Jump to content

Horror Piknik


Recommended Posts

Ma kakva parodija. Ljudi su skroz ozbiljni! Gospon Bandar seta ulicama Novog Sada u koznjaku, izbledelim farmerkama i belim patikama i nosi po tri prstena na svakom prstu, a Bishke nosi plavu periku i kad spava. :twisted: Oni su u stvari zamrznuti 1985, pa su ih sad odledili da snime album.

hahahahaha .....bravo majstore :):):)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ti pokusavas da pronadjes najbolje sprdanje na black metal?

Zapitaj se da li takvi ocajnicki pokusaji uopste nekog doticu i da li ce se neko ko dozivljava black metal onako kakav on ustvari jeste imalo uzbuditi zbog ovakvih "parodija"? Naravno da nece, jedino ce videti koliko ljudi gaze po svojoj sopstvenoj inteligenciji....toliko

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Ne znam da li je neko od vas pokusao da pusti "Horor, Strah, Užas, Kraj" otpozadi. Ja jesam, jer mi je onaj govor sa pocetka pjesme zvucao kao da je unatrag. Pa sam preko programa uradio reverse na pocetku pjesme i dobio sam ovo- http://www.mediafire.com/?jxhemumtqwj Obavezno poslusati! hahah

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi !

U petak 9 maja na Ritmu Evrope u NS premijerno je

prvi put uzivo izvedena pesma "Horror Strah Uzas Kraj"- PIKNIK

Uz podrsku ritam gitare Saleta Frisha i bubnjara Slobe

clanova grupe Pero Defformero !

Ima li neko da je gledo pa da prokomentarishe poshto

sam se ja na stageu previshe derao da bi ishta primetio :rockdevil:

Bice toga josh samo nam treba vasha podrshka :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj moj post je zapravo reakcija na one stvari pisane na Pero Defformero temi, počevši od ovog (LINK) posta, pa sledećih nekoliko, ali ne želim da spamujem, pa iz tog razloga pišem ovde.

 

Daklen ovako:

 

Osećam krivicu, jer je moja squaw rekla neke ne baš lepe stvari, a koje delom potiču od mene. Ja ih doduše nisam rekao u tom kontekstu i sa takvom težinom.

 

Šta sam zapravo rekao:

U jednom momentu sam skontao kako gos'n Bandar liči na omiljenog pevača omiljenog benda moje lepše polovine, i to nisam mogao da ne prokomentarišem.

"Hahaha, Majkić 'ladno liči na Roja Kana"

"Ne liči (uvređeno, kao da sam si taštu opsovao), Rojkan je zgodan"

"Dobro de, na PREGOJENOG Roja Kana, nebitno, ali liči"

 

Dakle, ni u kom smislu nisam mislio ništa uvredljivo. Čista konstatacija.

By the way: Stojim iza stava da gos'n Bandar ima neke fizičke sličnosti sa pomenutom norveškom pussy-prog zvezdom.

 

Dalje, mislim da je i deo negativne kritike potekao od mene, tojest nametnuo sam na neki način mojoj lepšoj polovini neke predrasude.

Evo da razjasnim i to:

 

Moj negativan stav, i komentar "tužno je što je ovo nekome smešno" (a fakat sam to rekao i fakat stojim iza toga, i to jeste moj SUBJEKTIVAN stav) se striktno odnosi na opus "miš puž i ker".

Ta kompozicija je od prvog momenta kad sam je čuo, kad mi je drugar prošlog leta pustio na mobilnom, kod mene izazivala smo bled i nezainteresovan izraz lica, uz blagu začuđenost "prezentera materijala" zašto li i ja nisam pukao od smeha kad je to tako jako smešno... Možda i ja tu imam neke predrasude, jer kad mi lik koji inače privatno seče vene na bend "Braća bez gaća" kaže za nešto da je "extra smešno" već kontam neki nivo tog humora. No usudiću se tvrditi da meni zaista nije ama baš ništa niti zanimljivo, a još manje smešno u toj pesmi. Osim ako ono "jelen se dere kao svinja" treba da me nasmeje. E pa nije. Izvinjavam se zbog toga. Moguće da priča ima neku pozadinu, neku priču od koje je sve poteklo, pa samim tim i neki interni krug ljudi koji to kontaju, pa ja koji nisam upućen ni ne mogu da shvatim...

