Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

djumbir je krtola...inache kao suv i narendan se dosta koristi u istochnjachkoj kuhinji kao zachin...

u japanu ga jedu kao salatu...uz sushi..da ponishti ukus jedne vrste ribe...

sad...sok nemam pojma kakav je..

ovako u hrani je cool

mozda bolje da ga dodajesh u jelo...dok kuvash..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa oni u Mythbustersima su uzeli neke pilule od njega, kapiram da je to mnogo koncentrovanije od sirovog :confused: Ali ima uzasno grozan ukus (jela uz sushi), mada mozda ti se svidi...

 

Trazila sam jos vezu motion sickness-a i vezbanja i naletela na ovo: http://www.tchain.com/otoneurology/disorders/bppv/bppv.html nadam se da znas engleski

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam. Al' ovo mi se čini kao baš bolest neka... nemam ja to. Padao sam sa kreveta kao mali u snu, al' mislim da je to gomila dece radilo... Oni ovde govore o odraslim ljudima koji padaju...

 

Sad ću ja da tražim... :D

 

Mislim da ja imam Vertigo ili nešto tako...

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Наравно да је фино, тако знаш да си напрезао мишиће, а не да си се зајебавао.

Што би рекао мој некадашњи тренер: "Упала се избија упалом. Зато, и данас трчиш спринтеве 50 х 100 метара". :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa vidim ja to al' to mi dođe kao ona reklama kad sedi nabildovan lik na kauču i prikači onog vibrirajučeg leptira na stomak dok gleda TV i kao: "I vi možete izgledati ovako uz samo pet minuta dnevno". :)

 

Onakav čovek bi mogao opušteno da ide na Olimpijadu za sve što ima veze sa karikama, kozlićima, razbojima i sličnim...

 

Mada, crnci su čudo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam juce malo preterao sa sklekovima 10 serija po 20-30 , danas sam ponovio samo u dva navrata :D .

 

Imam malu upalu .

 

De radis tolke sklekove u serijama. Bolje uzmi neke teze sklekove manje po seriji i manje serija.

Npr popni noge na stolicu dok radi sklek, ili uzmi tri stolice pa radi sklek-propadanje.

 

etc. Ovo zadnje je uber tesko al je ekstra razvija misice na ledjima jebe kevu a i grudi super ojachava.

 

Mada, crnci su čudo...

 

I ti bio bio chudo da ti se familija 56 kolena u nazad vere po drvecu kad do drugog grada na pijac da ih ne bi lavovi icepali.

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De radis tolke sklekove u serijama. Bolje uzmi neke teze sklekove manje po seriji i manje serija.

Npr popni noge na stolicu dok radi sklek, ili uzmi tri stolice pa radi sklek-propadanje.

 

etc. Ovo zadnje je uber tesko al je ekstra razvija misice na ledjima jebe kevu a i grudi super ojachava.

 

 

Pa radim 2 serije uskih , pa 2 "normalnih" , pa 2 sirokih , pa posle uglavnom cepam siroke , koji su najlaksi , kad dodjem do zadnjih serija drhte ruke , i jedva izguram 20 ... ponekad radim i te sa propadanjima , jesu tezi , njih mogu par serija po 15-20 ...

 

Dobro meni idu sklekovi , josh samo sebe da nateram da radim trbusnjake redovno , to najvise mrzim ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da niko ne zna da preporuci neki manje skup uredjaj za merenje pulsa ali obavezno da ima dva dela - traku za ispod grudi i ono kao rucni sat?

Ne bih da obilazim pola grada da bih videla da li ima jeftinijih a ne daje mi se na keca 4-6k u InterSportu u Merkatoru (tamo cesto idem).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uuuu hvala :pivopije: idem samo da izGoogle-am da nije slucajno od onih koji crknu za dva dana :ph34r:

Necu da trcim, to je jos mnogo tesko :) cim sednem na bajs skoci mi puls na tipa 160 :) pa cu malo po sobi a mozda kasnije HIIT isto na bajsu.

Jel uvrnuto sto mi je lakse da vozim maksimalno brzo nego lagano? :confused: Mislim lakse disem, kao da mi se odjednom produvaju bronhije :)

Mozda je to jedna od misterija koje idu uz duvan (prestajem danas, majke mi :) ).

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

ukratko,to su ti vezbe da dobijes na eksplozivnosti,fleksibilnosti,brzini da reagujes u datom trenutku....

razvija i misicne,vezivno tkivo i nervni sistem,uglavnom najivise ih koriste atleticari,za dobijanje brzine,skoka,bacanja.....

 

evo ti primer,imas na netu milion varijacija,

http://gustavus.edu/athletics/conditioning/plyometrics/11%20Plyo%20workouts.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites

ukratko,to su ti vezbe da dobijes na eksplozivnosti,fleksibilnosti,brzini da reagujes u datom trenutku....

razvija i misicne,vezivno tkivo i nervni sistem,uglavnom najivise ih koriste atleticari,za dobijanje brzine,skoka,bacanja.....

 

evo ti primer,imas na netu milion varijacija,

http://gustavus.edu/athletics/conditioning/plyometrics/11%20Plyo%20workouts.pdf

 

ok, skapirao sam to otprilike, cak sam nasao na netu i druge neke vezbe koje su mi korisnije od ovog skakutanja (sklekovi na primer :mrgreen:) nego me je interesovalo nesto o tome kako rade zapravo, ono sa stezanjem i opustanjem misica, skapirao sam zasad samo neurolosku komponentu - da ti zapravo sinhronizuje neurone misicnih vlakana da opaljuju svi odjednom, sto inace nije slucaj.

 

Takodje, nisu se bas pretrgli objasnjavajuci koji ti nivo fizicke spreme treba, kako da pravilno radis i izbegenes povrede, tj onaj deo o safety considerations.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo nagonim se par dana vec da pocnem raditi trbusnjake i sklekove. Jedno vrijeme sam ih bas stalno radio i to po dosta ponavljanja i serija i onda mi dosadilo, sad sam se ulijenio, zakrzljao i ne mogu uraditi 10 sklekova kako treba. Nije cak puno ni proslo otkad sam zadnji put radio, mozda 2 mjeseca samo, a kao da nisam ni radio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo, dva meseca je zastrasujuce dovoljan period za opustanje :icon_ne:

Nekad sam ko iz biiiip radila onaj fazon 8x bez seckanja, 8x s dva, opet bez, 8x s 3, opet bez pa tako 5-6 razlicitih vezbi za stomak a sinoc sam uradila dve i rekla dovidjenja i laku noc :)

Al zato sam kupila konacno teg od 4kg, mnogo lep, oblozen gumom koja ne smrdi (za promenu), posto sam racunala da mi je 1RM oko 6.5kg pa je 4 taman 0.75-0.87x1RM

 

Nasla zanimljivu podelu koliku tezinu i koliko ponavljanja za razlicite ciljeve:

 

Strength: 0.87x1RM 2 (series)x5(repetitions), 180s rest

Size: 0.75x1RM 3x10, 60s

Endurance: 0.6x1RM 3x15, 45s

Power: 0.5x1RM 3x8, 120s

 

Za isto to opis koliko dugo se dize-spusta teret:

 

Strength: 1-2s oba

Size: 2-5s oba

Endurance: 1-2s oba

Power: <1s dizanje, 1-2s spustanje

 

Al vi to verovatno sve znate vec :D ja se tek zanimam za weight lifting, posto sam konacno ubedjena da zene ne mogu da se nabiju jer nemaju testosteron a sto vise misica = vise kalorija se trosi u mirovanju

 

1RM calculator

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...