnogo veci i pametniji umovi od tebe i mene zajedno i ti dolazish da kenjas sta je na kom nivou?

 

 

 

 

Ovakav način zaključivanja se može sresti samo u specijalnoj školi i na yumetal forumu.

Isti takav način zaključivanja se vidi u gornjem postu.

 

Sta slobodoumno razmisljanje je dozvoljeno samo na YuMetal forumu i Specijalnoj skoli? Razmisljanje van paradigme i dogme? Nisam znao.

 

 

 

I šta ti reći posle ovoga, ljudi su ti tako lepo sve objasnili ali ti si i dalje ubeđen da si u pravu.

 

sta je ko lepo objasnio? niko nije nista objasnio.

Fakin' znam da sam u pravu.

Znash kako su ljudima koji su tvrdili da je zemlja orkugla davali jebeno dobre i lepe argumente da mora da bude ravna?

U ne bi verovao. Za GENERALNo slaganje oko pojmova TOG doba to je delovalo savrsheno racionalno.

 

Problem je u tome sto niko nista nije objasnio. Vec spekulativno izneo svoje misljenje.

 

Da li je devica marija zapravo devica? niko nije objasnio niti dokazao da jeste?

 

Da li je Devica majka HRISHNE zapravo devica ili joj je ime bilo Deva( kao sto i jeste )?

 

Da li dolazi do promasene intepretacije u prevodima stvari gluvih telefona da ljudi imaju POJAM za neku stvar za koju mi POJAM nemamo? Dolazi i istina je da imaju za raznorazne stvari za koje mi nemamo pojmove. Istina je da dolazi do gluvih telefona.

 

Da li je samim tim moguce da su raznorazni prevodi biblije i nasa shvatanja PREVEDENIH pojmova zapravo "gluvi telefon" pogreshno shvacenog pojma? Da su jevreji koji su pisali bibliju, ili grci koji su prevodili pre nego sto smo mi dobili, zapravo mislili na totalno trecu stvar, samo je slichna sa nekim nasim pojmom? APSOLUTNO DA.

 

Da li je pojam IDEOLOGIJA, danas usla primarno u politicki zargon ? DA. DA li to znaci da ne moze da se primeni u zargonu umetnosti? Ne. Ili u zargonu, ideologije borbe. Da.

Da li je sve sto nosi sufiks izam oznacava ideologiju, pravac ili nesto slichno? Da. ( u drugim jezicima ) Da.

 

Jel hoces to da ti dokazem? Prostim quotom? EVO IZVOLI.

"The suffix -ism denotes a distinctive system of beliefs, myth, doctrine or theory that guides a social movement, institution, class or group."

 

I sve to mozes da ubrojis u IDEOLOGIJU.

 

sto kaze ovde

"Its usage has since been extended to signify the ideology or philosophy surrounding the element to which the suffix is added."

 

I STA JE MENI KO OD VAS KOJI KURAC OBJASNIO? NIKO NISTA! STA JE KO DOKAZAO? NIKO NISTA.

 

Moje poslednje shanse, DAJ JEBENO NEMOJ DA ME ZASMEJAVAS VISE TIM JADNIM KURCHENJEM "ja sam pametan ti si glup"

 

BUDI TI PAMETAN PA PROVERI ONO STO HOCES DA DISKRIMINITUJES!

 

The first recorded usage of the suffix ism as a separate word in its own right was in 1680. By the nineteenth century it was being used by Thomas Carlyle to signify a pre-packaged ideology

JA PRAVIM JEBENO NOVE PODELE? ne JA SAMO OTVARAM UM, za ONO ZA STA STE VI ZATVORILI. Za cinjenice koje ste zaporavili i pojmove KOJE STE STROZIJE DEFINISALI da bi Mogli LAKSE DA VODITE KAFANSKE SPIKE.

 

Ove kuotove ovde vidis da se SAVRSHENO UKLAPA U SVE STO SAM REKO vezano za IZME.

 

 

Ubedjen sam da sam u pravu, jer sam iskusio nesto sto ti nisi. I zalim te zbog toga.

 

Znaš da je Sidarta Gotama napustio ženu i dete da bi se prosvetlio? I onda reći da je hrišćanska ljubav i budističko nistavilo isto stanje svesti. Hajde reci to naglas par puta...to ti je stvarno jedna od poslednjih šansi...ako ti se ne učini ni malo glupo onda nema nade za tebe...

 

Jel hriscanstvo promovise zemaljsku ljubav ili kaze bog je ljubav?

Posto je napustanje zhene i dece napustanje zemaljske ljubavi.

Cisto da te informisem.

Ili ti drkost usadjena u glavu ne dozvoljava to da shvatis?

 

Zajebi me vise ogranicheni stvore, nije ovde poenta u diksusiji, vec u tome da ti hoces od diskusije da napravis MACHEVANJE BESPOTREBNIM PROSERAVANJEM IZMEDJU MENE I TEBE.

 

Rekao sam SVE sto sam imao NA OVU TEMU.

 

Dakle sledecim osobama od ovog trenutka ne odgovaram:

Dead man walking.

Petar Deljan.

Iz razloga :

1. ulaze u konverzaciju iz drskosti ne radi debate. ( sto bi vecini trebalo da je jasno meni jeste kome nije njegov problem )

2. Jer podcenjuju sagovornika( u konkretnom sluchaju mene a video sam i na drugim temama )

3. (najmanje bitno ali ne apsolutno nebitno ) ne provaravaju informacije koje diskriminituju. Vec ih diskriminituju po svom osecaju.

4. Kvare mi psihu, svojim nastupom i postavljanjem, ja nisam Sidarta Gotama da mogu uz svaku drskost i zlobu da prelazim sa smeshkom. Nazalost nisam josh toliko stabilan.

 

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

p.s.

@Dead man walkin'

 

 

A za onu podelu koju ja "izmisljam"

 

evo ti citat sa vikipedije

 

The -ism suffix can be used to express the following concepts:

-religion or belief system (e.g. Buddhism, Mormonism, Protestantism)

-doctrine or philosophy (e.g. pacifism, olympism, nihilism)

-theory developed by an individual (e.g. Marxism, Maoism, see also List of ideologies named after people)

-political movement (e.g. feminism, egalitarianism)

-artistic movement (e.g. cubism)

-action, process or practice (e.g. voyeurism)

-characteristic, quality or origin (e.g. heroism)

-state or condition (e.g. pauperism)

-excess or disease (e.g. botulism)

-prejudice or bias (e.g. racism, sexism)

-characteristic speech patterns (e.g. Yogiism, Bushism)

 

I sve to spada u kategoriju IDEOLOGIJE\FILOZOFIJE

 

Kao sto vidis NISTA JEBENO NISAM IZMISLIO. Nego si ti drsko nainformisano djubre, koje vole da se pravi pametnije i informisanije sto jeste. I najtuznije u celoj prici svega toga, intelgentan si a dopustio si sebi da se spustis na tu granu da koristis tudja neznanja da bi profurao svoje drskosti.

 

Izvini, al malo si se zajebo. Malo sam informisaniji neg' sto si se nadao.

 

Josh pre 10 strana sam rekao "kada smo rekli -izmi su losi ( svi izmi ) mislili smo na izme koji se odnose na politicku ideologiju a ne neku drugu, oni teze ubijanju DRUGIH izma"

I kada su u pitanju socijalni ili politicki IZMI oni su u direktnom sukobu JEDNI sa DRUGIMA.

A Religija je srodna socijalno politickim izmima jer igra OGROMNU ulogu u socijalno-politicki izmima.

 

E ovo je za Specijalce, posto tebi mora tako.

 

 

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...