Cela ta priča kako se ljudi lože na "Miš puž i ker" me podseća na ono kako su neki početkom devedesetih tvrdili kako su im "Foliranti" nešto najsmešnije što su ikada videli na TV. Meni, koji sam odrastao gledajući Pajtonovce su takve izjave bile pomalo tužne. Nekako mi se za tu grupu ljudi vezuju i izjave tipa "Džej ima neke baš dobre pesme", "Ceca nije narodnjak", itd, i sve ide u neku gorčinu na kraju iz tog, za mene pomalo prostog, prvobitnog humora...

...Ne znam, jebemliga. Moj subjektivan doživljaj. Veoma subjektivan.

 

S druge strane, činjenica je i to da je bilo šta rečeno kroz pitch shifter odmah i smešno nekima. Sećam se kada sam se pre desetak godina drndao sa oktaverom (na gore), i nakon samog izgovaranja "u jebo te" pucao od smeha...

Ja nekako stičem utisak da su i miš, puž i ker isti sindrom.

 

Meni lično ta pesma ima toliko intenzivan efekat da mi je posle trebalo još dve pesme da prođu da mi se opet vrati osmeh na lice, usled čega sam i te dve odslušao u raspoloženju i sa izrazom lica Gastonovog galeba (ko razume shvatiće), i doživeo ih verovatno na pogrešan način, ali sad, kad razmislim, biće da je to zbog miša, puža i kera.

 

Molim vas, prosvetlite me po pitanju te pesme.

Dok se to ne dogodi, ja ću i dalje onako sam za sebe (nikada to nisam ni hteo javno da kažem, no eto, žena prostrla veš, pa se ja sad eto kao pravdam...) govoriti "Car je go!"

 

Ponavljam, moje negativne kritike se odnose samo na pesmu "Miš, puž i ker".

 

Što se ostalog tiče:

Umr'o sam od smeha kad sam čuo (video spot) "Horor, Strah, Užas, Kraj". Upućeni možda i znaju da sam i sám radio takve parodije na Bombarder još pre koju godinu sa ekipom, pa mi je ta priča i taj humor i te kako legao. "Jedem svinje" mi je isto super, kao i mnogi momenti iz opusa Piknika, jedino eto taj "Miš, puž i ker" mi je trn u oku.

Ok, glup sam, ne razumem... :)

 

I naravno, ta pesma ne može biti dovoljan razlog da ja ne podržavam taj bend. :rockdevil::pivopije:

 

Sama svirka je bila veoma profi odsvirana. Sve je bilo na mestu, čak ni nakaradno podešeni nivoi Slobinih tomova nisu uspeli da bace senku na kvalitet izvedbe. BTW, osim tog momenta sa tomovima je inače svirka bila i sa zvučne strane veoma korektna.

 

Sve u svemu, iskrene čestitke za ideju, i posebno za svirku. I da je bila stota, bih rekao da je bila super, a kamo li ovako...

...prva svirka... ihaaaaaaaaajjj...

 

Puno sreće u daljem radu!

 

Cheerz! :pivopije:

 

 

 

EDIT: ispravio neke od grešaka u kucanju

Edited by Secracon

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema prosvetljenja, tekst i prica/tema su toliko debilni da moraju biti smesni.

 

bar meni i ekipi

 

u fazonu "jbt, sta je ovo?!" ali sa :D posle toga

 

LSD cist.

 

mislim, kakva je to kombinacija mis puz i ker?

 

i dazdevnjak koji se zove steva

 

"vataju srnu za dupe"

 

meni je sve to urnebesno.

 

zamisli kao kad bi u nekom pajton skecu krenula neka eric idle improvizacija i on sve to izlupetao (celu mis puz i ker pesmu) u jednom dahu. ta to tako kapiram

 

ne znam zbog cega bi neko shvatao preozbiljno celu tematiku :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...